Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 1999
Women Volleyball European Champions Cup 1999
1997/1998 1999/2000
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 10.10.1998 - 14.03.1999
Sezon 39.
Miejsce finału Włochy Bergamo
Zwycięzca Włochy Foppadretti Bergamo

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 1999 – 39. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.10.1998 Asterix Kieldrecht Belgia 3:0 Norwegia Klepp VBL 15:8, 15:8, 15:9
17.10.1998 3:0 15:5, 15:4, 15:1
10.10.1998 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:0 Bośnia i Hercegowina Dobrinja Sarajewo 15:0, 15:1, 15:2
11.10.1998 3:0 15:0, 15:0, 15:5

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
28.11.1998 Arke Pollux Oldenzal Holandia 0:3 Szwajcaria Konkordia BTV Luzerna 8:15, 10:15, 12:15
06.12.1998 3:0 15:12, 15:12, 15:10
28.11.1998 Fujitsu Post Wiedeń Austria 3:0 Portugalia Castelo da Maia GC 15:9, 15:6, 15:7
06.12.1998 3:0 15:8, 15:13, 15:11
04.12.1998 Holte IF Dania 0:3 Belgia Asterix Kieldrecht 2:15, 1:15, 6:15
05.12.1998 0:3 2:15, 9:15, 3:15
28.11.1998 CV Tenerife Hiszpania 3:0 Luksemburg Gym Bonnevoie 15:1, 15:7, 15:2
05.12.1998 3:0 15:6, 15:6, 15:9
28.11.1998 Jedinstvo Užice Serbia 0:3 Białoruś Amkodor Mińsk 11:15, 14:16, 7:15
06.12.1998 1:3 8:15, 11:15, 15:6, 10:15
28.11.1998 Lewski Siconco Sofia Bułgaria 1:3 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 3:15, 3:15, 15:13, 11:15
05.12.1998 1:3 12:15, 6:15, 15:13, 10:15
28.11.1998 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Węgry Agriacomputer Eger 15:8, 15:2, 15:2
06.12.1998 3:2 15:8, 10:15, 15:6, 7:15, 15:10
02.12.1998 Lapos Frenštát pod Radhoštěm Czechy 3:0 Izrael Hakiryatim Kiryat Haim 15:3, 16:14, 15:7
05.12.1998 3:0 15:8, 15:9, 15:7

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja RC Cannes 13 7 6 1 19 5 3.8 584 438 1.333
2 Hiszpania CV Tenerife 13 7 6 1 18 7 2.571 572 509 1.124
3 Polska Augusto Kalis 12 7 5 2 17 6 2.833 544 453 1.201
4 Austria Fujitsu Post Wiedeń 12 7 5 2 16 8 2 558 497 1.123
5 Białoruś Amkodor Mińsk 9 7 2 5 9 15 0.6 496 526 0.943
6 Chorwacja OK Dubrovnik 9 7 2 5 7 19 0.368 484 597 0.811
7 Szwajcaria Konkordia BTV Luzerna 8 7 1 6 7 19 0.368 522 598 0.873
8 Rumunia Amici Bacău 8 7 1 6 6 20 0.3 475 617 0.77

