Puchar Europy w snowboardzie 2015/2016

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w snowboardzie 2015/2016
2014/2015 2016/2017
Data 15.10.2015 - 22.04.2016
Miejsce rozpoczęcia Holandia Landgraaf
Miejsce zakończenia Szwajcaria Sils
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
PAR Korea Południowa Lee Sang-ho
Szwajcaria Julie Zogg
PGS Słowenia Rok Marguč
Austria Ina Meschik
PSL Austria Alexander Payer
Szwajcaria Julie Zogg
Snowcross Austria Hanno Douschan
Francja Manon Petit
Slopestyle Włochy Emiliano Lauzi
Rosja Sofia Fiedorowa
Big Air Włochy Emiliano Lauzi
Czechy Kateřina Vojáčková
Halfpipe Rosja Nikita Awtaniejew
Szwajcaria Ramona Petrig

Puchar Europy w snowboardzie w sezonie 2015/2016 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 15 października 2015 roku w holenderskim Landgraaf w zawodach slalomu równoległego. Ostatnie zawody sezonu zostały rozegrane 22 kwietnia 2016 roku w szwajcarskim Sils w zawodach big air'u.

Łącznie zostało rozegranych 39 zawodów dla kobiet i 39 dla mężczyzn.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 15 października 2015 Holandia Landgraaf PSL Austria Alexander Payer Bułgaria Radosław Jankow Rosja Andriej Sobolew
2. 16 października 2015 Holandia Landgraaf PSL Rosja Andriej Sobolew Austria Lukas Mathies Austria Sebastian Kislinger
3. 4 listopada 2015 Holandia Landgraaf Slopestyle Holandia Niek van der Velden Finlandia Kalle Jarvilehto Finlandia Tuomas Pohjonen
4. 5 listopada 2015 Holandia Landgraaf Slopestyle Finlandia Ville Paumola Włochy Emiliano Lauzi Holandia Erik Bastiaansen
5. 25 listopada 2015 Austria Pitztal Snowcross Austria Hanno Douschan Hiszpania Lucas Eguibar Stany Zjednoczone Nick Baumgartner
6. 26 listopada 2015 Austria Pitztal Snowcross Austria Hanno Douschan Austria Alessandro Hämmerle Austria Lukas Pachner
7. 28 listopada 2015 Austria Kaunertal Slopestyle Odwołano
8. 5 grudnia 2015 Niemcy Hochfügen PGS Bułgaria Radosław Jankow Austria Andreas Prommegger Szwajcaria Nevin Galmarini
9. 6 grudnia 2015 Niemcy Hochfügen PGS Bułgaria Radosław Jankow Rosja Andriej Sobolew Austria Alexander Payer
10. 19 grudnia 2015 Słowenia Rogla PGS Odwołano
11. 20 grudnia 2015 Słowenia Rogla PSL Odwołano
12. 9 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle Odwołano
13. 10 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle Odwołano
14. 16 stycznia 2016 Szwajcaria Davos Big Air[a] Włochy Emiliano Lauzi Włochy Loris Framarin Włochy Nicola Dioli
15. 23 stycznia 2016 Niemcy Oberwiesenthal PGS Odwołano
16. 24 stycznia 2016 Niemcy Oberwiesenthal PSL Odwołano
17. 26 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle[b] Norwegia Markus Olimstad Włochy Nicholas Bridgman Włochy Alberto Maffei
18. 27 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle[c] Norwegia Stian Kleivdal Włochy Emiliano Lauzi Francja Titouan Bartet
19. 29 stycznia 2016 Serbia Stara Płanina PSL[d] Rosja Dmitrij Sariembajew Rosja Dmitrij Łoginow Włochy Daniele Bagozza
20. 30 stycznia 2016 Serbia Stara Płanina PGS Rosja Dmitrij Sariembajew Szwajcaria David Müller Rosja Dmitrij Karłagaczew
21. 30 stycznia 2016 Niemcy Grasgehren Snowcross Włochy Tommaso Leoni Austria Michael Hämmerle Austria Julian Lüftner
22. 31 stycznia 2016 Niemcy Grasgehren Snowcross Odwołano
23. 20 lutego 2016 Szwajcaria Lenzerheide PSL Włochy Edwin Coratti Szwajcaria Dario Caviezel Słowenia Rok Marguč
24. 21 lutego 2016 Szwajcaria Lenzerheide PSL Niemcy Stefan Baumeister Włochy Edwin Coratti Szwajcaria Nevin Galmarini
25. 20 lutego 2016 Włochy Seiser Alm Slopestyle Włochy Nicola Dioli Włochy Marco Grigis Włochy Emiliano Lauzi
26. 21 lutego 2016 Włochy Seiser Alm Slopestyle Hiszpania Aleix Lopez Argentyna Matias Schmitt Francja Sacha Moretti
27. 23 lutego 2016 Szwajcaria Davos Halfpipe[e] Rosja Nikita Awtaniejew Słowenia Max Kralj Kos Słowenia Tit Štante
