Puchar Europy Mistrzów Klubowych w piłce siatkowej (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzów Krajowych siatkarzy 1998/1999
European Champion Clubs' Cup 1998/1999
1997/1998 1999/2000
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 9 października 1998 - 14 marca 1999
Sezon XL
Zwycięzca Włochy Sisley Treviso
Statystyki rozgrywek
Liczba meczów 92
Liczba setów 305 (3,32 na mecz)

Puchar Europy Mistrzów Krajowych w sezonie 1998/1999 (oficjalna nazwa European Champion Clubs' Cup 1998/1999) - 40. edycja międzynarodowych rozgrywek organizowanych przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) - w ramach europejskich pucharów - dla 32 męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Puchar Europy Mistrzów Krajowych była najważniejszym turniejem klubowym w sezonie 1998/1999.

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

Rywalizacja w fazie kwalifikacyjnej toczyła się w parach na zasadzie dwumeczów (mecz i rewanż) "systemem pucharowym" (gorszy odpada). W fazie głównej zwyzięzcy par dołączyli do rozstawionych drużyn w grupach A i B. W każdej znalazło się osiem drużyn. Po dwie najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do turnieju finałowego. Turniej finałowy rozegrany został w Almeríi w Hiszpanii w dniach 13-14 marca 1999 roku.

Według regulaminu o zwycięstwie w dwumeczu decydują kolejno:

  1. liczba wygranych meczów,
  2. liczba wygranych setów,
  3. liczba zdobytych małych punktów.

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

I runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.10.1998 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 San MarinoFiorita Montegiardino 11:15, 8:15, 9:15
17.10.1998 Fiorita Montegiardino San Marino 3:0 LuksemburgVolley 80 Pétange 15:5, 15:7, 15:7
10.10.1998 Concordia MTV Näfels Szwajcaria 0:3 PortugaliaSC Espinho 11:15, 14:16, 6:15
10.10.1998 SC Espinho Portugalia 3:0 SzwajcariaConcordia MTV Näfels 15:9, 15:12, 15:9
17.10.1998 VSK Riga Łotwa 0:3 DaniaHolte IF 13:15, 10:15, 9:15
18.10.1998 Holte IF Dania 1:3 ŁotwaVSK Riga 13:15, 15:3, 13:15, 3:15
09.10.1998 Askim VBK Norwegia 0:3 CzechyVK Uście nad Łabą 2:15, 3:15, 12:15
10.10.1998 VK Uście nad Łabą Czechy 3:0 NorwegiaAskim VBK 15:10, 15:9, 15:8
17.10.1998 Dniestr Parcani Mołdawia 0:3 WęgrySzabolcs Gabona Nyíregyháza 7:15, 8:15, 1:15
18.10.1998 Szabolcs Gabona Nyíregyháza Węgry 3:0 MołdawiaDniestr Parcani 15:5, 15:4, 15:1
16.10.1998 Hapoel Tivol Mate Asher Izrael 3:0 AlbaniaErzeni Durrës 15:3, 15:4, 15:6
18.10.1998 Erzeni Durrës Albania 0:3 IzraelHapoel Tivol Mate Asher 3:15, 5:15, 3:15
17.10.1998 Sinpos Sab Banka Sarajewo Bośnia i Hercegowina 0:3 RumuniaElcond Zalău 2:15, 7:15, 7:15
18.10.1998 Elcond Zalău Rumunia 3:0 Bośnia i HercegowinaSinpos Sab Banka Sarajewo 15:3, 15:8, 15:11
16.10.1998 Dorożnik-SKA Odessa Ukraina 3:2 SłoweniaFuzinar Ravne na Koroškem 15:13, 12:15, 11:15, 15:10, 16:14
17.10.1998 Fuzinar Ravne na Koroškem Słowenia 3:1 UkrainaDorożnik-SKA Odessa 7:15, 15:10, 15:9, 15:4

II runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.12.1998 VC Nesselande Holandia 3:0 San MarinoFiorita Montegiardino 15:8, 15:7, 15:1
13.12.1998 Fiorita Montegiardino San Marino 2:3 HolandiaVC Nesselande 10:15, 15:13, 15:11, 7:15, 11:15
06.12.1998 SC Espinho Portugalia 3:0 AustriaDonaukraft Wiedeń 15:13, 15:4, 15:12
12.12.1998 Donaukraft Wiedeń Austria 3:1 PortugaliaSC Espinho 15:8, 15:11, 8:15, 15:11
05.12.1998 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle Polska 3:0 DaniaHolte IF 15:8, 15:6, 15:5
13.12.1998 Holte IF Dania 1:3 PolskaMostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 15:13, 6:15, 10:15, 7:15
05.12.1998 VK Uście nad Łabą Czechy 3:0 FinlandiaKups-Volley Kuopio 15:11, 15:6, 15:8
13.12.1998 Kups-Volley Kuopio Finlandia 1:3 CzechyVK Uście nad Łabą 15:10, 13:15, 9:15, 12:15
12.12.1998 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 3:0 WęgrySzabolcs Gabona Nyíregyháza 15:6, 15:7, 15:6
13.12.1998 Szabolcs Gabona Nyíregyháza Węgry 0:3 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 8:15, 6:15, 6:15
11.12.1998 Hapoel Tivol Mate Asher Izrael 0:3 SłowacjaNafta VKP Bratysława 11:15, 8:15, 8:15
13.12.1998 Nafta VKP Bratysława Słowacja 3:0 IzraelHapoel Tivol Mate Asher 15:6, 15:8, 15:8
03.12.1998 Elcond Zalău Rumunia 0:3 WłochySisley Treviso 7:15, 14:16, 3:15
04.12.1998 Sisley Treviso Włochy 3:1 RumuniaElcond Zalău 15:3, 15:2, 11:15, 15:8
05.12.1998 Fuzinar Ravne na Koroškem Słowenia 3:2 NiemcyVfB Friedrichshafen 15:12, 5:15, 15:6, 7:15, 15:13
12.12.1998 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:1 SłoweniaFuzinar Ravne na Koroškem 15:10, 14:16, 15:9, 15:7

