Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1977/1978)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1977/1978
CEV Cup Winner's Cup 1977/1978
1976/1977 1978/1979
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 5.11.1977 - 19.02.1978
Sezon 6.
Miejsce finału Holandia Assen
Zwycięzca Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1977/1978 – 6. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria Sokol Wiedeń
 Belgia Ibis Courtre
 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
 Dania KFUM Helsingor
 Francja SMUC Montpelier
 Grecja Olympiakos Pireus
 Hiszpania San Cugat Barcelona
 Holandia Delta Lloyd AMVJ Amstelveen
 Izrael Hapoel Tel Awiw
 Jugosławia Vojvodina Nowy Sad
 Luksemburg VC Bonnevoie
 Norwegia KFUM Volda
 Polska AZS Olsztyn
 Portugalia Leixoes Matosinhos
 NRD SC Lipsk
 RFN USC Münster
 Szwajcaria Bienne
 Szwecja Tapper Göteborg
 Turcja Eczacıbaşı Stambuł
 Węgry Vasas SC
 Włochy Paoletti Katania

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Bienne Szwajcaria SzwecjaTapper Göteborg  
Tapper Göteborg Szwecja SzwajcariaBienne  
Sokol Wiedeń Austria DaniaKFUM Helsingor  
KFUM Helsingor Dania AustriaSokol Wiedeń  
VC Bonnevoie Luksemburg 0:3 NorwegiaKFUM Volda  
KFUM Volda Norwegia 2:3 LuksemburgVC Bonnevoie  
San Cugat Barcelona Hiszpania 0:3 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 HiszpaniaSan Cugat Barcelona  
Delta Lloyd AMVJ Amstelveen Holandia IzraelHapoel Tel Awiw  
Hapoel Tel Awiw Izrael HolandiaDelta Lloyd AMVJ Amstelveen  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 GrecjaOlympiakos Pireus  
Olympiakos Pireus Grecja 3:2 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 BelgiaIbis Courtre  
Ibis Courtre Belgia 1:3 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  
AZS Olsztyn Polska 3:0 FrancjaSMUC Montpellier  
SMUC Montpellier Francja 2:3 PolskaAZS Olsztyn  
USC Münster Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 PortugaliaLeixoes Matosinhos  
Leixoes Matosinhos Portugalia Republika Federalna Niemiec (1949–1990)USC Münster  
Paoletti Katania Włochy 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad  
Vojvodina Nowy Sad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 WłochyPaoletti Katania  
KFUM Helsingor Dania 3:0 NorwegiaKFUM Volda  
KFUM Volda Norwegia 3:2 DaniaKFUM Helsingor  
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 WęgryVasas Budapeszt  
Vasas Budapeszt Węgry 2:3 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
Delta Lloyd AMVJ Amstelveen Holandia 3:0 SzwecjaTapper Göteborg  
Tapper Göteborg Szwecja HolandiaDelta Lloyd AMVJ Amstelveen  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 2:3 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk  
AZS Olsztyn Polska Republika Federalna Niemiec (1949–1990)USC Münster  
USC Münster Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 0:3 PolskaAZS Olsztyn  
Paoletti Katania Włochy 3:0 DaniaKFUM Helsingor  
KFUM Helsingor Dania WłochyPaoletti Katania  
Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 HolandiaDelta Lloyd AMVJ Amstelveen  
Delta Lloyd AMVJ Amstelveen Holandia 3:0 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Holandia Assen

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.02 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
17.02 Paoletti Katania Włochy 3:1 PolskaAZS Olsztyn  
18.02 Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:1 WłochyPaoletti Katania  
18.02 AZS Olsztyn Polska 3:1 TurcjaEczacıbaşı Stambuł  
19.02 Paoletti Katania Włochy 3:1 TurcjaEczacıbaşı Stambuł 15:12, 15:12, 14:!6, 15:5
19.02 AZS Olsztyn Polska 3:1 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga 6:15, 15:11, 15:2, 15:3

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 5 3 2 1 7 4 3
2 Polska AZS Olsztyn 5 3 2 1 7 5 2
3 Włochy Paoletti Katania 5 3 2 1 7 5 2
4 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 3 3 0 3 2 9 −7

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
Silver medal world centered-2.svg Polska AZS Olsztyn
Bronze medal world centered-2.svg Włochy Paoletti Katania
4. Turcja Eczacıbaşı Stambuł

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]