Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów siatkarek

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów (ang. CEV Cup Winner's Cup) – międzynarodowe klubowe rozgrywki siatkarskie organizowane od 1972 do 2000 roku.

Triumfatorki[edytuj | edytuj kod]

Edycja Miejsce 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1972/1973 Francja Lyon Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa Bułgaria CSKA Sofia Polska Wisła Kraków
1973/1974 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Osijek Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga Rumunia Dinamo Bukareszt
1974/1975 Belgia Eupen Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa Czechosłowacja Slávia Bratislava
1975/1976 Czechosłowacja Bratysława Czechosłowacja Slávia Bratislava Bułgaria CSKA Sofia Republika Federalna Niemiec (1949–1990) USC Münster
1976/1977 Belgia Roulers Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Iskra Ługańsk Węgry Ujpest Budapeszt Bułgaria CSKA Sofia
1977/1978 Włochy Treviso Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Berlin Czechy VK Královo Pole Brno Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 1. VC Schwerte
1978/1979 Liechtenstein Schaan Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin Polska Start Łódź
1979/1980 Holandia Voorburg Węgry Vasas SC Republika Federalna Niemiec (1949–1990) USC Münster Włochy Alidea Catania
1980/1981 Belgia Roeselare Węgry Vasas SC Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Leningradka Petersburg Bułgaria CSKA Sofia
1981/1982 Turcja Izmir Bułgaria CSKA Sofia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Dinamo Moskwa Czechosłowacja Slávia Bratislava
1982/1983 Włochy Reggio nell’Emilia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Medin Odessa Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga Włochy Nelsen Reggio Emilia
1983/1984 Turcja Ankara Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Berlin Włochy Nelsen Reggio Emilia Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga
1984/1985 Turcja Ankara Niemiecka Republika Demokratyczna Dynamo Berlin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Jekaterynburg Bułgaria Akademik Sofia
1985/1986 Turcja Ankara Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Urałoczka Jekaterynburg Republika Federalna Niemiec (1949–1990) SV Lohhof Węgry Ujpest Budapeszt
1986/1987 Turcja Izmir Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich Kommunalnik Mińsk Włochy Nelsen Reggio Emilia Republika Federalna Niemiec (1949–1990) CJD Feuerbach
1987/1988 Niemiecka Republika Demokratyczna Goppingen Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa Włochy Volley Modena Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin
1988/1989 Włochy Bari Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich CSKA Moskwa
1989/1990 Francja Lille Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata Włochy Braglia Reggio Emilia Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin
1990/1991 Niemcy Lohhof Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata Bułgaria CSKA Sofia Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich TTU Leningrad
1991/1992 Niemcy Münster Niemcy USC Münster Włochy Sirio Perugia Niemcy Schweriner SC
1992/1993 Włochy Perugia Niemcy Volley Cats Berlin Azerbejdżan BZBK Baku Włochy Sirio Perugia
1993/1994 Włochy Ankona Włochy Brummel Ancona Francja Racing Paris Polska Komfort Police
1994/1995 Niemcy Münster Włochy Anthesis Modena Niemcy USC Münster Francja Brummel Ancona
1995/1996 Włochy Modena Włochy Anthesis Modena Francja VBC Riom Rosja CSKA Moskwa
1996/1997 Rosja Moskwa Włochy Anthesis Modena Francja VBC Riom Rosja CSKA Moskwa
1997/1998 Francja Cannes Rosja CSKA Moskwa Francja RC Cannes Włochy Volley Modena
1998/1999 Turcja Stambuł Turcja Eczacıbaşı Stambuł Włochy Cermagica Reggio Emilia Grecja VC Vrilissia
1999/2000 Włochy Perugia Włochy Sirio Perugia Grecja Panathinaikos Ateny Turcja Enka Stambuł

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]