Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1987/1988)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1988
Women Volleyball European Champions Cup 19878
1986/1987 1988/1989
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 08.11.1987 - 21.02.1988
Sezon 28.
Miejsce finału Grecja Saloniki
Zwycięzca Włochy Olimpia Rawenna

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1988 – 28. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.11.1987 Uni Bazylea Szwajcaria 3:2 Hiszpania Tormo Barberà 6:15, 15:5, 14:16, 15:12, 15:6
14.11.1987 3:1 15:10, 15:5, 10:15, 15:5
08.11.1987 Racing Paris Francja 3:0 Portugalia Boavista Porto 15:7, 15:11, 15:10
14.11.1987 3:0  
08.11.1987 Post Wiedeń Austria 0:3 Holandia Sneker Avero  
14.11.1987 0:3  
08.11.1987 AEL Limassol Cypr 0:3 Rumunia Universitatea Krajowa  
15.11.1987 0:3  
08.11.1987 Sollentuna Sztokholm Szwecja 0:3 Belgia Hermes Oostende  
15.11.1987 3:0  
08.11.1987 Filathlitikos Saloniki Grecja 3:0 Izrael Hapoel Bat Jam  
3:1  

Runda 1/8[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12.1987 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Polska Czarni Słupsk  
12.12.1987 3:0  
12.12.1987 Rudá Hvězda Praga Czechosłowacja 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:8, 15:13, 15:11
13.12.1987 3:0 15:8, 15:7, 15:10
05.12.1987 Filathlitikos Saloniki Grecja 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk  
06.12.1987 0:3  
12.12.1987 Sollentuna Sztokholm Szwecja 3:1 Węgry Újpest Dózsa  
13.12.1987 1:3  
05.12.1987 SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Francja Racing Paris 15:10, 15:13, 15:6
12.12.1987 :  
06.12.1987 Sneker Avero Holandia 1:3 Rumunia Universitatea Krajowa 15:11, 11:15, 9:15, 11:15
13.12.1987 2:3  
05.12.1987 Mladost Monter Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 0:3 Bułgaria CSKA Sofia  
13.12.1987 0:3  
06.12.1987 Uni Bazylea Szwajcaria 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof 6:15, 8:15, 12:15
12.12.1987 0:3 5:15, 6:15, 13:15

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01.1988 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Czechosłowacja Rudá Hvězda Praga  
20.01.1988 3:2 11:15, 15:8, 10:15, 15:12, 15:1
13.01.1988 Újpest Dózsa Węgry 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk  
20.01.1988 0:3  
13.01.1988 SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:1 Rumunia Universitatea Krajowa  
20.01.1988 3:1 14:16, 15:10, 15:11, 16:14
13.01.1988 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Bayern Lohhof 15:6, 15:7, 15:6
20.01.1988 0:3 5:15, 6:15, 10:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Grecja Saloniki

Mecze o rozstawienie[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02.1988 Olimpia Rawenna Włochy 3:0 Bułgaria CSKA Sofia 15:4, 15:6, 15:2
19.02.1988 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin 15:4, 15:10, 15:4

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.02.1988 Urałoczka Swierdłowsk Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Bułgaria CSKA Sofia 15:3, 15:4, 15:3
20.02.1988 Olimpia Rawenna Włochy 3:2 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin 12:15, 15:10, 15:7, 11:15, 15:4

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.02.1988 SC Dynamo Berlin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Bułgaria CSKA Sofia 15:6, 15:9, 15:9

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
21.02.1988 Olimpia Rawenna Włochy 3:1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk 7:15, 15:10, 15:9, 15:11

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Olimpia Rawenna
Silver medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Swierdłowsk
Bronze medal world centered-2.svg Niemiecka Republika Demokratyczna SC Dynamo Berlin
4. Bułgaria CSKA Sofia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]