Puchar Europy w biathlonie 2004/2005

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w biathlonie 2004/2005
2003/2004 2005/2006
Data 23.11.2004 - 12.03.2005
Miejsce rozpoczęcia Norwegia Geilo
Miejsce zakończenia Szwajcaria Gurnigel
Zwycięzcy
Generalna Rosja Irina Malgina

Niemcy Carsten Pump
Sprint Rosja Irina Malgina

Niemcy Carsten Pump
Bieg indywidualny Rosja Irina Malgina

Rosja Władimir Grigoriew
Bieg na dochodzenie Rosja Irina Malgina

Niemcy Carsten Pump

Puchar Europy w biathlonie 2004/2005 był siedemnastą edycją tego cyklu zawodów. Puchar Eurpoy rozpoczął się od zawodów w norweskim Geilo 23 listopada 2004 r., zaś zakończył 12 marca 2008 we szwajcarskiej miejscowości Gurnigel. Zwycięzcami klasyfikacji generalnej okazali się Niemiec Carsten Pump oraz Rosjanka Irina Malgina.

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. Puchar Europy w Norwegia Geilo, 23.11.2004 - 24.11.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 listopada 2004 Bieg indywidualny (20 km) Rosja Siergiej Rożkow Rosja Siergiej Czepikow Norwegia Anstein Mykland
24 listopada 2004 Sprint (10 km) Norwegia Magne Thorleiv Ronning Francja Raphaël Poirée Rosja Michaił Kochkin
2. Puchar Europy w Norwegia Geilo, 27.11.2004 - 28.11.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
27 listopada 2004 Sprint (10 km) Polska Tomasz Sikora Rosja Siergiej Rożkow Norwegia Magne Thorleiv Ronning
28 listopada 2004 Bieg pościgowy (12,5 km) Niemcy Peter Sendel Rosja Pawieł Rostowcew Norwegia Magne Thorleiv Ronning
3. Puchar Europy w Austria Obertilliach, 11.12.2004 - 12.12.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 grudnia 2004 Bieg indywidualny (20 km) Rosja Władimir Grigoriew Rosja Maksim Maksimow Rosja Witalij Czernyszow
12 grudnia 2004 Sprint (10 km) Rosja Władimir Grigoriew Niemcy Carsten Pump Rosja Maksim Maksimow
4. Puchar Europy w Austria Obertilliach, 16.12.2004 - 17.12.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 grudnia 2004 Sprint (10 km) Rosja Pawieł Rostowcew Francja Alexandre Aubert Niemcy Jörn Wollschläger
17 grudnia 2004 Bieg pościgowy (12,5 km) Rosja Pawieł Rostowcew Austria Hans Peter Foidl Niemcy Carsten Heymann
5. Puchar Europy w Niemcy Garmisch-Partenkirchen, 8.01.2005 - 9.01.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 stycznia 2005 Bieg indywidualny (20 km) Rosja Dmitrij Jaroszenko Norwegia Magne Thorleiv Ronning Włochy Christian De Lorenzi
9 stycznia 2005 Sprint (10 km) Niemcy Carsten Heymann Norwegia Tor Halvor Bjørnstad Rosja Andriej Makowiejew
6. Puchar Europy w Włochy Ridnaun-Val Ridanna, 13.01.2005 - 15.01.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
13 stycznia 2005 Sprint (10 km) Rosja Maksim Czudow Rosja Andriej Prokunin Norwegia Magne Thorleiv Ronning
14 stycznia 2005 Bieg pościgowy (12,5 km) Rosja Maksim Czudow Niemcy Jörn Wollschläger Rosja Andriej Prokunin
15 stycznia 2005 Sztafeta (4 * 7,5 km)  Rosja
Dmitrij Jaroszenko
Andriej Prokunin
Maksim Czudow
Aleksiej Sołowiew
 Norwegia
John Ola Ulset
Tor Halvor Bjørnstad
Haakon Andersen
Magne Thorleiv Ronning
 Niemcy
Hansjörg Reuter
Carsten Pump
Carsten Heymann
Jörn Wollschläger
7. Puchar Europy w Niemcy Langdorf, 4.03.2005 - 6.03.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
5 marca 2005 Sprint (10 km) Rosja Pawieł Rostowcew Niemcy Jörn Wollschläger Niemcy Carsten Pump
6 marca 2005 Bieg pościgowy (12,5 km) Niemcy Jörn Wollschläger Francja Julien Ughetto Niemcy Michael Rösch
8. Puchar Europy w Szwajcaria Gurnigel, 9.03.2005 - 12.03.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
10 marca 2005 Sprint (10 km) Francja Julien Ughetto Francja Gael Poirée Włochy Stefan Zingerle
11 marca 2005 Bieg pościgowy (12,5 km) Francja Yann Debayle Francja Gael Poirée Francja Julien Ughetto
12 marca 2005 Super sprint (3.6 km) Francja Gael Poirée Kanada Francois Leboeuf Włochy Simone Jeantet
12 marca 2005 Super sprint (6 km) Francja Julien Ughetto Austria Andreas Zelzer Austria Alexander Nuss