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01.1999 Fujitsu Post Wiedeń Austria 3:1 Polska Augusto Kalisz 25:20, 26:28, 25:18, 25:18
13.01.1999 Amkodor Mińsk Białoruś 3:0 Chorwacja OK Dubrovnik 25:15, 25:16, 25:9
13.01.1999 CV Tenerife Hiszpania 3:0 Rumunia Amici Bacău 25:13, 25:20, 25:17
13.01.1999 Konkordia BTV Luzerna Szwajcaria 0:3 Francja RC Cannes 14:25, 19:25, 15:25
20.01.1999 Amici Bacău Rumunia 0:3 Austria Fujitsu Post Wiedeń 17:25, 25:27, 15:25
20.01.1999 Augusto Kalisz Polska 3:0 Szwajcaria Konkordia BTV Luzerna 25:17, 25:19, 25:23
20.01.1999 Amkodor Mińsk Białoruś 0:3 Hiszpania CV Tenerife 19:25, 23:25, 17:25
20.01.1999 OK Dubrovnik Chorwacja 1:3 Francja RC Cannes 12:25, 25:20, 14:25, 23:25
27.01.1999 Fujitsu Post Wiedeń Austria 3:1 Białoruś Amkodor Mińsk 20:25, 25:11, 25:16, 25:23
27.01.1999 Konkordia BTV Luzerna Szwajcaria 3:1 Rumunia Amici Bacău 25:20, 25:27, 25:11, 25:22
27.01.1999 RC Cannes Francja 3:1 Polska Augusto Kalisz 25:20, 23:25, 25:20, 25:19
27.01.1999 CV Tenerife Hiszpania 3:0 Chorwacja OK Dubrovnik 25:20, 25:18, 25:16
03.02.1999 Amici Bacău Rumunia 0:3 Francja RC Cannes 11:25, 16:25, 14:25
03.02.1999 Amkodor Mińsk Białoruś 3:0 Szwajcaria Konkordia BTV Luzerna 25:17, 25:21, 25:18
04.02.1999 OK Dubrovnik Chorwacja 0:3 Polska Augusto Kalisz 24:26, 11:25, 13:25
03.02.1999 CV Tenerife Hiszpania 3:1 Austria Fujitsu Post Wiedeń 25:20, 23:25, 25:13, 26:24
10.02.1999 Augusto Kalisz Polska 3:0 Rumunia Amici Bacău 25:15, 25:18, 25:12
10.02.1999 Fujitsu Post Wiedeń Austria 3:0 Chorwacja OK Dubrovnik 25:23, 25:12, 25:20
10.02.1999 RC Cannes Francja 3:0 Białoruś Amkodor Mińsk 25:14, 25:18, 25:19
10.02.1999 Konkordia BTV Luzerna Szwajcaria 2:3 Hiszpania CV Tenerife 25:21, 23:25, 13:25, 27:25, 10:15
17.02.1999 Amkodor Mińsk Białoruś 0:3 Polska Augusto Kalisz 16:25, 20:25, 16:25
17.02.1999 OK Dubrovnik Chorwacja 3:2 Rumunia Amici Bacău 25:16, 20:25, 21:25, 25:18, 15:8
17.02.1999 Fujitsu Post Wiedeń Austria 3:0 Szwajcaria Konkordia BTV Luzerna 25:14, 25:19, 25:19
17.02.1999 CV Tenerife Hiszpania 3:1 Francja RC Cannes 12:25, 25:22, 25:23, 25:21
23.02.1999 Amici Bacău Rumunia 3:2 Białoruś Amkodor Mińsk 26:28, 25:19, 18:25, 25:23, 16:14
23.02.1999 Konkordia BTV Luzerna Szwajcaria 2:3 Chorwacja OK Dubrovnik 25:18, 25:21, 26:28, 23:25, 10:15
23.02.1999 Augusto Kalisz Polska 3:0 Hiszpania CV Tenerife 25:18, 25:16, 25:16
23.02.1999 RC Cannes Francja 3:0 Austria Fujitsu Post Wiedeń 25:15, 25:21, 25:17

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Foppapedretti Bergamo 14 7 7 0 21 2 10.5 557 406 1.372
2 Turcja Vakifbank Ankara 13 7 6 1 18 11 1.636 653 603 1.083
3 Grecja Panathinaikos Ateny 12 7 5 2 17 7 2.429 553 493 1.122
4 Niemcy Schweriner SC 10 7 3 4 12 14 0.857 582 584 0.997
5 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 10 7 3 4 12 14 0.857 531 585 0.908
6 Czechy Lapos Frenštát pod Radhoštěm 9 7 2 5 10 16 0.625 539 588 0.917
7 Ukraina Kruh-Triverton Czerkasy 8 7 1 6 8 20 0.4 600 652 0.92
8 Belgia Asterix Kieldrecht 8 7 1 6 5 19 0.263 475 579 0.82

