Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1980/1981)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1981
Women Volleyball European Champions Cup 1981
1979/1980 1981/1982
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 01.11.1980 - 15.02.1981
Sezon 21.
Miejsce finału Liechtenstein Schaan
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1981 – 21. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.11.1980 DVC Dokkum Holandia 3:0 Dania KFUM Helsingor 15:2, 15:13, 15:1
08.11.1980 3:1 15:13, 15:12, 9:15, 15:11
Radnički Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 Portugalia Leixoes Matosinhos  
08.11.1980 3:0 9:15, 4:15, 9:15
Hapoel Anam Izrael 1:3 Czechosłowacja Rudá Hvězda Praga  
0:3  
02.11.1980 Hermes Oostende Belgia 3:0 Austria Blau Gelb Wiedeń 15:7, 15:10, 15:13
09.11.1980 3:0 15:7, 15:9, 15:9
Kelly Girl Anglia 1:3 Norwegia KFUM Oslo 13:15, 15:131 13:15, 7:15,
0:3 8:15, 7:15, 15:17
01.11.1980 CPAR Cornelia Hiszpania 0:3 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 2:15, 4:15, 3:15,
02.11.1980 0:3 3:15, 2:15, 0:15
01.11.1980 Uni Bazylea Szwajcaria 3:0 Finlandia Karluhan Velkot 15:11, 15:9, 15:5
08.11.1980 3:2 14:16, 15:81 8:15, 15:10, 15:8

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.12.1980 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:2, 15:9, 15:2
16.12.1980 3:0 15:5, 16:14, 15:4 [1]
14.12.1980 Radnički Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 Holandia DVC Dokkum 7:15, 15:7, 15:9, 17:15,
21.12.1980 0:3 8:15, 6:15, 12:15
14.12.1980 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) USC Münster 15:12, 15:7, 15:11
21.12.1980 1:3 16:14, 13:15, 4:15, 5:15
14,12.1980 Rudá Hvězda Praga Czechosłowacja 3:0 Belgia Hermes Oostende 15:3, 15:8, 15:11
21.12.1980 3:0 15:0, 15:6, 15:13
13.12.1980 SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:1 Węgry Nim-Se Budapeszt  
20.12.1980 3:1 11:15, 15:10, 9:15, 4:15
13.12.1980 Dinamo Tirana Albania 3:0 Szwajcaria Uni Bazylea 15:7, 15:5, 15:11
20.12.1980 3:0 15:5, 15:6, 15:2
14.12.1980 Slávia UK Bratysława Czechosłowacja 3:0 Włochy Alidea Catania 15:2, 15:9, 15:3
21.12.1980 3:0 15:8, 15:13, 15:5
13.12.1980 Płomień Milowice Polska 3:0 Francja ASU Lyon  
20.12.1980 3:0 15:6, 15:7, 15:5

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01.1981 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Holandia DVC Dokkum 15:4, 15:8, 15:4
17.01.1981 3:1 15:4, 5:15, 15:8, 15:5
10.01.1981 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Czechosłowacja Rudá Hvězda Praga 15:3, 16:14, 15:8
17.01.1981 3:2 1:15, 15:9, 11:15, 15:7, 15:5
10.01.1981 Dinamo Tirana Albania 2:3 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:9, 11:15, 10:15, 15:6, 6:15,
18.01.1981 0:3 5:15, 5:15, 3:15
10.01.1981 Płomień Milowice Polska 3:0 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 15:11, 15:11, 16:14
17.01.1981 0:3 7:15, 13:15, 11:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Liechtenstein Schaan

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk 6 3 3 0 9 4 5
2 Bułgaria Levski-Spartak Sofia 5 3 2 1 7 3 4
3 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 4 3 1 2 4 8 −4
4 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 3 3 0 3 4 9 −5

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.02.1981 SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:2 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 13:15, 15:10, 12:15, 15:11, 15:10
13.02.1981 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia 15:10, 12:15, 15:5, 15:4
14.02.1981 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 15:13, 11:15, 15:1, 6:15, 15:6
14.02.1981 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:11, 15:13, 15:12
15.02.1981 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 6:15, 15:3, 15:6, 15:6
15.02.1981 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 15:4, 15:10, 16:14

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk
Silver medal world centered-2.svg Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
Bronze medal world centered-2.svg Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin
4. Czechosłowacja Slávia Bratysława

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Oba spotkania w Stambule (Turcja).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]