Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1978/1979)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1978/1979
European Champion Clubs' Cup 1978/1979
1977/1978 1979/1980
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 5.11.1978 - 19.02.1979
Sezon 20.
Miejsce finału Bruksela
Zwycięzca Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1978/1979 - 20. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Dinamo Tirana
 Belgia Ibis Kortrijk
 Bułgaria CSKA Sofia
 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
 Finlandia NMKY Pieksämäki
 Francja Racing Paryż
 Hiszpania Real Madryt
 Jugosławia Partizan Belgrad
 Holandia PVC/Blokkeer Rijswijk
 Luksemburg Aris Bonnevoie
 Norwegia OSI Oslo
 Polska AZS Olsztyn
Płomień Milowice
 NRD SC Dynamo Berlin
 RFN TSV 1860 Monachium
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Szwajcaria VBC Bienne
 Szwecja Lidingö SK
 Turcja Eczacıbaşı Stambuł
 Węgry Csepel SC
 Włochy Paoleti Katania

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
OSI Oslo Norwegia 0:3 SzwecjaLidingö SK  
Lidingö SK Szwecja NorwegiaOSI Oslo  
VBC Bienne Szwajcaria 3:0 LuksemburgAris Bonnevoie  
Aris Bonnevoie Luksemburg 1:3 SzwajcariaVBC Bienne  
Dinamo Tirana Albania 3:1 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 AlbaniaDinamo Tirana  
SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 0:3 FinlandiaNMKY Pieksämäki  
NMKY Pieksämäki Finlandia 3:2 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Dynamo Berlin  
PVC/Blokkeer Rijswijk Holandia 3:2 PolskaAZS Olsztyn 4:15, 15:13, 7:15, 15:13, 15:11
AZS Olsztyn Polska 3:1 HolandiaPVC/Blokkeer Rijswijk 15:6, 15:11, 11:15, 15:11

Faza finałowa[edytuj | edytuj kod]

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 HiszpaniaReal Madryt  
Real Madryt Hiszpania 2:3 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 WłochyPaoleti Katania  
Paoleti Katania Włochy 3:0 BułgariaCSKA Sofia  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 WęgryCsepel Budapeszt  
Csepel Budapeszt Węgry 1:3 RumuniaSteaua Bukareszt  
AZS Olsztyn Polska 3:0 FrancjaRacing Paryż 15:2, 15:9, 17:15
Racing Paryż Francja 3:1 PolskaAZS Olsztyn 15:11, 17:15, 11:15, 15:6
Płomień Milowice Polska 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiPartizan Belgrad 15:10, 16:14, 15:7
Partizan Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 PolskaPłomień Milowice 15:9, 15:13, 8:15, 15:8
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 BelgiaIbis Kortrijk  
Ibis Kortrijk Belgia 3:0 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
NMKY Pieksämäki Finlandia 3:0 SzwajcariaVBC Bienne  
VBC Bienne Szwajcaria 1:3 FinlandiaNMKY Pieksämäki  
Lidingö SK Szwecja 2:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV 1860 Monachium  
TSV 1860 Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SzwecjaLidingö SK  

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 BułgariaCSKA Sofia  
CSKA Sofia Bułgaria 0:3 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 PolskaAZS Olsztyn 15:7, 15:13, 15:8
AZS Olsztyn Polska 3:0 RumuniaSteaua Bukareszt 15:9, 15:13, 15:11
Płomień Milowice Polska 3:0 TurcjaEczacıbaşı Stambuł 15:10, 15:8, 15:9
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 1:3 PolskaPłomień Milowice 13:15, 9:15, 15:12, 10:15
NMKY Pieksämäki Finlandia 3:0 SzwecjaLidingö SK  
Lidingö SK Szwecja 3:2 FinlandiaNMKY Pieksämäki  

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Turniej finałowy odbył się w dniach 20-21 luty 1979 roku w Brukseli.

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.02 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:2 PolskaPłomień Milowice 15-9, 15-13, 9-15, 7-15, 15-7
21.02 Steaua Bukareszt Rumunia 3:1 FinlandiaNMKY Pieksämäki 11:15, 19:17, 15:12, 15:8

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.02 Płomień Milowice Polska 3:1 FinlandiaNMKY Pieksämäki 15:4, 12:15, 15:6, 15:10

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.02 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:2 RumuniaSteaua Bukareszt 15:7, 8:15, 15:9, 14:16, 15:9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
Silver medal world centered-2.svg Rumunia Steaua Bukareszt
Bronze medal world centered-2.svg Polska Płomień Milowice
4. Finlandia NMKY Pieksämäki


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]