Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek (1999/2000)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Mistrzyń Krajowych siatkarek 2000
Women Volleyball European Champions Cup 2000
1998/1999 2000/2001
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 02.10.1999 - 12.03.2000
Sezon 40.
Miejsce finału Turcja Bursa
Zwycięzca Włochy Foppadretti Bergamo

Puchar Europy Mistrzyń Krajowych 2000 – 40. sezon Pucharu Europy Mistrzyń Krajowych rozgrywanego od 1960 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.10.1999 Holte IF Dania 0:3 Szwecja Kfum Örebro Volley 25:27, 17:25, 22:25
17.10.1999 0:3 14:25, 27:29, 17:25
09.10.1999 OK Lukavac Bośnia i Hercegowina 0:3 Albania Teuta Durrës 19:25, 19:25, 17:25
10.10.1999 1:3 23:25, 7:25, 26:24, 19:25
02.10.1999 Tre Penne San Marino San Marino 0:3 Luksemburg VC Mamer 15:25, 20:25, 14:25
09.10.1999 0:3 20:25, 15:25, 22:25

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
30.11.1999 Lewski Siconco Sofia Bułgaria 0:3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 12:25, 12:25, 19:25
01.12.1999 0:3 12:25, 17:25, 16:25
04.12.1999 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 Serbia Jedinstvo Užice 25:20, 25:16, 25:18
05.12.1999 3:1 25:22, 25:22, 23:25, 25:20
27.11.1999 Klepp VBL Norwegia 0:3 Belgia Kärcher Herentals 12:25, 10:25, 22:25
05.12.1999 0:3 10:25, 12:25, 22:25
27.11.1999 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 3:0 Szwecja Kfum Örebro Volley 25:20, 25:20, 25:13
05.12.1999 1:3 25:16, 23:25, 26:28, 21:25
27.11.1999 AEL Limassol Cypr 0:3 Chorwacja Rijeka-Kvarner Osiguranje 17:25, 12:25, 15:25
04.12.1999 0:3 11:25, 10:25, 10:25
27.11.1999 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:0 Albania Teuta Durrës 25:8, 25:7, 25:16
28.11.1999 3:0 25:14, 25:11, 25:17
28.11.1999 Castelo da Maia GC Portugalia 3:1 Czechy Olymp Praga 25:21, 25:27, 25:18, 25:20
05.12.1999 0:3 18:25, 15:25, 18:25
27.11.1999 Infond Branik Maribor Słowenia 3:0 Luksemburg VC Mamer 25:11, 25:14, 25:18
04.12.1999 3:0 25:11, 25:18, 25:11

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 14 7 7 0 21 3 7 595 454 1.311
2 Polska Nafta Piła 12 7 5 2 16 8 2 545 496 1.099
3 Hiszpania CV Tenerife 11 7 4 3 15 12 1.25 598 569 1.051
4 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 11 7 4 3 14 17 0.824 621 693 0.896
5 Belgia Kärcher Herentals 10 7 3 4 11 16 0.688 559 590 0.947
6 Grecja Vrilission Ateny 9 7 2 5 13 17 0.765 636 654 0.972
7 Czechy Olymp Praga 9 7 2 5 11 17 0.647 591 638 0.926
8 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 8 7 1 6 9 20 0.45 594 645 0.921

