Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1995/1996)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1995/1996
European Champion Clubs' Cup 1995/1996
1994/1995 1996/1997
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 9 października 1995 - 2 marca 1996
Sezon 37.
Miejsce finału Austria Wiedeń
Liczba drużyn 32
Zwycięzca Włochy Daytona Modena
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 102

Puchar Europy Mistrzów Krajowych w sezonie 1995/1996 (oficjalna nazwa European Champion Clubs' Cup 1995/1996) - 37. edycja międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) - w ramach europejskich pucharów - dla 32 męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja w fazie kwalifikacyjnej toczyła się w parach na zasadzie dwumeczów (mecz i rewanż) "systemem pucharowym" (gorszy odpada). W fazie głównej zwyzięzcy par dołączyli do rozstawionych drużyn w grupach A i B. W każdej znalazło się osiem drużyn. Po dwie najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do turnieju finałowego. Turniej finałowy rozegrany został w Bolonii we Włoszech w dniach 1-2 marca 1996 roku.

Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decydują kolejno:

  1. liczba wygranych meczów,
  2. liczba wygranych setów,
  3. liczba zdobytych małych punktów.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyny
Drużyny grające od I rundy
 Albania Studenti Tirana
 Białoruś Sputnik Witebsk
 Bośnia i Hercegowina Gradina Srebenik
 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb
 Cypr Anorthosis Famagusta
 Czechy Setuza Uście nad Łabą
 Estonia Rivaal Rakvere
 Finlandia Telecom Finland Kuopio
 Izrael Hapoel Ha'Amakim
 Islandia HK Kópavogur
 Dania Holte IF
 Litwa Lamaring Wilno
 Łotwa Vildoga-Ventspils Nafta
 Macedonia Północna Rabotnički Skopje
 Mołdawia Moldovahydromash Kiszyniów
 Norwegia Båtsfjord SK
 Polska AZS Częstochowa
 Portugalia SC Espinho
 Rumunia Dinamo Bukareszt
 Serbia Vojvodina Nowy Sad
 Słowacja VKP Bratysława
 Słowenia Salonit Anhovo Kanal
 Szkocja Glasgow Ragazzi
 Szwajcaria Lausanne UC
 Ukraina Łokomotyw Kijów
 Węgry Medikémia Szeged
Drużyny grające od II rundy
 Hiszpania GD San Jose Soria
 Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn
 Rosja CSKA Moskwa
Drużyny grające od fazy grupowej
 Austria Paris Lodron Salzburg
 Belgia Noliko Maaseik
 Francja AS Cannes
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Niemcy ASV Dachau
 Turcja Halkbank Ankara
 Włochy Daytona Modena
Sisley Treviso

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.10.1995 HK Kópavogur Islandia 0:3 Dania Holte IF 7:15, 5:15, 11:15
21.10.1995 Holte IF Dania 3:0 Islandia HK Kópavogur 15:0, 15:1, 15:10
20.10.1995 Båtsfjord SK Norwegia 3:0 Szkocja Glasgow Ragazzi 15:8, 15:9, 15:3
22.10.1995 Glasgow Ragazzi Szkocja 0:3 Norwegia Båtsfjord SK 6:15, 3:15, 5:15
13.10.1995 Medikémia Szeged Węgry 3:0 Albania Studenti Tirana 15:7, 15:8, 15:3
14.10.1995 Studenti Tirana Albania 0:3 Węgry Medikémia Szeged 5:15, 3:15, 6:15
20.10.1995 Rabotnički Skopje Macedonia Północna 0:3 Federalna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 1:15, 4:15, 3:15
20.10.1995 Vojvodina Nowy Sad Serbia 3:0 Macedonia Północna Rabotnički Skopje 15:1, 15:3, 16:14
14.10.1995 Lausanne UC Szwajcaria 3:1 Cypr Anorthosis VC 15:8, 15:13, 10:15, 15:2
22.10.1995 Anorthosis VC Cypr 0:3 Szwajcaria Lausanne UC 11:15, 11:15, 7:15
14.10.1995 Hapoel Ha'Amakim Izrael 3:0 Portugalia SC Espinho 15:7, 16:14, 15:12
16.10.1995 SC Espinho Portugalia 3:1 Izrael Hapoel Ha'Amakim 15:11, 15:5, 8:15, 16:14
21.10.1995 Gradina Srebenik Bośnia i Hercegowina 0:3 Ukraina Łokomotyw Kijów 0:15, 2:15, 2:15
22.10.1995 Łokomotyw Kijów Ukraina 3:1 Bośnia i Hercegowina Gradina Srebenik 15:3, 11:15, 15:3, 15:0
14.10.1995 Moldovahydromash Kiszyniów Mołdawia 0:3 Słowacja VKP Bratysława 4:15, 5:15, 10:15
21.10.1995 VKP Bratysława Słowacja 3:0 Mołdawia Moldovahydromash Kiszyniów 15:11, 15:1, 15:8
14.10.1995 Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 16:14, 16:14, 15:11
21.10.1995 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 15:1, 15:6, 15:8
14.10.1995 Salonit Anhovo Kanal Słowenia 3:1 Polska AZS Częstochowa 15:3, 7:15, 15:7, 15:4
21.10.1995 AZS Częstochowa Polska 3:0 Słowenia Salonit Anhovo Kanal 15:11, 17:15, 15:13
14.10.1995 Setuza Uście nad Łabą Czechy 3:0 Białoruś Sputnik Witebsk 15:7, 15:6, 15:9
15.10.1995 Sputnik Witebsk Białoruś 0:3 Czechy Setuza Uście nad Łabą 8:15, 3:15, 7:15
14.10.1995 Lamaring Wilno Litwa 0:3 Finlandia Telecom Finland Kuopio 1:15, 12:15, 8:15
22.10.1995 Telecom Finland Kuopio Finlandia 3:0 Litwa Lamaring Wilno 15:12, 15:5, 15:11
14.10.1995 Vildoga-Ventspils Nafta Łotwa 3:0 Estonia Rivaal Rakvere 15:7, 15:7, 15:1
15.10.1995 Rivaal Rakvere Estonia 1:3 Łotwa Vildoga-Ventspils Nafta 1:15, 11:15, 15:6, 10:15

