Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1961/1962)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1961/1962
European Champion Clubs' Cup 1961/1962
1960/1961 1962/1963
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 4.01 -
Sezon 3.
Liczba drużyn 16
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1962 - 3. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria OMV Blau-Gelb Wiedeń
 Belgia Brabo VK Antwerp
 Bułgaria Akademik Sofia
 Czechosłowacja Dukla Kolin
 Francja Stade Français
 Jugosławia Yugoslavia Belgrad
 Luksemburg Cercle Athletique
 Polska AZS-AWF Warszawa
 Portugalia SC Espinho
 NRD Dynamo Berlin
 RFN Alemannia Aachen
 Rumunia Rapid Bukareszt
Progresul Bukareszt
 Szwajcaria Servette Genewa
 Turcja Galatasaray Stambuł
 Węgry Újpesti Dózsa SC
 ZSRR CSKA Moskwa

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Alemannia Aachen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 AustriaOMV Blau-Gelb Wiedeń  
OMV Blau-Gelb Wiedeń Austria 2:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Alemannia Aachen  
Servette Genewa Szwajcaria 3:2 LuksemburgCercle Athletique  
Cercle Athletique Luksemburg 2:3 SzwajcariaServette Genewa  

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 BelgiaBrabo Antwerp  
Brabo Antwerp Belgia 0:3 RumuniaRapid Bukareszt  
Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:2 WęgryUjpest Dosza  
Ujpest Dosza Węgry 1:3 Niemiecka Republika DemokratycznaDynamo Berlin  
Dukla Kolin Czechosłowacja 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Alemannia Aachen  
Alemannia Aachen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 0:3 CzechosłowacjaDukla Kolin  
Stade Francais Francja PortugaliaSporting de Espinho  
Sporting de Espinho Portugalia FrancjaStade Francais  
Progresul Bukareszt Rumunia 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichCSKA Moskwa  
CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 RumuniaProgresul Bukareszt  
CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 RumuniaProgresul Bukareszt  
25.02 Galatasaray Stambuł Turcja 0:3 PolskaAZS-AWF Warszawa 9:15, 12:15, 9:15
11.03 AZS-AWF Warszawa Polska 3:0 TurcjaGalatasaray Stambuł 15:0, 15:0, 15:0 wo
Servette Genewa Szwajcaria 0:3 BułgariaAkademik Sofia  
Servette Genewa Szwajcaria 0:3 BułgariaAkademik Sofia  
Yugoslavia Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii wolny los

Turniej półfinałowy[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Węgry Budapeszt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
5.04 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 FrancjaStade Francais  
5.04 Újpesti Dózsa SC Węgry 3:1 CzechosłowacjaDukla Kolin  
6.04 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 CzechosłowacjaDukla Kolin  
6.04 Újpesti Dózsa SC Węgry 3:0 FrancjaStade Francais  
7.04 Rapid Bukareszt Rumunia WęgryÚjpesti Dózsa SC  
7.04 Dukla Kolin Czechosłowacja 3:0 FrancjaStade Francais  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Rumunia Rapid Bukareszt 6 3 3 0 9 0 9
2 Węgry Újpesti Dózsa SC 5 3 2 1 6 4 2
3 Czechosłowacja Dukla Kolin 2 2 0 2 1 6 −5
4 Francja Stade Francais 2 2 0 2 0 6 −6

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Polska Warszawa

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
6.04 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 BułgariaAkademik Sofia  
6.04 AZS-AWF Warszawa Polska 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiYugoslavia Belgrad 15:11, 15:10, 15:10
7.04 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiYugoslavia Belgrad  
7.04 AZS-AWF Warszawa Polska 3:0 BułgariaAkademik Sofia 15:6, 15:13, 15:6
8.04 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 PolskaAZS-AWF Warszawa 15:9, 11:15, 15:6, 15:8
8.04 Akademik Sofia Bułgaria 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiYugoslavia Belgrad  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa 6 3 3 0 9 2 7
2 Polska AZS-AWF Warszawa 5 3 2 1 7 3 4
3 Bułgaria Akademik Sofia 4 3 1 2 4 6 −2
4 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Yugoslavia Belgrad 3 3 0 3 0 9 −9

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Rapid Bukareszt Rumunia 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichCSKA Moskwa  
CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 RumuniaRapid Bukareszt  

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa
Silver medal world centered-2.svg Rumunia Rapid Bukareszt


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]