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.01.2000 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 2:3 Polska Nafta Piła 25:22, 17:25, 19:25, 25:19, 11:15
12.01.2000 Olymp Praga Czechy 0:3 Hiszpania Constr. Marichal Tenerife 14:25, 15:25, 20:25
12.01.2000 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:2 Grecja Vrilission Ateny 13:25, 19:25, 25:22, 27:25, 15:10
12.01.2000 Kärcher Herentals Belgia 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 17:25, 20:25, 21:25
19.01.2000 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:1 Grecja Vrilission Ateny 21:25, 25:15, 25:22, 25:22
19.01.2000 Nafta Piła Polska 3:0 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 25:23, 25:17, 25:14
19.01.2000 Kärcher Herentals Belgia 3:2 Czechy Olymp Praga 25:18, 19:25, 22:25, 25:23, 15:11
19.01.2000 Constr. Marichal Tenerife Hiszpania 3:2 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 28:30, 22:25, 27:25, 25:18, 15: 9
26.01.2000 Olymp Praga Czechy 1:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 25:23, 20:25, 14:25, 16:25
26.01.2000 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:2 Hiszpania Constr. Marichal Tenerife 15:25, 26:24, 24:26, 25:21, 17:15
26.01.2000 Vrilission Ateny Grecja 3:1 Polska Nafta Piła 17:25, 25:16, 25:23, 25:20
25.01.2000 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 0:3 Belgia Kärcher Herentals 19:25, 23:25, 15:25
02.02.2000 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Polska Nafta Piła 25:18, 25:16, 25:15
02.02.2000 Olymp Praga Czechy 3:0 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 25:22, 25:19, 25:17
03.02.2000 Kärcher Herentals Belgia 3:2 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 17:25, 22:25, 25:14, 25:22, 15: 8
02.02.2000 Constr. Marichal Tenerife Hiszpania 3:0 Grecja Vrilission Ateny 25:12, 25:20, 25:22
09.02.2000 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 3:2 Czechy Olymp Praga 30:28, 20:25, 25:22, 25:27, 15:13
09.02.2000 Nafta Piła Polska 3:0 Hiszpania Constr. Marichal Tenerife 25:21, 25:16, 25:18
09.02.2000 Vrilission Ateny Grecja 3:1 Belgia Kärcher Herentals 26:24, 25:17, 23:25, 25:19
09.02.2000 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 24:26, 15:25, 21:25
15.02.2000 Arke Pollux Oldenzaal Holandia 2:3 Słowacja Slávia UK AJ Ozap Bratysława 22:25, 25:19, 25:17, 21:25, 13:15
16.02.2000 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:1 Hiszpania Constr. Marichal Tenerife 25:27, 25:15, 25:18, 25:17
16.02.2000 Olymp Praga Czechy 3:2 Grecja Vrilission Ateny 25:22, 18:25, 23:25, 25:23, 15:10
17.02.2000 Kärcher Herentals Belgia 0:3 Polska Nafta Piła 15:25, 21:25, 18:25
22.02.2000 Slávia UK AJ Ozap Bratysława Słowacja 0:3 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 14:25, 16:25, 21:25
22.02.2000 Nafta Piła Polska 3:0 Czechy Olymp Praga 25:17, 30:28, 26:24
22.02.2000 Vrilission Ateny Grecja 2:3 Holandia Arke Pollux Oldenzaal 25:21, 18:25, 18:25, 25:23, 9 :15
22.02.2000 Constr. Marichal Tenerife Hiszpania 3:1 Belgia Kärcher Herentals 13:25, 25:14, 25:22, 25:16

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Włochy Foppapedretti Bergamo 14 7 7 0 21 3 7 594 457 1.3
2 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 13 7 6 1 19 5 3.8 571 418 1.366
3 Francja RC Cannes 12 7 5 2 17 8 2.125 568 521 1.09
4 Rumunia Rapid Bukareszt 10 7 3 4 12 15 0.8 563 574 0.981
5 Austria Telekom Post Wiedeń 10 7 3 4 11 15 0.733 530 611 0.867
6 Niemcy Dresdner SC 9 7 2 5 9 16 0.563 539 600 0.898
7 Chorwacja Rijeka-Kvarner Osiguranje 9 7 2 5 8 18 0.444 511 583 0.877
8 Słowenia Infond Branik Maribor 7 7 0 7 4 21 0.19 492 604 0.815