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.12.1995 Holte IF Dania 3:0 Norwegia Båtsfjord SK 15:7, 15:12, 15:7
09.12.1995 Båtsfjord SK Norwegia 0:3 Dania Holte IF 9:15, 6:15, 8:15
02.12.1995 Medikémia Szeged Węgry 1:3 Federalna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 10:15, 15:11, 13:15, 7:15
10.12.1995 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 3:1 Węgry Medikémia Szeged 15:4, 15:8, 8:15, 15:6
02.12.1995 Lausanne UC Szwajcaria 3:2 Izrael Hapoel Ha'Amakim 17:15, 15:12, 14:16, 7:15, 16:14
09.12.1995 Hapoel Ha'Amakim Izrael 3:0 Szwajcaria Lausanne UC 15:8, 15:9, 15:12
08.12.1995 Łokomotyw Kijów Ukraina 0:3 Hiszpania GD San Jose Soria 6:15, 6:15, 2:15
10.12.1995 GD San Jose Soria Hiszpania 3:2 Ukraina Łokomotyw Kijów 15:12, 15:8, 12:15, 10:15, 15:13
08.12.1995 VKP Bratysława Słowacja 0:3 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 5:15, 10:15, 12:15
09.12.1995 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:2 Słowacja VKP Bratysława 15:3, 11:15, 15:4, 3:15, 16:14
02.12.1995 AZS Częstochowa Polska 3:1 Czechy Setuza Uście nad Łabą 15:8, 6:15, 15:12, 15:9
09.12.1995 Setuza Uście nad Łabą Czechy 2:3 Polska AZS Częstochowa 15:9, 5:15, 15:12, 11:15, 16:18
03.12.1995 Telecom Finland Kuopio Finlandia 3:0 Rosja CSKA Moskwa 15:7, 15:5, 15:4
09.12.1995 CSKA Moskwa Rosja 3:0 Finlandia Telecom Finland Kuopio 15:13, 15:6, 15:8
09.12.1995 Vildoga-Ventspils Nafta Łotwa 3:0 Holandia Piet Zoomers/D Apeldoorn 15:10, 15:5, 15:11
16.12.1995 Piet Zoomers/D Apeldoorn Holandia 3:1 Łotwa Vildoga-Ventspils Nafta 14:16, 15:9, 15:7, 15:2

