Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1994/1995)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1994/1995
CEV Cup Winner's Cup 1994/1995
1993/1994 1995/1996
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 05.11.1994 - 05.03.1995
Sezon 23.
Miejsce finału Szwajcaria Genewa
Zwycięzca Włochy Daytona Modena
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1994/1995 – 23. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Partizan Tirana
 Austria Paris Lodron Salzburg
 Belgia Knack Roeselare
 Białoruś Slavia Sofia
 Bośnia i Hercegowina OK Kakanj
 Bułgaria SKA Mińsk
 Chorwacja Metal-Olt Osijek
 Czechy Setuza Uście nad Łabą
 Finlandia Tampereen Isku-Volley
 Francja PSG Asnières
 Grecja Aris Saloniki
 Hiszpania San Jose Soria
 Holandia Rentokil ZVH
 Izrael Hapoel Bat Jam
 Łotwa Buvnieks-RTU Ryga
 Luksemburg VC Mamer
 Macedonia Północna Borec Titov Wełes
 Norwegia Randaberg IL
 Polska Metalplast Bielsko-Biała
 Portugalia Castêlo da Maia
 Niemcy SCC Berlin
 Rosja Iskra Odincowo
 Rumunia Explorari Baia Mare
 Słowenia Vileda Maribor
 Szwajcaria Chênois Genewa
 Turcja Netas Stambuł
 Węgry Tungsram Budapeszt
 Ukraina Szachtar Donieck
 Włochy Daytona Modena

1 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.11 Metal-Olt Osijek Chorwacja 3:1 IzraelHapoel Bat Jam 15:12, 15:10, 11:15, 15:10
12.11 Hapoel Bat Jam Izrael 3:0 ChorwacjaMetal-Olt Osijek 15:6. 15:13, 15:13
05.11 Setuza Uście nad Łabą Czechy 3:1 BelgiaKnack Roeselare 15:6, 10:15, 15:11, 15:5
13.11 Knack Roeselare Belgia 3:0 CzechySetuza Uście nad Łabą 15:8, 15:13, 15:12
05.11 Explorari Baia Mare Rumunia 3:1 WęgryTungsram Budapeszt 15:7, 10:15, 15:12, 16:14
12.11 Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 RumuniaExplorari Baia Mare 15:10, 15:5, 15:9
05.11 Buvnieks-RTU Ryga Łotwa 0:3 NiemcySCC Berlin 10:15, 5:15, 7:15
13.11 SCC Berlin Niemcy 3:2 ŁotwaBuvnieks-RTU Ryga 15:13, 15:8, 13:15, 13:15, 15:13
05.11 Paris Lodron Salzburg Austria 3:0 UkrainaSzachtar Donieck 15:12, 15:9, 17:15
13.11 Szachtar Donieck Ukraina 3:0 AustriaParis Lodron Salzburg 15:6, 15:11, 15:7

