Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów siatkarek (1989/1990)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów 1989/1990
CEV Cup Winner's Cup 1989/1990
1988/1989 1990/1991
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 04.11.1989 - 20.02.1990
Sezon 18.
Miejsce finału Francja Lille
Zwycięzca Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata

Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów 1989/1990 – 18. sezon turnieju rozgrywanego od 1978 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich „starego kontynentu”.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
04.11.1989 KFUM Oslo Norwegia 3:0 Austria Sokol Teleges Wiedeń 15:5, 15:11, 15:0
11.11.1989 3:1 15:10, 12:15, 15:10, 15:2
04.11.1989 VfL Oythe-Vechta Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:0 Finlandia Euran Raiku 15:9, 15:6, 15:7
11.11.1989 3:1 12:15, 15:13, 15:10, 15:7
10.11.1989 Philathilikos Saloniki Grecja 3:2 Hiszpania Tormo Barberá  
12.11.1989 3:1  
04.11.1989 Uni Bazylea Szwajcaria 3:2 Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Paloma Branik Maribor 15:7, 15:13, 4:15, 9:15, 17:15
11.11.1989 3:1  
05.11.1989 Hatovoc Tongeren Belgia 3:0 Portugalia Estrelas da Avenida Lizbona 15:3, 15:10, 15:4
12.11.1989 2:3  
04.11.1989 Pezoporikos Larnaca Cypr 1:3 Luksemburg Aris Bonnevoie  
11.11.1989 0:3  
04.11.1989 Płomień Milowice Polska 3:0 Rumunia Chimistul RM Vilcea  
12.11.1989 2:3  
11.11.1989 Hapoel Bat Jam Izrael 0:3 Holandia Deltalloyd AMVJ Amsterdam 5:15, 1:15, 11:15
12.11.1989 0:3 10:15, 3:15, 3:15

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
02.12.1989 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Norwegia KFUM Oslo 15:4, 15:3, 15:2
009.12.1989 3:0 15:12, 15:1, 15:0
02.12.1989 Aris Bonnevoie Luksemburg 0:3 Bułgaria Lewski-Spartak Sofia  
03.12.1989 0:3  
Uni Bazylea Szwajcaria 0:3 Włochy Braglia Reggio Emilia 12:15, 4:15, 8:15
10.12.1989 0:3 9:15, 4:15, 9:15
03.12.1989 Tungsram Budapeszt Węgry 3:0 Turcja Galatasaray Stambuł  
10.12.1989 0:3  
02.12.1989 SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Polska Płomień Milowice  
09.12.1989 :::  
02.12.1989 Deltalloyd AMVJ Amsterdam Holandia 3:0 Grecja Philathelikos Saloniki  
09.12.1989 3:1 16:17, 15:5, 15:7, 15:2
VfL Oythe-Vechta Republika Federalna Niemiec (1949–1990) 3:1 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 15:12, 15:11, 11:15, 15:11
09.12.1989 1:3 5:15, 15:13, 10:15, 13:15
02.12.1989 RC Cannes Francja 3:0 Belgia Hatovoc Tongeren 15:9, 15:7, 15:13
09.12.1989 3:0 15:5, 15:9 17:15

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ' Bułgaria Lewski-Spartak Sofia  
24.01.1990 3:1  
18.01.1990 Braglia Reggio Emilia Włochy 3:0 Węgry Tungsram Budapeszt 15:12, 15:10, 15:8
24.01.1990 3:0  
11.01.1990 SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3:0 Holandia Deltalloyd AMVJ Amsterdam 15:6, 15:4, 15:6
24.01.1990 3:0 15:1, 15:7, 15:5
RC Cannes Francja ' Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga  
24.01.1990 0:3  

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Francja Lille

Mecze o rozstawienie[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
18.02.1990 Braglia Reggio Emilia Włochy 3:0 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:6, 15:13, 15:10
18.02.1990 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:0 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 15:6, 15:3, 15:3

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
19.02.1990 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Niemiecka Republika Demokratyczna SC Traktor Schwerin 15:12, 15:10, 10:15, 15:4
19.02.1990 Braglia Reggio Emilia Włochy 3:1 Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga 15:6, 15:10, 10:15, 15:11

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.02.1990 SC Traktor Schwerin Niemiecka Republika Demokratyczna 3: Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga  

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
20.02.1990 ADK Ałma-Ata Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich 3:1 Włochy Braglia Reggio Emilia  

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Związek Socjalistycznych Republik Radzieckich ADK Ałma-Ata
Silver medal world centered-2.svg Włochy Braglia Reggio Emilia
Bronze medal world centered-2.svg Niemiecka Republika Demokratyczna Traktor Schwerin
4. Czechosłowacja Ruda Hvezda Praga

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]