Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1998/1999)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1998/1999
CEV Cup Winner's Cup 1998/1999
1997/1998 1999/2000
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 10.10.1998 - 17.03.1999
Sezon 27.
Miejsce finału Turcja Stambuł
Liczba drużyn 29
Zwycięzca Francja AS Cannes
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1998/1999 – 27. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

System rozgrywek[edytuj | edytuj kod]

W dwóch rundach fazy kwalifikacyjnej drużyny połączone zostały w pary. Rozegrały ze sobą po dwa mecze. O awansie decydowały kolejno: liczba zwycięstw, liczba wygranych setów, liczba zdobytych małych punktów. Zwycięzcy II rundy fazy kwalifikacyjnej dołączyły do zespołów rozstawionych w dwóch grupach (A i B). W każdej grupie rywalizacja toczyła się systemem kołowym, po jednym spotkaniu. Do turnieju finałowego awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Turniej finałowy składał się z półfinałów, meczu o 3. miejsce i finału.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Partizani Tirana
 Austria Paris Lodron Salzburg
 Belgia HVB Zonhoven
 Białoruś Kommunalnik Grodno
 Chorwacja OK Pauk Domaljevac Županja
 Cypr Anorthosis Famagusta
 Czechy VK Jihostroj České Budějovice
 Dania Gentofte Volley
 Finlandia Keski-Savon Pateri
 Francja AS Cannes
 Grecja Aris Saloniki
 Hiszpania GD San José Soria
 Holandia Remote IT Zwolle
 Izrael Maccabi Tel Awiw
 Jugosławia Crvena zvezda Belgrad
 Luksemburg VC Mamer
 Mołdawia Lokomotiw Ungeni
 Niemcy Bayer Wuppertal
 Polska AZS Yawal Częstochowa
 Portugalia Castêlo da Maia GC
 Rosja Izumrud Jekaterynburg
 Rumunia Fibrex Rifil Săvineşti
 Słowacja Matador Púchov
 Słowenia Salonit Anhovo
 Szwajcaria VBC Lutry-Lavaux
 Turcja Arçelik Stambuł
 Ukraina Azot Czerkasy
 Węgry Pini Kaposvár
 Włochy TNT Alpitour Cuneo

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.10 VC Mamer Luksemburg 3:2 DaniaGentofte Volley 15:13, 9:15, 13:15, 15:4, 15:9
18.10 Gentofte Volley Dania 3:0 LuksemburgVC Mamer 15:4, 15:7, 15:11
11.10 Paris Lodron Salzburg Austria 3:0 SzwajcariaVBC Lutry-Lavaux 15:5, 15:3, 15:3
17.10 VBC Lutry-Lavaux Szwajcaria 2:3 AustriaParis Lodron Salzburg 12:15, 15:12, 15:12, 4:15, 13:15
15.10 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:0 MołdawiaLokomotiw Ungeni 15:10, 15:1, 15:7
16.10 Lokomotiw Ungeni Mołdawia 0:3 BiałoruśKommunalnik Grodno 5:15, 1:15, 2:15
10.10 Anorthosis Famagusta Cypr 0:3 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:17, 4:15, 7:15
17.10 Maccabi Tel Awiw Izrael 3:0 CyprAnorthosis Famagusta 15:9, 10:15, 15:0, 16:14
11.10 Partizani Tirana Albania 0:3 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 2:15, 4:15, 6:15
17.10 Fibrex Rifil Săvineşti Rumunia 3:0 AlbaniaPartizani Tirana 15:2, 15:1, 15:1

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.12 Remote IT Zwolle Holandia 3:0 DaniaGentofte Volley 15:8, 15:13, 15:13
12.12 Gentofte Volley Dania 3:1 HolandiaRemote IT Zwolle 16:14, 10:15, 15:12, 15:12
06.12 Bayer Wuppertal Niemcy 3:0 SłoweniaSalonit Anhovo 15:4, 15:7, 15:5
13.12 Salonit Anhovo Słowenia 0:3 NiemcyBayer Wuppertal 12:15, 9:15, 6:15
05.12 Paris Lodron Salzburg Austria 3:1 CzechyVK Jihostroj České Budějovice 15:11, 17:15, 9:15, 15:10
12.12 VK Jihostroj České Budějovice Czechy 3:0 AustriaParis Lodron Salzburg 15:12, 15:7, 15:3
06.12 Azot Czerkasy Ukraina 3:0 FinlandiaKeski-Savon Pateri Varkaus 15:2, 15:13, 15:10
12.12 Keski-Savon Pateri Varkaus Finlandia 0:3 UkrainaAzot Czerkasy 15:17, 12:15, 16:18
05.12 AZS Yawal Częstochowa Polska 3:0 BiałoruśKommunalnik Grodno 15:1, 15:9, 15:6
12.12 Kommunalnik Grodno Białoruś 3:1 PolskaAZS Yawal Częstochowa 8:15, 15:10, 15:10, 15:9
05.12 Matador Púchov Słowacja 3:0 WęgryPini Kaposvár 15:13, 16:14, 15:13
12.12 Pini Kaposvár Węgry 3:1 SłowacjaMatador Púchov 15:7. 15:8, 11:15, 15:7
05.12 Arçelik Stambuł Turcja 3:0 IzraelMaccabi Tel Awiw 15:6, 15:3, 15:2
12.12 Maccabi Tel Awiw Izrael 1:3 TurcjaArçelik Stambuł 7:15, 15:12, 10:15, 11:15
05.12 Fibrex Rifil Săvineşti Rumunia 3:2 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 14:16, 9:15, 15:11, 15:7, 15:12
12.12 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:0 RumuniaFibrex Rifil Săvineşti 15:7, 15:6, 15:5

