Puchar Europy w hokeju na lodzie kobiet 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Ice hockey pictogram.svg Puchar Europy Kobiet
2012/2013 2014/2015
Miejsce finału Bad Tölz, Niemcy
Podium
Pierwsze miejsce Rosja HK Tornado
Drugie miejsce Szwecja AIK IF
Trzecie miejsce Finlandia Espoo Blues

10. edycja Pucharu Europy kobiet rozgrywany będzie od 18 października 2013 roku do 16 marca 2014 roku.

Szesnaście drużyn, które wywalczyły tytuły mistrzowskie w swoich ligach krajowych zostało podzielonych na cztery grupy po cztery zespoły. Zwycięzcy grup awansują do drugiej rundy, w której rywalizować będą w dwóch grupach z czterema zespołami rozstawionymi. W grupie C uczestniczyła drużyna mistrza Polski, Polonii Bytom, która przegrała wszystkie spotkania i zajęła ostatnie miejsce w grupie.

Zwycięzcą została rosyjska drużyna HK Tornado, która po raz czwarty w historii zwyciężyła w tych rozgrywkach.

I runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Mecze I rundy grupy A odbyły się w dniach 18-20 października 2013 w Neuilly-sur-Marne we Francji.

18 października 2013 ESC Planegg Niemcy 9:1 Wielka Brytania Bracknell Queen Bees Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne
18 października 2013 HC Neuilly sur Marne Francja 10:0 Hiszpania SADH Majadahonda Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne
19 października 2013 SADH Majadahonda Hiszpania 0:21 Niemcy ESC Planegg Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne
19 października 2013 Bracknell Queen Bees Wielka Brytania 0:10 Francja HC Neuilly sur Marne Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne
20 października 2013 SADH Majadahonda Hiszpania 2:6 Wielka Brytania Bracknell Queen Bees Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne
20 października 2013 HC Neuilly sur Marne Francja 1:7 Niemcy ESC Planegg Patinoire Municipale, Neuilly-sur-Marne

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Niemcy ESC Planegg 3 9 3 0 0 0 37 2 +35
2 Francja HC Neuilly sur Marne 3 6 2 0 0 1 21 7 +14
3 Wielka Brytania Bracknell Queen Bees 3 3 1 0 0 2 7 21 -14
4 Hiszpania SADH Majadahonda 3 0 0 0 0 3 2 37 -35

W turnieju grupy A zwyciężyła drużyna ESC Planegg i uzyskała awans do drugiej rundy (Grupa E).

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Mecze I rundy grupy B odbyły się w dniach 18-20 października 2013 w Lipawie na Łotwie.

18 października 2013 Pantera Mińsk Białoruś 5:13 Rumunia HSC Csíkszereda Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa
18 października 2013 Laima Riga Łotwa 0:3 Kazachstan Aisulu Ałmaty Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa
19 października 2013 Aisulu Ałmaty Kazachstan 19:0 Białoruś Pantera Mińsk Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa
19 października 2013 HSC Csíkszereda Rumunia 0:19 Łotwa Laima Riga Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa
20 października 2013 Aisulu Ałmaty Kazachstan 7:0 Rumunia HSC Csíkszereda Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa
20 października 2013 Laima Riga Łotwa 24:0 Białoruś Pantera Mińsk Ice Arena Liepājas Metalurgs, Lipawa

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Kazachstan Aisulu Ałmaty 3 9 3 0 0 0 29 0 +29
2 Łotwa Laima Riga 3 6 2 0 0 1 43 3 +40
3 Rumunia HSC Csíkszereda 3 3 1 0 0 2 13 31 -18
4 Białoruś Pantera Mińsk 3 0 0 0 0 3 5 56 -51

W turnieju grupy B zwyciężyła drużyna Aisulu Ałmaty i uzyskała awans do drugiej rundy (Grupa F).

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Mecze I rundy grupy C odbyły się w dniach 18-20 października 2013 w Nowa Wieś Spiska na Słowacji.

18 października 2013 SK Karviná Czechy 2:3 Dania Hvidovre IK Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska
18 października 2013 HC Nowa Wieś Spiska Słowacja 7:1 Polska TMH Polonia Bytom Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska
19 października 2013 TMH Polonia Bytom Polska 2:9 Czechy SK Karviná Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska
19 października 2013 Hvidovre IK Dania 4:3 Słowacja HC Nowa Wieś Spiska Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska
20 października 2013 TMH Polonia Bytom Polska 2:5 Dania Hvidovre IK Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska
20 października 2013 HC Nowa Wieś Spiska Słowacja 5:3 Czechy SK Karviná Zimný štadión, Nowa Wieś Spiska

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Dania Hvidovre IK 3 9 3 0 0 0 12 7 +5
2 Słowacja HC Nowa Wieś Spiska 3 6 2 0 0 1 15 8 +7
3 Czechy SK Karviná 3 3 1 0 0 2 14 10 +4
4 Polska TMH Polonia Bytom 3 0 0 0 0 3 5 21 -16

W turnieju grupy C zwyciężyła drużyna Hvidovre IK i uzyskała awans do drugiej rundy (Grupa E).

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Mecze I rundy grupy D odbyły się w dniach 18-20 października 2013 w Mariborze w Słowenii.

18 października 2013 Bolzano Eagles Włochy 4:3 pd. Węgry Vasas SC Ledna dvorana Tabor, Maribor
18 października 2013 HK Maribor Słowenia 1:6 Austria EHV Sabres Vienne Ledna dvorana Tabor, Maribor
19 października 2013 EHV Sabres Vienne Austria 5:2 Włochy Bolzano Eagles Ledna dvorana Tabor, Maribor
19 października 2013 Vasas SC Węgry 1:0 Słowenia HK Maribor Ledna dvorana Tabor, Maribor
20 października 2013 Vasas SC Węgry 0:14 Austria EHV Sabres Vienne Ledna dvorana Tabor, Maribor
20 października 2013 HK Maribor Słowenia 0:12 Włochy Bolzano Eagles Ledna dvorana Tabor, Maribor

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Austria EHV Sabres Vienne 3 9 3 0 0 0 25 3 +22
2 Włochy Bolzano Eagles 3 6 1 1 0 1 18 8 +10
3 Węgry Vasas SC 3 3 1 0 1 1 4 18 -14
4 Słowenia HK Maribor 3 0 0 0 0 3 1 19 -18

W turnieju grupy D zwyciężyła drużyna EHV Sabres Vienne i uzyskała awans do drugiej rundy (Grupa F).

II Runda[edytuj | edytuj kod]

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Mecze II rundy grupy E odbyły się w dniach 6-8 grudnia 2013 w Bad Tölz w Niemczech.

6 grudnia 2013 Hvidovre IK Dania 4:9 Niemcy ESC Planegg Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
6 grudnia 2013 HK Tornado Rosja 10:2 Szwajcaria ZSC Lions Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
7 grudnia 2013 HK Tornado Rosja 12:1 Dania Hvidovre IK Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
7 grudnia 2013 ESC Planegg Niemcy 3:1 Szwajcaria ZSC Lions Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
8 grudnia 2013 ZSC Lions Szwajcaria 3:1 Dania Hvidovre IK Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
8 grudnia 2013 ESC Planegg Niemcy 0:5 Rosja HK Tornado Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Rosja HK Tornado 3 9 3 0 0 0 27 3 +24
2 Niemcy ESC Planegg 3 6 2 0 0 1 12 10 +2
3 Szwajcaria ZSC Lions 3 3 1 0 0 2 6 14 -8
4 Dania Hvidovre IK 3 0 0 0 0 3 6 24 -18

W turnieju grupy E zwyciężyła drużyna HK Tornado i uzyskała awans do superfinału.

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Mecze II rundy grupy F odbyły się w dniach 6-8 grudnia 2013 w Lohja w Finlandii.

6 grudnia 2013 Aisulu Ałmaty Kazachstan 1:2 Austria EHV Sabres Vienne Kisakallio Arena, Lohja
6 grudnia 2013 Espoo Blues Finlandia 3:6 Szwecja AIK IF Kisakallio Arena, Lohja
7 grudnia 2013 AIK IF Szwecja 3:0 Kazachstan Aisulu Ałmaty Kisakallio Arena, Lohja
7 grudnia 2013 EHV Sabres Vienne Austria 4:5 Finlandia Espoo Blues Kisakallio Arena, Lohja
8 grudnia 2013 AIK IF Szwecja 1:0 Austria EHV Sabres Vienne Kisakallio Arena, Lohja
8 grudnia 2013 Espoo Blues Finlandia 4:1 Kazachstan Aisulu Ałmaty Kisakallio Arena, Lohja

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Szwecja AIK IF 3 9 3 0 0 0 10 3 +7
2 Finlandia Espoo Blues 3 6 2 0 0 1 12 11 +1
3 Austria EHV Sabres Vienne 3 3 1 0 0 2 6 7 -1
4 Kazachstan Aisulu Ałmaty 3 0 0 0 0 3 2 9 -7

W turnieju grupy F zwyciężyła drużyna AIK IF i uzyskała awans do superfinału.

Superfinał[edytuj | edytuj kod]

Hacker-Pschorr-Arena

Turniej finałowy Pucharu Europy, czyli Superfinał rozegrany został w niemieckim mieście Bad Tölz w hali Hacker-Pschorr-Arena w dniach 14-16 marca 2014. Turniej finałowy został po raz drugi w historii rozegrany w Niemczech, lecz pierwszy raz w Bad Tölz.

Tabela

Lp. Zespół M Pkt Z WpD PpD P G+ G- +/-
1 Rosja HK Tornado 3 9 3 0 0 0 13 2 +11
2 Szwecja AIK IF 3 4 1 0 1 1 7 11 -4
3 Finlandia Espoo Blues 3 3 1 0 0 2 5 7 -2
4 Niemcy ESC Planegg 3 2 0 1 0 2 5 10 -5
14 marca 2014 Espoo Blues Finlandia 3:1 Niemcy ESC Planegg Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
14 marca 2014 HK Tornado Rosja 6:1 Szwecja AIK IF Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
15 marca 2014 HK Tornado Rosja 3:1 Finlandia Espoo Blues Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
15 marca 2014 ESC Planegg Niemcy 4:3 pk. Szwecja AIK IF Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
16 marca 2014 AIK IF Szwecja 3:1 Finlandia Espoo Blues Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
16 marca 2014 ESC Planegg Niemcy 0:4 Rosja HK Tornado Hacker-Pschorr-Arena, Bad Tölz
Statystyki indywidualne
Nagrody indywidualne

Dyrektoriat turnieju wybrał trójkę najlepszych zawodników na każdej pozycji:[5]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]