Puchar Europy w bobslejach 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w bobslejach 2016/2017
2015/2016 2017/2018
Data 5 listopada 2016 - 26 stycznia 2017
Miejsce rozpoczęcia Łotwa Sigulda
Miejsce zakończenia Niemcy Winterberg
Organizator IBSF
Liczba konkurencji 3
Zwycięzcy
Dwójki kobiet

Dwójki mężczyzn
Niemcy Anna Köhler

Niemcy Richard Oelsner
Czwórki mężczyzn Rosja Dmitrij Popow
Kombinacja Rosja Dmitrij Popow

Puchar Europy w bobslejach 2016/2017 rozpoczął się 5 listopada 2016 roku w Siguldzie, a zakończył się 26 stycznia 2017 roku na torze w Winterbergu.

Obrońcami tytułu byli: W dwójkach kobiet Rosjanka Aleksandra Rodionowa, a wśród mężczyzn Niemiec Johannes Lochner, który triumfował również w klasyfikacji czwórek i kombinacji.

Tym razem Rosjanka nie startowała, a Niemiec zajął 32. miejsce w klasyfikacji generalnej dwójek oraz 30. w klasyfikacji czwórek, w obu przypadkach zwyciężając w jednym konkursie. W tym sezonie u pań zwyciężyła Niemka Anna Köhler, która pokonała drugą zawodniczkę w klasyfikacji lepszym bilansem miejsc, uzyskując taką samą ilość punktów. W dwójkach panów natomiast najlepszy okazał się Niemiec Richard Oelsner, który w łącznej klasyfikacji uzyskał przewagę 90 punktów nad najbliższym rywalem. W klasyfikacji czwórek i kombinacji 1. miejsce zdobył Rosjanin Dmitrij Popow, zwyciężając łącznie w dwóch konkursach.

Kalendarz Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 05 - 06.11.2016 Łotwa Sigulda Dwójka kobiet
(05.11.2016)
 Belgia
Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
 Belgia
An Vannieuwenhuyse
Sara Aerts
 Szwajcaria
Martina Fontanive
Jade Rossier
Dwójka mężczyzn
(05.11.2016)
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
 Łotwa
Uģis Žaļims
Daumants Dreiškens
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
Dwójka kobiet
(06.11.2016)
 Belgia
Elfje Willemsen
Sara Aerts
 Belgia
An Vannieuwenhuyse
Nel Paulissen
 Rosja
Alena Osipienko
Tatjana Bolszakowa
Dwójka mężczyzn
(06.11.2016)
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Jānis Jansons
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
 Rosja
Nikita Zacharow
Rusłan Samitow

 Łotwa

Uģis Žaļims
Raivis Zīrups
2. 12 - 13.11.2016 Niemcy Königssee Dwójka mężczyzn
(12.11.2016)
 Niemcy
Johannes Lochner
Joshua Bluhm
 Niemcy
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
 Monako
Rudy Rinaldi
Boris Vain
Dwójka kobiet
(12.11.2016)
 Belgia
Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
 Austria
Christina Hengster
Sanne Monique Dekker
 Belgia
An Vannieuwenhuyse
Sara Aerts
Czwórka mężczyzn
(13.11.2016)
 Niemcy
Johannes Lochner
Gregor Bermbach
Matthias Kagerhuber
Christian Rasp
 Niemcy
Francesco Friedrich
Martin Grothkopp
Thorsten Margis
Candy Bauer
 Francja
Loïc Costerg
Vincent Castell
Yannis Pujar
Jeremie Boutherin
3. 02 - 04.12.2016 Dwójka mężczyzn
(02.12.2016)
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
 Czechy
Dominik Dvořák
Jakub Nosek
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
Dwójka kobiet
(02.12.2016)
 Japonia
Maria Oshigiri
Arisa Kimishima
 Niemcy
Anna Köhler
Sarah Noll
 Szwajcaria
Sabina Hafner
Eveline Rebsamen
Czwórka mężczyzn
(03.12.2016)
 Rosja
Nikita Zacharow
Rusłan Samitow
Władisław Żarowcew
Denis Korotkow
 Rosja
Dmitrij Popow
Iwan Kardakow
Michaił Mordasow
Andriej Kazancew
 Niemcy
Richard Oelsner
Philipp Knötzsch
Felix Skibbe
Alexander Schüller
Dwójka kobiet
(03.12.2016)
 Szwajcaria
Sabina Hafner
Eveline Rebsamen
 Niemcy
Anna Köhler
Sarah Noll
 Japonia
Maria Oshigiri
Arisa Kimishima
Czwórka mężczyzn
(04.12.2016)
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
Tobias Schneider
Christian Hammers
 Rosja
Dmitrij Popow
Michaił Mordasow
Iwan Kardakow
Andriej Kazancew