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01.1999 SC Espinho Portugalia 2:3 WłochyCasa Modena Unibon 19:25, 25:21, 23:25, 27:25, 13:15
13.01.1999 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle Polska 3:0 FrancjaParis UC 25:20, 25:19, 25:21
13.01.1999 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 GrecjaOlympiakos SF Pireus 25:22, 25:19, 27:25
13.01.1999 VC Nesselande Holandia 0:3 BelgiaNoliko Maaseik 16:25, 19:25, 15:25
20.01.1999 Casa Modena Unibon Włochy 3:0 FrancjaParis UC 25:21, 25:17, 25:22
20.01.1999 Noliko Maaseik Belgia 3:1 NiemcyVfB Friedrichshafen 25:19, 22:25, 25:23, 25:18
21.01.1999 Olympiakos SF Pireus Grecja 3:0 PolskaMostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 25:18, 28:26, 25:22
21.01.1999 SC Espinho Portugalia 3:1 HolandiaVC Nesselande 22:25, 25:16, 25:18, 25:15
27.01.1999 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle Polska 0:3 BelgiaNoliko Maaseik 20:25, 18:25, 14:25
27.01.1999 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 PortugaliaSC Espinho 25:16, 25:20, 25:14
27.01.1999 VC Nesselande Holandia 1:3 WłochyCasa Modena Unibon 23:25, 25:22, 20:25, 18:25
27.01.1999 Paris UC Francja 3:1 GrecjaOlympiakos SF Pireus 27:29, 25:16, 25:15, 25:16
02.02.1999 VC Nesselande Holandia 1:3 NiemcyVfB Friedrichshafen 22:25, 25:22, 18:25, 22:25
02.02.1999 Casa Modena Unibon Włochy 0:3 GrecjaOlympiakos SF Pireus 27:29, 21:25, 21:25
03.02.1999 Noliko Maaseik Belgia 3:1 FrancjaParis UC 25:27, 25:17, 25:18, 25:23
03.02.1999 SC Espinho Portugalia 3:1 PolskaMostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 25:14, 25:20, 19:25, 25:20
10.02.1999 Olympiakos SF Pireus Grecja 1:3 BelgiaNoliko Maaseik 20:25, 22:25, 25:18, 20:25
10.02.1999 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle Polska 2:3 HolandiaVC Nesselande 25:16, 28:26, 23:25, 26:28, 9:15
10.02.1999 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:1 WłochyCasa Modena Unibon 25:23, 21:25, 25:21, 25:19
10.02.1999 Paris UC Francja 3:0 PortugaliaSC Espinho 25:22, 27:25, 25:21
16.02.1999 VC Nesselande Holandia 2:3 FrancjaParis UC 26:24, 18:25, 25:19, 20:25, 13:15
16.02.1999 Casa Modena Unibon Włochy 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 25:21, 25:16, 25:21
17.02.1999 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:0 PolskaMostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 25:23, 25:21, 32:30
18.02.1999 SC Espinho Portugalia 3:0 GrecjaOlympiakos SF Pireus 25:21, 25:18, 25:23
24.02.1999 Olympiakos SF Pireus Grecja 3:1 HolandiaVC Nesselande 25:23, 25:18, 19:25, 25:17
24.02.1999 Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle Polska 1:3 WłochyCasa Modena Unibon 20:25, 22:25, 27:25,
24.02.1999 Paris UC Francja 3:0 NiemcyVfB Friedrichshafen 25:16, 25:18, 25:19
24.02.1999 Noliko Maaseik Belgia 3:0 PortugaliaSC Espinho 25:17, 25:21, 25:22

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Belgia Noliko Maaseik 13 7 6 1 18 6 3 573 494 1.16
2 Niemcy VfB Friedrichshafen 12 7 5 2 16 8 2 565 537 1.05
3 Włochy Casa Modena Unibon 12 7 5 2 15 10 1.5 590 555 1.06
4 Francja Paris UC 11 7 4 3 13 12 1.08 567 549 1.03
5 Grecja Olympiakos SF Pireus 10 7 3 4 11 13 0.85 542 565 0.96
6 Portugalia SC Espinho 10 7 3 4 11 14 0.79 551 553 1
7 Holandia VC Nesselande 8 7 1 6 9 20 0.45 592 679 0.87
8 Polska Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle 8 7 1 6 7 17 0.41 526 574 0.92

