Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1982/1983)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1983
Women Volleyball European Champions Cup 1983
1981/1982 1983/1984
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 07.11.1982 - 02.1983
Sezon 23.
Miejsce finału Turcja Ankara
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1983 – 23. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
BSK Bergen Dania 1:3 Belgia Temse VC Oostende  
2:3  
Leixoes Matosinhos Portugalia 3:0 Izrael Hapoel Merchawia  
3:0  
Uni Bazylea Szwajcaria 1:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad  
0:3  
Blau Gelb Wiedeń Austria 0:3 Albania Dinamo Tirana walkower
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Hiszpania AF Cornella  
3:0  
AEL Limassol Cypr 0:3 Grecja Panathinaikos Ateny  
2:3  
CSM Clamart Francja 3:0 Luksemburg CA Luksemburg  
3:0  
07.11.1982 Helsingor KFUM Dania 3:2 Finlandia Iyvaskylan Pes Veikot 15:12, 4:15, 11:15, 15:7, 15:2
14.11.1982 2:3 14:16, 15:10, 9:15, 15:11, 8:15

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Belgia Temse VC Oostende  
3:0  
04.12.1982 Leixoes Matosinhos Portugalia 0:3 Włochy Olimpia Teodora Rawenna 2:15, 3:15, 11:15,
12.12.1982 0:3 1:15, 9:15, 2:15
Vasas Izo Budapeszt Węgry 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad  
04.12.1982 3:0 15:10, 15:9, 15:12
04.12.1982 Dinamo Tirana Albania 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:4, 15:3, 15:1
12.12.1982 3:0 15:12, 16:14, 15:8
04.12.1982 Slávia UK Bratysława Czechosłowacja 3:0 Grecja Panathinaikos Ateny 15:0, 15:2, 15:2
11.12.1982 3:0 15:1, 15:0, 15:2
SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Szwecja Sollentuna Sztokholm 15:5, 15:3, 15:1
3:0 15:6, 15:12, 15:4
SV Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Francja CSM Clamart  
3:0  
04.12.1982 VC Dokkum Holandia 3:0 Dania Helsingor KFUM 15:6, 15:4, 15:3
12.12.1982 3:1  


Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 Włochy Olimpia Teodora Rawenna 9:15, 13:15, 15:5, 15:11, 15:8
3:1 15:13, 15:7 13:15, 15:9
13.01.1983 Dinamo Tirana Albania 1:3 Węgry Vasas Izo Budapeszt 15:13, 4:15, 8:15, 7:15
19.01.1983 0:3 4:15, 3:15, 6:15
12.01.1983 Slávia UK Bratysława Czechosłowacja 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:5, 15:10, 15:5
1:3 10:15, 15:3, 13:15, 16:18
11.01.1983 VC Dokkum Holandia 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 10:15, 11:15, 10:15,
18.01.1983 1:3 5:15, 15:6, 8:15, 6:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Ankara

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk 6 3 3 0 9 1 8
2 Węgry Vasas Izo Budapeszt 4 3 1 2 4 6 −2
3 Czechosłowacja Slavia Bratislava 4 3 1 2 3 6 −3
4 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 4 3 1 2 3 6 −3

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
SV Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Węgry Vasas Izo Budapeszt 15:11, 15:11, 15:5
Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 15:7, 15:7, 15:9
Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 15:5, 15:9, 15:9
Vasas Izo Budapeszt Węgry 3:0 Czechosłowacja Slávia UK Bratysława 15:12, 15:5, 15:6
Slávia UK Bratysława Czechosłowacja 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 15:8, 15:7, 15:5
Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Węgry Vasas Izo Budapeszt 15:8, 15:11, 12:15, 15:5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk
Silver medal world centered-2.svg Węgry Vasas Izo Budapeszt
Bronze medal world centered-2.svg Czechosłowacja Slávia UK Bratysława
4. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]