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[1]
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Carsten Pump 447
1 Niemcy Jörn Wollschläger 447
3. Rosja Pawieł Rostowcew 395
4. Rosja Władimir Grigoriew 338
5 Francja Julien Ughetto 311
6 Rosja Dmitrij Jaroszenko 306
7 Norwegia Magne Thorleiv Ronning 291
8 Niemcy Carsten Heymann 284
9 Rosja Maksim Czudow 263
10 Rosja Andriej Prokunin 258
Miejsce Imię Punkty
11 Rosja Mikhaił Kochkin 250
12 Francja Yann Debayle 240
13 Austria Hans Peter Foidl 224
14 Francja Gael Poirée 212
15 Norwegia Anstein Mykland 207
16 Norwegia Tor Halvor Bjoernstad 201
17 Niemcy Fabian Mund 200
18 Niemcy Hansjörg Reuter 196
19 Francja Lois Habert 187
20 Niemcy Andreas Zihlmann 159

Klasyfikacja biegu indywidualnego[2]

Klasyfikacja sprintu[3]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[4]

Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Władimir Grigoriew 121
2 Rosja Pawieł Rostowcew 103
3. Rosja Dmitrij Jaroszenko 90
4. Niemcy Jörn Wollschläger 81
5 Norwegia Fabian Mund 74
6 Rosja Mikhaił Kochkin 70
7 Norwegia Magne Thorleiv Ronning 68
8 Niemcy Carsten Pump 59
9 Włochy Christian De Lorenzi 57
9 Niemcy Carsten Heymann 57
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Carsten Pump 218
2 Niemcy Jörn Wollschläger 216
3. Rosja Pawieł Rostowcew 196
4. Norwegia Magne Thorleiv Ronning 160
5 Rosja Andriej Prokunin 152
6 Francja Julien Ughetto 151
7 Rosja Maksim Czudow 143
8 Rosja Michaił Kochkin 140
9 Rosja Władimir Grigoriew 135
10 Niemcy Carsten Heymann 129
Miejsce Imię Punkty
1 Niemcy Carsten Pump 138
2 Rosja Maksim Czudow 115
3. Niemcy Jörn Wollschläger 100
4. Niemcy Carsten Heymann 98
5 Rosja Pawieł Rostowcew 96
6 Rosja Andriej Prokunin 91
7 Austria Hans Peter Foidl 87
8 Rosja Władimir Grigoriew 82
9 Francja Julien Ughetto 80
10 Rosja Dmitrij Jaroszenko 73

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Wyniki[edytuj | edytuj kod]

1. Puchar Europy w Norwegia Geilo, 23.11.2004 - 24.11.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
23 listopada 2004 Bieg indywidualny (15 km) Rosja Albina Achatowa Rosja Irina Malgina Rosja Natalja Sorokina
24 listopada 2004 Sprint (7,5 km) Rosja Olga Zajcewa Rosja Anna Bogalij-Titowiec Rosja Swietłana Czernousowa
2. Puchar Europy w Norwegia Geilo, 27.11.2004 - 28.11.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
27 listopada 2004 Sprint (7,5 km) Rosja Swietłana Czernousowa Rosja Olga Zajcewa Norwegia Liv Grete Poirée
28 listopada 2004 Bieg pościgowy (10 km) Rosja Julia Makarowa Rosja Irina Malgina Chińska Republika Ludowa Liu Xianying
3. Puchar Europy w Austria Obertilliach, 11.12.2004 - 12.12.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
11 grudnia 2004 Bieg indywidualny (15 km) Niemcy Jenny Adler Rosja Jekatierina Jurjewa Rosja Anna Sorokina
12 grudnia 2004 Sprint (7,5 km) Niemcy Jenny Adler Rosja Julia Makarowa Rosja Jekatierina Jurjewa
4. Puchar Europy w Austria Obertilliach, 16.12.2004 - 17.12.2004
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
16 grudnia 2004 Sprint (7,5 km) Rosja Julia Makarowa Niemcy Jenny Adler Rosja Iana Romanowa
17 grudnia 2004 Bieg pościgowy (10 km) Rosja Irina Malgina Rosja Julia Makarowa Niemcy Jenny Adler
5. Puchar Europy w Niemcy Garmisch-Partenkirchen, 8.01.2005 - 9.01.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
8 stycznia 2005 Bieg indywidualny (15 km) Rosja Irina Malgina Rosja Julia Makarowa Niemcy Jenny Adler
9 stycznia 2005 Sprint (7,5 km) Rosja Swietłana Czernousowa Rosja Julia Makarowa Rosja Olga Anisimowa
6. Puchar Europy w Włochy Ridnaun/Val Ridanna, 12.01.2005 - 15.01.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
13 stycznia 2005 Sprint (7,5 km) Niemcy Simone Hauswald Rosja Julia Makarowa Rosja Irina Malgina
14 stycznia 2005 Bieg pościgowy (10 km) Niemcy Simone Hauswald Rosja Irina Malgina Rosja Olga Anisimowa
15 stycznia 2005 Sztafeta (4 * 6 km)  Niemcy
Ute Niziak
Barbara Ertl
Sabrina Buchholz
Simone Hauswald
 Niemcy/ Rosja
Kathrin Hitzer
Helene Charles
Maria Kossinowa
Ljubow Petrowa
 Szwecja
Anna Maria Nilsson
Johanna Holma
Sara Enqvist
Helena Ekholm
7. Puchar Europy w Niemcy Langdorf, 4.03.2005 - 6.03.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
5 marca 2005 Sprint (7,5 km) Francja Christelle Gros Rosja Olga Anisimowa Niemcy Katja Beer
6 marca 2005 Bieg pościgowy (10 km) Niemcy Katja Beer Rosja Olga Anisimowa Rosja Irina Malgina
8. Puchar Europy w Szwajcaria Gurnigel, 9.03.2005 - 12.03.2005
Data Dyscyplina Zwycięzca Drugie miejsce Trzecie miejsce
10 marca 2005 Sprint (7,5 km) Rosja Irina Malgina Francja Christelle Gros Finlandia Niina Jyrkiäinen
11 marca 2005 Bieg pościgowy (10 km) Rosja Irina Malgina Francja Christelle Gros Finlandia Niina Jyrkiäinen
12 marca 2005 Super sprint (2,4 km) odwołany
12 marca 2005 Super sprint (4 km) Stany Zjednoczone Tracy Barnes Stany Zjednoczone Erin Graham Stany Zjednoczone Sarah Kamilewicz Riley

