Puchar Europy Zdobywców Pucharów w piłce siatkowej (1999/2000)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Volleyball (indoor) pictogram.svg Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1999/2000
CEV Cup Winner's Cup 1999/2000
1998/1999 2000/2001
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 2.10.1999 - 10.03.2000
Sezon 28.
Miejsce finału Grecja Ateny
Zwycięzca Francja Paris Volley
Strona internetowa

Puchar Europy Zdobywców Pucharów siatkarzy 1999/2000 – 28. sezon Puchar Europy Zdobywców Pucharów rozgrywanego od 1972 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla męskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Państwo Drużyna
 Albania Studenti Tirana
 Austria Sokol Schwechat
 Belgia De Belleman Nissan Averbode
 Białoruś Marko-Dinamo Witebsk
 Bośnia i Hercegowina Sinpos Sarajewo
 Chorwacja Pauk Domaljevac Županja
 Cypr Omonia Nikozja
 Czechy Jihostroj Czeskie Budziejowice
 Finlandia KuPS-Volley Kuopio
 Francja Paris Volley
AS Cannes
 Grecja AEK Ateny
 Hiszpania Unicaja Almería
 Holandia Remote IT Zwolle
 Izrael Hapoel Ironi Qiryat Ata
 Jugosławia Crvena Zvezda Belgrad
 Luksemburg Volley 80 Pétange
 Polska Czarni Radom
 Portugalia Castêlo Maia GC
 Niemcy Bayer Wuppertal
 Rosja Biełgorie Biełgorod
 Rumunia Petrom Ploeszti
 Słowacja Matador Púchov
 Słowenia OK Ravne na Koroškem
 Szwajcaria TV Amriswil
 Turcja Galatasaray Stambuł
 Ukraina Jurydyczna akademіja Charków
 Węgry Papiron-Medikémia Szeged
 Włochy TNT Alpitour Cuneo

Faza kwalifikacyjna[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
03.10 Volley 80 Pétange Luksemburg 3:0 CyprOmonia Nikozja 25:13, 25:18, 25:19
09.10 Omonia Nikozja Cypr 1:3 LuksemburgVolley 80 Pétange 16:25, 23:25, 27:25, 20:25
09.10 Studenti Tirana Albania 3:0 Bośnia i HercegowinaSinpos Sarajewo 30:28, 25:18, 25:18
10.10 Studenti Tirana Albania 3:2 Bośnia i HercegowinaSinpos Sarajewo 25:23, 24:26, 24:26, 30:28, 15:13
02.10 Marko-Dinamo Witebsk Białoruś 3:0 SłoweniaFuzinar Gok Igem Ravne na Koroškem 25:20, 25:17, 25:21
03.10 Marko-Dinamo Witebsk Białoruś 3:1 SłoweniaFuzinar Gok Igem Ravne na Koroškem 25:20, 25:13, 25:27, 25:11
07.10 Petrom Ploeszti Rumunia 2:3 IzraelHapoel Ironi Qiryat Ata 25:18, 25:18, 22:25, 21:25, 11:15
09.10 Petrom Ploeszti Rumunia 3:1 IzraelHapoel Ironi Qiryat Ata 22:25, 25:22, 25:21, 29:27
02.10 Sokol Schwechat Austria 2:3 SzwajcariaTV Amriswil 19:25, 23:25, 26:24, 25:19, 9:15
10.10 TV Amriswil Szwajcaria 3:0 AustriaSokol Schwechat 25:21, 25:23, 25:20

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.12 De Belleman Nissan Averbode Belgia 3:0 LuksemburgVolley 80 Pétange 25:10, 25:16, 25:11
12.12 Volley 80 Pétange Luksemburg 0:3 BelgiaDe Belleman Nissan Averbode 14:25, 20:25, 17:25
04.12 Paris Volley Francja 3:0 HolandiaRemote IT Zwolle 25:14, 25:22, 25:18
12.12 Remote IT Zwolle Holandia 0:3 FrancjaParis Volley 16:25, 15:25, 15:25
04.12 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:13, 25:12, 25:15
05.12 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 3:0 AlbaniaStudenti Tirana 25:9, 25:8, 25:17
04.12 AEK Ateny Grecja 0:3 BiałoruśMarko-Dinamo Witebsk 25:15, 25:20, 34:32
04.12 AEK Ateny Grecja 3:0 BiałoruśMarko-Dinamo Witebsk 25:19, 25:19, 25:15
04.12 Czarni Radom Polska 3:0 RumuniaPetrom Ploeszti 25:19, 25:19, 25:22
11.12 Petrom Ploeszti Rumunia 3:1 PolskaCzarni Radom 25:21, 20:25, 25:22, 25:22
04.12 KuPS-Volley Kuopio Finlandia 2:3 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 25:21, 25:21, 20:25, 22:25, 15:17
12.12 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 3:0 FinlandiaKuPS-Volley Kuopio 25:22, 25:21, 25:16
09.12 Unicaja Almería Hiszpania 3:1 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:23, 21:25, 25:22, 25:14
11.12 Unicaja Almería Hiszpania 3:0 ChorwacjaPauk Domaljevac Županja 25:22, 29:27, 25:22
05.12 TV Amriswil Szwajcaria 3:2 SłowacjaMatador Púchov 18:25, 25:20, 21:25, 25:23, 15:9
11.12 Matador Púchov Słowacja 3:1 SzwajcariaTV Amriswil 25:23, 25:23, 23:25, 25:17