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
13.01 Matador Púchov Słowacja 0:3 HiszpaniaGD San José Soria 21:25, 19:25, 20:25
13.01 Jihostroj České Budějovice Czechy 3:0 BelgiaHVB Zonhoven 25:16, 25:23, 25:21
14.01 Bayer Wuppertal Niemcy 3:0 FrancjaAS Cannes 25:20, 27:25, 25:16
12.01 Remote IT Zwolle Holandia 1:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 26:28, 17:25, 31:29, 22:25
20.01 GD San José Soria Hiszpania 0:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 28:30, 13:25, 22:25
20.01 AS Cannes Francja 3:0 HolandiaRemote IT Zwolle 25:18, 25:15, 25:17
19.01 HVB Zonhoven Belgia 1:3 NiemcyBayer Wuppertal 25:27, 21:25, 33:31, 18:25
20.01 Matador Púchov Słowacja 3:2 CzechyJihostroj České Budějovice 23:25, 16:25, 25:21, 25:23, 16:14
28.01 Jihostroj České Budějovice Czechy 3:0 HiszpaniaGD San José Soria 25:21, 25:22, 25:22
27.01 Bayer Wuppertal Niemcy 3:0 SłowacjaMatador Púchov 25:19, 25:22, 27:25
26.01 Remote IT Zwolle Holandia 3:0 BelgiaHVB Zonhoven 25:22, 25:23, 25:18
27.01 TNT Alpitour Cuneo Włochy 0:3 FrancjaAS Cannes 23:25, 23:25, 22:25
03.02 GD San José Soria Hiszpania 0:3 FrancjaAS Cannes 24:26, 22:25, 21:25
02.02 HVB Zonhoven Belgia 0:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 19:25, 23:25, 15:25
03.02 Matador Púchov Słowacja 3:0 HolandiaRemote IT Zwolle 26:24, 25:20, 25:19
04.02 Jihostroj České Budějovice Czechy 3:0 NiemcyBayer Wuppertal 25:17, 28:26, 25:18
11.02 Bayer Wuppertal Niemcy 2:3 HiszpaniaGD San José Soria 25:20, 22:25, 25:23, 23:25, 12:15
09.02 Remote IT Zwolle Holandia 0:3 CzechyJihostroj České Budějovice 18:25, 15:25, 23:25
10.02 TNT Alpitour Cuneo Włochy 3:0 SłowacjaMatador Púchov 25:13, 25:20, 25:12
10.02 AS Cannes Francja 3:1 BelgiaHVB Zonhoven 25:20, 25:20, 22:25, 25:15
17.02 GD San José Soria Hiszpania 3:2 BelgiaHVB Zonhoven 23:25, 25:17, 25:16, 26:28, 15:9
17.02 Matador Púchov Słowacja 0:3 FrancjaAS Cannes 21:25, 20:25, 25:27
18.02 Jihostroj České Budějovice Czechy 2:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 16:25, 25:17, 25:23, 23:25, 15:17
17.02 Bayer Wuppertal Niemcy 3:0 HolandiaRemote IT Zwolle 25:20, 25:17, 25:18
24.02 Remote IT Zwolle Holandia 1:3 HiszpaniaGD San José Soria 21:25, 25:17, 18:25, 32:34
24.02 TNT Alpitour Cuneo Włochy 3:1 NiemcyBayer Wuppertal 20:25, 25:17, 25:18, 25:13
24.02 AS Cannes Francja 3:0 CzechyJihostroj České Budějovice 25:21, 25:22, 25:20
24.02 HVB Zonhoven Belgia 3:1 SłowacjaMatador Púchov 25:14, 25:20, 21:25, 25:18

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja AS Cannes 13 7 6 1 18 4 4.5 536 471 1.138
2 Włochy TNT Alpitour Cuneo 13 7 6 1 18 7 2.571 607 513 1.183
3 Czechy VK Jihostroj České Budějovice 11 7 4 3 16 9 1.778 578 529 1.093
4 Niemcy Bayer Wuppertal 11 7 4 3 15 10 1.5 578 560 1.032
5 Hiszpania GD San José Soria 11 7 4 3 12 14 0.857 593 589 1.007
6 Słowacja Matador Púchov 9 7 2 5 7 17 0.412 495 571 0.867
7 Belgia HVB Zonhoven 8 7 1 6 7 19 0.368 548 621 0.882
8 Holandia Remote IT Zwolle 8 7 1 6 5 18 0.278 491 572 0.858