 Rosja

Nikita Zacharow
Władisław Żarowcew
Rusłan Samitow
Denis Korotkow
4. 16 - 18.12.2016 Niemcy Altenberg Dwójka mężczyzn
(16.12.2016)
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Matīss Miknis
 Niemcy
Christoph Hafer
Michael Salzer
Dwójka kobiet
(16.12.2016)
 Belgia
Elfje Willemsen
Sophie Vercruyssen
 Niemcy
Miriam Wagner
Lisa Gericke
 Szwajcaria
Sabina Hafner
Jasmin Naef
Dwójka mężczyzn
(17.12.2016)
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Daumants Dreiškens
 Wielka Brytania
Bruce Tasker
Toby Olubi
 Łotwa
Uģis Žaļims
Raivis Zīrups
Czwórka mężczyzn
(18.12.2016)
 Niemcy
Bennet Buchmüller
Niklas Scherer
Costa Laurenz
Benedikit Hertel
 Łotwa
Oskars Ķibermanis
Raivis Zīrups
Matīss Miknis
Jānis Jansons
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
Philipp Knötzsch
Felix Skibbe
5. 13 - 15.01.2017 Szwajcaria Sankt Moritz Dwójka mężczyzn
(13.01.2017)
 Łotwa
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
 Rosja
Dmitrij Popow
Michaił Mordasow
Dwójka kobiet
(13.01.2017)
 Szwajcaria
Sabina Hafner
Jasmin Naef
 Niemcy
Anna Köhler
Franziska Fritz-Glahn
 Szwajcaria
Martina Fontanive
Rahel Rebsamen
Czwórka mężczyzn
(14.01.2017)
 Łotwa
Oskars Melbārdis
Arvis Vilkaste
Daumants Dreiškens
Jānis Strenga
 Niemcy
Bennet Buchmüller
Benedikit Hertel
Costa Laurenz
Niklas Scherer
 Niemcy
Christoph Hafer
Michael Salzer
Paul Krenz
Markus Reichle
Czwórka mężczyzn
(15.01.2017)
 Łotwa
Oskars Melbārdis
Daumants Dreiškens
Arvis Vilkaste
Jānis Strenga
 Niemcy
Christoph Hafer
Paul Krenz
Markus Reichle
Michael Salzer
 Niemcy
Bennet Buchmüller
Costa Laurenz
Niklas Scherer
Benedikit Hertel
6. 24 - 26.01.2017 Niemcy Winterberg Dwójka mężczyzn
(24.01.2017)
 Niemcy
Richard Oelsner
Marc Rademacher
 Szwajcaria
Clemens Bracher
Michael Kuonen
 Szwajcaria
Tim Holinger
Marco Tanner
Czwórka mężczyzn
(25.01.2017)
 Rosja
Dmitrij Popow
Michaił Mordasow
Iwan Kardakow
Andriej Kazancew
 Niemcy
Christoph Hafer
Michael Salzer
Markus Reichle
Paul Krenz
 Niemcy
Richard Oelsner
Alexander Schüller
Philipp Knötzsch
Marc Rademacher
Czwórka mężczyzn
(26.01.2017)
 Rosja
Dmitrij Popow
Andriej Kazancew
Michaił Mordasow
Iwan Kardakow
 Rosja
Aleksandr Bredichin
Siergiej Sisojew
Władisław Żarowcew
Rostisław Gajtiukiewicz
 Niemcy
Bennet Buchmüller
Costa Laurenz
Niklas Scherer
Benedikit Hertel
Dwójka kobiet
(26.01.2017)
 Wielka Brytania
Mica McNeill
Montell Douglas
 Niemcy
Anna Köhler
Franziska Fritz-Glahn
 Rumunia
Andreea Grecu
Erika Anett Halai

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Dwójka kobiet[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot SIG SIG KON KON KON ALT STM WIN Punkty
1. Niemcy Anna Köhler 8. 2. 2. 7. 2. 2. 604
2. Szwajcaria Martina Fontanive 3. 5. 13. 8. 8. 3. 6. 604
3. Rosja Lubow Czernych 4. 7. 15. 10. 9. 5. 8. 552
4. Szwajcaria Sabina Hafner 5. 3. 1. 3. 1. 536
5. Belgia Elfje Willemsen 1. 1. 1. 1. 480
6. Austria Katrin Beierl 7. 7. 6. 6. 7. 428
7. Rosja Alena Osipienko 7. 3. 10. 6. 9. 422
8. Rumunia Daniela Florina Gheaus 6. 6. 17. 12. 12. 10. 420
9. Belgia An Vannieuwenhuyse 2. 2. 3. 5. 414
10. Japonia Konomi Asazu 14. 5. 7. 11. 4. 396