Źródło: cev.lu
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01.2000 Infond Branik Maribor Słowenia 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 22:25, 14:25, 20:25
12.01.2000 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:2 Francja RC Cannes 23:25, 25:19, 25:15, 21:25, 15:11
13.01.2000 Rapid Bukareszt Rumunia 3:1 Niemcy Dresdner SC 21:25, 25:23, 25:14, 25:19
13.01.2000 Rijeka-Kvarner Osiguranje Chorwacja 2:3 Austria Telekom Post Wiedeń 25:22, 28:30, 22:25, 25:13, 12:15
18.01.2000 Telekom Post Wiedeń Austria 3:1 Niemcy Dresdner SC 35:33, 18:25, 25:20, 25:19
18.01.2000 Rijeka-Kvarner Osiguranje Chorwacja 0:3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 11:25, 13:25, 16:25
19.01.2000 RC Cannes Francja 3:0 Słowenia Infond Branik Maribor 25:22, 25:16, 25:21
19.01.2000 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:1 Rumunia Rapid Bukareszt 25:14, 23:25, 25:21, 25:13
26.01.2000 Rapid Bukareszt Austria 0:3 Francja RC Cannes 25:27, 12:25, 17:25
26.01.2000 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Austria Telekom Post Wiedeń 25:10, 25:11, 25:12
26.01.2000 Infond Branik Maribor Słowenia 1:3 Chorwacja Rijeka-Kvarner Osiguranje 19:25, 25:20, 17:25, 20:25
26.01.2000 Dresdner SC Niemcy 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 14:25, 25:27, 19:25
01.02.2000 Telekom Post Wiedeń Austria 1:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 25:22, 16:25, 20:25, 17:25
02.02.2000 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Słowenia Infond Branik Maribor 25:15, 25:20, 25:17
02.02.2000 Rijeka-Kvarner Osiguranje Chorwacja 3:2 Rumunia Rapid Bukareszt 20:25, 25:17, 25:21, 14:25, 15: 7
02.02.2000 RC Cannes Francja 3:1 Niemcy Dresdner SC 22:25, 26:24, 25:14, 25:21
09.02.2000 Rapid Bukareszt Rumunia 0:3 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 21:25, 18:25, 22:25
09.02.2000 Infond Branik Maribor Słowenia 0:3 Austria Telekom Post Wiedeń 23:25, 19:25, 17:25
09.02.2000 Dresdner SC Niemcy 3:0 Chorwacja Rijeka-Kvarner Osiguranje 25:21, 25:10, 27:25
09.02.2000 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Francja RC Cannes 25:16, 25:19, 25:19
15.02.2000 Telekom Post Wiedeń Austria 1:3 Francja RC Cannes 19:25, 19:25, 25:19, 19:25
16.02.2000 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Niemcy Dresdner SC 25: 8, 25:13, 25:19
16.02.2000 Rijeka-Kvarner Osiguranje Chorwacja 0:3 Włochy Foppapedretti Bergamo 23:25, 12:25, 16:25
16.02.2000 Infond Branik Maribor Słowenia 2:3 Rumunia Rapid Bukareszt 25:19, 13:25, 18:25, 25:23, 9 :15
22.02.2000 Rapid Bukareszt Rumunia 3:0 Austria Telekom Post Wiedeń 25:15, 27:25, 25:14
22.02.2000 Dresdner SC Niemcy 3:1 Słowenia Infond Branik Maribor 26:28, 25:23, 26:24, 25:20
22.02.2000 RC Cannes Francja 3:0 Chorwacja Rijeka-Kvarner Osiguranje 25:20, 25:19, 25:19
22.02.2000 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:20, 22:25, 25:19, 25:23

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Bursa

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.03.2000 Urałoczka Jekaterynburg Rosja 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 30:28, 25:20, 25:23
11.03.2000 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:0 Polska Nafta Piła 25:13, 25:23, 25:22

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.03.2000 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:1 Polska Nafta Piła 25:15, 24:26, 25:12, 25:21

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.03.2000 Foppapedretti Bergamo Włochy 3:1 Rosja Urałoczka Jekaterynburg 25:20, 22:25, 25:18, 25:22

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Foppadretti Bergamo
Silver medal world centered-2.svg Rosja Urałoczka Jekaterynburg
Bronze medal world centered-2.svg Turcja Eczacıbaşı Stambuł
4. Polska Nafta Piła


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]