Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1992/1993)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1992/1993
CEV Cup Winner's Cup 1992/1993
1991/1992 1993/1994
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 5.12.1992 - 7.03.1993
Sezon 21.
Miejsce finału Włochy Mediolan
Zwycięzca Włochy Mediolanum Milan
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1992/1993 – 21. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Dinamo Tirana
 Austria ASV Salzburg
 Belgia Go Pass Lennik
 Bułgaria CSKA Sofia
 Chorwacja Željezničar Osijek
 Czechy Dukla Liberec
 Dania DHG Odense
 Finlandia Isku Tampere
 Francja AS Cannes
 Grecja Aris Saloniki
 Hiszpania GD San José Soria
 Holandia Autodrop Geldrop
 Izrael Hapoel HaAmakim
 Litwa Elga Šiauliai
 Luksemburg CS Bertrange
 Polska BBTS Bielsko-Biała
 Portugalia SL Benfica
 Niemcy Hamburger SV
 Rosja MGTU Moskwa
 Rumunia Elcond Zalău
 Słowenia Salonit Kanal
 Szwajcaria PV Lugano
 Węgry Papiron Szeged
 Ukraina Łokomotyw Charków
 Włochy Mediolanum Gonzaga Milan
Gabeca Montichiari

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.10 CS Bertrange Luksemburg 0:3 SłoweniaSalonit Kanal 2:15, 7:15, 3:15
10.10 Salonit Kanal Słowenia 3:0 LuksemburgCS Bertrange 15:3, 15:5, 15:5
03.10 DHG Odense Dania 3:0 LitwaElga Šiauliai 15:6, 16:14, 15:12
10.10 Elga Šiauliai Litwa 1:3 DaniaDHG Odense 15:10, 13:15, 4:15, 2:15
03.10 Željezničar Osijek Chorwacja 3:0 AlbaniaDinamo Tirana 15:3, 15:1, 15:2
10.10 Dinamo Tirana Albania 0:3 ChorwacjaŽeljezničar Osijek 6:15, 9:15, 10:15

1 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.11 Hapoel HaAmakim Izrael 3:1 CzechyDukla Liberec 11:15, 15:9, 15:10
14.11 Dukla Liberec Czechy 3:0 IzraelHapoel HaAmakim 15:8, 15:9, 15:11
07.11 Isku Tampere Finlandia 3:0 SłoweniaSalonit Kanal 15:2, 15:7, 15:4
14.11 Salonit Kanal Słowenia 3:1 FinlandiaIsku Tampere 15:8, 8:15, 17:15, 15:5
07.11 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 WęgryPapiron Szeged 15:7, 9:15, 15:11, 15:4
14.11 Papiron Szeged Węgry 3:2 UkrainaŁokomotyw Charków 15:11, 14:16, 15:9, 15:17, 15:12
07.11 ASV Salzburg Austria 0:3 HolandiaAutodrop Geldrop 6:15, 5:15, 10:15
14.11 Autodrop Geldrop Holandia 3:0 AustriaASV Salzburg 15:9, 15:12, 15:9
07.11 GD San José Soria Hiszpania 3:0 SzwajcariaPV Lugano 15:2, 15:10, 15:2
14.11 PV Lugano Szwajcaria 1:3 HiszpaniaGD San José Soria 7:15, 10:15, 15:11, 10:15
07.11 BBTS Bielsko-Biała Polska 3:0 DaniaDHG Odense 15:3, 15:3, 15:8
14.11 DHG Odense Dania 0:3 PolskaBBTS Bielsko-Biała 3:15, 6:15, 6:15
07.11 Željezničar Osijek Chorwacja wolny los
07.11 CSKA Sofia Bułgaria 3:0 RumuniaElcond Zalău 15:2, 15:8, 15:10
14.11 Elcond Zalău Rumunia 3:0 BułgariaCSKA Sofia 15:9, 15:7, 15:12

2 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.12 AS Cannes Francja 3:0 CzechyDukla Liberec 15:11, 15:13, 15:9
08.12 Dukla Liberec Czechy 1:3 FrancjaAS Cannes 11:15, 7:15, 16:17, 4:15
06.12 Isku Tampere Finlandia 3:0 BelgiaGo Pass Lennik 15:11, 15:13, 15:8
12.12 Go Pass Lennik Belgia 3:0 FinlandiaIsku Tampere 15:9, 15:8, 15:8
03.12 Aris Saloniki Grecja 3:0 UkrainaŁokomotyw Charków 15:11, 15:4, 15:6
05.12 Łokomotyw Charków Ukraina 3:1 GrecjaAris Saloniki 15:8, 7:15, 15:6, 15:8
05.12 Autodrop Geldrop Holandia 1:3 WłochyGabeca Montichiari 8:15, 15:13, 9:15, 6:15
13.12 Gabeca Montichiari Włochy 3:0 HolandiaAutodrop Geldrop 15:12, 15:6, 15:7
05.12 SL Benfica Portugalia 3:2 HiszpaniaGD San José Soria 15:17, 15:6, 15:5, 11:15, 15:13
13.12 GD San José Soria Hiszpania 0:3 PortugaliaSL Benfica 17:15, 15:6, 16:14
05.12 BBTS Bielsko-Biała Polska 3:0 RosjaMGTU Moskwa 15:10, 15:13, 15:11
12.12 MGTU Moskwa Rosja 3:1 PolskaBBTS Bielsko-Biała 15:13, 12:15, 15:9, 15:10
05.12 Hamburger SV Niemcy 3:0 ChorwacjaŽeljezničar Osijek 15:3, 15:9, 15:7
06.12 Željezničar Osijek Chorwacja 0:3 NiemcyHamburger SV 2:15, 3:15, 7:15
05.12 CSKA Sofia Bułgaria 0:3 WłochyMediolanum Gonzaga Milan 6:15, 4:15, 7:15
06.12 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:2 BułgariaCSKA Sofia 9:15, 15:9, 15:13, 10:15, 15:9