2 runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12 Randaberg IL Norwegia 3:0 LuksemburgVC Mamer 15:3, 15:7, 15:6
04.12 VC Mamer Luksemburg 1:3 NorwegiaRandaberg IL 8:15, 13:15, 15:11, 14:16
03.12 Isku-Volley Tampere Finlandia 3:0 Bośnia i HercegowinaOK Kakanj 15:2, 15:2, 15:2
04.12 OK Kakanj Bośnia i Hercegowina 0:3 FinlandiaIsku-Volley Tampere 5:15, 0:15, 6:15
10.12 Castêlo da Maia Portugalia 1:3 RosjaIskra Odincowo 13:15, 3:15, 15:3, 10:15
11.12 Iskra Odincowo Rosja 3:1 PortugaliaCastêlo da Maia 15:0, 15:3, 12:15, 17:16
10.12 Hapoel Bat Jam Izrael 3:2 BiałoruśSKA Mińsk 11:15, 12:15, 16:14, 15:10, 15:11
11.12 SKA Mińsk Białoruś 0:3 IzraelHapoel Bat Jam 8:15, 12:15, 3:15
03.12 Knack Roeselare Belgia 3:0 Macedonia PółnocnaBorec Titov Wełes 15:6, 15:4, 15:9
04.12 Borec Titov Wełes Macedonia Północna 0:3 BelgiaKnack Roeselare 8:15, 11:15, 5:15
10.12 Partizan Tirana Albania 0:3 WęgryTungsram Budapeszt 2:15, 9:15, 7:15
11.12 Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 AlbaniaPartizan Tirana 15:13, 15:3, 15:4
02.12 SCC Berlin Niemcy 3:0 BułgariaSlavia Sofia 15:7, 15:9, 15:4
09.12 Slavia Sofia Bułgaria 3:2 NiemcySCC Berlin 10:15, 15:11, 15:7, 8:15, 15:12
03.12 Vileda Maribor Słowenia 3:0 UkrainaSzachtar Donieck 15:8, 15:6, 17:15
11.12 Szachtar Donieck Ukraina 1:3 SłoweniaVileda Maribor 15:1, 14:16, 7:15, 1:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.01 Daytona Modena Włochy 3:0 NorwegiaRandaberg IL 15:9, 15:3, 15:10
11.01 Randaberg IL Norwegia 0:3 WłochyDaytona Modena 8:15, 6:15, 7:15
11.01 Rentokil ZVH Holandia 3:0 FinlandiaIsku-Volley Tampere 15:3, 16:14, 15:11
18.01 Isku-Volley Tampere Finlandia 3:1 HolandiaRentokil ZVH 15:11, 15:4, 13:15, 15:12
11.01 Iskra Odincowo Rosja 3:2 HiszpaniaSan Jose Soria 15:5, 13:15, 15:7, 12:15, 15:8
18.01 San Jose Soria Hiszpania 3:0 RosjaIskra Odincowo 15:13, 15:9, 15:13
10.01 Hapoel Bat Jam Izrael 0:3 FrancjaPSG Asnières 8:15, 10:15, 5:15
12.01 PSG Asnières Francja 3:2 IzraelHapoel Bat Jam 15:12, 9:15, 13:15, 16:14, 18:16
11.01 Knack Roeselare Belgia 3:0 SzwajcariaChênois Genewa 15:10, 15:13, 15:4
18.01 Chênois Genewa Szwajcaria 1:3 BelgiaKnack Roeselare 15:8, 8:15, 13:15, 16:17
11.01 Tungsram Budapeszt Węgry 0:3 PolskaMetalplast Bielsko-Biała 6:15, 11:15, 9:15
18.01 Metalplast Bielsko-Biała Polska 3:1 WęgryTungsram Budapeszt 15:4, 10:15, 15:7, 15:11
11.01 Aris Saloniki Grecja 3:0 NiemcySCC Berlin 15:11, 15:4, 15:12
18.01 SCC Berlin Niemcy 1:3 GrecjaAris Saloniki 12:15, 16:17, 15:8, 12:15
11.01 Netas Stambuł Turcja 3:2 SłoweniaVileda Maribor 14:16, 15:10, 13:15, 15:7, 15:10
18.01 Vileda Maribor Słowenia 3:0 TurcjaNetas Stambuł 15:11, 15:5 ,15:8

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
08.02 Rentokil ZVH Holandia 1:3 WłochyDaytona Modena 15:12, 14:16, 10:15, 11:15
15.02 Daytona Modena Włochy 3:0 HolandiaRentokil ZVH 15:7, 15:2, 15:7
08.02 San Jose Soria Hiszpania 3:0 FrancjaPSG Asnières 15:3, 15:7, 15:4
15.02 PSG Asnières Francja 3:0 HiszpaniaSan Jose Soria 16:14, 15:6, 15:3
08.02 Metalplast Bielsko-Biała Polska 3:2 BelgiaKnack Roeselare 12:15, 8:15, 15:9, 15:5, 15:9
15.02 Knack Roeselare Belgia 3:1 PolskaMetalplast Bielsko-Biała 6:15, 15:12, 15:10, 15:7
08.02 Aris Saloniki Grecja 3:0 SłoweniaVileda Maribor 15:2, 15:7, 15:4
15.02 Vileda Maribor Słowenia 3:2 GrecjaAris Saloniki 15:8, 4:15, 15:13, 13:15, 15:10

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Szwajcaria Genewa

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.03 Daytona Modena Włochy 3:0 BelgiaKnack Roeselare 15:5, 17:16, 15:11
04.03 San Jose Soria Hiszpania 3:1 GrecjaAris Saloniki 15:12, 15:10, 9:15, 15:8

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.03 Knack Roeselare Belgia 3:0 GrecjaAris Saloniki 15:6, 15:11, 15:13

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.03 Daytona Modena Włochy 3:0 HiszpaniaSan Jose Soria 15:11, 15:13, 15:5

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Daytona Modena
Silver medal world centered-2.svg Hiszpania San Jose Soria
Bronze medal world centered-2.svg Belgia Knack Roeselare
4. Grecja Aris Saloniki

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]