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01.1996 Hapoel Ha`Amakim Izrael 1:3 NiemcyASV Dachau 15:12, 12:15, 7:15, 12:15
10.01.1996 Holte IF Dania 1:3 GrecjaPanathinaikos Athens 4:15, 10:15, 15:8, 2:15
10.01.1996 Mladost Zagreb Chorwacja 2:3 WłochyDaytona Modena 15:12, 8:15, 15:5, 13:15, 11:15
11.01.1996 GD San Jose Soria Hiszpania 3:0 AustriaParis Lodron Salzburg 15:6, 17:16, 15:5
16.01.1996 Paris Lodron Salzburg Austria 3:2 ChorwacjaMladost Zagreb 15:12, 3:15, 9:15, 15:10, 15:13
16.01.1996 Daytona Modena Włochy 3:0 IzraelHapoel Ha`Amakim 15:5, 15:7, 15:7
17.01.1996 Holte IF Dania 1:3 HiszpaniaGD San Jose Soria 9:15, 11:15, 15:13, 14:16
17.01.1996 Panathinaikos Athens Grecja 1:3 NiemcyASV Dachau 15:8, 12:15, 10:15, 8:15
23.01.1996 Hapoel Ha`Amakim Izrael 3:1 AustriaParis Lodron Salzburg 8:15, 15:10, 15:12, 15:9
24.01.1996 ASV Dachau Niemcy 3:1 WłochyDaytona Modena 15:13, 15:13, 13:15, 15:13
24.01.1996 Mladost Zagreb Chorwacja 3:0 DaniaHolte IF 15:13, 16:14, 15:10
24.01.1996 GD San Jose Soria Hiszpania 2:3 GrecjaPanathinaikos Athens 14:16, 15:5, 7:15, 15:10, 11:15
31.01.1996 Panathinaikos Athens Grecja 0:3 WłochyDaytona Modena 13:15, 9:15, 6:15
31.01.1996 Paris Lodron Salzburg Austria 0:3 NiemcyASV Dachau 6:15, 7:15, 12:15
31.01.1996 Holte IF Dania 0:3 IzraelHapoel Ha`Amakim 6:15, 10:15, 4:15
31.01.1996 GD San Jose Soria Hiszpania 3:0 ChorwacjaMladost Zagreb 15:7, 16:14, 15:10
06.02.1996 Hapoel Ha`Amakim Izrael 1:3 HiszpaniaGD San Jose Soria 17:15, 10:15, 10:15, 11:15
07.02.1996 ASV Dachau Niemcy 3:0 NiemcyHolte IF 15:2, 15:11, 15:5
07.02.1996 Mladost Zagreb Chorwacja 3:0 GrecjaPanathinaikos Athens 15:11, 15:7, 15:7
07.02.1996 Daytona Modena Włochy 3:0 AustriaParis Lodron Salzburg 15:3, 15:8, 15:4
13.02.1996 GD San Jose Soria Hiszpania 3:2 NiemcyASV Dachau 15:13, 16:14, 5 :15, 10:15, 16:14
14.02.1996 Mladost Zagreb Chorwacja 3:0 IzraelHapoel Ha`Amakim 15:3, 15:3, 15:2
14.02.1996 Holte IF Dania 1:3 WłochyDaytona Modena 9:15, 13:15, 15:10, 7:15
15.02.1996 Panathinaikos Athens Grecja 3:0 AustriaParis Lodron Salzburg 15:6, 15:12, 15:12
20.02.1996 Hapoel Ha`Amakim Izrael 1:3 GrecjaPanathinaikos Athens 13:15, 15:9, 6:15, 11:15
21.02.1996 Paris Lodron Salzburg Austria 3:0 DaniaHolte IF 15:11, 15:7, 15:8
21.02.1996 ASV Dachau Niemcy 3:0 ChorwacjaMladost Zagreb 15:8, 15:9, 15:10
21.02.1996 Daytona Modena Włochy 3:0 HiszpaniaGD San Jose Soria 15:5, 15:5, 15:4

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Niemcy ASV Dachau 13 7 6 1 20 6 3.33 374 277 1.35
2 Włochy Daytona Modena 13 7 6 1 19 6 3.17 351 240 1.46
3 Hiszpania GD San Jose Soria 12 7 5 2 17 10 1.7 350 332 1.05
4 Grecja Panathinaikos Ateny 11 7 4 3 13 13 1 311 311 1
5 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 10 7 3 4 13 12 1.08 321 280 1.15
6 Izrael Hapoel Ha'Amakim 9 7 2 5 9 16 0.56 264 327 0.81
7 Austria Paris Lodron Salzburg 9 7 2 5 7 17 0.41 245 326 0.75
8 Dania Holte IF 7 7 0 7 3 21 0.14 225 348 0.65

