Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1979/1980)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1980
Women Volleyball European Champions Cup 1980
1978/1979 1980/1981
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 01.11.1979 - 09.03.1980
Sezon 20.
Miejsce finału Czechosłowacja Gottwaldov
Zwycięzca Czechosłowacja Ruda Hvezda Bratysława

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1980 – 20. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Bergen BSI Norwegia 3:0 Luksemburg Olympic Luksemburg 15:4, 15:4, 15:12
3:0 15:5, 15:9, 15:11 [1]
01.11.1979 Sniace Torrelavega Hiszpania 3:1 Portugalia Leixoes Porto 15:6, 12:15, 15:8, 15:7
22.11.1979 1:3 9:15, 15:5 6:15, 10:15
10.11.1979 KFUM Helsingor Dania 2:3 Finlandia Velkot Karhulan 15:12, 14:16, 5:15, 15:6, 8:15,
17.11.1979 1:3 16:14, 13:15, 11:15, 2:15

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.12.1979 Ruda Hvezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Sokol Viden 15:4, 15:7, 15:10
3:0  
08.12.1979 Bergen BSI Norwegia 0:3 Holandia Prins DVC Dokkum 5:15, 8:15, 5:15,
15.12.1979 0:3 7:15, 2:15, 1:15
08.12.1979 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:2 Austria Blau Gelb Wiedeń 15:5, 15:11, 14:16, 11:15, 15:8
:  
09.12.1979 Sniace Torrelavega Hiszpania 3:0 Grecja Panathinaikos Ateny 15:8, 18:16, 15:5
:  
Nim-Se Budapeszt Węgry : Francja ASU Lyon  
3:1 15:10, 15:4, 12:15, 15:4
09.12.1979 Uni Bazylea Szwajcaria 1:3 Belgia Hermes Oostende 15:5, 15:17, 12:15, 13:15
16.12.1979 3:2 12:15, 16:14, 15:4, 12:15, 15:11
08.12.1979 1.VC Schwerte Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1:3 Albania Dinamo Tirana 15:8, 7:15, 13:15, 9:15
15.12.1979 0:3 6:15, 3:15, 11:15
08.12.1979 2001 Uno Bari Włochy 3:1 Finlandia Velkot Karhulan 15:6, 15:2, 10:15, 15:1
15.12.1979 3:0 15:3, 15:10, 15:9

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.02.1980 Ruda Hvezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Holandia Prins DVC Dokkum 15:11, 15:12, 15:11
15.02.1980 3:2 17:15, 11:15, 10:15, 15:11, 15:6
10.02.1980 Sniace Torrelavega Hiszpania 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 6:15, 10:15, 5:15
16.02.1980 0:3 3:15, 1:15, 7:15
Nim-Se Budapeszt Węgry : Belgia Hermes Oostende  
:  
09.02.1980 2001 Uno Bari Włochy 3:1 Albania Dinamo Tirana 17:15, 15:7, 9:15, 15:9
16.02.1980 0:3 9:15, 5:15, 1:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Czechosłowacja Gottwaldov

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Czechosłowacja Ruda Hvezda Bratysława 6 3 3 0 9 0 9
2 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 4 3 1 2 3 6 −3
3 Węgry Nim-Se Budapeszt 4 3 1 2 3 6 −3
4 Albania Dinamo Tirana 4 3 1 2 3 6 −3

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03.1980 Nim-Se Budapeszt Węgry 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:12, 15:12, 15:13
07.03.1980 Ruda Hvezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Albania Dinamo Tirana 15:7, 15:3, 15:4
08.03.1980 Ruda Hvezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:4, 15:6, 15:5
08.03.1980 Dinamo Tirana Albania 3:0 Węgry Nim-Se Budapeszt 15:11, 15:13, 15:12
09.03.1980 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Albania Dinamo Tirana 15:2, 15:13, 15:8
09.03.1980 Ruda Hvezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Węgry Nim-Se Budapeszt 15:9, 15:7, 15:8

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Czechosłowacja Ruda Hvezda Bratysława
Silver medal world centered-2.svg Turcja Eczacıbaşı Stambuł
Bronze medal world centered-2.svg Węgry Nim-Se Budapeszt
4. Albania Dinamo Tirana

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Mecz w Bergen (Norwegia)

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]