Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1990/1991)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1990/1991
CEV Cup Winner's Cup 1990/1991
1989/1990 1991/1992
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 3.11.1990 - 2.03.1991
Sezon 19.
Miejsce finału Hiszpania Palma de Mallorca
Zwycięzca Włochy Eurostyle Montichiari
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1990/1991 – 19. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania 17 Nëntori Tirana
 Austria Hypo VK Klagenfurt
 Belgia Knack Roeselare
 Bułgaria Slavia Sofia
 Czechosłowacja Aero Odolena Voda
 Finlandia Tarmo Varkauden
 Francja AS Fréjus
 Grecja Panathinaikos Ateny
 Hiszpania CV Palma
 Holandia Normis Orion Doetinchem
 Izrael Hapoel Bat Jam
 Jugosławia Crvena Zvezda Belgrad
 Luksemburg VC Mamer
 Norwegia SK Batsfjord
 Portugalia SL Benfica
 NRD Traktor Schwerin
 RFN TSV Milbertshofen Monachium
 Rumunia Dinamo Bukareszt
 Szwajcaria Lausanne UC
 Szwecja VBK Kungälv
 Turcja Ziraat Bankası Ankara
 Węgry Csepel SC
 Włochy Eurostyle Montichiari
 ZSRR Awtomobilist Leningrad

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.11 Crvena Zvezda Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:0 AustriaHypo VK Klagenfurt 15:1, 15:2, 15:8
10.11 Hypo VK Klagenfurt Austria 0:3 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 5:15, 6:15, 6:15
03.11 Csepel Budapeszt Węgry 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV Milbertshofen Monachium 8:15, 8:15, 11:15
10.11 TSV Milbertshofen Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 WęgryCsepel Budapeszt 15:7, 15:3, 15:1
03.11 17 Nëntori Tirana Albania 3:0 SzwajcariaLausanne UC 17:15, 15:10, 15:6
10.11 Lausanne UC Szwajcaria 3:0 Albania17 Nëntori Tirana 15:12, 15:13, 15:13
03.11 Slavia Sofia Bułgaria 3:0 HolandiaNormis Orion Doetinchem 15:11, 15:11, 15:3
10.11 Normis Orion Doetinchem Holandia 3:1 BułgariaSlavia Sofia 13:15, 15:11, 15:4, 15:9
03.11 Hapoel Bat Jam Izrael 0:3 BelgiaKnack Roeselare 4:15, 2:15, 7:15
10.11 Knack Roeselare Belgia 3:0 IzraelHapoel Bat Jam 15:5, 15:7, 15:5
03.11 Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:2 TurcjaZiraat Bankası Ankara 15:9, 13:15, 15:3, 10:15, 15:12
10.11 Ziraat Bankası Ankara Turcja 2:3 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin 15:13, 12:15, 15:4, 11:!5, 10:15
03.11 SL Benfica Portugalia 3:0 LuksemburgVC Mamer 15:4, 15:4, 15:7
10.11 VC Mamer Luksemburg 1:3 PortugaliaSL Benfica 16:14, 5:15, 7:15, 10:15
03.11 VBK Kungälv Szwecja 3:0 NorwegiaSK Batsfjord 15:7, 15:5, 15:8
10.11 SK Batsfjord Norwegia 0:3 SzwecjaVBK Kungälv 2:15, 8:15, 12:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
01.12 Dinamo Bukareszt Rumunia 2:3 WłochyEurostyle Montichiari 7:15, 15:13, 15:13, 8:15, 9:15
08.12 Eurostyle Montichiari Włochy 3:0 RumuniaDinamo Bukareszt 15:5, 15:8, 15:4
01.12 Crvena Zvezda Belgrad Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAwtomobilist Leningrad 15:3, 15:12, 7:15, 15:12
08.12 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Socjalistyczna Federacyjna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 15:6, 14:16, 15:6, 15:4
01.12 TSV Milbertshofen Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Albania17 Nëntori Tirana 15:2, 15:5, 15:5
08.12 17 Nëntori Tirana Albania 1:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV Milbertshofen Monachium 2:15, 14:16, 15:5, 8:15
01.12 Slavia Sofia Bułgaria 0:3 HiszpaniaCV Palma 4:15, 12:15, 3:15
08.12 CV Palma Hiszpania 3:0 BułgariaSlavia Sofia 15:1, 15:6, 15:9
01.12 Tarmo Varkauden Finlandia 3:0 BelgiaKnack Roeselare 15:11, 15:9, 15:6
08.12 Knack Roeselare Belgia 3:0 FinlandiaTarmo Varkauden 15:12, 15:7, 15:4
01.12 AS Fréjus Francja 3:0 Niemiecka Republika DemokratycznaTraktor Schwerin 15:9, 15:4, 15:6
08.12 Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 1:3 FrancjaAS Fréjus 10:15, 15:13, 9:15, 6:15
01.12 Aero Odolena Voda Czechosłowacja 0:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 7:15, 14:16, 12:15
08.12 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 CzechosłowacjaAero Odolena Voda 15:13, 15:10, 15:13
01.12 SL Benfica Portugalia 3:0 SzwecjaVBK Kungälv 15:11, 15:6, 15:9
08.12 VBK Kungälv Szwecja 3:1 PortugaliaSL Benfica 7:15, 15:10, 15:4, 15:4

