Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1985/1986)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1986
Women Volleyball European Champions Cup 1986
1984/1985 1986/1987
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 02.11.1985 - 16.02.1986
Sezon 26.
Miejsce finału Szwecja Uppsala
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1986 – 26. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.11.1985 Happoel Natania Izrael 3:2 Hiszpania Español Barcelona 15:17, 15:2, 2:15, 15:13, 16:14
10.11.1985 2:3 15:12, 7:15, 15:5, 11:15, 5:15
03.11.1985 Post Wiedeń Austria 1:3 Holandia Olympus Sneek 16:14, 4:15, 11:15, 0:15
10.11.1985 0:3 3:15, 10:15, 9:15
02.11.1985 Bergkameratene Volley Norwegia 1:3 Belgia Hermes Oostende 15:9, 12:15, 13:15, 9:15
09.11.1985 0:3 13:15, 6:15, 14:16
03.11.1985 Czarni Słupsk Polska 3:0 Albania Skenderbeu Korce 15:1, 15:1, 15:9
09.11.1985 1:3 15:9, 9:15, 5:15, 3:15

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.12.1985 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Paloma Branik Maribor  
15.12.1985 3:0  
08.12.1985 PPanathinaikos Ateny Grecja 3:2 Portugalia Leixoes Matosinhos  
15.12.1985 0:3  
08.12.1985 CSKA Sofia Bułgaria 2:3 Włochy Olimpia Rawenna 10:15, 15:11, 4:15, 15:1, 7:15
15.12.1985 1:3  
07.12.1985 Lausanne UC Szwajcaria 3:1 Hiszpania Español Barcelona 15:8, 11:15, 15:11, 15:8, 1:24
15.12.1985 2:3 15:13, 15:10, 10:15, 7:15, 11:15, 1:47
07.12.1985 SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Viktoria Augsburg (15:6, 15:5, 15:9
15.12.1985 3:0  
08.12.1985 Hermes Oostende Belgia 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł  
14.12.1985 0:3  
07.12.1985 CSM Clamart Francja 0:3 Polska Czarni Słupsk  
14.12.1985 0:3  
07.12.1985 Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 Holandia Olympus Sneek 15:11, 15:6, 15:8
14.12.1985 0:3 5:15, 13:15, 10:15


Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.01.1986 Leixoes Matosinhos Portugalia 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa 11:15, 2:15, 4:15
22.01.1986 0:3  
15.01.1986 Lausanne UC Szwajcaria 0:3 Włochy Olimpia Rawenna 7:15, 4:15, 9:15
22.01.1986 0:3 3:15, 4:15, 9:15
15.01.1986 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 0:3 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin  
22.01.1986 0:3  
15.01.1986 Tungsram Budapeszt Węgry 2:3 Polska Czarni Słupsk  
22.01.1986 1:3  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Szwecja Uppsala

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa 6 3 3 0 9 1 8
2 Włochy Olimpia Rawenna 5 3 2 1 6 5 1
3 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin 4 3 1 2 3 6 −3
4 Polska Czarni Słupsk 3 3 0 3 3 9 −6

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.02.1986 SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Polska Czarni Słupsk 15:4, 15:3, 15:10, 15:6
14.02.1986 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Włochy Olimpia Rawenna 15:8, 15:9, 15:3
15.02.1986 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Polska Czarni Słupsk 15:13, 15:10, 14:16, 15:8, 15:12
15.02.1986 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin 15:10, 15:9, 15:3, 15:6
16.02.1986 CSKA Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin 15:13, 15:9, 15:1
16.02.1986 Olimpia Rawenna Włochy 3:2 Polska Czarni Słupsk 10:15, 15:7, 15:11, 13:15, 15:7

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa
Silver medal world centered-2.svg Włochy Olimpia Rawenna
Bronze medal world centered-2.svg Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin
4. Polska Czarni Słupsk


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]