Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1968/1969)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1968/1969
European Champion Clubs' Cup 1968/1969
1967/1968 1969/1970
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 14.12.1968 - 15.06.1969
Sezon 10.
Liczba drużyn 17
Zwycięzca Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1968/1969 – 10. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Dinamo Tirana
 Belgia Brabo Antwerpen
 Bułgaria CSKA Sofia
 Czechosłowacja TJ VŽKG Ostrawa
Zbrojovka Brno
 Finlandia Johanekksen Helsinki
 Francja PUC Paryż
 Grecja Olympiakos Pireus
 Hiszpania Hispano Francés Barcelona
 Holandia Blokkeer Rijswijk
 Izrael Hapoel HaMapil
 Jugosławia Mladost Zagrzeb
 Luksemburg Aris Bonnevoie
 NRD SC Lipsk
 Polska AZS-AWF Warszawa
 Portugalia Tecnico Lizbona
 RFN USC Münster
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Szwajcaria Star Genewa
 Szwecja Lidingö SK
 Turcja Muhafızgücü Ankara
 Węgry Csepel Budapeszt
 Włochy Ruini Florencja
 Wielka Brytania SGC Londyn
 ZSRR Kalev Tallinn

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Aris Bonnevoie Luksemburg 3:1 SzwajcariaStar Genewa  
Star Genewa Szwajcaria 3:0 LuksemburgAris Bonnevoie  
Lidingö SK Szwecja 3:0 FinlandiaJohanekksen Helsinki  
Johanekksen Helsinki Finlandia 1:3 SzwecjaLidingö SK  
TJ VŽKG Ostrawa Czechosłowacja 3:0 HiszpaniaHispano Francés Barcelona  
Hispano Francés Barcelona Hiszpania 0:3 CzechosłowacjaTJ VŽKG Ostrawa  
Mladost Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 GrecjaOlympiakos Pireus  
19.01 Olympiakos Pireus Grecja 0:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Zagrzeb  

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Dinamo Tirana Albania 1:3 Ludowa Republika BułgariiCSKA Sofia  
CSKA Sofia Ludowa Republika Bułgarii 3:0 AlbaniaDinamo Tirana  
AZS-AWF Warszawa Polska CzechosłowacjaTJ VŽKG Ostrawa  
TJ VŽKG Ostrawa Czechosłowacja PolskaAZS-AWF Warszawa  
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna  
Johanekksen Helsinki Finlandia 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichKalev Tallinn  
Kalev Tallinn Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 FinlandiaJohanekksen Helsinki  
Zbrojovka Brno Czechosłowacja 3:0 FrancjaPUC Paryż  
PUC Paryż Francja CzechosłowacjaZbrojovka Brno  
Star Genewa Szwajcaria HolandiaBlokkeer Rijswijk  
Blokkeer Rijswijk Holandia 3:0 SzwajcariaStar Genewa  
Steaua Bukareszt Rumunia w epoce komunizmu  
Ruini Florencja Włochy 3:0 BelgiaBrabo Antwerpen  
Brabo Antwerpen Belgia WłochyRuini Florencja  

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
CSKA Sofia Ludowa Republika Bułgarii 3:0 PolskaAZS-AWF Warszawa  
AZS-AWF Warszawa Polska 3:1 Ludowa Republika BułgariiCSKA Sofia  
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichKalev Tallinn  
Kalev Tallinn Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 1:3 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk  
Blokkeer Rijswijk Holandia 3:0 CzechosłowacjaZbrojovka Brno  
Zbrojovka Brno Czechosłowacja 0:3 HolandiaBlokkeer Rijswijk  
Steaua Bukareszt Rumunia w epoce komunizmu WłochyRuini Florencja  
Ruini Florencja Włochy Rumunia w epoce komunizmuSteaua Bukareszt  

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.05 CSKA Sofia Ludowa Republika Bułgarii 3:1 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk 15:7, 15:5, 9:15, 15:2
18.05 SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 1:3 Ludowa Republika BułgariiCSKA Sofia 3:15, 9:15, 15:9, 10:15
22.05 Steaua Bukareszt Rumunia w epoce komunizmu 3:1 CzechosłowacjaZbrojovka Brno 15:12, 18:16, 13:15, 15:9
29.05 Zbrojovka Brno Czechosłowacja 3:1 Rumunia w epoce komunizmuSteaua Bukareszt 15:10, 13:15, 15:12, 8:15, 15:12

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.06 CSKA Sofia Ludowa Republika Bułgarii 3:0 Rumunia w epoce komunizmuSteaua Bukareszt 15:3, 15:12, 15:11
15.06 Steaua Bukareszt Rumunia w epoce komunizmu 2:3 Ludowa Republika BułgariiCSKA Sofia 16:14, 10:15, 15:9, 10:15, 10:15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Ludowa Republika Bułgarii CSKA Sofia
Silver medal world centered-2.svg Rumunia w epoce komunizmu Steaua Bukareszt
3-4. Czechosłowacja Zbrojovka Brno
3-4. Niemiecka Republika Demokratyczna SC Lipsk

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]