Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1986/1987)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1986/1987
European Champion Clubs' Cup 1986/1987
1985/1986 1987/1988
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 02.11.1986 - 22.02.1987
Sezon 28.
Miejsce finału Holandia Den Bosch
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa
Strona internetowa

Puchar Europy Mistrzów Krajowych 1986/1987 - 28. sezon Pucharu Europy Mistrzów Krajowych rozgrywanego od 1959 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

  • W fazie kwalifikacyjnej i w dwóch rundach fazy głównej drużyny rozgrywały ze sobą dwumecz, z którego lepsza awansowała dalej. O awansie decydowały kolejno: liczba wygranych meczów, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów.
  • Do turnieju finałowego awansowały 4 zespoły. Rozegrały one pomiędzy sobą po jednym spotkaniu. Zwycięzca otrzymywał 2 punkty, natomiast przegrany - 1 punkt. Zwycięzcą został klub, który po rozegraniu wszystkich meczów turnieju finałowego zdobył najwięcej punktów.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Anglia Polonia Londyn
 Albania Dinamo Tirana
 Austria Sokol Wiedeń
 Belgia Ibis Kortrijk
 Bułgaria CSKA Sofia
 Cypr Anorthosis Famagusta
 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
 Dania Holte SC
 Finlandia Maila Jussit Seinäjoki
 Francja AS Cannes
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Hiszpania Son Amar Palma
 Holandia Brother Martinus Amstelveen
 Izrael Hapoel Bat Jam
 Jugosławia Mladost Zagrzeb
 Luksemburg VC Mamer
 Norwegia Hellerasten Kolbotn
 Polska Legia Warszawa
 Portugalia FC Porto
 NRD SC Berlin
 RFN Hamburger SV
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Szwajcaria VBC Leysin
 Szwecja Sollentuna Sztokholm
 Turcja Eczasibasi Stambuł
 Węgry Tungsram Budapeszt
 Włochy Panini Modena
 ZSRR CSKA Moskwa

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Sokol Wiedeń Austria 3:0 DaniaHolte SC 15:9, 15:4, 15:11
Holte SC Dania 3:0 AustriaSokol Wiedeń 15:7, 15:9, 15:11
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 SzwecjaSollentuna Sztokholm 15:12, 15:8, 15:9
Sollentuna Sztokholm Szwecja 3:2 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:9, 5:15, 13:15, 15:7, 15:9
Ibis Kortrijk Belgia 3:0 SzwajcariaVBC Leysin 17:15, 15:3, 15:4
VBC Leysin Szwajcaria 3:0 BelgiaIbis Kortrijk 18:16, 16:14, 15:12
Hellerasten Kolbotn Norwegia 2:3 AngliaPolonia Londyn 3:15, 15:6, 15:0, 9:15, 12:15
Polonia Londyn Anglia 3:0 NorwegiaHellerasten Kolbotn 15:2, 15:8, 16:14
Tungsram Budapeszt Węgry 0:3 TurcjaEczasibasi Stambuł 3:15, 11:15, 11:15
Eczasibasi Stambuł Turcja 3:0 WęgryTungsram Budapeszt 15:7, 15:1, 15:3
Anorthosis Famgausta Cypr 0:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 9:15, 9:15, 2:15
Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 CyprAnorthosis Famgausta 15:7, 15:0, 15:4
Brother Martinus Amstelveen Holandia 3:0 HiszpaniaSon Amar Palma 15:8, 15:10, 16:14
Son Amar Palma Hiszpania 3:1 HolandiaBrother Martinus Amstelveen 12:15, 15:6, 15:2, 17:15
SC Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:2 PolskaLegia Warszawa 14:16, 9:15, 15:11, 15:8, 15:11
Legia Warszawa Polska 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Berlin 15:11, 15:8, 15:11
VC Mamer Luksemburg 0:3 IzraelHapoel Bat Jam 4:15, 8:15, 4:15
Hapoel Bat Jam Izrael 3:0 LuksemburgVC Mamer 15:4, 15:6, 15:5
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 PortugaliaFC Porto 15:4, 15:9, 15:5
FC Porto Portugalia 0:3 BułgariaCSKA Sofia 7:15, 4:15, 1:15
Dinamo Tirana Albania 1:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Zagrzeb 10:15, 15:17, 15:8, 4:15
Mladost Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 AlbaniaDinamo Tirana 15:6, 15:4, 15:8
AS Cannes Francja 1:3 FinlandiaMaila Jussit Seinäjoki 15:12, 14:16, 1:15, 11:15
Maila Jussit Seinäjoki Finlandia 3:1 FrancjaAS Cannes 13:15, 15:6, 15:8, 15:11