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01.1999 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 3:1 HiszpaniaUnicaja Almería 20:25, 25:23, 25:23, 25:23
13.01.1999 Nafta VKP Bratysława Słowacja 1:3 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 26:28, 25:21, 19:25, 13:25
13.01.1999 Sisley Treviso Włochy 3:0 TurcjaNetaş Stambuł 25:12, 25:14, 25:20
14.01.1999 VK Uście nad Łabą Czechy 3:1 ChorwacjaHAOK Mladost Zagrzeb 25:23, 23:25, 25:21, 25:21
20.01.1999 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 1:3 WłochySisley Treviso 17:25, 25:22, 21:25, 18:25
20.01.1999 Nafta VKP Bratysława Słowacja 3:2 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 22:25, 25:18, 19:25, 25:16, 20:18
20.01.1999 Unicaja Almería Hiszpania 3:0 CzechyVK Uście nad Łabą 25:17, 25:22, 25:18
21.01.1999 Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod Rosja 3:0 TurcjaNetaş Stambuł 25:16, 25:20, 25:20
27.01.1999 VK Uście nad Łabą Czechy 3:0 SłowacjaNafta VKP Bratysława 25:13, 25:16, 27:25
27.01.1999 Netaş Stambuł Turcja 3:2 ChorwacjaHAOK Mladost Zagrzeb 23:25, 25:21, 25:21, 24:26, 16:14
27.01.1999 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 2:3 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 25:22, 21:25, 21:25, 25:20, 12:15
27.01.1999 Sisley Treviso Włochy 3:1 HiszpaniaUnicaja Almería 25:17, 22:25, 25:17, 25:22
03.02.1999 Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod Rosja 3:0 ChorwacjaHAOK Mladost Zagrzeb 25:19, 25:21, 25:22
03.02.1999 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 3:1 CzechyVK Uście nad Łabą 25:19, 27:25, 20:25, 25:16
03.02.1999 Unicaja Almería Hiszpania 0:3 TurcjaNetaş Stambuł 23:25, 19:25, 24:26
03.02.1999 Nafta VKP Bratysława Słowacja 1:3 WłochySisley Treviso 20:25, 26:24, 16:25, 23:25
09.02.1999 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 2:3 HiszpaniaUnicaja Almería 25:18, 23:25, 25:20, 21:25, 19:21
10.02.1999 Netaş Stambuł Turcja 3:0 SłowacjaNafta VKP Bratysława 25:19, 25:19, 25:18
10.02.1999 Sisley Treviso Włochy 3:0 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 25:19, 25:19, 25:20
11.02.1999 VK Uście nad Łabą Czechy 2:3 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 25:22, 25:14, 24:26, 23:25, 12:15
16.02.1999 VK Uście nad Łabą Czechy 3:0 WłochySisley Treviso 25:13, 25:22, 25:23
17.02.1999 Vojvodina Nowy Sad Federalna Republika Jugosławii 0:3 TurcjaNetaş Stambuł 27:29, 19:25, 22:25
17.02.1999 Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod Rosja 3:2 HiszpaniaUnicaja Almería 25:20, 25:23, 20:25, 21:25, 15:9
17.02.1999 Nafta VKP Bratysława Słowacja 3:1 ChorwacjaHAOK Mladost Zagrzeb 23:25, 25:16, 25:22, 25:22
24.02.1999 Netaş Stambuł Turcja 3:0 CzechyVK Uście nad Łabą 25:22, 25:18, 30:28
24.02.1999 HAOK Mladost Zagrzeb Chorwacja 3:2 Federalna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 20:25, 25:19, 18:25, 25:18, 19:17
24.02.1999 Unicaja Almería Hiszpania 3:2 SłowacjaNafta VKP Bratysława 25:20, 25:27, 26:28, 25:22, 15:11
24.02.1999 Sisley Treviso Włochy 3:0 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 25:16, 25:22, 25:21

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Sisley Treviso 13 7 6 1 18 6 3 576 485 1.19
2 Rosja Lokomotiw Biełgorie-Biełgorod 13 7 6 1 18 10 1.8 623 591 1.05
3 Turcja Netaş Stambuł 12 7 5 2 15 8 1.88 525 515 1.02
4 Czechy VK Uście nad Łabą 10 7 3 4 12 13 0.92 569 556 1.02
5 Rumunia Unicaja Almería 10 7 3 4 13 16 0.81 643 652 0.99
6 Serbia Vojvodina Nowy Sad 9 7 2 5 12 17 0.71 628 658 0.95
7 Słowacja Nafta VKP Bratysława 9 7 2 5 10 18 0.56 595 653 0.91
8 Chorwacja HAOK Mladost Zagrzeb 8 7 1 6 10 20 0.5 645 694 0.93

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Final Four[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.03.1999 Sisley Treviso Włochy 3:1 NiemcyVfB Friedrichshafen 23:25, 26:24, 25:19, 25:19
Noliko Maaseik Belgia 3:2 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 20:25, 22:25, 30:28, 25:20, 17:15

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.1999 VfB Friedrichshafen Niemcy 3:1 RosjaLokomotiw Biełgorie-Biełgorod 25:21, 25:19, 17:25, 26:24

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.1999 Sisley Treviso Włochy 3:0 BelgiaNoliko Maaseik 25:19, 25:21, 25:20

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]