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01 Aris Saloniki Grecja 3:1 NiemcyHamburger SV 15:3, 14:16, 15:8, 15:4
13.01 GD San José Soria Hiszpania 1:3 WłochyGabeca Montichiari 15:11, 12:15, 9:15, 11:15
20.01 Hamburger SV Niemcy 3:1 HiszpaniaGD San José Soria 16:14, 15:10, 15:17, 15:12
20.01 Gabeca Montichiari Włochy 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:7, 15:4, 15:4
27.01 Aris Saloniki Grecja 3:0 HiszpaniaGD San José Soria 15:10, 15:11, 15:11
27.01 Hamburger SV Niemcy 0:3 WłochyGabeca Montichiari 5:15, 12:15, 7:15
10.02 GD San José Soria Hiszpania 3:1 GrecjaAris Saloniki 3:15, 15:13, 15:10, 15:13
10.02 Gabeca Montichiari Włochy 3:0 NiemcyHamburger SV 15:4, 15:7, 15:7
17.02 Aris Saloniki Grecja 3:2 WłochyGabeca Montichiari 15:11, 15:0, 14:16, 13:15, 15:12
17.02 GD San José Soria Hiszpania 1:3 NiemcyHamburger SV 15:11, 11:15, 14:16, 5:15
24.02 Hamburger SV Niemcy 3:2 GrecjaAris Saloniki 15:7, 12:15, 15:4, 15:17, 15:12
24.02 Gabeca Montichiari Włochy 3:0 HiszpaniaGD San José Soria 15:9, 15:10, 15:9

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Gabeca Montichiari 11 6 5 1 17 4 13
2 Grecja Aris Saloniki 9 6 3 3 12 12 0
3 Niemcy Hamburger SV 9 6 3 3 10 13 −3
4 Hiszpania GD San José Soria 7 6 1 5 6 16 −10

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:0 FrancjaAS Cannes 15:10, 15:7, 15:8
13.01 BBTS Bielsko-Biała Polska 3:0 BelgiaGo Pass Lennik 15:7, 15:6, 15:11
20.01 AS Cannes Francja 3:0 PolskaBBTS Bielsko-Biała 15:3, 15:11, 15:8
20.01 Go Pass Lennik Belgia 1:3 WłochyMediolanum Gonzaga Milan 15:13, 1:15, 9:15, 8:15
27.01 AS Cannes Francja 3:1 BelgiaGo Pass Lennik 15:11, 12:15, 15:9, 15:7
27.01 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:0 PolskaBBTS Bielsko-Biała 15:13, 15:1, 15:4
10.02 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:0 BelgiaGo Pass Lennik 15:12, 15:13, 15:10
10.02 BBTS Bielsko-Biała Polska 1:3 FrancjaAS Cannes 9:15, 6:15, 16:14, 11:15
17.02 Go Pass Lennik Belgia 2:3 FrancjaAS Cannes 15:10, 3:15, 5:15, 15:5, 12:15
17.02 BBTS Bielsko-Biała Polska 0:3 WłochyMediolanum Gonzaga Milan 12:15, 5:15, 5:15
24.02 AS Cannes Francja 0:3 WłochyMediolanum Gonzaga Milan 11:15, 10:15, 5:15
24.02 Go Pass Lennik Belgia 0:3 PolskaBBTS Bielsko-Biała walkower

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety
M
W
P
wyg.
prz.
+/-
1 Włochy Mediolanum Gonzaga Milan 12 6 6 0 18 1 17
2 Francja AS Cannes 10 6 4 2 12 10 2
3 Polska BBTS Bielsko-Biała 8 6 2 4 7 12 −5
4 Belgia Go Pass Lennik 6 6 0 6 4 18 −14

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Mediolan

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.03 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:2, 15:9, 15:5
06.03 AS Cannes Francja 3:2 WłochyGabeca Montichiari 5:15, 15:10, 15:11, 13:15, 15:13

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03 Gabeca Montichiari Włochy 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:10, 15:9, 15:7

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
07.03 Mediolanum Gonzaga Milan Włochy 3:1 FrancjaAS Cannes 12:15, 15:9, 15:5, 15:6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Mediolanum Milan
Silver medal world centered-2.svg Francja AS Cannes
Bronze medal world centered-2.svg Włochy Gabeca Montichiari
4. Grecja Aris Saloniki

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]