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Klasyfikacja generalna[5]
Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Irina Malgina 722
2 Rosja Olga Anisimowa 465
3. Rosja Julia Makarowa 446
4. Niemcy Sabrina Buchholz 404
5 Niemcy Jenny Adler 340
6 Niemcy Barbara Ertl 305
7 Rosja Swietłana Czernousowa 299
8 Rosja Iana Romanowa 252
9 Niemcy Ute Niziak 249
10 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 194
Miejsce Imię Punkty
11 Francja Christelle Gros 182
12 Rosja Swietłana Iszmuratowa 176
13 Niemcy Ina Menzel 176
14 Rosja Natalja Burdyga 175
15 Rosja Jekatierina Jurjewa 168
16 Rosja Uljana Dienisowa 168
17 Francja Julie Carraz-Collin 167
18 Stany Zjednoczone Sara Granroth 161
19 Norwegia Jori Mørkve 148
20 Niemcy Katja Beer 140

Klasyfikacja biegu indywidualnego[6]

Klasyfikacja sprintu[7]

Klasyfikacja biegu na dochodzenie[8]

Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Irina Malgina 133
2 Niemcy Jenny Adler 121
3. Niemcy Sabrina Buchholz 106
4. Rosja Julia Makarowa 92
5 Rosja Tatjana Moisiejewa 70
6 Rosja Swietłana Czernousowa 69
7 Niemcy Ute Niziak 65
8 Rosja Jekatierina Jurjewa 62
9 Rosja Olga Anisimowa 61
10 Rosja Anna Bogalij-Titowiec 54
Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Irina Malgina 308
2 Rosja Julia Makarowa 258
3. Rosja Olga Anisimowa 244
4. Rosja Swietłana Czernousowa 193
5 Niemcy Jenny Adler 157
6 Niemcy Sabrina Buchholz 155
7 Niemcy Barbara Ertl 144
8 Rosja Iana Romanowa 129
9 Niemcy Ute Niziak 118
10 Rosja Uljana Dienisowa 105
Miejsce Imię Punkty
1 Rosja Irina Malgina 192
2 Niemcy Sabrina Buchholz 143
3. Rosja Olga Anisimowa 114
4. Rosja Julia Makarowa 96
5 Rosja Iana Romanowa 74
6 Niemcy Barbara Ertl 72
7 Niemcy Ute Niziak 66
8 Rosja Natalja Burdyga 60
9 Niemcy Jenny Adler 55
10 Niemcy Ina Menzel 54

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Men' Open European Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  2. Men's Open European Cup Sprint Individual (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  3. Men's Open European Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  4. Men's Open European Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  5. Women's Open European Cup Total Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  6. Women's Open European Cup Individual Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  7. Women's Open European Cup Sprint Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].
  8. Women's Open European Cup Pursuit Score (ang.). International Biathlon Union. [dostęp 15 czerwca 2010].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]