Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów siatkarek (1993/1994)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów 1993/1994
CEV Cup Winner's Cup 1993/1994
1992/1993 1994/1995
Szczegóły rozgrywek
Organizator Europejska Konfederacja Piłki Siatkowej
Termin 06.11.1993 - 06.03.1994
Sezon 22.
Miejsce finału Włochy Ancona
Zwycięzca Włochy Brummel Ancona

Puchar Europy Zdobywczyń Pucharów 1993/1994 – 22. sezon turnieju rozgrywanego od 1978 roku, organizowanego przez Europejską Konfederację Piłki Siatkowej (CEV) w ramach europejskich pucharów dla żeńskich klubowych zespołów siatkarskich "starego kontynentu".

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Rozgrywki[edytuj | edytuj kod]

1. Runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.11.1993 Braiconf Braila Rumunia 3:0 Grecja Ionikos Ateny 15:9, 15:10, 17:16
13.11.1993 0:3 11:15, 9:15, 2:15
07.11.1993 Martinus Amstelveen Holandia 3:1 Szwajcaria VBC Cheseaux 15:5, 10:15, 15:9, 15:5
13.11.1993 1:3 15:10, 5:15, 8:15, 13:15
06.11.1993 Kralovopolska Brno Czechy 1:3 Hiszpania Telyco Alcorcón 15:13, 4:15, 15:17, 8:15
09.11.1993 0:3 9:15, 5:15, 9:15

2. Runda[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
11.12.1993 Ionikos Ateny Grecja 3:0 Izrael Kiryat HAIM 15:5, 15:3, 15:4
04.12.1993 3:0 15:10, 15:6, 15:4
10.12.1993 Martinus Amstelveen Holandia 3:0 Luksemburg VC Mamer 15:5, 15:9, 15:6
11.12.1993 3:0 15:4, 15:9, 15:12
04.12.1993 ŽOK Rijeka Chorwacja 3:0 Albania SK Elbasan 15:9, 15:10, 15:2
06.12.1993 2:3 15:9, 12:15, 15:5, 4:15, 13:15
05.12.1993 Gomelchanka Gomel Białoruś 1:3 Łotwa Kimikis Daugavpils 15:10, 8:15, 6:15, 11:15
12.12.1993 0:3 13:15, 14:16, 10:15
04.12.1993 Telyco Alcorcón Hiszpania 1:3 Polska Komfort Police 11:15, 9:15, 15:10, 13:15
11.12.1993 0:3 6:15, 10:15, 8:15
05.12.1993 Shkendija Tetovo Macedonia Północna 0:3 Bułgaria Akademik Sofia 3:15, 4:15, 4:15
12.12.1993 0:3 2:15, 1:15, 1:15
04.12.1993 Eczacıbaşı Stambuł Turcja 3:0 Słowenia Abes Trade Celje 15:9, 15:5, 15:7
05.12.1993 3:0 15:2, 15:0, 15:7
04.12.1993 Dauphines Charleroi Belgia 3:0 Dania Fortuna Odense 15:10, 15:7, 15:7
11.12.1993 3:0 15:2, 15:4, 15:13

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Akademik Sofia ma wolny los

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
12.01.1993 Ionikos Ateny Grecja 3:1 Włochy Brummel Ancona 15:13, 11:15, 15:10, 16:14
19.01.1993 1:3 15:7, 10:15, 9:15, 13:15
22.01.1993 Martinus Amstelveen Holandia 2:3 Austria Post Teleges Wiedeń 13:15, 17:16, 15:4, 5:15, 10:15
19.01.1993 0:3 7:15, 1:15, 6:15
17.01.1993 ŽOK Rijeka Chorwacja 0:3 Francja Racing Paris 13:15, 12:15, 7:15
19.01.1993 0:3 5:15, 6:15, 2:15
12.01.1993 Kimikis Daugavpils Łotwa 1:3 Ukraina Dinamo-Dżinestra Odessa 11:15, 8:15, 15:7, 11:15
20.01.1993 1:3 9:15, 8:15, 16:14, 10:15
09.01.1993 Sporting CP Portugalia 0:3 Polska Komfort Police 7:15, 6:15, 7:15
15.01.1993 0:3 8:15, 2:15, 4:15
13.01.1993 Schweriner SC Niemcy 3:0 Turcja Eczacıbaşı Stambuł 15:11, 15:7, 17:15
20.01.1993 3:2 7:15, 15:7, 15:13, 5:15, 15:10
11.01.1993 Vasas Budapeszt Węgry 3:2 Belgia Dauphines Charleroi 13:15, 15:6, 5:15, 16:14, 15:9
19.01.1993 2:3 16:17, 15:12, 13:15, 15:9, 15:17

Ćwierćfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
09.02.1994 Post Teleges Wiedeń Austria 3:1 Włochy Brummel Ancona 15:9, 15:4, 10:15, 15:13
16.02.1994 1:3 7:15, 15:9, 6:15, 3:15
09.02.1994 Dinamo-Dżinestra Odessa Ukraina 0:3 Francja Racing Paris 1:15, 11:15, 4:15
11.02.1994 2:3 15:13, 6:15, 4:15, 15:8, 10:15
09.02.1994 Akademik Sofia Bułgaria 2:3 Polska Komfort Police 15:13, 15:9, 9:15, 2:15, 17:19
16.02.1994 2:3 8:15, 15:12, 6:15, 15:10, 11:15
09.02.1994 Schweriner SC Niemcy 3:0 Węgry Vasas Budapeszt 15:4, 15:3, 15:5
16.02.1994 1:3 16:14, 4:15, 7:15, 5:15

Turniej finałowy[edytuj | edytuj kod]

Włochy Ancona

Półfinał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
05.03.1994 Racing Paris Francja 3:1 Niemcy Schweriner SC 8:15, 17:15, 16:14, 15:12
05.03.1994 Brummel Ancona Włochy 3:1 Polska Komfort Police 9:15, 15:10, 15:9, 15:7

Mecz o 3. miejsce[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.03.1994 Komfort Police Polska 3:0 Niemcy Schweriner SC 15:7, 15:8, 15:3

Finał[edytuj | edytuj kod]

Data Drużyna 1 Wynik Drużyna 2 Sety
06.03.1994 Brummel Ancona Włochy 3:1 Francja Racing Paris 16:14, 15:12, 13:15, 15:6

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Drużyna
Gold medal world centered-2.svg Włochy Brummel Ancona
Silver medal world centered-2.svg Francja Racing Paris
Bronze medal world centered-2.svg Polska Komfort Police
4. Niemcy Schweriner SC

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]