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01 TSV Milbertshofen Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:2 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAwtomobilist Leningrad 15:8, 11:15, 15:10, 13:15, 15:9
09.01 CV Palma Hiszpania 1:3 WłochyEurostyle Montichiari 15:5, 13:15, 13:15, 10:15
16.01 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:2 WłochyEurostyle Montichiari 6:15, 15:12, 15:5, 13:15, 15:12
16.01 TSV Milbertshofen Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 HiszpaniaCV Palma 15:13, 15:5, 14:16, 15:13
23.01 CV Palma Hiszpania 2:3 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAwtomobilist Leningrad 12:15, 7:15, 15:12, 15:7, 13:15
23.01 Eurostyle Montichiari Włochy 0:3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV Milbertshofen Monachium 15:17, 9:15, 2:15
06.02 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 HiszpaniaCV Palma 15:12, 15:12, 15:11
06.02 TSV Milbertshofen Monachium Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1:3 WłochyEurostyle Montichiari 15:9, 5:15, 11:15, 6:15
13.02 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV Milbertshofen Monachium 15:6, 15:11, 7:15, 15:5
13.02 Eurostyle Montichiari Włochy 3:1 HiszpaniaCV Palma 11:15, 15:10, 15:13, 15:9
20.02 Eurostyle Montichiari Włochy 3:1 Związek Socjalistycznych Republik RadzieckichAwtomobilist Leningrad 12:15, 15:6, 15:7, 15:10
20.02 CV Palma Hiszpania 3:0 Republika Federalna Niemiec (1949–1990)TSV Milbertshofen Monachium 17:16, 15:5, 15:4

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Eurostyle Montichiari 10 6 4 2 14 10 4
2 Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Awtomobilist Leningrad 10 6 4 2 15 11 4
3 Republika Federalna Niemiec (1949–1990) TSV Milbertshofen Monachium 9 6 3 3 11 12 −1
4 Hiszpania CV Palma 7 6 1 5 8 15 −7

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.01 SL Benfica Portugalia 1:3 BelgiaKnack Roeselare 9:15, 15:3, 11:15, 12:15
09.01 Panathinaikos Ateny Grecja 0:3 FrancjaAS Fréjus 10:15, 4:15, 15:17
16.01 Knack Roeselare Belgia 3:0 FrancjaAS Fréjus 15:6, 15:8, 15:3
16.01 SL Benfica Portugalia 1:3 GrecjaPanathinaikos Ateny 8:15, 16:14, 10:15, 13:15
23.01 Panathinaikos Ateny Grecja 3:2 BelgiaKnack Roeselare 5:15, 15:10, 13:15, 15:9, 15:9
23.01 AS Fréjus Francja 3:0 PortugaliaSL Benfica 15:9, 15:8, 15:10
06.02 AS Fréjus Francja 2:3 BelgiaKnack Roeselare 10:15, 12:15, 15:9, 15:8, 14:16
06.02 Panathinaikos Ateny Grecja 3:0 PortugaliaSL Benfica 15:9, 15:5, 15:12
13.02 Knack Roeselare Belgia 3:0 GrecjaPanathinaikos Ateny 15:5, 15:5, 15:6
13.02 SL Benfica Portugalia 1:3 FrancjaAS Fréjus 15:11, 8:15, 12:15, 14:16
20.02 Knack Roeselare Belgia 3:0 PortugaliaSL Benfica 15:6, 15:7, 15:7
20.02 AS Fréjus Francja 3:0 GrecjaPanathinaikos Ateny 15:5, 15:4, 15:7

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Belgia Knack Roeselare 11 6 5 1 17 6 11
2 Francja AS Fréjus 10 6 4 2 14 7 7
3 Grecja Panathinaikos Ateny 9 6 3 3 9 9 0
4 Portugalia SL Benfica 6 6 0 6 3 18 −15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Hiszpania Palma de Mallorca

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.03 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 BelgiaKnack Roeselare 16:14, 15:5, 15:6
02.03 Eurostyle Montichiari Włochy 3:2 FrancjaAS Fréjus 11:15, 16:14, 15:12, 5:15, 15:11

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.03 Knack Roeselare Belgia 1:3 FrancjaAS Fréjus 17:16, 10:15, 13:15, 14:16

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.03 Awtomobilist Leningrad Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 1:3 WłochyEurostyle Montichiari 6:15, 16:14, 10:15, 2:15

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Eurostyle Montichiari
Bronze medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Awtomobilist Leningrad
Silver medal world centered-2.svg Francja AS Fréjus
4. Belgia Knack Roeselare

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]