Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1989/1990)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1989/1990
CEV Cup Winner's Cup 1989/1990
1988/1989 1990/1991
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 2.11.1989 – 9.03.1990
Sezon 18.
Miejsce finału Włochy Parma
Zwycięzca Włochy Maxicono Parma
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1989/1990 – 18. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Belgia VC Lennik
 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia
 Czechosłowacja Aero Odolena Voda
 Finlandia Rantaperkion Isku Tampere
 Francja ASUL Lyon
 Grecja Aris Saloniki
 Hiszpania Constructora Atlántica Canaria
 Holandia Rentokil ZVH
 Izrael Maccabi Tel-Aviv
 Jugosławia Mladost Zagrzeb
 Luksemburg VC Mamer
 Polska AZS Olsztyn
 Portugalia Sporting CP
 RFN Hamburger SV
 NRD Traktor Schwerin
 Rumunia Dinamo Bukareszt
 Szwajcaria TSV Jona
 Szwecja Floby Falkoping
 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa
 Węgry Ujpest Dosza
 Włochy Maxicono Parma
Sisley Treviso
 ZSRR Dinamo Moskwa

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Traktor Schwerin 3:0 Szwecja Floby Falkoping 15:4, 15:5, 15:4
Floby Falkoping Szwecja 0:3 Traktor Schwerin 2:15, 4:15, 6:15
Rantaperkion Isku Tampere Finlandia 1:3 Holandia Rentokil ZVH 3:15, 15:13, 4:15, 10:15
Rentokil ZVH Holandia 3:0 Finlandia Rantaperkion Isku Tampere 15:5, 15:11, 15:2
Sporting CP Portugalia 0:3 Francja ASUL Lyon 3:15, 6:15, 7:15
ASUL Lyon Francja 0:3 Portugalia Sporting CP 15:3, 15:12, 15:8
Ujpest Dosza Węgry 3:1 Szwecja TSV Jona 15:10, 15:6, 12:15, 15:9
TSV Jona Szwecja 1:3 Węgry Ujpest Dosza 13:15, 1:15, 15:12, 10:15
Constructora Atlántica Canaria Hiszpania 0:3 Włochy Sisley Treviso 12:15, 7:15, 6:15
Sisley Treviso Włochy 3:0 Hiszpania Constructora Atlántica Canaria 15:10, 15:5, 15:3
AZS Olsztyn Polska 3:0 Luksemburg VC Mamer 15:10, 15:7, 15:4
VC Mamer Luksemburg 0:3 Polska AZS Olsztyn 6:15, 13:15, 9:15
Aris Saloniki Grecja 3:0 Izrael Maccabi Tel-Aviv 15:9, 15:6, 15:3
Maccabi Tel-Aviv Izrael 1:3 Grecja Aris Saloniki 15:5, 2:15, 7:15, 5:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
Traktor Schwerin 0:3 Włochy Maxicono Parma 12:15, 8:15, 14:16
Maxicono Parma Włochy 3:0 Traktor Schwerin 15:5, 15:9, 15:1
Dinamo Moskwa 3:1 Holandia Rentokil ZVH 15:7, 9:15, 15:4, 15:8
Rentokil ZVH Holandia 0:3 Dinamo Moskwa 9:15, 7:15, 5:15
ASUL Lyon Francja 3:1 Belgia VC Lennik 15:10, 15:7, 12:15, 15:5
VC Lennik Belgia 0:3 Francja ASUL Lyon 7:15, 9:15, 12:15
Ujpest Dosza Węgry 3:1 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa 15:12, 15:12, 10:15, 15:7
Sonmez Filamentspor Bursa Turcja 3:0 Węgry Ujpest Dosza 15:9, 15:4, 15:10
Mladost Zagrzeb 0:3 Włochy Sisley Treviso 5:15, 16:17, 10:15
Sisley Treviso Włochy 3:0 Mladost Zagrzeb 15:6, 15:3, 15:7
AZS Olsztyn Polska 3:2 Hamburger SV 15:11, 10:15, 15:12, 10:15, 15:12
Hamburger SV 3:1 Polska AZS Olsztyn 16:14, 15:9, 11:5, 15:10
Lewski-Spartak Sofia Bułgaria 3:1 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 16:14, 15:12, 7:15, 15:13
Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:0 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia 15:8, 15:6, 15:7
Dinamo Bukareszt Rumunia 3:0 Grecja Aris Saloniki 15:4, 15:7, 15:11
Aris Saloniki Grecja 2:3 Rumunia Dinamo Bukareszt 7:15, 15:6, 8:15, 15:5, 13:15

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01 ASUL Lyon Francja 0:3 Włochy Maxicono Parma 4:15, 5:15, 2:15
10.01 Sonmez Filamentspor Bursa Turcja 0:3 Dinamo Moskwa 4:15, 8:15, 9:15
17.01 Maxicono Parma Włochy 3:0 Dinamo Moskwa 15:7, 15:2, 15:10
17.01 ASUL Lyon Francja 3:0 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa 15:3, 15:5, 15:2
24.01 Dinamo Moskwa 3:0 Francja ASUL Lyon 15:8, 15:5, 15:5
24.01 Sonmez Filamentspor Bursa Turcja 0:3 Włochy Maxicono Parma 5:15, 1:15, 11:15
07.02 Maxicono Parma Włochy 3:0 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa 15:3, 15:2, 15:9
07.02 ASUL Lyon Francja 1:3 Dinamo Moskwa 16:14, 9:15, 8:15, 7:15
14.02 Sonmez Filamentspor Bursa Turcja 0:3 Francja ASUL Lyon 13:15, 15:12, 5:15, 8:15
14.02 Dinamo Moskwa 2:3 Włochy Maxicono Parma 7:15, 15:11, 15:12, 9:15, 13:15
21.0 Dinamo Moskwa 3:0 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa 15:8, 15:8, 15:0
21.0 Maxicono Parma Włochy 3:1 Francja ASUL Lyon 15:5, 13:15, 15:11, 15:11

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Maxicono Parma 12 6 6 0 18 3 15
2 Dinamo Moskwa 10 6 4 2 14 7 7
3 Francja ASUL Lyon 8 6 2 4 8 13 −5
4 Turcja Sonmez Filamentspor Bursa 6 6 0 6 1 18 −17

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01 Dinamo Bukareszt Rumunia 0:3 Hamburger SV 5:15, 15:8, 15:11
10.01 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 0:3 Włochy Sisley Treviso 11:15, 10:15, 6:15
17.01 Hamburger SV 3:0 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 15:5, 15:8, 15:13
17.01 Sisley Treviso Włochy 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 15:10, 15:4, 15:5
24.01 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 Rumunia Dinamo Bukareszt 9:15, 15:8, 15:13, 15:8
24.01 Sisley Treviso Włochy 3:0 Hamburger SV 15:11, 15:10, 15:7
07.02 Dinamo Bukareszt Rumunia 1:3 Włochy Sisley Treviso 8:15, 15:6, 9:15, 10:15
07.02 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 3:1 Hamburger SV 6:15, 15:4, 15:10, 15:5
14.02 Sisley Treviso Włochy 3:0 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 15:12, 15:8, 15:7
14.02 Hamburger SV 3:0 Rumunia Dinamo Bukareszt 15:12, 15:2, 15:13
21.0 Hamburger SV 3:0 Włochy Sisley Treviso 15:6, 15:12, 15:11
21.0 Dinamo Bukareszt Rumunia 1:3 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 17:15, 7:15, 8:15, 7:15

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Sisley Treviso 11 6 5 1 15 4 11
2 Hamburger SV 9 6 3 3 11 9 2
3 Czechosłowacja Aero Odolena Voda 9 6 3 3 9 12 −3
4 Rumunia Dinamo Bukareszt 7 6 1 5 6 16 −10

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Parma

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.03 Sisley Treviso Włochy 3:0 Dinamo Moskwa 15:5, 15:11, 16:14
08.03 Maxicono Parma Włochy 3:1 Hamburger SV 15:8, 15:12, 12:15, 15:7

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03 Dinamo Moskwa 3:0 Hamburger SV 15:5, 15:11, 15:11

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03 Maxicono Parma Włochy 3:1 Włochy Sisley Treviso 15:12, 13:15, 15:6, 17:15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Maxicono Parma
Silver medal world centered-2.svg Włochy Sisley Treviso
Bronze medal world centered-2.svg Dinamo Moskwa
4. Hamburger SV

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]