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 AustriaSokol Wiedeń 15:8, 15:4, 15:3
13.12 Sokol Wiedeń Austria 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichCSKA Moskwa 6:15, 16:14, 13:15, 2:15
06.12 Ibis Kortrijk Belgia 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:5, 15:6, 7:15, 15:9
13.12 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 BelgiaIbis Kortrijk 15:7, 15:9, 15:8
06.12 Panini Modena Włochy 3:0 AngliaPolonia Londyn 15:6, 15:6, 15:4
13.12 Polonia Londyn Anglia 0:3 WłochyPanini Modena 4:15, 5:15, 13:15
06.12 Panathinaikos Ateny Grecja 3:1 TurcjaEczasibasi Stambuł 9:15, 16:14, 15:11, 15:7
13.12 Eczasibasi Stambuł Turcja 3:0 GrecjaPanathinaikos Ateny 15:8, 15:5, 15:8
06.12 Brother Martinus Amstelveen Holandia 3:0 PolskaLegia Warszawa 15:12, 15:6, 15:6
13.12 Legia Warszawa Polska 3:1 HolandiaBrother Martinus Amstelveen 12:15, 15:11, 15:6, 15:4
06.12 Hapoel Bat Jam Izrael 0:3 RumuniaSteaua Bukareszt 7:15, 6:15, 6:15
13.12 Steaua Bukareszt Rumunia 3:1 IzraelHapoel Bat Jam 15:7, 15:2, 4:15, 15:4
06.12 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Zagrzeb 15:11, 15:9, 15:12
13.12 Mladost Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:2 BułgariaCSKA Sofia 8:15, 14:16, 15:4, 16:14, 15:7
06.12 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 FinlandiaMaila Jussit Seinäjoki 15:4, 15:5, 15:0
14.12 Maila Jussit Seinäjoki Finlandia 1:3 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga 14:16, 15:4, 12:15, 9:15

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.01 Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichCSKA Moskwa 11:15, 5:15, 4:15
21.01 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:6, 15:5, 18:16
14.01 Panini Modena Włochy 3:0 TurcjaEczasibasi Stambuł 15:8, 16:14, 15:9
21.01 Eczasibasi Stambuł Turcja 3:1 WłochyPanini Modena 15:3, 15:5, 8:15, 15:8
14.01 Brother Martinus Amstelveen Holandia 3:1 RumuniaSteaua Bukareszt 18:16, 15:7, 11:15, 15:3
21.01 Steaua Bukareszt Rumunia 3:2 HolandiaBrother Martinus Amstelveen 17:15, 11:15, 13:15, 18:16, 15:13
14.01 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:1 BułgariaCSKA Sofia 15:12, 13:15, 15:12, 16:14
21.01 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga 15:12, 15:4, 15:2

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Holandia Den Bosch

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.02 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 HolandiaBrother Martinus Amstelveen 15:3, 15:7, 15:9
20.02 Panini Modena Włochy 3:2 BułgariaCSKA Sofia 14:16, 15:9, 8:15, 16:14, 17:15
21.02 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 WłochyPanini Modena 15:8, 8:15, 15:7, 15:2
21.02 Brother Martinus Amstelveen Holandia 3:1 BułgariaCSKA Sofia 10:15, 15:7, 15:4, 15:9
22.02 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 BułgariaCSKA Sofia 15:4, 15:8, 15:13
22.02 Panini Modena Włochy 3:1 HolandiaBrother Martinus Amstelveen 15:2, 15:8, 18:20, 15:7

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa 6 3 3 0 9 1 9 143 76 1.88
2 Włochy Panini Modena 5 3 2 1 7 6 1.17 165 159 1.04
3 Holandia Brother Martinus Amstelveen 4 3 1 2 4 7 0.57 111 143 0.78
4 Bułgaria CSKA Sofia 3 3 0 3 3 9 0.33 130 179 0.73

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa
Silver medal world centered-2.svg Włochy Panini Modena
Bronze medal world centered-2.svg Holandia Brother Martinus Amstelveen
4. Bułgaria CSKA Sofia


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]