28. 24 lutego 2016 Szwajcaria Davos Halfpipe Szwajcaria Elias Allenspach Niemcy Andre Höflich Rosja Nikita Awtaniejew
29. 27 lutego 2016 Czechy Boží Dar Snowcross Odwołano
30. 28 lutego 2016 Czechy Boží Dar Snowcross Odwołano
31. 5 marca 2016 Czechy Boží Dar Slopestyle Odwołano
32. 6 marca 2016 Czechy Boží Dar Slopestyle Odwołano
33. 8 marca 2016 Serbia Kopaonik Slopestyle[f] Włochy Emiliano Lauzi Włochy Alberto Maffei Łotwa Toms Petrusevičs
34. 9 marca 2016 Serbia Kopaonik Big Air[g] Austria Clemens Millauer Austria Julian Maschl Bułgaria Simeon Mitrew
35. 12 marca 2016 Francja Puy St. Vincent Snowcross[h] Austria Hanno Douschan Włochy Tommaso Leoni Szwajcaria Kalle Koblet
36. 13 marca 2016 Francja Puy St. Vincent Snowcross[a] Austria Hanno Douschan Austria Julian Lüftner Szwajcaria Kalle Koblet
37. 12 marca 2016 Bośnia i Hercegowina Bjelašnica Slopestyle[i] Odwołano
38. 13 marca 2016 Bośnia i Hercegowina Bjelašnica Big Air[j] Odwołano
39. 12 marca 2016 Francja Isola 2000 Snowcross Odwołano
40. 13 marca 2016 Francja Isola 2000 Snowcross Odwołano
41. 18 marca 2016 Szwajcaria Lenk Snowcross Austria David Pickl Rosja Andriej Anisimow Rumunia Geza Kinda
42. 19 marca 2016 Szwajcaria Lenk Snowcross Austria Jakob Dusek Słowenia Matija Mihič Australia Adam Lambert
43. 19 marca 2016 Austria Gerlitzen PGS[f] Słowenia Rok Marguč Austria Benjamin Karl Francja Sylvain Dufour
44. 20 marca 2016 Austria Gerlitzen PGS[g] Słowenia Rok Marguč Korea Południowa Lee Sang-ho Francja Sylvain Dufour
45. 23 marca 2016 Słowenia Rogla PGS Włochy Mirko Felicetti Słowenia Rok Marguč Korea Południowa Lee Sang-ho
46. 24 marca 2016 Słowenia Rogla Slopestyle Łotwa Toms Petrusevičs Hiszpania Jose Antonio Aragon Bułgaria Petar Gioszarkow
47. 24 marca 2016 Słowenia Rogla PSL Austria Alexander Payer Włochy Mirko Felicetti Niemcy Stefan Baumeister
48. 25 marca 2016 Słowenia Rogla Big Air Odwołano
49. 26 marca 2016 Włochy Racines PSL[k] Korea Południowa Lee Sang-ho Włochy Mirko Felicetti Austria Sebastian Kislinger
50. 27 marca 2016 Włochy Racines PSL[l] Austria Arvid Auner Korea Południowa Lee Sang-ho Słowenia Tim Mastnak
51. 2 kwietnia 2016 Słowacja Jasná Slopestyle[m] Włochy Alberto Maffei Włochy Nicola Liviero Łotwa Toms Petrusevičs
52. 3 kwietnia 2016 Słowacja Jasná Slopestyle[n] Czechy Petr Horák Łotwa Toms Petrusevičs Włochy Alberto Maffei
53. 8 kwietnia 2016 Austria Bad Gastein Snowcross[o] Austria Lukas Pachner Austria Hanno Douschan Szwajcaria Gian von Graffenried
54. 9 kwietnia 2016 Austria Bad Gastein Snowcross[o] Austria Lukas Pachner Austria Jakob Dusek Włochy Tommaso Leoni
55. 20 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Slopestyle[p] Francja Boris Mouton Szwajcaria Moritz Thönen Norwegia Isak Ulstein
56. 22 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Big Air[q] Szwajcaria Jonas Bösiger Szwajcaria Dario Burch Włochy Alberto Maffei
57. 22 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Halfpipe Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Korea Południowa Lee Sang-ho 2625
2. Słowenia Rok Marguč 2570
3. Austria Alexander Payer 2500
4. Rosja Dmitrij Sariembajew 2407,55
5. Niemcy Stefan Baumeister 2265
6. Włochy Mirko Felicetti 1695
7. Włochy Edwin Coratti 1480
8. Rosja Andriej Sobolew 1425
9. Bułgaria Radosław Jankow 1407,75
10. Szwajcaria David Müller 1286
...
39. Polska Tomasz Kowalczyk 480,65
52. Polska Oskar Bom 295,20
54. Polska Andrzej Gąsienica-Daniel 259,65
61. Polska Oskar Kwiatkowski 190
62. Polska Michał Nowaczyk 170,85
74. Polska Konrad Miklasiński 85
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Słowenia Rok Marguč 1680
2. Korea Południowa Lee Sang-ho 1070
3. Rosja Dmitrij Sariembajew 1041
4. Bułgaria Radosław Jankow 1000
5. Austria Alexander Payer 945
6. