Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1975/1976)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1975/1976
CEV Cup Winner's Cup 1975/1976
1974/1975 1976/1977
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 9.11.1975 - 4.04.1976
Sezon 4.
Miejsce finału Czechosłowacja Bratysława
Zwycięzca Bułgaria CSKA Sofia
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1975/1976 – 4. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria Sokol Wiedeń
 Belgia Red Star Leuven
 Bułgaria CSKA Sofia
 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
 Francja Racing Club de France
 Grecja Iraklis Saloniki
 Hiszpania Real Madryt
 Holandia Bouwlust Orawi
 Izrael Hapoel Hanita
 Jugosławia Partizan Belgrad
 NRD SS Fortuna Bonn
 Szwajcaria Voléro Zurych
 Turcja Sigorta Ankara
 Włochy Klippan Turyn

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Klippan Turyn Włochy IzraelHapoel Hanita  
Hapoel Hanita Izrael WłochyKlippan Turyn  
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja  
CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
Real Madryt Hiszpania 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiPartizan Belgrad  
Partizan Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 HiszpaniaReal Madryt  
Voléro Zurych Szwajcaria  
SzwajcariaVoléro Zurych  
SS Fortuna Bonn Niemiecka Republika Demokratyczna 1:3 BułgariaCSKA Sofia  
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaSS Fortuna Bonn  
Bouwlust Orawi Holandia  
HolandiaBouwlust Orawi  
Iraklis Saloniki Grecja 3:2 FrancjaRacing Club de France  
Racing Club de France Francja 3:1 GrecjaIraklis Saloniki  
Sokol Wiedeń Austria 3:1 TurcjaSigorta Ankara  
Sigorta Ankara Turcja 3:1 AustriaSokol Wiedeń  

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Włochy Turyn

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 SzwajcariaVoléro Zurych  
08.03 Klippan Turyn Włochy 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiPartizan Belgrad 15:9, 15:3, 15:1
09.03 Klippan Turyn Włochy 3:0 SzwajcariaVoléro Zurych 15:2, 15:5, 15:5
09.03 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiPartizan Belgrad 15:7, 15:5, 15:10
10.03 Partizan Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 SzwajcariaVoléro Zurych  
10.03 Klippan Turyn Włochy 3:2 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława 15:9, 11:15, 15:4, 15:17, 15:8

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Klippan Turyn 6 3 3 0 9 2 7
2 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława 5 3 2 1 8 6 2
3 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Partizan Belgrad 4 3 1 2 3 6 −3
4 Szwajcaria Voléro Zurych 3 3 0 3 0 9 −9

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Holandia Dordrecht

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.03 Bouwlust Orawi Holandia 3:1 FrancjaRacing Club de France 15:6, 8:15, 15:5, 15:7
12.03 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 TurcjaSigorta Ankara 15:0, 15:4, 15:7
13.03 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 FrancjaRacing Club de France  
13.03 Bouwlust Orawi Holandia 3:0 TurcjaSigorta Ankara 15:4, 15:6, 15:8
14.03 Racing Club de France Francja 3:0 TurcjaSigorta Ankara  
14.03 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 HolandiaBouwlust Orawi 15:10, 15:8, 15:9

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Bułgaria CSKA Sofia 6 3 3 0 9 0 9
2 Holandia Bouwlust Orawi 5 3 2 1 6 4 2
3 Francja Racing Club de France 4 3 1 2 4 6 −2
4 Turcja Sigorta Ankara 3 3 0 3 0 9 −9

Źródło: [2]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Czechosłowacja Bratysława

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.04 Klippan Turyn Włochy 3:1 HolandiaBouwlust Orawi 15:11, 15:12, 8:15, 15:9
02.04 CSKA Sofia Bułgaria 3:1 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława 15:8, 15:17, 15:13, 16:14
03.04 CSKA Sofia Bułgaria 3:1 WłochyKlippan Turyn 11:15, 15:3, 15:12, 15:8
03.04 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 HolandiaBouwlust Orawi 16:14, 15:11, 15:12
04.04 Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:1 WłochyKlippan Turyn 15:10, 6:15, 16:14, 15:13
04.04 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 HolandiaBouwlust Orawi 15:5, 15:13, 15:12

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Bułgaria CSKA Sofia 6 3 3 0 9 2 7
2 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława 5 3 2 1 7 4 3
3 Włochy Klippan Turyn 4 3 1 2 5 7 −2
4 Holandia Bouwlust Orawi 3 3 0 3 1 9 −8

Źródło: [3]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Bułgaria CSKA Sofia
Silver medal world centered-2.svg Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
Bronze medal world centered-2.svg Włochy Klippan Turyn
4. Holandia Bouwlust Orawi

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]