Dwójka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot SIG SIG KON KON ALT ALT STM WIN Punkty
1. Niemcy Richard Oelsner 3. 2. 5. 1. 1. 4. 1. 760
2. Szwajcaria Clemens Bracher 9. 8. 9. 6. 10. 7. 7. 2. 670
3. Łotwa Oskars Ķibermanis 1. 1. 7. 3. 2. 1. 656
4. Niemcy Christoph Hafer 4. 5. 5. 3. 4. 2. 588
5. Rosja Dmitrij Popow 8. 7. 11. 13. 17. 16. 3. 4. 582
6. Czechy Dominik Dvořák 7. 5. 13. 2. 12. 12. 6. 562
7. Łotwa Uģis Žaļims 2. 3. 6. 4. 3. 498
8. Francja Romain Heinrich DSQ 9. 18. 17. 11. 10. 5. 7. 476
9. Szwajcaria Tim Holinger 14. 4. 14. 11. 6. 3. 466
10. Rosja Iwan Linjuczew 12. 19. 15. 13. 6. 14. 10. 429
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
20. Polska Mateusz Luty 14. 13. 17. 7. 244
31. Polska Jakub Stano 19. 19. 30. 31. 23. 24. 131

Czwórka mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot KON KON KON ALT STM STM WIN WIN Punkty
1. Rosja Dmitrij Popow 10. 2. 2. 7. 5. 4. 1. 1. 804
2. Niemcy Bennet Buchmüller 7. 7. 1. 2. 3. 6. 3. 690
3. Rosja Iwan Linjuczew 15. 4. 4. 5. 4. 10. 7. 4. 684
4. Niemcy Christoph Hafer 6. 1. 4. 3. 2. 2. 626
5. Szwajcaria Clemens Bracher 17. 11. 8. 15. 7. 7. 8. 6. 580
6. Niemcy Pablo Nolte 13. 13. 16. 8. 6. 5. 5. 520
7. Niemcy Richard Oelsner 8. 3. 5. 3. 3. 478
8. Rosja Nikita Zacharow 7. 1. 2. 6. 402
9. Rosja Aleksandr Bredichin 18. 10. 8. 4. 2. 398
10. Wielka Brytania Olly Biddulph 23. 9. 15. 14. 10. 8. 361
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
29. Polska Mateusz Luty 19. 16. 16. 133

Kombinacja mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Pilot SIG SIG KON KON KON ALT ALT STM STM WIN WIN Punkty
1. Rosja Dmitrij Popow 2er 8. 7. 11. 13. 17. 16. 3. 4. 1386
4er 10. 2. 2. 7. 5. 4. 1. 1.
2. Szwajcaria Clemens Bracher 2er 9. 8. 9. 6. 10. 7. 7. 2. 1250
4er 17. 11. 8. 15. 7. 7. 8. 6.
3. Niemcy Richard Oelsner 2er 3. 2. 5. 1. 1. 4. 1. 1238
4er 8. 3. 5. 3. 3.
4. Niemcy Christoph Hafer 2er 4. 5. 5. 3. 4. 2. 1214
4er 6. 1. 4. 3. 2. 2.
5. Rosja Iwan Linjuczew 2er 12. 19. 15. 13. 6. 14. 10. 1113
4er 15. 4. 4. 5. 4. 10. 7. 4.
6. Niemcy Bennet Buchmüller 2er 6. DNS 9. 9. 4. 8. 1106
4er 7. 7. 1. 2. 3. 6. 3.
7. Czechy Dominik Dvořák 2er 7. 5. 13. 2. 12. 12. 6. 890
4er 13. 10. 6. 13. 16. DNS
8. Łotwa Oskars Ķibermanis 2er 1. 1. 7. 3. 2. 1. 858
4er 5. 2.
9. Niemcy Pablo Nolte 2er 9. 13. 9. 5. 824
4er 13. 13. 16. 8. 6. 5. 5.
10. Łotwa Uģis Žaļims 2er 2. 3. 6. 4. 3. 798
4er 11. 8. 10. 8.
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
23. Polska Mateusz Luty 2er 14. 13. 17. 7. 377
4er 19. 16. 16.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]