Puchar Europy w skeletonie 2013/2014

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w skeletonie
2013/2014
2012/2013 2014/2015
Data 18 listopada 2013 - 19 stycznia 2014
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Altenberg
Miejsce zakończenia Szwajcaria Sankt Moritz
Organizator FIBT
Liczba konkurencji 16
Liczba zawodników 81
Zwycięzcy
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt
Mężczyźni Niemcy Dominic Rady

Puchar Europy w skeletonie 2013/2014 – kolejna edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Altenbergu 18 listopada 2013 roku, a zakończył się 19 stycznia 2014 roku w Sankt Moritz.

Zawody wygrali reprezentanci niemiec Anna Fernstädt i Dominic Rady.

Kalendarz Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PE 18-24 listopada 2013 Niemcy Altenberg Mężczyźni Niemcy Axel Jungk Niemcy Dominic Rady Rosja Rusłan Sabitow
Mężczyźni Niemcy Axel Jungk Niemcy Dominic Rady Niemcy Martin Rosenberger
Kobiety Niemcy Tina Hermann Niemcy Maxi Just Australia Melissa Hoar
Kobiety Niemcy Tina Hermann Niemcy Maxi Just Niemcy Kim Meylemans
2. PE 2-7 grudnia 2013 Austria Igls Mężczyźni Niemcy Axel Jungk Niemcy Dominic Rady Niemcy Michael Zachrau
Mężczyźni Niemcy Dominic Rady Niemcy Axel Jungk Rosja Rusłan Sabitow
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Niemcy Maxi Just Rosja Elina Galijewa
Kobiety Niemcy Maxi Just Rosja Elina Galijewa Niemcy Anna Fernstädt
3. PE 9-17 grudnia 2013 Niemcy Winterberg Mężczyźni Niemcy Dominic Rady Niemcy Axel Jungk Niemcy Michael Zachrau
Kobiety Niemcy Kim Meylemans Niemcy Maxi Just Niemcy Anna Fernstädt
4. PE 6-12 stycznia 2014 Niemcy Königssee Mężczyźni Niemcy Martin Rosenberger Niemcy Dominic Rady Niemcy Axel Jungk
Mężczyźni Niemcy Martin Rosenberger Niemcy Dominic Rady Niemcy Axel Jungk
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Niemcy Maxi Just Niemcy Kim Meylemans
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Niemcy Maxi Just Rosja Renata Chuzina
5. PE 13-19 stycznia 2014 Szwajcaria Sankt Moritz Mężczyźni Kanada Dave Greszczszyn Niemcy Axel Jungk Niemcy Dominic Rady
Kobiety Rumunia Maria Marinela Mazilu Niemcy Anna Fernstädt Stany Zjednoczone Lauri Bausch

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka ALT ALT IGL IGL WIN KON KON STM Punkty
1. Niemcy Anna Fernstädt 5 6 1. 2. 3. 1. 1. 2. 495
2. Niemcy Maxi Just 2. 2. 2. 1. 2. 2. 2. 15 487
3. Niemcy Kim Meylemans 6 3. 5 6 1. 3. 4 8 396
4. Rosja Elina Galijewa 7 12 3. 2. 7 7 9 11 326
5. Rosja Renata Chuzina 11 7 6 7 9 4 3. 12 313
6. Stany Zjednoczone Lauri Bausch 14 10 9 11 8 5 5 3. 301
7. Rosja Anastasija Nowikowa 13 15 7 4 15 8 7 7 270
8. Rosja Julija Kanakina 4 5 4 4 4 245
9. Szwajcaria Fabienne Hodler 17 DNS 13 12 10 9 10 6 210
10. Holandia Kimberley Bos 8 8 6 12 8 19 190
11. Wielka Brytania Jordan McIntosh 16 18 11 10 12 13 16 18 188
12. Austria Carina Mair 12 9 6 6 5 187
13. Stany Zjednoczone Meghan Sullivan 9 14 10 9 11 154
14. Niemcy Tina Hermann 1. 1. 150
15. Austria Johanna Balassa 19 19 15 17 16 17 19 13 146
16. Holandia Mirjam van Straalen 14 14 17 14 13 17 134
17. Bułgaria Camilla Bryer 16 16 13 18 15 16 124
18. Rumunia Maria Marinela Mazilu 5 1. 120
18. Słowenia Sara Lavrencic 18 17 10 11 14 120
20. Czechy Michaela Gläßer 10 11 4 112
20. Włochy Guendalina Bergonzoni 12 13 11 12 112
22. Australia Melissa Hoar 3. 4 15 105
23. Słowenia Eva Vuga DSQ 15 14 16 18 82
24. Rosja Alina Chafizowa 19 14 9 72
24. Stany Zjednoczone Morgan Tracey 15 17 10 72
26. Japonia Eiko Nakayama 8 13 62
27. Włochy Giulia Carpin 20 8 48
28. Australia Jacqlyn Narracott 15 16 42
29. Rumunia Ramona Gabriela Arcoş 17 DNF 18 34
30. Austria Katrin Bader 18 18 32

