Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1984/1985)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1984/1985
CEV Cup Winner's Cup 1984/1985
1983/1984 1985/1986
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 3.11.1984 - 17.02.1985
Sezon 13.
Miejsce finału Francja Saint-Nazaire
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Moskwa
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1984/1985 – 13. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Austria TJ Sokol V Wiedeń
 Belgia Ljsboerke Herentals
 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
 Czechosłowacja Červená hviezda Bratysława
 Cypr Omonia Nikozja
 Finlandia NHKY Pieksämäki
 Francja AS Cannes
 Grecja Olympiakos SF Pireus
 Hiszpania Salesianos Madryt
 Holandia Starlift Corbulo
 Izrael Hapoel Mate Asher
 Jugosławia OC Stavbar Maribor
 Luksemburg Mamer Luksemburg
 Norwegia BK Tromsø
 Portugalia SC Espinho
 NRD SC Lipsk
 RFN Hamburger SV
 Rumunia Steaua Bukareszt
 Szwajcaria Genewa Elite
 Szwecja Progona Göteborg
 Turcja Galatasaray Stambuł
 Węgry Kecskeméti SE
 Włochy Bartolini Bolonia
 ZSRR Dinamo Moskwa

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 NorwegiaBK Tromsø  
BK Tromsø Norwegia 1:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV  
TJ Sokol V Wiedeń Austria 3:0 LuksemburgMamer Luksemburg  
Mamer Luksemburg Luksemburg 0:3 AustriaTJ Sokol V Wiedeń  
Salesianos Madryt Hiszpania 3:0 PortugaliaSC Espinho  
SC Espinho Portugalia 0:3 HiszpaniaSalesianos Madryt  
Progona Göteborg Szwecja 0:3 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk  
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 SzwecjaProgona Göteborg  
Hapoel Mate Asher Izrael 3:0 CyprOmonia Nikozja  
Omonia Nikozja Cypr 0:3 IzraelHapoel Mate Asher  
Ljsboerke Herentals Belgia 3:0 SzwajcariaGenewa Elite  
Genewa Elite Szwajcaria 0:3 BelgiaLjsboerke Herentals  
Kecskeméti SE Węgry 3:0 GrecjaOlympiakos Pireus  
Olympiakos Pireus Grecja 3:0 WęgryKecskeméti SE  
Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiOC Stavbar Maribor  
OC Stavbar Maribor Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 TurcjaGalatasaray Stambuł  

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Starlift Corbulo Holandia 3:2 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV  
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 HolandiaStarlift Corbulo  
TJ Sokol V Wiedeń Austria 3:2 HiszpaniaSalesianos Madryt  
Salesianos Madryt Hiszpania 3:0 AustriaTJ Sokol V Wiedeń  
NHKY Pieksämäki Finlandia 1:3 Niemiecka Republika DemokratycznaSC Lipsk  
SC Lipsk Niemiecka Republika Demokratyczna 3:2 FinlandiaNHKY Pieksämäki  
AS Cannes Francja 1:3 RumuniaSteaua Bukareszt  
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 FrancjaAS Cannes  
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 3:0 IzraelHapoel Mate Asher  
Hapoel Mate Asher Izrael 0:3 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława  
Ljsboerke Herentals Belgia 1:3 BułgariaLewski-Spartak Sofia  
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 BelgiaLjsboerke Herentals  
Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 WęgryKecskeméti SE  
Kecskeméti SE Węgry 0:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa  
Bartolini Bolonia Włochy 3:0 TurcjaGalatasaray Stambuł  
Galatasaray Stambuł Turcja 0:3 WłochyBartolini Bolonia  

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Salesianos Madryt Hiszpania 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 9:15, 12:15, 7:15
Hamburger SV Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 HiszpaniaSalesianos Madryt 15:4, 15:3, 10:15, 15:11
NHKY Pieksämäki Finlandia 3:2 RumuniaSteaua Bukareszt 12:15, 15:6, 11:15, 15:8, 16:14
Steaua Bukareszt Rumunia 3:0 FinlandiaNHKY Pieksämäki 15:6, 15:12, 15:13
Červená hviezda Bratysława Czechosłowacja 2:3 BułgariaLewski-Spartak Sofia 12:15, 15:9, 13:15, 15:9, 4:15
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 CzechosłowacjaČervená hviezda Bratysława 15:4, 15:8, 15:2
Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 WłochyBartolini Bolonia  
Bartolini Bolonia Włochy 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichDinamo Moskwa 15:8, 15:10, 14:16, 4:15, 15:9

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Francja Saint-Nazaire

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
15.02 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 BułgariaLewski-Spartak Sofia 17:15, 15:5, 15:8
15.02 Steaua Bukareszt Rumunia 3:2 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 16:18, 6:15, 15:11, 15:1, 15:12
16.02 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 RumuniaSteaua Bukareszt  
16.02 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:11, 15:3, 15:5
17.02 Dinamo Moskwa Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)Hamburger SV 15:9, 16:14, 10:15, 15:7
17.02 Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:0 RumuniaSteaua Bukareszt 15:9, 15:7, 15:6

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Moskwa 6 3 3 0 9 2 7
2 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia 5 3 2 1 6 3 3
3 Rumunia Steaua Bukareszt 4 3 1 2 4 8 −4
4 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hamburger SV 3 3 0 3 3 9 −6

Źródło: [1]
Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. wyższe ratio setowe; 3. wyższe ratio małych punktów.
Punktacja: zwycięstwo - 2 pkt; porażka - 1 pkt

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Moskwa
Silver medal world centered-2.svg Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
Bronze medal world centered-2.svg Rumunia Steaua Bukareszt
4. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Hamburger SV

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]