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:2 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:20, 25:13, 23:25, 19:25, 15:7
12.01 AZS Yawal Częstochowa Polska 3:2 HiszpaniaCastelo Maia GC 23:25, 23:25, 25:23, 25:22, 15:7
13.01 Arçelik Stambuł Turcja 3:0 GrecjaAris Saloniki 25:18, 25:19, 25:21
14.01 Azot Czerkasy Ukraina 2:3 RosjaIzumrud Jekaterynburg 25:18, 27:25, 16:25, 20:25, 17:19
19.01 Castelo Maia GC Hiszpania 3:1 UkrainaAzot Czerkasy 26:28, 25:19, 25:19, 25:15
20.01 Pauk Domaljevac Županja Chorwacja 3:0 GrecjaAris Saloniki 25:21, 25:23, 25:21
21.01 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:0 PolskaAZS Yawal Częstochowa 25:20, 26:24, 25:17
21.01 Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 TurcjaArçelik Stambuł 29:27, 25:19, 25:20
26.01 Azot Czerkasy Ukraina 0:3 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 20:25, 18:25, 22:25
27.01 Arçelik Stambuł Turcja 3:1 HiszpaniaCastelo Maia GC 25:23, 25:22, 22:25, 25:19
27.01 Aris Saloniki Grecja 0:3 RosjaIzumrud Jekaterynburg 15:25, 19:25, 17:25
27.01 AZS Yawal Częstochowa Polska 3:0 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:15, 31:29, 25:19
02.02 Pauk Domaljevac Županja Chorwacja 0:3 RosjaIzumrud Jekaterynburg 19:25, 22:25, 23:25
02.02 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:1 TurcjaArçelik Stambuł 25:21, 24:26, 25:19, 25:20
02.02 AZS Yawal Częstochowa Polska 3:0 UkrainaAzot Czerkasy 25:23, 25:13, 25:20
03.02 Castelo Maia GC Hiszpania 3:0 GrecjaAris Saloniki 25:18, 25:13, 25:15
09.02 Azot Czerkasy Ukraina 3:0 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:17, 25:18, 25:22
10.02 Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:1 HiszpaniaCastelo Maia GC 27:25, 24:26, 25:22, 25:22
10.02 Arçelik Stambuł Turcja 3:1 PolskaAZS Yawal Częstochowa 25:23, 22:25, 25:19, 25:22
10.02 Aris Saloniki Grecja 1:3 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 19:25, 19:25, 25:22, 14:25
16.02 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 1:3 RosjaIzumrud Jekaterynburg 20:25, 25:21, 25:27, 19:25
17.02 Azot Czerkasy Ukraina 0:3 TurcjaArçelik Stambuł 17:25, 21:25, 19:25
17.02 AZS Yawal Częstochowa Polska 3:0 GrecjaAris Saloniki 25:15, 25:20, 25:18
18.02 Pauk Domaljevac Županja Chorwacja 1:3 HiszpaniaCastelo Maia GC 25:18, 19:25, 21:25, 16:25
24.02 Izumrud Jekaterynburg Rosja 3:0 PolskaAZS Yawal Częstochowa 25:21, 25:18, 25:23
24.02 Arçelik Stambuł Turcja 3:0 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:16, 25:20, 25:19
24.02 Aris Saloniki Grecja 3:1 UkrainaAzot Czerkasy 25:23, 28:26, 20:25, 30:28
24.02 Castelo Maia GC Hiszpania 3:2 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 25:21, 18:25, 25:20, 26:28, 16:14

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Rosja Izumrud Jekaterynburg 14 7 7 0 21 4 5.25 615 532 1.156
2 Turcja Arçelik Stambuł 12 7 5 2 16 8 2 571 526 1.086
3 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad 12 7 5 2 18 10 1.8 651 582 1.119
4 Portugalia Castelo Maia GC 11 7 4 3 16 13 1.231 665 625 1.064
5 Polska AZS Yawal Częstochowa 11 7 4 3 13 11 1.182 554 522 1.061
6 Ukraina Azot Czerkasy 8 7 1 6 7 18 0.389 536 598 0.896
7 Chorwacja Pauk Domaljevac Županja 8 7 1 6 6 18 0.333 485 571 0.849
8 Grecja Aris Saloniki 8 7 1 6 4 19 0.211 453 574 0.789

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Turcja Stambuł

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
16.03 AS Cannes Francja 3:1 TurcjaArçelik Stambuł 22:25, 25:23, 25:22, 25:22
16.03 Izumrud Jekaterynburg Rosja 1:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 25:22, 24:26, 21:25, 23:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.03 Arçelik Stambuł Turcja 1:3 RosjaIzumrud Jekaterynburg 26:24, 23:25, 14:25, 20:25

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
17.03 AS Cannes Francja 3:2 WłochyTNT Alpitour Cuneo 28:26, 28:26, 19:25, 19:25, 15:10

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Francja AS Cannes
Silver medal world centered-2.svg Włochy TNT Alpitour Cuneo
Bronze medal world centered-2.svg Rosja Izumrud Jekaterynburg
4. Turcja Arçelik


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]