Faza grupowa[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 3:1 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 25:19, 25:19, 24:26, 25:17
12.01 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 1:3 TurcjaGalatasaray Stambuł 25:27, 22:25, 25:18, 23:25
12.01 Czarni Radom Polska 1:3 CzechyJihostroj Czeskie Budziejowice 23:25, 25:15, 16:25, 21:25
13.01 AEK Ateny Grecja 3:0 FrancjaAS Cannes 27:25, 25:20, 25:23
18.01 Czarni Radom Polska 3:0 WęgryPapiron-Medikémia Szeged 29:27, 25:17, 25:19
18.01 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 1:3 GrecjaAEK Ateny 24:26, 25:19, 23:25, 23:25
20.01 Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 3:1 TurcjaGalatasaray Stambuł 25:16, 27:29, 25:21, 25:21
20.01 AS Cannes Francja 3:0 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 32:30, 25:21, 25:12
26.01 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 0:3 CzechyJihostroj Czeskie Budziejowice 18:25, 17:25, 23:25
26.01 AEK Ateny Grecja 3:0 PolskaCzarni Radom 25:19, 25:19, 25:20
26.01 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 3:1 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 22:25, 25:17, 25:18, 25:14
26.01 Galatasaray Stambuł Turcja 3:1 FrancjaAS Cannes 25:20, 25:20, 23:25, 25:15
03.02 Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 0:3 FrancjaAS Cannes 22:25, 21:25, 22:25
02.02 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 2:3 TurcjaGalatasaray Stambuł 21:25, 28:26, 16:25, 25:19, 13:15
02.02 Czarni Radom Polska 3:0 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 25:22, 25:16, 25:23
02.02 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 0:3 GrecjaAEK Ateny 16:25, 19:25, 21:25
09.02 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 3:0 WęgryPapiron-Medikémia Szeged 25:17, 25:19, 25:18
09.02 AEK Ateny Grecja 3:0 CzechyJihostroj Czeskie Budziejowice 25:19, 25:15, 25:17
09.02 Galatasaray Stambuł Turcja 3:0 PolskaCzarni Radom 28:26, 25:21, 25:20
09.02 AS Cannes Francja 3:0 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 25:19, 25:21, 25:17
16.02 AEK Ateny Grecja 3:0 UkrainaJurydyczna akademіja Charków 25:19, 25:16, 25:23
16.02 Papiron-Medikémia Szeged Węgry 0:3 TurcjaGalatasaray Stambuł 20:25, 20:25, 21:25
16.02 Czarni Radom Polska 0:3 FrancjaAS Cannes 21:25, 19:25, 22:25
17.02 Jihostroj Czeskie Budziejowice Czechy 3:0 Federalna Republika JugosławiiCrvena Zvezda Belgrad 25:22, 25:18, 25:14
23.02 Jurydyczna akademіja Charków Ukraina 3:1 CzechyJihostroj Czeskie Budziejowice 25:22, 25:22, 23:25, 28:26
23.02 Galatasaray Stambuł Turcja 3:1 GrecjaAEK Ateny 23:25, 25:18, 25:19, 25:19
23.02 AS Cannes Francja 3:2 WęgryPapiron-Medikémia Szeged 25:18, 25:21, 22:25, 24:26, 15:12
23.02 Crvena Zvezda Belgrad Federalna Republika Jugosławii 3:2 PolskaCzarni Radom 18:25, 25:18, 18:25, 25:23, 15:13

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Grecja AEK Ateny 13 7 6 1 19 4 4.75 553 484 1.143
2 Turcja Galatasaray Stambuł 13 7 6 1 19 8 2.375 641 589 1.088
3 Francja AS Cannes 12 7 5 2 16 8 2 566 524 1.08
4 Czechy VK Jihostroj Czeskie Budziejowice 11 7 4 3 13 11 1.182 553 535 1.034
5 Ukraina Jurydyczna akademіja Charków 10 7 3 4 10 14 0.714 550 550 1
6 Polska Czarni Radom 9 7 2 5 9 15 0.6 530 543 0.976
7 Federalna Republika Jugosławii Crvena Zvezda Belgrad 8 7 1 6 8 20 0.4 565 655 0.863
8 Węgry Papiron-Medikémia Szeged 8 7 1 6 5 19 0.263 493 571 0.863

