Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1995/1996)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1996
Women Volleyball European Champions Cup 1996
1994/1995 1996/1997
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 14.10.1995 - 9.03.1996
Sezon 36.
Miejsce finału Austria Wiedeń
Zwycięzca Włochy Parmalat Matera

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1996 – 36. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.10.1995 VC Mamer Luksemburg 3:0 Bośnia i Hercegowina OK Breza 15:2, 15:2, 15:10
21.10.1995 3:0 15:2, 15:3, 15:4
14.10.1995 Klimacommerce Bled Słowenia 1:3 Portugalia Boavista Porto 4:15, 17:16, 5:15, 1:15
15.10.1995 0:3 10:15, 4:15, 12:15

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.12.1995 Amkodor Mińsk Białoruś 0:3 Francja RC Cannes 2:15, 2:15, 4:15
03.12.1995 1:3 9:15, 15:13, 3:15, 0:15
02.12.1995 Link/AMVJ Amstelveen Holandia 3:0 Dania Holte IF 15:3, 15:9, 15:3
03.12.1995 3:0 15:9, 15:2, 15:2
08.12.1995 Dinamo Tirana Albania 0:3 Grecja Vrilission Ateny 2:15, 7:15, 3:15
10.12.1995 0:3 1:15, 13:15, 7:15
02.12.1995 Post Gulet Wiedeń Austria 3:0 Izrael Hapoel Mate Asher 15:7, 15:4, 16:14
09.12.1995 3:2 13:15, 15:12, 15:10, 12:15, 17:15
02.12.1995 VC Mamer Luksemburg 0:3 Portugalia Boavista Porto 8:15, 7:15, 6:15
10.12.1995 0:3 11:15, 3:15, 1:15
02.12.1995 Jedinstvo Luna Užice Serbia i Czarnogóra 3:0 Słowacja Slávia UK Bratysława 15:11, 15:7, 15:6
16.12.1995 1:3 15:11, 7:15, 8:15, 4:15
03.12.1995 Makedonija Strumica Macedonia Północna 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 0:15, 4:15, 5:15
05.12.1995 0:3 4:15, 2:15, 3:15

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 12 7 5 2 16 7 2.286 306 213 1.437
2 Włochy Parmalat Matera 12 7 5 2 16 7 2.286 324 229 1.415
3 Austria Post Gulet Wiedeń 12 7 5 2 16 8 2 311 258 1.205
4 Belgia Datovoc Tongeren Datovoc Tongeren 11 7 4 3 13 12 1.083 281 318 0.884
5 Turcja Eczacıbaşı Istanbul 10 7 3 4 11 13 0.846 284 290 0.979
6 Rumunia Rapid Bukareszt 10 7 3 4 12 15 0.8 313 345 0.907
7 Szwajcaria RTV Bazylea 10 7 3 4 12 15 0.8 313 345 0.907
8 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Luna Užice 7 7 0 7 2 21 0.095 190 336 0.565

