Puchar Europy w Chodzie Sportowym 2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

13. Puchar Europy
w Chodzie Sportowym

Gospodarz Litwa Olita
Data zawodów 19 maja
Zawodników 256[1]
Reprezentacji 29[1]
1leftarrow.png Podiebrady 2017 Podiebrady 2021 1rightarrow-2.png

13. Puchar Europy w Chodzie Sportowym – zawody lekkoatletyczne w chodzie sportowym, które odbyły się 19 maja 2019 w litewskiej Olicie.

Polska reprezentacja liczyła 13 zawodników: siedmiu mężczyzn i sześć kobiet.

Rezultaty[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 km juniorów Włochy Riccardo Orsoni 42:43 PB Hiszpania Pedro Conesa 43:18 Polska Łukasz Niedziałek 43:28
Chód na 10 km juniorów
(drużynowo)
 Włochy
Riccardo Orsoni
Aldo Andrei
7 pkt.  Hiszpania
Pedro Conesa
Eloy Hornero
9 pkt.  Turcja
Selman Ilhan
Mustafa Tekdal
23 pkt.
Chód na 20 km Szwecja Perseus Karlström 1:19:54 SB autoryzowani lekkoatleci neutralni Wasilij Mizinow 1:20:18 Hiszpania Diego García 1:20:23 SB
Chód na 20 km
(drużynowo)
 Hiszpania
Diego García
Álvaro Martín
Miguel Ángel López
14 pkt.  Wielka Brytania
Tom Bosworth
Callum Wilkinson
Cameron Corbishley
38 pkt.  Ukraina
Iwan Łosiew
Eduard Zabużenko
Wiktor Szumik
38 pkt.
Chód na 50 km Francja Yohann Diniz 3:37:43 CR WL Białoruś Dzmitryj Dziubin 3:45:51 PB Portugalia João Vieira 3:46:38 SB
Chód na 50 km
(drużynowo)
 Ukraina
Iwan Banzeruk
Wałerij Litaniuk
Serhij Budza
26 pkt.  Hiszpania
José Ignacio Díaz
Jesús Ángel García
Marc Tur
43 pkt.  Białoruś
Dzmitryj Dziubin
Alaksandr Lachowicz
Uładzimir Kalesnik
49 pkt.

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Konkurencja: Gold medal blank.svg 1. miejsce Rezultat Silver medal blank.svg 2. miejsce Rezultat Bronze medal blank.svg 3. miejsce Rezultat
Chód na 10 km juniorek Turcja Meryem Bekmez 45:37 Turcja Evin Demir 46:49 Francja Pauline Stey 47:53 PB
Chód na 10 km juniorek
(drużynowo)
 Turcja
Meryem Bekmez
Evin Demir
3 pkt.  Francja
Pauline Stey
Camille Moutard
11 pkt.  Hiszpania
Mariona Garcia
Mireia Urrutia
16 pkt.
Chód na 20 km Litwa Živilė Vaiciukevičiūtė 1:29:48 SB Hiszpania Laura García-Caro 1:29:55 SB Hiszpania Raquel González 1:30:17 =SB
Chód na 20 km
(drużynowo)
 Hiszpania
Laura García-Caro
Raquel González
Mária Pérez
16 pkt.  Włochy
Eleonora Dominici
Valentina Trapletti
Nicole Colombi
27 pkt.  Białoruś
Darja Paluektawa
Wiktoryja Raszczupkina
Nastassia Rarouska
33 pkt.
Chód na 50 km Włochy Eleonora Giorgi 4:04:50 AR CR Hiszpania Júlia Takács 4:05:46 NR Portugalia Inês Henriques 4:13:57 SB
Chód na 50 km
(drużynowo)
 Ukraina
Wałentyna Myronczuk
Ołena Sobczuk
Chrystyna Judkina
18 pkt.  Hiszpania
Júlia Takács
Ainhoa Pinedo
Mar Juárez
21 pkt.  Włochy
Eleonora Giorgi
Mariavittoria Becchetti
Federica Curiazzi
27 pkt.

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Final Entries - Athletes List by event, European Athletics [dostęp 2019-07-07] [zarchiwizowane z adresu 2019-07-07] (ang.).

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]