Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1978/1979)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1978/1979
CEV Cup Winner's Cup 1978/1979
1977/1978 1979/1980
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 11.11.1978 - 18.02.1979
Sezon 7.
Miejsce finału Belgia Roeselare
Zwycięzca Rumunia Dinamo Bukareszt
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1978/1979 – 7. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Belgia VC Turnhout
 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
 Dania Middlefart
 Francja Asnieres Paryż
 Holandia Gemeenteserv Vught
 Jugosławia Mladost Zagrzeb
 Luksemburg Aris Bonnevoie
 Polska Hutnik Kraków
 Portugalia SL Benfica
 NRD Traktor Schwerin
 RFN USC Giessen
 Rumunia Dinamo Bukareszt
 Szwajcaria Volero Zurych
 Turcja Muhafızgücü Ankara
 Węgry Spartacus Budapeszt
 Włochy Tiber Rzym

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Volero Zurych Szwajcaria BułgariaLewski-Spartak Sofia  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria SzwajcariaVolero Zurych  
Aris Bonnevoie Luksemburg 0:3 PortugaliaSL Benfica  
SL Benfica Portugalia 3:0 LuksemburgAris Bonnevoie  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Dinamo Bukareszt Rumunia  
Hutnik Kraków Polska 3:0 TurcjaMuhafızgücü Ankara  
Muhafızgücü Ankara Turcja 1:3 PolskaHutnik Kraków  
Tiber Rzym Włochy 3:1 BułgariaLewski-Spartak Sofia  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 WłochyTiber Rzym  
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 WęgrySpartacus Budapeszt  
Spartacus Budapeszt Węgry 0:3 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
Asnieres Paryż Francja 0:3 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:1 FrancjaAsnieres Paryż  
Middlefart Dania 0:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Zagrzeb  
Mladost Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii DaniaMiddlefart  
Gemeenteserv Vught Holandia 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)USC Giessen  
USC Giessen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) HolandiaGemeenteserv Vught  
VC Turnhout Belgia PortugaliaSL Benfica  
SL Benfica Portugalia 2:3 BelgiaVC Turnhout  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:1 PolskaHutnik Kraków  
Hutnik Kraków Polska RumuniaDinamo Bukareszt  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin  
Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna BułgariaLewski-Spartak Sofia  
Mladost Zagrzeb Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 0:3 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiMladost Zagrzeb  
Gemeenteserv Vught Holandia BelgiaVC Turnhout  
VC Turnhout Belgia HolandiaGemeenteserv Vught  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Belgia Roeselare

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:1 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga 17:15, 14:16, 15:4, 15:11
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 HolandiaGemeenteserv Vught  
Ruda Hvezda Praga Czechosłowacja 3:0 HolandiaGemeenteserv Vught  
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 BułgariaLewski-Spartak Sofia  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 HolandiaGemeenteserv Vught 15:11, 16:14, 15:10
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 CzechosłowacjaRuda Hvezda Praga 15:2, 15:10, 15:11

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Rumunia Dinamo Bukareszt 6 3 3 0 9 0 9
2 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia 5 3 2 1 6 4 2
3 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 4 3 1 2 4 6 −2
4 Holandia Gemeenteserv Vught 3 3 0 3 0 9 −9

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Rumunia Dinamo Bukareszt
Silver medal world centered-2.svg Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
Bronze medal world centered-2.svg Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
4. Holandia Gemeenteserv Vught

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]