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01.1996 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 15:13, 15:5, 6:15, 15:13
09.01.1996 Jedinstvo Luna Uzice Serbia i Czarnogóra 0:3 Włochy Parmalat Matera 4:15, 8:15, 11:15
10.01.1996 Post Gulet Wiedeń Austria 3:1 Rumunia Rapid Bukareszt 15:10, 13:15, 15:7, 15:7
10.01.1996 Datovoc Tongeren Belgia 3:1 Szwajcaria RTV Bazylea 11:15, 15:8, 15:12, 15:9
17.01.1996 Rapid Bukareszt Rumunia 0:3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 4:15, 13:15, 11:15
17.01.1996 Post Gulet Wiedeń Austria 3:0 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Luna Uzice 15:12, 15:7, 15:3
17.01.1996 RTV Bazylea Szwajcaria 3:1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:12, 15:4, 14:16, 16:14
18.01.1996 Parmalat Matera Włochy 3:0 Belgia Datovoc Tongeren 15:5, 15:4, 15:4
24.01.1996 Urałoczka Jekaterynburg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Szwajcaria RTV Bazylea 15:6, 15:7, 15:8
24.01.1996 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 1:3 Włochy Parmalat Matera 15:9, 14:16, 11:15, 5:15
24.01.1996 Jedinstvo Luna Uzice Serbia i Czarnogóra 2:3 Rumunia Rapid Bukareszt 15:11, 4:15, 4:15, 15:9, 12:15
24.01.1996 Datovoc Tongeren Belgia 1:3 Austria Post Gulet Wiedeń 6:15, 15:10, 14:16, 4:15
31.01.1996 Rapid Bukareszt Rumunia 3:1 Szwajcaria RTV Bazylea 15:13, 15:8, 7:15, 15:12
31.01.1996 Post Gulet Wiedeń Austria 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 17:16, 15:6, 15:5
31.01.1996 Jedinstvo Luna Uzice Serbia i Czarnogóra 0:3 Belgia Datovoc Tongeren 10:15, 14:16, 12:15
01.02.1996 Parmalat Matera Włochy 3:0 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 15:10, 15:12, 15:6
07.02.1996 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:1 Austria Post Gulet Wiedeń 15:7, 7:15, 15:6, 15:6
07.02.1996 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Luna Uzice 15:6, 15:5, 15:10
07.02.1996 RTV Bazylea Szwajcaria 3:1 Włochy Parmalat Matera 17:15, 3:15, 15:13, 15:8
07.02.1996 Datovoc Tongeren Belgia 3:2 Rumunia Rapid Bukareszt 11:15, 15:13, 6:15, 15:11, 15:13
13.02.1996 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 Włochy Parmalat Matera 16:14, 15:10, 15:13
14.02.1996 Post Gulet Wiedeń Austria 3:0 Szwajcaria RTV Bazylea 15:7, 15:11, 17:15
14.02.1996 Jedinstvo Luna Uzice Serbia i Czarnogóra 0:3 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Jekaterynburg 2:15, 9:15, 3:15
14.02.1996 Datovoc Tongeren Belgia 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:6, 15:13, 15:6
21.02.1996 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Belgia Datovoc Tongeren 15:10, 15:1, 15:9
21.02.1996 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Rumunia Rapid Bukareszt 15:10, 15:3, 15:3
21.02.1996 RTV Bazylea Szwajcaria 3:0 Serbia i Czarnogóra Jedinstvo Luna Uzice 15:13, 15:6, 15:5
22.02.1996 Parmalat Matera Włochy 3:0 Austria Post Gulet Wiedeń 15:2, 16:14, 15:8

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Ukraina Iskra Ługańsk 14 7 7 0 21 4 5.25 340 212 1.604
2 Francja RC Cannes 13 7 6 1 20 6 3.333 356 217 1.641
3 Niemcy Schweriner SC 11 7 4 3 16 10 1.6 340 263 1.293
4 Węgry Kordax Eger 11 7 4 3 13 14 0.929 343 323 1.062
5 Grecja Vrilission Ateny 10 7 3 4 11 15 0.733 302 340 0.888
6 Holandia Link/amvj Amstelveen 9 7 2 5 12 16 0.75 325 364 0.893
7 Czechy SK UP Ołomuniec 9 7 2 5 9 16 0.563 227 329 0.69
8 Portugalia Boavista Porto 7 7 0 7 0 21 0 131 316 0.415

