Puchar Europy w skeletonie 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w skeletonie
2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 4 grudnia 2015
- 28 stycznia 2016
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Altenberg
Miejsce zakończenia Szwajcaria Sankt Moritz
Organizator FIBT
Liczba konkurencji 2
Liczba zawodników 111
Zwycięzcy
Kobiety Niemcy Janine Becker
Mężczyźni Niemcy Fabian Küchler

Puchar Europy w skeletonie 2015/2016 – kolejna edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Altenbergu 4 grudnia 2015 roku, a zakończył się 28 stycznia 2016 roku w Sankt Moritz.

W tym sezonie najlepszą wśród kobiet okazała się juniorka Niemka Janine Becker, natomiast u mężczyzn pierwszy był junior z Niemiec Fabian Küchler.

Kalendarz Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PE 4-5 grudnia 2015 Niemcy Altenberg Mężczyźni Rosja Siergiej Czudinow Niemcy Colin Domke Niemcy Dominic Rady
Kobiety Rosja Olga Potylicyna Rosja Renata Chuzina Niemcy Janine Becker
Mężczyźni Niemcy Fabian Küchler
Rosja Aleksandr Mutowin
Niemcy Dominic Rady
Kobiety Niemcy Maxi Just Niemcy Corinna Leipold Rosja Renata Chuzina
Niemcy Janine Becker
2. PE 19-20 grudnia 2015 Łotwa Sigulda Mężczyźni Rosja Aleksandr Mutowin Rosja Siergiej Czudinow Łotwa Ivo Šteinbergs
Mężczyźni Łotwa Ivo Šteinbergs Rosja Siergiej Czudinow
Rosja Aleksandr Mutowin
Kobiety Kanada Mirela Rahneva Rosja Anastasija Szłapak Niemcy Janine Becker
Kobiety Kanada Mirela Rahneva Niemcy Anna Fernstädt Niemcy Janine Becker
3. PE 14-15 stycznia 2016 Niemcy Königssee Mężczyźni Niemcy Dominic Rady Niemcy Felix Keisinger Niemcy Colin Domke
Mężczyźni Niemcy Dominic Rady Niemcy Colin Domke Niemcy Felix Keisinger
Kobiety Niemcy Maxi Just Niemcy Janine Becker Wielka Brytania Ashleigh Pittaway
Kobiety Niemcy Maxi Just Niemcy Janine Becker Niemcy Corinna Leipold
4. PE 27-28 stycznia 2016 Szwajcaria Sankt Moritz Kobiety Kanada Mirela Rahneva Holandia Kimberley Bos Niemcy Janine Becker
Mężczyźni Wielka Brytania David Swift Niemcy Fabian Küchler Niemcy Felix Keisinger
Kobiety Kanada Mirela Rahneva Holandia Kimberley Bos Niemcy Janine Becker
Mężczyźni Niemcy Fabian Küchler Niemcy Dominic Rady Kanada Kevin Boyer

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka ALT ALT SIG SIG KON KON STM STM Punkty
1. Niemcy Janine Becker 3. 3. 3. 3. 2. 2. 3. 3. 460
2 Kanada Mirela Rahneva DNF 7. 1. 1. 7. 7. 1. 1. 414
3. Niemcy Maxi Just DNF 1. 4. 7. 1. 1. 4. 4. 413
4. Niemcy Corinna Leipold 4. 2. 9. 9. 5. 3. 8. 6. 359
5. Rosja Anastasija Nowikowa 6. 9. 11. 10. 10. 9. 19. 9. 250
6. Stany Zjednoczone Kellie Delka 7. 10. 15. 13. 8. 11. 9. 12. 246
7. Stany Zjednoczone Samantha Culiver 12. 11. 12. 12. 9. 8. 10. 14. 240
8. Rosja Renata Chuzina 2. 3. 5. 4. 215
9. Polska Marta Orłowska 11. 14. 14. 14. 16. 13. 6. 18. 204
10. Rosja Olga Potylicyna 1. 6. 7. 5. 198

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik ALT ALT SIG SIG KON KON STM STM Punkty
1. Niemcy Fabian Küchler 4. 1. 10. 6. 4. 5. 2. 1. 432
2 Niemcy Dominic Rady 3. 3. 9. 11. 1. 1. 6. 2. 429
3. Niemcy Felix Keisinger 8. 7. 5. 6. 2. 3. 3. 4. 384
4. Łotwa Ivo Šteinbergs 10. 11. 3. 1. 6. 6. 5. 10. 349
5. Niemcy Colin Domke 2. DNF 11. 8. 3. 2. 7. 6. 329
6. Rosja Aleksandr Mutowin 7. 1. 1. 2. 253
7. Rosja Siergiej Czudinow 1. 6. 2. 2. 245
8. Stany Zjednoczone Austin McCrary 12. 9. 14. 12. 7. 10. 10. 14. 240
9. Kanada Kevin Boyer 15. 16. 15. 15. 17. 20. 4. 3. 221
10. Wielka Brytania Jack Thomas 11. 8. 19. 20. 5. 13. 8. 17. 217
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
41. Polska Michał Jakóbczyk 33. 27. 25. 23. 33. 27. 36. 34. 22
45. Polska Kamil Karnas 34. 31. 24. 24. 39. 36. 42. 42. 14
60. Polska Rafał Koszyk 41. 42. 41. 41. 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]