Puchar Europy w skokach narciarskich 1988/1989

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w skokach narciarskich 1988/1989
1987/1988 1989/1990
Data 26 grudnia 1988 - 9 kwietnia 1989
Miejsce rozpoczęcia Szwajcaria Sankt Moritz
Miejsce zakończenia Czechosłowacja Strbske Pleso
Organizator FIS
Zwycięzcy
Puchar Europy Austria Harald Rodlauer


Puchar Europy w skokach narciarskich 1988/1989 – rozpoczął się 26 grudnia 1988 w Sankt Moritz na skoczni Olympiaschanze, a zakończył 9 kwietnia 1989 w Strbskim Plesie na skoczni MS 1970 B. W ramach cyklu rozegrano 18 indywidualnych konkursów. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Austriak Harald Rodlauer.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Skocznia Punkt K Uwagi 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1.
26 grudnia 1988
Szwajcaria Sankt Moritz
Olympiaschanze K-94
-
Szwajcaria Christian Hauswirth
Niemcy Josef Heumann
Austria Werner Haim
2.
29 grudnia 1988
Austria Sankt Aegyd
Klaushoferschanze K-73
-
Austria Andi Rauschmeier
Austria Bernhard Winkler
Austria Heinz Kuttin
3.
8 stycznia 1989
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Planica
Srednija Velikanka K-90
-
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Primož Kopač
Kanada Ron Richards
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Matjaž Debelak
4.
28 stycznia 1989
Hiszpania La Molina
Trampolín Albert Bofill Mosella K-75
PKr
Norwegia Kent Johanssen
Hiszpania Bernat Solà
Szwajcaria Patrik Luedi
5.
12 lutego 1989
Węgry Matrahaza
Síugrás K-83
-
Niemcy Robert Leonhard
Austria Paul Erat
Austria Stefan Horngacher
Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Klasycznym 1989Finlandia Lahti, 17–26 lutego 1989
6.
18 lutego 1989
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Sarajewo
Igman Olympic Jumps K-112
-
Austria Harald Rodlauer
Austria Stefan Horngacher
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Primož Kopač
7.
19 lutego 1989
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Travnik
Vlašić Skakaonica K-87
-
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Tomaž Dolar
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Primož Kopač
Niemcy Robert Leonhard
8.
25 lutego 1989
Austria Saalfelden am Steinernen Meer
Bibergschanze K-85
-
Austria Harald Rodlauer
Niemcy Robert Leonhard
Czechosłowacja Jaroslav Sakala
9.
4 marca 1989
Niemcy Schönwald
Adlerschanze K-85
TSch
Szwajcaria Gérard Balanche
Japonia Noriaki Kasai
Japonia Kazuhiro Higashi
10.
5 marca 1989
Niemcy Schönwald
Adlerschanze K-85
TSch
Włochy Sandro Sambugaro
Szwajcaria Gérard Balanche
Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Goran Janus
Turniej Schwarzwaldzki – klasyfikacja końcowa Szwajcaria Gérard Balanche Włochy Sandro Sambugaro Japonia Noriaki Kasai
11.
10 marca 1989
Norwegia Sprova
Steinfjellbakken K-90
-
Norwegia Hroar Stjernen
Austria Harald Rodlauer
Norwegia Ole Christian Eidhammer
Austria Stefan Horngacher
12.
11 marca 1989
Norwegia Sprova
Steinfjellbakken K-90
-
Norwegia Jan Henrik Trøen
Austria Andi Rauschmeier
Norwegia Rolf Åge Berg
13.
12 marca 1989
Norwegia Meldal
Kløvsteinbakken K-105
-
Niemcy Rolf Schilli
Austria Harald Rodlauer
Norwegia Kent Johanssen
14.
19 marca 1989
Finlandia Kuopio
Puijo K-90
-
Finlandia Ari-Pekka Nikkola
Finlandia Risto Laakkonen
Austria Stefan Horngacher
15.
23 marca 1989
Polska Szczyrk
im. Z. Hryniewieckiego K-85
-
Polska Jan Kowal
Czechosłowacja František Jež
Czechosłowacja Jaroslav Krejca
16.
2 kwietnia 1989
Finlandia Rovaniemi
Ounasvaara K-90
-
Finlandia Risto Laakkonen
Finlandia Ari-Pekka Nikkola
Szwecja Jan Boklöv
17.
8 kwietnia 1989
Czechosłowacja Strbske Pleso
MS 1970 B K-90
-
Austria Werner Haim
Czechosłowacja Jiří Parma
Czechosłowacja Ladislav Dluhoš
18.
9 kwietnia 1989
Czechosłowacja Strbske Pleso
MS 1970 B K-90
-
Czechosłowacja Ladislav Dluhoš
Austria Harald Rodlauer
Włochy Roberto Cecon

Klasyfikacja generalna[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik Punkty
1. Austria Harald Rodlauer 151
2. Austria Stefan Horngacher 123
3. Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Robert Leonhard 90
4. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Tomaž Dolar 86
5. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Primož Kopač 84
6. Austria Andi Rauschmeier 54
6. Austria Bernhard Winkler 54
8. Szwajcaria Christian Hauswirth 48
9. Szwajcaria Gérard Balanche 47
10. Japonia Noriaki Kasai 45
10. Polska Jan Kowal 45
10. Finlandia Risto Laakkonen 45
10. Finlandia Ari-Pekka Nikkola 45
14. Austria Paul Erat 44
15. Austria Werner Haim 42
16. Czechosłowacja Ladislav Dluhoš 40
16. Norwegia Kent Johanssen 40
16. Włochy Sandro Sambugaro 40
19. Socjalistyczna Federacyjna Republika Jugosławii Janez Stirn 39
20. Norwegia Jan Henrik Trøen 36
...

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]