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01.1996 Vrilission Ateny Grecja 0:3 Ukraina Iskra Ługańsk 6:15, 15:17, 5:15
10.01.1996 Boavista Porto Portugalia 0:3 Niemcy Schweriner SC 10:15, 4:15, 5:15
10.01.1996 RC Cannes Francja 3:0 Czechy SK UP Ołomuniec 15:3, 15:8, 15:4
14.01.1996 Link/amvj Amstelveen Holandia 3:1 Węgry Kordax Eger 7:15, 17:16, 15:12, 16:14
17.01.1996 Vrilission Ateny Grecja 3:2 Holandia Link/amvj Amstelveen 15:13, 16:14, 7:15, 7:15, 17:15
17.01.1996 Iskra Ługańsk Ukraina 3:1 Niemcy Schweriner SC 15:9, 15:5, 5:15, 15:11
17.01.1996 SK UP Ołomuniec Czechy 3:0 Portugalia Boavista Porto 15:7, 15:7, 15:11
18.01.1996 Kordax Eger Węgry 0:3 Francja RC Cannes 9:15, 7:15, 10:15
23.01.1996 Schweriner SC Niemcy 3:0 Czechy SK UP Ołomuniec 15:3, 15:4, 15:7
23.01.1996 RC Cannes Francja 3:0 Grecja Vrilission Ateny 15:4, 15:6, 15:7
24.01.1996 Link/amvj Amstelveen Holandia 1:3 Ukraina Iskra Ługańsk 7:15, 15:6, 8:15, 7:15
24.01.1996 Boavista Porto Portugalia 0:3 Węgry Kordax Eger 5:15, 3:15, 4:15
31.01.1996 Vrilission Ateny Grecja 3:0 Portugalia Boavista Porto 15:8, 15:6, 15:7
31.01.1996 Iskra Ługańsk Ukraina 3:0 Czechy SK UP Ołomuniec 15:2, 15:7, 15:5
31.01.1996 Link/amvj Amstelveen Holandia 2:3 Francja RC Cannes 9:15, 4:15, 15:10, 15:12, 7:15
01.02.1996 Kordax Eger Węgry 3:2 Niemcy Schweriner SC 15:12, 10:15, 11:15, 15:8, 15:10
06.02.1996 RC Cannes Francja 2:3 Ukraina Iskra Ługańsk 15:2, 9:15, 15:10, 13:15, 10:15
07.02.1996 SK UP Ołomuniec Czechy 2:3 Węgry Kordax Eger 15:12, 5:15, 17:15, 5:15, 11:15
07.02.1996 Schweriner SC Niemcy 3:1 Grecja Vrilission Ateny 15:5, 16:14, 14:16, 15:12
07.02.1996 Boavista Porto Portugalia 0:3 Holandia Link/amvj Amstelveen 8:15, 8:15, 14:16
14.02.1996 Vrilission Ateny Grecja 3:1 Czechy SK UP Ołomuniec 15:4, 15:4, 7:15, 15:11
14.02.1996 Iskra Ługańsk Ukraina 3:0 Węgry Kordax Eger 15:4, 15:5, 15:7
14.02.1996 Link/amvj Amstelveen Holandia 0:3 Niemcy Schweriner SC 7:15, 10:15, 3:15
14.02.1996 RC Cannes Francja 3:0 Portugalia Boavista Porto 15:4, 15:0, 15:3
21.02.1996 SK UP Ołomuniec Czechy 3:1 Holandia Link/amvj Amstelveen 15:11, 7:15, 15:6, 15:13
21.02.1996 Kordax Eger Węgry 3:1 Grecja Vrilission Ateny 14:16, 17:16, 15:11, 15:10
21.02.1996 Schweriner SC Niemcy 1:3 Francja RC Cannes 12:15, 12:15, 15:2, 6:15
21.02.1996 Boavista Porto Portugalia 0:3 Ukraina Iskra Ługańsk 6:15, 8:15, 3:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Austria Wiedeń

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03.1996 Parmalat Matera Włochy 3:0 Ukraina Iskra Ługańsk 15:11, 15:3, 15:6
08.03.1996 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:2 Francja RC Cannes 15:8, 11:15, 16:14, 10:15, 19:17

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03.1996 Iskra Ługańsk Ukraina 3:1 Francja RC Cannes 5:15, 15:11, 15:7, 15:7

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03.1996 Parmalat Matera Włochy 3:2 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 4:15, 15:1, 13:15, 15:9, 15:9

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Parmalat Matera
Silver medal world centered-2.svg Rosja Urałoczka Jekaterynburg
Bronze medal world centered-2.svg Ukraina Iskra Ługańsk
4. Francja RC Cannes


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]