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01.1999 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 11:25, 23:25, 12:25
13.01.1999 Lapos Frenštát pod Radhoštěm Czechy 2:3 Turcja Vakifbank Ankara 19:25, 25:22, 25:23, 16:25, 11:15
13.01.1999 Asterix Kieldrecht Belgia 0:3 Niemcy Schweriner SC 15:25, 27:29, 20:25
14.01.1999 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Ukraina Kruh-Triverton Czerkasy 25:21, 25:22, 25:18
20.01.1999 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 25: 8, 25:19, 25:11
20.01.1999 Kruh-Triverton Czerkasy Ukraina 0:3 Niemcy Schweriner SC 21:25, 22:25, 26:28
20.01.1999 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Czechy Lapos Frenštát pod Radhoštěm 25:14, 25:17, 25:20
21.01.1999 Vakifbank Ankara Turcja 3:0 Belgia Asterix Kieldrecht 25:14, 25:18, 25:16
27.01.1999 Lapos Frenštát pod Radhoštěm Czechy 0:3 Grecja Panathinaikos Ateny 23:25, 23:25, 18:25
27.01.1999 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 2:3 Ukraina Kruh-Triverton Czerkasy 17:25, 25:22, 25:23, 18:25, 15:17
27.01.1999 Schweriner SC Niemcy 2:3 Turcja Vakifbank Ankara 28:26, 24:26, 25:12, 19:25, 11:15
27.01.1999 Asterix Kieldrecht Belgia 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 13:25, 21:25, 16:25
03.02.1999 Panathinaikos Ateny Grecja 3:1 Belgia Asterix Kieldrecht 21:25, 25:22, 25:16, 25:13
03.02.1999 Kruh-Triverton Czerkasy Ukraina 1:3 Turcja Vakifbank Ankara 23:25, 25:19, 19:25, 20:25
03.02.1999 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:0 Czechy Lapos Frenštát pod Radhoštěm 25:18, 25:18, 25:13
03.02.1999 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Niemcy Schweriner SC 25:19, 25:22, 25:13
10.02.1999 Vakifbank Ankara Turcja 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 25:27, 16:25, 21:25
10.02.1999 Lapos Frenštát pod Radhoštěm Czechy 3:1 Ukraina Kruh-Triverton Czerkasy 25:17, 31:29, 23:25, 25:20
10.02.1999 Schweriner SC Niemcy 0:3 Grecja Panathinaikos Ateny 21:25, 24:26, 25:27
10.02.1999 Asterix Kieldrecht Belgia 1:3 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 22:25, 25:21, 17:25, 18:25
17.02.1999 Panathinaikos Ateny Grecja 2:3 Turcja Vakifbank Ankara 22:25, 25:22, 23:25, 25:22, 13:15
17.02.1999 Kruh-Triverton Czerkasy Ukraina 2:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 21:25, 16:25, 25:21, 25:19, 10:15
17.02.1999 Lapos Frenštát pod Radhoštěm Czechy 3:0 Belgia Asterix Kieldrecht 25:18, 25:22, 25:21
17.02.1999 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:1 Niemcy Schweriner SC 26:24, 20:25, 25:23, 25:21
23.02.1999 Vakifbank Ankara Turcja 3:1 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 25:17, 25:19, 24:26, 25:18
23.02.1999 Schweriner SC Niemcy 3:2 Czechy Lapos Frenštát pod Radhoštěm 14:25, 22:25, 25:15, 25:23, 15:12
23.02.1999 Asterix Kieldrecht Belgia 3:1 Ukraina Kruh-Triverton Czerkasy 25:22, 25:13, 21:25, 25:23
23.02.1999 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Grecja Panathinaikos Ateny 25:17, 25:18, 25:11

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Bergamo

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.03.1999 Vakifbank Ankara Turcja 3:1 Francja RC Cannes 25:23, 25:22, 19:25, 25:21
13.03.1999 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Hiszpania CV Tenerife 25:18, 25:12, 25:12

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.1999 RC Cannes Francja 3:0 Hiszpania CV Tenerife 25:15, 25:19, 25:20

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
14.03.1999 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Turcja Vakifbank Ankara 25:15, 25:18, 25:19

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Foppadretti Bergamo
Silver medal world centered-2.svg Turcja VakıfBank Ankara
Bronze medal world centered-2.svg Francja RC Cannes
4. Hiszpania CV Tenerife


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]