Puchar Europy w skeletonie 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w skeletonie
2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 8 grudnia 2019
- 25 stycznia 2020
Miejsce rozpoczęcia Niemcy Winterberg
Miejsce zakończenia Niemcy Altenberg
Organizator FIBT
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Kobiety Wielka Brytania Amelia Coltman
Mężczyźni Niemcy Felix Seibel

Puchar Europy w skeletonie 2019/2020 – kolejna edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się w niemieckim Winterbergu 8 grudnia 2019 roku, a zakończył 25 stycznia 2020 roku również w Niemczech w Altenbergu.

Kalendarz Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PE 8 grudnia 2019 Niemcy Winterberg Mężczyźni Niemcy Lukas Nydegger Niemcy Felix Seibel Niemcy Martin Rosenberger
Kobiety Wielka Brytania Hannah Stevenson Wielka Brytania Amelia Coltman Niemcy Hanna Staub
2. PE 14-15 grudnia 2019 Niemcy Königssee Mężczyźni Niemcy Felix Seibel Niemcy Lukas Nydegger Łotwa Krists Netlaus
Mężczyźni Włochy Amedeo Bagnis Niemcy Cedric Renner Łotwa Krists Netlaus
Kobiety Wielka Brytania Amelia Coltman Niemcy Josefa Schellmoser Niemcy Hanna Staub
Kobiety Łotwa Endija Tērauda Niemcy Luisa Hornung Wielka Brytania Amelia Coltman
3. PE 10-11 stycznia 2020 Austria Igls Mężczyźni Włochy Amedeo Bagnis Niemcy Felix Seibel Japonia Hiroatsu Takahashi
Mężczyźni Włochy Amedeo Bagnis Wielka Brytania Matt Weston Japonia Hiroatsu Takahashi
Kobiety Rosja Alina Tararyczenkowa Włochy Alessia Crippa Włochy Valentina Margaglio
Kobiety Wielka Brytania Amelia Coltman Włochy Alessia Crippa Rosja Alina Tararyczenkowa
4. PE 18 stycznia 2020 Łotwa Sigulda Mężczyźni Łotwa Krists Netlaus Rosja Władisław Siemionow Łotwa Mārtiņš Muižnieks
Kobiety Łotwa Endija Tērauda Łotwa Dārta Zunte Rosja Alina Tararyczenkowa
5. PE 24-25 stycznia 2020 Niemcy Altenberg Mężczyźni Niemcy Felix Seibel Rosja Władisław Siemionow Wielka Brytania Matt Weston
Mężczyźni Niemcy Felix Seibel Rosja Władisław Siemionow Samoa Amerykańskie Nathan Crumpton
Kobiety Rosja Alina Tararyczenkowa Francja Agathe Bessard Wielka Brytania Amelia Coltman
Kobiety Rosja Alina Tararyczenkowa Francja Agathe Bessard Włochy Valentina Margaglio

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka WIN KON KON IGL IGL SIG ALT ALT Punkty
1. Wielka Brytania Amelia Coltman 2. 1. 3. 5. 1. 3. 4. 420
2. Łotwa Endija Tērauda 7. 5. 1. 6. 6. 1. 11. 9. 377
3. Rosja Alina Tararyczenkowa 1. 3. 3. 1. 1. 335
4. Łotwa Dārta Zunte 9. 4. 24. 11. 9. 2. 6. 6. 300
5. Niemcy Hanna Staub 3. 3. 5. 14. 18. 9. 7. 10. 299
6. Niemcy Stefanie Votz 6. 7. 12. 5. 5. 5. 241
7. Wielka Brytania Hannah Stevenson 1. 24. 18. 8. 5. 12. 12. 235
8. Niemcy Sarah Wimmer 4. 4. 6. 8. 7. 214
9. Włochy Valentina Margaglio 3. 7. 4. 3. 198
10. Japonia Shizuka Uehara 15. 14. 8. 15. 19. 14. 14. 17. 184

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka WIN KON KON IGL IGL SIG ALT ALT Punkty
1. Niemcy Felix Seibel 2. 1. 4. 2. 13. 5. 1. 1. 476
2. Rosja Władisław Siemionow 4. 9. 6. 5. 24. 2. 2. 2. 371
3. Łotwa Krists Netlaus 5. 3. 3. 13. 15. 1. 8. 9. 348
4. Niemcy Cedric Renner 4. 2. 9. 5. 9. 7. 7. 304
5. Japonia Hiroatsu Takahashi 8. 16. 11. 3. 3. 8. 11. 6. 302
6. Austria Alexander Schlintner 12. 7. 10. 6. 9. 4. 9. 10. 288
7. Włochy Amedeo Bagnis 11. 12. 1. 1. 1. 283
8. Wielka Brytania Matt Weston 15. 19. 21. 11. 2. 3. 4. 246
9. Niemcy Ludwig Mannhardt 26. 5. 9. 14. 20. 12. 5. 5. 238
10. Niemcy Stefan Röttig 8. 4. 6. 4. 8. 212
28. Polska Władysław Poływacz 23. 20. 15. 22. 22. 60

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]