Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1984/1985)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1985
Women Volleyball European Champions Cup 1985
1983/1984 1985/1986
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 04.11.1984 - 10.02.1985
Sezon 25.
Miejsce finału Włochy Forlì
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1985 – 25. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.11.1984 Euran Raiku Finlandia 0:3 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 0:15, 6:15, 8:15
11.11.1984 0:3 0:15, 5:15, 1:15
Dilbeek Itterbeek Belgia 2:3 Szwecja Sollentuna Sztokholm  
3:1  
AEL Limassol Cypr 0:3 Albania Dinamo Tirana walkower
04.11.1984 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Mladost Zagrzeb 15:11, 15:2, 15:7
11.11.1984 3:1 15:5, 15:9, 10:15, 15:8
04.11.1984 Helsingor KFUM Dania 1:3 Holandia Ubbink Orion 5:15, 15:10, 11:15, 5:15
11.11.1984 0:3 10:15, 14:16, 11:15
Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 Hiszpania Atlético Madryt  
3:0  
04.11.1984 Olympic Luksemburg Luksemburg 0:3 Szwajcaria Uni Lausanne 1:15, 1:15, 9:15
0:3  
04.11.1984 CSM Clamart Francja 3:0 Portugalia Leixoes Matosinhos 15:7, 15:4, 15:5
3:0  
04.11.1984 Post Wiedeń Austria 3:0 Izrael Hapoel Na'aman 15:4, 15:2, 15:5
3:0  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Grecja Filathlitikos Saloniki  
3:0  
04.11.1984 Sortland IL Norwegia 1:3 Anglia Hillingdon VC  
0:3  

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:7, 15:9, 15:12
3:1 15:13 7:15, 15:4, 15:7
Dilbeek Itterbeek Belgia 0:3 Bułgaria CSKA Sofia  
1:3  
01.12.1984 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Albania Dinamo Tirana 15:10, 20:18, 15:2
08.12.1984 1:3 15:9, 7:15, 12:15, 5:15
01.12.1984 Ubbink Orion Holandia 2:3 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 6:15, 15:10, 15:9, 4:15, 3:15
09.12.1984 1:3 7:15, 15:12, 5:15, 9:15
01.12.1984 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 2:3 Węgry Tungsram Budapeszt 10:15, 15:13 13:15, 15:7, 11:15
0:3  
01.12.1984 CSM Clamart Francja 1:3 Szwajcaria Uni Lausanne 5:15, 15:11, 11:15, 10:15
09.12.1984 0:3 11:15, 12:15, 12:15
01.12.1984 SV Lohhof Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Austria Post Wiedeń 15:1, 16:14, 15:4
::.12.1984 3:1  
Hillingdon VC Anglia 0:3 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia  
: 0:3  


Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01.1985 CSKA Sofia Bułgaria 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata 7:15, 6:15, 8:15
16.01.1985 1:3 6:15, 6:15, 15:13, 3:15
09.01.1985 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 0:3 Włochy Olimpia Rawenna 11:15, 12:15, 4:15
16.01.1985 1:3 14:16 6:15, 15:8, 12:15
09.01.1985 Uni Lausanne Szwajcaria 2:3 Węgry Tungsram Budapeszt 10:15, 6:15, 15:7, 16:14, 9:15
16.01.1985 1:3 8:15, 15:17, 15:13, 9:15
09.01.1985 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 2:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 9:15, 15:12, 16:14, 8:15, 5:15
16.01.1985 2:3 15:12 13:15, 15:12, 14:16, 9:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Forlì

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata 6 3 3 0 9 1 8
2 Włochy Olimpia Rawenna 5 3 2 1 7 4 3
3 Węgry Tungsram Budapeszt 4 3 1 2 4 8 −4
4 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 3 3 0 3 2 9 −7

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.02.1985 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Węgry Tungsram Budapeszt 15:7, 15:8, 15:11
08.02.1985 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 15:3, 15:8, 15:8
09.02.1985 Tungsram Budapeszt Węgry 3:2 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 15:10, 15:17, 15:12, 12:15, 15:12
09.02.1985 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Włochy Olimpia Rawenna 15:6, 12:15, 15:11, 15:6
10.02.1985 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof 15:4, 15:10, 15:10
10.02.1985 Olimpia Rawenna Włochy 3:1 Węgry Tungsram Budapeszt 11:15, 15:4, 15:6, 15:6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata
Silver medal world centered-2.svg Włochy Olimpia Rawenna
Bronze medal world centered-2.svg Węgry Tungsram Budapeszt
4. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]