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik ALT ALT IGL IGL WIN KON KON STM Punkty
1. Niemcy Dominic Rady 2. 2. 1. 1. 1. 2. 2. 3. 540
2. Niemcy Axel Jungk 1. 1. 2. 2. 2. 3. 3. 2. 520
3. Niemcy Martin Rosenberger 4 3. 6 6 4 1. 1. 4 435
4. Niemcy Michael Zachrau 5 7 3. 11 3. 5 4 5 363
5. Rosja Rusłan Sabitow 3. 4 7 3. 9 8 7 17 324
6. Austria Alexander Auer 8 11 5 4 10 7 8 6 307
7. Rosja Newen Mitiew 13 9 8 9 6 4 6 9 294
8. Szwajcaria Marco Rohrer 9 14 4 5 10 15 11 14 261
9. Szwajcaria Florentin Spadin 12 8 11 8 5 12 9 237
10. Rosja Pawieł Chujko 24 15 12 7 7 10 12 19 207
11. Wielka Brytania Jack Thomas 18 18 10 22 8 9 15 7 203
12. Wielka Brytania Jeremy Rice 26 16 9 10 15 13 16 11 189
13. Kanada Dave Greszczszyn 6 5 1. 160
14. Austria Stefan Geisler 15 13 14 14 13 16 142
15. Stany Zjednoczone Alex Ivanov 21 18 19 18 17 18 13 20 128
16. Nowa Zelandia Rhys Thornbury 29 29 15 16 13 11 26 22 116
17. Austria Florian Auer 23 21 17 17 22 25 17 12 115
18. Szwajcaria Michael Höfer 7 5 20 95
19. Wielka Brytania James Howard 25 27 13 13 19 24 22 29 94
20. Rosja Jegor Wiesiełow 22 22 14 14 16 86
21. Szwajcaria Ronald Auderset 6 6 80
22. Australia Nicholas Timmings 23 17 18 8 78
23. Rosja Władimir Lebiediew 16 10 15 74
24. Holandia Gert Kötje 30 30 20 18 21 19 24 24 68
25. Słowenia Anže Šetina 10 9 66
26. Włochy Giovanni Mulassano 17 17 22 19 59
27. Stany Zjednoczone Kevin McGlade 28 25 21 15 18 57
28. Rumunia Dorin Velicu 20 23 12 25 54
29. Włochy Mattia Gaspari 14 12 52
30. Szwajcaria Riet Graf 20 20 13 50
31. Austria Daniel Wolf 16 12 48
32. Austria Felix Passegger 27 28 DNS 23 24 23 21 40
33. Rumunia Cosmin Marius Chiobasu 17 20 24 37
34. Szwajcaria Fadri Graf 10 27 36
35. Japonia Keisuke Kondō 11 26 35
36. Japonia Ato Noriyasu 16 20 32
37. Australia Dean Timmings 26 21 23 23 31
38. Austria Emilian Fink 22 18 25
39. Australia Scott Ballard 19 24 21
40. Stany Zjednoczone Ryan Sweeney 26 25 21 21
41. Włochy Stefano de Lorenzo 24 21 29 29 21
42. Bułgaria Marin Bangiew 25 29 28 28 28 27 21
43. Szwajcaria Basil Sieber 29 24 31 32 26 14
44. Włochy Andrea Famengo 23 27 30 31 13
45. Włochy Mattia Menardi 26 25 30 32 12
46. Francja Aymerick Bonnefoy 27 27 28 11
47. Polska Rafał Gref 28 28 29 33 33 30 9
48. Szwajcaria Fabian Hunger 30 26 6
49. Włochy Erik di Stefano 27 30 5
50. Belgia Filip van Reeth 30 34 34 1
51. Hiszpania Oscar Sanchez 31 DNS 0
51. Hiszpania Sergio Bellver 32 DNS 0
51. Nowa Zelandia Ben Sandford DNS 0
51. Słowenia Hubert Licman 31 DNS 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Kalendarz zawodów (ang.). www.bsd-portal.de, 13 listopada 2013. [dostęp 2013-11-18].
  • Wyniki zawodów (ang.). www.fibt.com, 13 listopada 2013. [dostęp 2013-11-18].