Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1980/1981)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1980/1981
CEV Cup Winner's Cup 1980/1981
1979/1980 1981/1982
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 2.11.1980 – 22.02.1981
Sezon 9.
Miejsce finału Belgia Bruksela
Zwycięzca Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1980/1981 – 9. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria Post Wiedeń
 Belgia Ibis Courtrai
 Bułgaria CSKA Sofia
 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
 Dania KFUM Helsingor
 Francja Clamart
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Hiszpania Vallehermoso
 Holandia Gemeenteserv Vught
 Izrael Hapoel Kyriat Ata
 Luksemburg Aris Boenevoie
 Macedonia Północna Wardar Skopje
 RFN USC Giessen
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Szwajcaria Servette Genewa
 Szwecja KFUM
 Turcja Boronkay Stambuł
 Węgry Csepel SC
 Włochy Edilcuoghi Sassuolo
Panini Modena
 ZSRR Avtomobilist Leningrad

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Gemeenteserv Vught Holandia 3:0 IzraelHapoel Kyriat Ata  
Hapoel Kyriat Ata Izrael HolandiaGemeenteserv Vught  
Aris Boenevoie Luksemburg 0:3 FrancjaClamart  
Clamart Francja 3:0 LuksemburgAris Boenevoie  
Servette Genewa Szwajcaria 3:0 DaniaKFUM Helsingor  
KFUM Helsingor Dania 3:0 SzwajcariaServette Genewa  
Edilcuoghi Sassuolo Włochy AustriaPost Wiedeń  
Post Wiedeń Austria WłochyEdilcuoghi Sassuolo  
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 HiszpaniaVallehermoso  
Vallehermoso Hiszpania BułgariaCSKA Sofia  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:1 HolandiaGemeenteserv Vught  
Gemeenteserv Vught Holandia 0:3 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
Servette Genewa Szwajcaria 0:3 WęgryCsepel Budapeszt  
Csepel Budapeszt Węgry 3:0 SzwajcariaServette Genewa  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 GrecjaPanathinaikos Ateny  
Panathinaikos Ateny Grecja RumuniaSteaua Bukareszt  
USC Giessen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 FrancjaClamart  
Clamart Francja 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)USC Giessen  
Vardar Skopje Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad  
Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVardar Skopje  
Edilcuoghi Sassuolo Włochy 3:0 TurcjaBoronkay Stambuł  
Boronkay Stambuł Turcja 0:3 WłochyEdilcuoghi Sassuolo  
Panini Modena Włochy 3:2 BułgariaCSKA Sofia  
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 WłochyPanini Modena  
KFUM Szwecja BelgiaIbis Courtrai  
Ibis Courtrai Belgia 3:0 SzwecjaKFUM  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Csepel Budapeszt Węgry 3:2 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:1 WęgryCsepel Budapeszt  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)USC Giessen  
USC Giessen Republika Federalna Niemiec (1949–1990) RumuniaSteaua Bukareszt  
Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich WłochyEdilcuoghi Sassuolo  
Edilcuoghi Sassuolo Włochy Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad  
CSKA Sofia Bułgaria 3:0 BelgiaIbis Courtrai  
Ibis Courtrai Belgia BułgariaCSKA Sofia  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Belgia Bruksela

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:1 RumuniaSteaua Bukareszt  
Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 0:3 BułgariaCSKA Sofia  
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 BułgariaCSKA Sofia  
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 BułgariaCSKA Sofia  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad  

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława 6 3 3 0 9 2 7
2 Rumunia Steaua Bukareszt 5 3 2 1 1 7 −6
3 Bułgaria CSKA Sofia 4 3 1 2 3 6 −3
4 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Avtomobilist Leningrad 3 3 0 3 2 9 −7

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
Silver medal world centered-2.svg Rumunia Steaua Bukareszt
Bronze medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Avtomobilist Leningrad
4. Bułgaria CSKA Sofia

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]