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Wyniki

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01 Matador Púchov Słowacja 0:3 RosjaBiełgorie Biełgorod 22:25, 22:25, 21:25
12.01 De Belleman Nissan Averbode Belgia 2:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 19:25, 25:22, 15:25, 25:22, 12:15
13.01 Paris Volley Francja 3:1 NiemcyBayer Wuppertal 28:26, 21:25, 25:18, 25:23
12.01 Unicaja Almería Hiszpania 3:2 PortugaliaCastelo Maia GC 23:25, 25:22, 25:17, 18:25, 16:14
19.01 Matador Púchov Słowacja 3:0 BelgiaDe Belleman Nissan Averbode 25:22, 25:23, 25:18
19.01 Biełgorie Biełgorod Rosja 3:1 NiemcyBayer Wuppertal 26:24, 25:14, 41:43, 25:23
19.01 TNT Alpitour Cuneo Włochy 3:0 HiszpaniaUnicaja Almería 25:18, 25:20, 25:23
19.01 Castelo Maia GC Portugalia 1:3 FrancjaParis Volley 25:18, 23:25, 15:25, 22:25
26.01 Bayer Wuppertal Niemcy 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 22:25, 25:15, 25:20, 25:21
26.01 De Belleman Nissan Averbode Belgia 2:3 RosjaBiełgorie Biełgorod 18:25, 25:20, 25:15, 20:25, 12:15
26.01 Paris Volley Francja 3:1 WłochyTNT Alpitour Cuneo 25:18, 25:21, 28:30, 25:23
27.01 Unicaja Almería Hiszpania 3:2 SłowacjaMatador Púchov 23:25, 25:11, 22:25, 25:20, 17:15
02.02 Matador Púchov Słowacja 0:3 FrancjaParis Volley 22:25, 18:25, 20:25
02.02 Biełgorie Biełgorod Rosja 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 28:30, 25:17, 25:18, 25:17
02.02 De Belleman Nissan Averbode Belgia 3:2 HiszpaniaUnicaja Almería 25:19, 18:25, 25:21, 19:25, 15:13
02.02 TNT Alpitour Cuneo Włochy 3:0 NiemcyBayer Wuppertal 25:17, 25:23, 25:15
09.02 Unicaja Almería Hiszpania 0:3 RosjaBiełgorie Biełgorod 11:25, 18:25, 20:25
09.02 Paris Volley Francja 3:0 BelgiaDe Belleman Nissan Averbode 25:18, 25:17, 25:17
10.02 Bayer Wuppertal Niemcy 3:2 SłowacjaMatador Púchov 22:25, 25:23, 25:16, 23:25, 15:9
09.02 Castelo Maia GC Portugalia 2:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 25:23, 20:25, 26:24, 21:25, 15:17
16.02 Matador Púchov Słowacja 3:1 PortugaliaCastelo Maia GC 25:13, 23:25, 27:25, 25:23
16.02 Biełgorie Biełgorod Rosja 1:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 25:17, 23:25, 17:25, 16:25
16.02 De Belleman Nissan Averbode Belgia 2:3 NiemcyBayer Wuppertal 18:25, 25:22, 20:25, 25:16, 8:15
16.02 Unicaja Almería Hiszpania 0:3 FrancjaParis Volley 35:37, 18:25, 10:25
23.02 Bayer Wuppertal Niemcy 1:3 HiszpaniaUnicaja Almería 25:18, 21:25, 21:25, 20:25
23.02 Paris Volley Francja 3:0 RosjaBiełgorie Biełgorod 25:15, 25:22, 25:15
23.02 TNT Alpitour Cuneo Włochy 3:0 SłowacjaMatador Púchov 25:16, 25:18, 25:17
23.02 Castelo Maia GC Portugalia 3:1 BelgiaDe Belleman Nissan Averbode 25:18, 25:21, 22:25, 25:16

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Francja Paris Volley 14 7 7 0 21 3 7 607 496 1.224
2 Włochy TNT Alpitour Cuneo 13 7 6 1 19 8 2.375 632 554 1.141
3 Rosja Biełgorie Biełgorod 12 7 5 2 16 10 1.6 603 567 1.063
4 Niemcy Bayer Wuppertal 10 7 3 4 12 17 0.706 648 659 0.983
5 Hiszpania Unicaja Almería 10 7 3 4 11 17 0.647 588 625 0.941
6 Słowacja Matador Púchov 9 7 2 5 10 16 0.625 545 596 0.914
7 Portugalia Castelo Maia GC 8 7 1 6 11 19 0.579 641 694 0.924
8 Belgia De Belleman Nissan Averbode 8 7 1 6 10 20 0.5 589 662 0.89

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Grecja Ateny

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.03 AEK Ateny Grecja 1:3 WłochyTNT Alpitour Cuneo 22:25, 25:20, 22:25, 18:25
09.03 Galatasaray Stambuł Turcja 0:3 FrancjaParis Volley 17:25, 22:25, 22:25

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.03 AEK Ateny Grecja 3:0 TurcjaGalatasaray Stambuł 25:19, 25:20, 25:21

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
10.03 TNT Alpitour Cuneo Włochy 1:3 FrancjaParis Volley 25:20, 22:25, 20:25, 22:25

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Francja Paris Volley
Silver medal world centered-2.svg Włochy TNT Alpitour Cuneo
Bronze medal world centered-2.svg Grecja AEK Ateny
4. Turcja Galatasaray SK


Bibliografia[edytuj | edytuj kod]