Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1973/1974)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1973/1974
CEV Cup Winner's Cup 1973/1974
1972/1973 1974/1975
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 7.11.1973 - 10.03.1974
Sezon 2.
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1973/1974 – 2. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria ESV Innsbruck
 Bułgaria Akademik Sofia
 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
 Finlandia Kajastus
 Francja Stade Francais
 Hiszpania Real Madryt
 Holandia Interlance Zaan
Raak SFC Assen
 Jugosławia Crvena Zvezda Belgrad
 Luksemburg Residance Walferdange
 Polska Resovia Rzeszów
 Portugalia Sporting CP
Leixões Matosinhos
 NRD Traktor Schwerin
 RFN Hamburger SV
 Węgry Csepel SC
 Włochy Ariccia Roma
Lubiam Bolonia
 ZSRR Zwiezda Woroszyłowgrad
Radiotechnik Ryga

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 FinlandiaKajastus  
Kajastus Finlandia 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Ryga  
Real Madryt Hiszpania 2:3 FrancjaStade Francais  
Stade Francais Francja 3:2 HiszpaniaReal Madryt  
ESV Innsbruck Austria 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV  
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 AustriaESV Innsbruck  
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 LuksemburgResidance Walferdange  
Residance Walferdange Luksemburg 0:3 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 PortugaliaSporting CP  
Sporting CP Portugalia CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichRadiotechnik Ryga  
Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  
Ariccia Roma Włochy 3:0 HiszpaniaReal Madryt  
Real Madryt Hiszpania WłochyAriccia Roma  
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1:3 HolandiaRaak SFC Assen  
Raak SFC Assen Holandia 1:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV  
Csepel Budapeszt Węgry 3:1 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 WęgryCsepel Budapeszt  
Crvena Zvezda Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 2:3 BułgariaAkademik Sofia  
Akademik Sofia Bułgaria 3:2 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad  
Leixões Matosinhos Portugalia 0:3 PolskaResovia Rzeszów  
Resovia Rzeszów Polska PortugaliaLeixões Matosinhos  
 
 
 
 

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Włochy Bolonia

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich WłochyLubiam Bolonia  
07.02 Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna HolandiaInterlance Zaan  
08.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
08.02 Lubiam Bolonia Włochy HolandiaInterlance Zaan  
09.02 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich HolandiaInterlance Zaan  
09.02 Lubiam Bolonia Włochy Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga 6 3 3 0 9 0 9
2 Włochy Lubiam Bolonia 5 3 2 1 6 3 3
3 Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin 4 3 1 2 3 6 −3
4 Holandia Interlance Zaan 3 3 0 3 0 9 −9

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Polska Mielec

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.02 Zwiezda Woroszyłowgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 PolskaResovia Rzeszów  
07.02 Akademik Sofia Bułgaria HolandiaRaak SFC Assen  
08.02 Zwiezda Woroszyłowgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 HolandiaRaak SFC Assen  
08.02 Resovia Rzeszów Polska 3:0 BułgariaAkademik Sofia  
09.02 Zwiezda Woroszyłowgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 BułgariaAkademik Sofia  
09.02 Resovia Rzeszów Polska 3:0 HolandiaRaak SFC Assen  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Zwiezda Woroszyłowgrad 6 3 3 0 9 2 7
2 Polska Resovia Rzeszów 5 3 2 1 8 3 5
3 Bułgaria Akademik Sofia 2 2 0 2 0 6 −6
4 Norwegia Raak SFC Assen 2 2 0 2 0 6 −6

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Belgia Bruksela

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 PolskaResovia Rzeszów  
08.03 Zwiezda Woroszyłowgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 WłochyLubiam Bolonia  
09.03 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 WłochyLubiam Bolonia  
09.03 Zwiezda Woroszyłowgrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 PolskaResovia Rzeszów  
10.03 Resovia Rzeszów Polska 3:0 WłochyLubiam Bolonia  
10.03 Radiotechnik Ryga Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichZwiezda Woroszyłowgrad  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga 6 3 3 0 9 0 9
2 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Zwiezda Woroszyłowgrad 5 3 2 1 6 3 3
3 Polska Resovia Rzeszów 4 3 1 2 3 6 −3
4 Włochy Lubiam Bolonia 3 3 0 3 0 9 −9

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Radiotechnik Ryga
Silver medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Zwiezda Woroszyłowgrad
Bronze medal world centered-2.svg Polska Resovia Rzeszów
4. Włochy Lubiam Bolonia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]