Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1977/1978)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1977/1978
European Champion Clubs' Cup 1977/1978
1976/1977 1978/1979
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 7.11.1977 – 19.02.1978
Sezon 19.
Zwycięzca Polska Rzeczpospolita Ludowa Płomień Milowice

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1977/1978 – 19. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria ASKO DTJ Wiedeń
 Belgia VC Torhout
 Czechosłowacja Aero Odolena Voda
 Dania Middelfart VBX
 Finlandia NMKY Pieksämäki
 Francja Racing Paryż
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Hiszpania Real Madryt
 Holandia Starlift Blokkeer Rijswijk
 Izrael Hapoel Kirjat Atta
 Jugosławia Mladost Monter Zagrzeb
 Luksemburg CAL Luksemburg
 PRL Płomień Milowice
 Portugalia FC Porto
 NRD Traktor Schwerin
 RFN Hamburger SV
 Szwajcaria Volero Zurych
 Szwecja Lidingö SK
 Turcja Boronkay Stambuł
 Węgry Csepel SC
 Włochy Federlazio Rzym

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.11 FC Porto Portugalia 0:3 HiszpaniaReal Madryt  
14.11 Real Madryt Hiszpania 3:0 PortugaliaFC Porto  
07.11 CAL Luksemburg Luksemburg 0:3 TurcjaBoronkay Stambuł  
14.11 Boronkay Stambuł Turcja 3:0 LuksemburgCAL Luksemburg  
07.11 ASKO DTJ Wiedeń Austria 3:2 SzwajcariaVolero Zurych  
14.11 Volero Zurych Szwajcaria 0:3 AustriaASKO DTJ Wiedeń  
07.11 Lidingö SK Szwecja 3:0 DaniaMiddelfart VBX  
14.11 Middelfart VBX Dania 2:3 SzwecjaLidingö SK  
07.11 Hapoel Kirjat Atta Izrael 0:3 WłochyFederlazio Rzym  
14.11 Federlazio Rzym Włochy 3:2 IzraelHapoel Kirjat Atta  

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.12 Panathinaikos Ateny Grecja 1:3 Polska Rzeczpospolita LudowaPłomień Milowice 6:15, 2:15, 16:14, 6:15
17.12 Płomień Milowice Polska Rzeczpospolita Ludowa 3:0 GrecjaPanathinaikos Ateny 15:4, 15:13, 15:8
10.12 Federlazio Rzym Włochy 3:0 SzwecjaLidingö SK  
17.12 Lidingö SK Szwecja 3:1 WłochyFederlazio Rzym  
10.12 Starlift Blokkeer Rijswijk Holandia 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV  
17.12 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 2:3 HolandiaStarlift Blokkeer Rijswijk  
10.12 Real Madryt Hiszpania 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Monter Zagrzeb  
17.12 Mladost Monter Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 HiszpaniaReal Madryt  
10.12 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:0 FinlandiaNMKY Pieksämäki  
17.12 NMKY Pieksämäki Finlandia 1:3 CzechosłowacjaAero Odolena Voda  
10.12 VC Torhout Belgia 2:3 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
17.12 Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 BelgiaVC Torhout  
10.12 ASKO DTJ Wiedeń Austria 1:3 TurcjaBoronkay Stambuł  
17.12 Boronkay Stambuł Turcja 3:0 AustriaASKO DTJ Wiedeń  
10.12 Csepel Budapeszt Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) 3:0 FrancjaRacing Paryż  
17.12 Racing Paryż Francja 3:2 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)Csepel Budapeszt  

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.01 Federlazio Rzym Włochy 3:1 Polska Rzeczpospolita LudowaPłomień Milowice 15:13, 13:15, 15:5, 15:12
15.01 Płomień Milowice Polska Rzeczpospolita Ludowa 3:0 WłochyFederlazio Rzym 15:6, 15:7, 15:7
08.01 Starlift Blokkeer Rijswijk Holandia 3:1 HiszpaniaReal Madryt 15:8, 15:9, 5:15, 15:7
15.01 Real Madryt Hiszpania 1:3 HolandiaStarlift Blokkeer Rijswijk 10:15, 15:4, 12:15, 13:15
07.01 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin 15:11, 15:12, 15:6
15.01 Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 CzechosłowacjaAero Odolena Voda 15:6, 16:14, 15:10
22.01 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin 14:16, 15:12, 15:7, 15:10
08.01 Csepel Budapeszt Węgierska Republika Ludowa (1949–1989) 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł 15:6, 15:13, 15:11
15.01 Boronkay Stambuł Turcja 3:0 Węgierska Republika Ludowa (1949–1989)Csepel Budapeszt 15:9, 15:3, 15:8

Finał[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Bazylea

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02 Starlift Blokkeer Rijswijk Holandia 3:0 CzechosłowacjaAero Odolena Voda 15:9, 15:12, 15:5
17.02 Płomień Milowice Polska Rzeczpospolita Ludowa 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł 15:9, 15:7, 15:11
18.02 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł 15:6, 15:12, 15:12
18.02 Płomień Milowice Polska Rzeczpospolita Ludowa 3:1 HolandiaStarlift Blokkeer Rijswijk 15:9, 15:10, 1:15, 16:14
19.02 Starlift Blokkeer Rijswijk Holandia 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł 15:7, 15:9, 15:10
19.02 Płomień Milowice Polska Rzeczpospolita Ludowa 3:2 CzechosłowacjaAero Odolena Voda 15:13, 9:15, 8:15, 15:13, 15:7

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Polska Rzeczpospolita Ludowa Płomień Milowice 6 3 3 0 9 3 6
2 Holandia Starlift Blokkeer Rijswijk 5 3 2 1 7 3 4
3 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 4 3 1 2 5 6 −1
4 Turcja Boronkay Stambuł 3 3 0 3 0 9 −9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Polska Rzeczpospolita Ludowa Płomień Milowice
Silver medal world centered-2.svg Holandia Starlift Blokkeer Rijswijk
Bronze medal world centered-2.svg Czechosłowacja Aero Odolena Voda
4. Turcja Boronkay Stambuł

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]