Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1982/1983)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1982/1983
CEV Cup Winner's Cup 1982/1983
1981/1982 1983/1984
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 4.11.1982 - 20.02.1983
Sezon 11.
Miejsce finału Liechtenstein Schaan
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Avtomobilist Leningrad
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1982/1983 – 11. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria Club A. Tyrolia Wiedeń
 Belgia Kruikenburg Ternat
 Cypr APOEL Nikozja
 Dania Holte IF
 Francja Asnières Paryż
 Grecja Aris Saloniki
 Hiszpania Real Madryt
 Holandia Interlance Zaandam
 Izrael Hapoel Halogen
 Jugosławia Vojvodina Nowy Sad
 Luksemburg CAL/Clausen
 Norwegia Hellerasten VBK
 Portugalia ES Ginásio
 RFN TV Pasawa
 Szwajcaria UNI Lozanna
 Turcja Gunay Sanay Adana
 Węgry SC Kecskeméti
 Wielka Brytania Arogona
 Włochy Kappa Turyn
 ZSRR Avtomobilist Leningrad

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Club A. Tyrolia Wiedeń Austria 3:0 IzraelHapoel Halogen  
Hapoel Halogen Izrael 0:3 AustriaClub A. Tyrolia Wiedeń  
Holte IF Dania 3:0 NorwegiaHellerasten VBK  
Hellerasten VBK Norwegia 2:3 DaniaHolte IF  
ES Ginásio Portugalia 3:0 CyprAPOEL Nikozja  
APOEL Nikozja Cypr 0:3 PortugaliaES Ginásio  
Gunay Sanay Adana Turcja 3:0 LuksemburgCAL/Clausen  
CAL/Clausen Luksemburg 0:3 TurcjaGunay Sanay Adana  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 HolandiaInterlance Zaandam  
Interlance Zaandam Holandia 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad  
Asnières Paryż Francja 3:0 HiszpaniaReal Madryt  
Real Madryt Hiszpania 3:1 FrancjaAsnières Paryż  
TV Pasawa Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1:3 WłochyKappa Turyn  
Kappa Turyn Włochy 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TV Pasawa  
Club A. Tyrolia Wiedeń Austria 3:0 DaniaHolte IF  
Holte IF Dania 3:0 AustriaClub A. Tyrolia Wiedeń  
Kruikenburg Ternat Belgia 2:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad  
Vojvodina Nowy Sad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:2 BelgiaKruikenburg Ternat  
ES Ginásio Portugalia 3:0 Wielka BrytaniaArogona  
Arogona Wielka Brytania 0:3 PortugaliaES Ginásio  
Gunay Sanay Adana Turcja 3:0 WęgrySC Kecskeméti  
SC Kecskeméti Węgry 3:0 TurcjaGunay Sanay Adana  
UNI Lozanna Szwajcaria 3:0 GrecjaAris Saloniki  
Aris Saloniki Grecja 0:3 SzwajcariaUNI Lozanna  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 FrancjaAsnières Paryż 15:5, 15:5, 15:9
Asnières Paryż Francja 1:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAvtomobilist Leningrad 8:15, 15:11, 6:15, 10:15
Club A. Tyrolia Wiedeń Austria 1:3 WłochyKappa Turyn 15:8, 14:16, 8:15, 2:15
Kappa Turyn Włochy 3:0 AustriaClub A. Tyrolia Wiedeń 15:11, 15:11, 15:8
Vojvodina Nowy Sad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 PortugaliaES Ginásio 15:1, 15:2, 15:1
ES Ginásio Portugalia 0:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 12:15, 12:15, 5:15
UNI Lozanna Szwajcaria 1:3 TurcjaGunay Sanay Adana 12:15, 11:15, 15:13, 15:17
Gunay Sanay Adana Turcja 3:0 SzwajcariaUNI Lozanna 15:9, 15:4, 15:12

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Liechtenstein Schaan

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02 Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 TurcjaGunay Sanay Adana 15:11, 15:2, 15:9
18.02 Kappa Turyn Włochy 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 15:4, 16:14, 15:7
19.02 Kappa Turyn Włochy 3:0 TurcjaGunay Sanay Adana 15:4, 15:7, 15:0
19.02 Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiVojvodina Nowy Sad 15:4, 15:7, 18:16
20.02 Vojvodina Nowy Sad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 TurcjaGunay Sanay Adana 9:15, 15:1, 15:10, 15:6
20.02 Avtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 WłochyKappa Turyn 15:4, 15:9, 8:15, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Avtomobilist Leningrad 6 3 3 0 9 1 8
2 Włochy Kappa Turyn 5 3 2 1 7 3 4
3 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad 4 3 1 2 3 7 −4
4 Turcja Gunay Sanay Adana 3 3 0 3 1 9 −8

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Avtomobilist Leningrad
Silver medal world centered-2.svg Włochy Kappa Turyn
Bronze medal world centered-2.svg Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Vojvodina Nowy Sad
4. Turcja Gunay Sanay Adana


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]