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01.1996 AZS Częstochowa Polska 3:1 FrancjaAS Cannes 15:6, 15:6, 16:17, 15:12
10.01.1996 Vildoga-Ventspils Nafta Riga Łotwa 2:3 BelgiaNoliko Maaseik 10:15, 14:16, 15:10, 15:11, 12:15
10.01.1996 Vojvodina Novi Sad Federalna Republika Jugosławii 3:1 TurcjaHalkbank Ankara 10:15, 15:8, 15:6, 15:13
10.01.1996 Telecom Finland Kuopio Finlandia 0:3 WłochySisley Treviso 5:15, 10:15, 12:15
17.01.1996 Halkbank Ankara 3:1 PolskaAZS Częstochowa 10:15, 15:4, 16:14, 15:8
17.01.1996 Telecom Finland Kuopio Finlandia 3:2 ŁotwaVildoga-Ventspils Nafta Riga 15:7, 11:15, 15:10, 13:15, 15:13
17.01.1996 Noliko Maaseik Belgia 3:0 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Novi Sad 15:4, 17:16, 15:10
17.01.1996 Sisley Treviso Włochy 3:0 FrancjaAS Cannes 15:6, 16:14, 15:11
24.01.1996 AZS Częstochowa Polska 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 15:8, 15:9, 15:3
24.01.1996 Vildoga-Ventspils Nafta Riga Łotwa 2:3 WłochySisley Treviso 7:15, 16:14, 15:11, 7:15, 12:15
24.01.1996 AS Cannes Francja 3:1 TurcjaHalkbank Ankara 15:9, 15:10, 10:15, 15:4
24.01.1996 Vojvodina Novi Sad Federalna Republika Jugosławii 3:0 FinlandiaTelecom Finland Kuopio 15:8, 15:10, 15:10
30.01.1996 Noliko Maaseik Belgia 3:2 FrancjaAS Cannes 9:15, 15:9, 7:15, 15:9, 15:8
31.01.1996 Vildoga-Ventspils Nafta Riga Łotwa 3:0 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Novi Sad 15:12, 15:12, 15:8
31.01.1996 Telecom Finland Kuopio Finlandia 1:3 PolskaAZS Częstochowa 15:13, 12:15, 16:17, 14:16
31.01.1996 Sisley Treviso Włochy 3:0 TurcjaHalkbank Ankara 15:2, 15:7, 15:10
07.02.1996 AZS Częstochowa Polska 2:3 ŁotwaVildoga-Ventspils Nafta Riga 15:8, 9:15, 8:15, 15:7, 17:19
07.02.1996 Halkbank Ankara Turcja 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 15:12, 15:4, 15:12
07.02.1996 AS Cannes Francja 3:1 FinlandiaTelecom Finland Kuopio 15:9, 10:15, 15:9, 15:12
07.02.1996 Vojvodina Novi Sad Federalna Republika Jugosławii 2:3 WłochySisley Treviso 7:15, 15:7, 10:15, 15:13, 15:17
14.02.1996 Vildoga-Ventspils Nafta Riga Łotwa 3:1 FrancjaAS Cannes 15:11, 14:16, 15:5, 15:0
14.02.1996 Telecom Finland Kuopio Finlandia 3:1 TurcjaHalkbank Ankara 15:6, 8:15, 15:13, 15:1
14.02.1996 Vojvodina Novi Sad Federalna Republika Jugosławii 3:0 PolskaAZS Częstochowa 15:10, 15:8, 15:8
14.02.1996 Sisley Treviso Włochy 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 15:8, 15:4, 15:11
20.02.1996 AS Cannes Francja 0:3 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Novi Sad 7:15, 16:17, 8:15
21.02.1996 Halkbank Ankara Turcja 2:3 ŁotwaVildoga-Ventspils Nafta Riga 15:8, 14:16, 15:12, 11:15, 10:15
21.02.1996 AZS Częstochowa Polska 3:2 WłochySisley Treviso 15:11, 11:15, 15:12, 11:15, 15:10
21.02.1996 Noliko Maaseik Belgia 3:1 FinlandiaTelecom Finland Kuopio 15:11, 15:10, 12:15, 15:2

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Sisley Treviso 13 7 6 1 20 7 2.86 381 286 1.33
2 Federalna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 11 7 4 3 14 10 1.4 316 286 1.1
3 Łotwa Vildoga-Ventspils Nafta 11 7 4 3 18 14 1.29 417 399 1.05
4 Polska AZS Częstochowa 11 7 4 3 15 13 1.15 365 346 1.05
5 Belgia Noliko Maaseik 11 7 4 3 12 14 0.86 303 325 0.93
6 Turcja Halkbank Ankara 9 7 2 5 11 16 0.69 300 343 0.87
7 Francja AS Cannes 9 7 2 5 10 17 0.59 301 357 0.84
8 Finlandia Telecom Finland Kuopio 9 7 2 5 9 18 0.5 317 358 0.89

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.03.1996 Daytona Modena Włochy 3:2 Włochy Sisley Treviso 15:12, 10:15, 12:15, 15:12, 16:14
01.03.1996 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 2:3 Niemcy ASV Dachau 15:13, 15:5, 6:15, 13:15, 12:15

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.03.1996 Sisley Treviso Włochy 1:3 Federalna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 16:14, 7:15, 10:15, 4:15

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.03.1996 Daytona Modena Włochy 3:1 Niemcy ASV Dachau 14:16, 15:13, 15:5, 15:6

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]