Puchar Europy w Chodzie Sportowym 2011

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

9. Puchar Europy
w Chodzie Sportowym

Gospodarz Portugalia Olhão da Restauração
Data zawodów 21 maja 2011
Zawodników 222[1]
Reprezentacji 26[1]
1leftarrow.png Metz 2009 Dudince 2013 1rightarrow-2.png

9. Puchar Europy w Chodzie Sportowym – zawody lekkoatletyczne w chodzie sportowym, które odbyły się 21 maja 2011 w portugalskiej miejscowości Olhão da Restauração.

Organizatora imprezy Rada European Athletics wybrała w listopadzie 2009 – propozycja portugalska uzyskała wówczas więcej głosów od kandydatury hiszpańskiego miasta Santa Eulària des Riu[2]. Portugalia pierwszy raz w historii gościła uczestników imprezy tej rangi[3].

Trasa została poprowadzona bulwarem przy miejscowej marinie u wybrzeży Oceanu Atlantyckiego[4]. Zawody zostały zdominowane przez reprezentantów Rosji, którzy wygrali osiem z dziesięciu konkurencji.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 km juniorów Ukraina Ihor Laszczenko 41:26 Niemcy Hagen Pohle 41:36 Rosja Diemientij Czepariew 41:57
Chód na 10 km juniorów
(Drużynowo)
 Ukraina
Ihor Laszczenko
Ołeksandr Werbycki
5 pkt.  Rosja
Diemientij Czepariew
Pawieł Parszyn
8 pkt.  Niemcy
Hagen Pohle
Marcel Lehmberg
12 pkt.
Chód na 20 km Słowacja Matej Tóth 1:23:53 Polska Jakub Jelonek 1:23:59 Hiszpania Benjamín Sánchez 1:24:12
Chód na 20 km
(Drużynowo)
 Hiszpania
Benjamín Sánchez
Miguel Ángel López
Francisco Arcilla
26 pkt.  Włochy
Giorgio Rubino
Matteo Giupponi
Federico Tontodonati
27 pkt.  Francja
Antonin Boyez
Kevin Campion
Emmanuel Boulay
37 pkt.
Chód na 50 km Rosja Dienis Niżegorodow 3:45:57 Rosja Igor Jerochin 3:49:04 Włochy Marco De Luca 3:50:12
Chód na 50 km
(Drużynowo)
 Rosja
Dienis Niżegorodow
Igor Jerochin
Dienis Striełkow
15 pkt.  Włochy
Marco De Luca
Jean-Jacques Nkouloukidi
Lorenzo Dessi
19 pkt.  Polska
Artur Brzozowski
Rafał Augustyn
Michał Stasiewicz
20 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal europe.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal europe.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal europe.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 km juniorek Rosja Jelena Łaszmanowa 43:10 PB Rosja Swietłana Wasiljewa 44:02 Irlandia Kate Veale 46:32
Chód na 10 km juniorek
(Drużynowo)
 Rosja
Jelena Łaszmanowa
Swietłana Wasiljewa
3 pkt.  Włochy
Anna Clemente
Federica Curiazzi
9 pkt.  Czechy
Anežka Drahotová
Eliska Drahotová
19 pkt.
Chód na 20 km Rosja Wiera Sokołowa 1:30:01 Rosja Anisia Kirdiapkina 1:30:40 Włochy Elisa Rigaudo 1:30:54
Chód na 20 km
(Drużynowo)
 Rosja
Wiera Sokołowa
Anisia Kirdiapkina
Anna Łukjanowa
14 pkt.  Hiszpania
María Vasco
María José Poves
Julia Takács
22 pkt.  Ukraina
Olha Jakowenko
Nadija Borowska
Jelena Szumkina
32 pkt.

Klasyfikacja medalowa[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Kraj Złoto
Złoto
Srebro
Srebro
Brąz
Brąz
Suma
Razem
1.  Rosja 8 4 1 13
2.  Ukraina 2 0 1 3
3.  Włochy 0 2 3 5
4.  Hiszpania 0 2 0 2
5.  Niemcy 0 1 1 2
6.  Słowacja 0 1 0 1
7.  Polska 0 0 2 2
8.  Czechy 0 0 1 1
 Irlandia 0 0 1 1

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Final entries confirmed for Olhão 2011, European Athletics [dostęp 2011-05-21] [zarchiwizowane z adresu 2013-04-15] (ang.).
  2. European Cup Race Walking 2011 awarded to Portuguese city of Olhão, European Athletics [dostęp 2011-05-21] [zarchiwizowane z adresu 2012-07-30] (ang.).
  3. World and Continental Race Walking Championhips and Cup, gbrathletics [dostęp 2011-05-21] (ang.).
  4. Course Map, olhao2011.com [dostęp 2011-05-21] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]