Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1976/1977)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1976/1977
CEV Cup Winner's Cup 1976/1977
1975/1976 1977/1978
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 4.11.1976 - 21.02.1977
Sezon 5.
Miejsce finału Belgia Bruksela
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1976/1977 – 5. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria Sokol Wiedeń
 Belgia Honnen
 Bułgaria Slavia Sofia
 Czechosłowacja Aero Odolena Voda
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Hiszpania Covadonga
 Holandia Interlance Zaandam
 Polska Płomień Milowice
 Portugalia SL Benfica
 NRD Traktor Schwerin
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Turcja Boronkay Stambuł
 Węgry Honved Budapeszt
 ZSRR Radiotechnik Ryga

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Covadonga Hiszpania 0:3 TurcjaBoronkay Stambuł  
Boronkay Stambuł Turcja HiszpaniaCovadonga  
SL Benfica Portugalia 3:2 AustriaSokol Wiedeń  
Sokol Wiedeń Austria 3:1 PortugaliaSL Benfica  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich  
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna  
Steaua Bukareszt Rumunia  
Płomień Milowice Polska  
Boronkay Stambuł Turcja BułgariaSlavia Sofia  
Slavia Sofia Bułgaria 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł  
Interlance Zaandam Holandia 1:3 CzechosłowacjaAero Odolena Voda  
Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 HolandiaInterlance Zaandam  
Honnen Belgia GrecjaPanathinaikos Ateny  
Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 BelgiaHonnen  
Honved Budapeszt Węgry 3:0 AustriaSokol Wiedeń  
Sokol Wiedeń Austria WęgryHonved Budapeszt  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Ryga  
Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
Płomień Milowice Polska 3:1 RumuniaSteaua Bukareszt  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 PolskaPłomień Milowice 15:8, 15:7, 15:5
Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 BułgariaSlavia Sofia  
Slavia Sofia Bułgaria 2:3 CzechosłowacjaAero Odolena Voda  
Panathinaikos Ateny Grecja WęgryHonved Budapeszt  
Honved Budapeszt Węgry 3:2 GrecjaPanathinaikos Ateny  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Belgia Bruksela

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02 Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 WęgryHonved Budapeszt 15:6, 15:8, 15:9
19.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 CzechosłowacjaAero Odolena Voda 15:9, 16:14, 15:13
20.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 RumuniaSteaua Bukareszt 15:7, 15:8, 15:8
20.02 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 WęgryHonved Budapeszt 11:15, 15:8, 15:13, 15:4
21.02 Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 CzechosłowacjaAero Odolena Voda  
21.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 WęgryHonved Budapeszt  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga 6 3 3 0 9 1 8
2 Rumunia Steaua Bukareszt 5 3 2 1 6 3 3
3 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 4 3 1 2 3 7 −4
4 Węgry Honved Budapeszt 3 3 0 3 2 9 −7

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga
Silver medal world centered-2.svg Rumunia Steaua Bukareszt
Bronze medal world centered-2.svg Czechosłowacja Aero Odolena Voda
4. Węgry Honved Budapeszt

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]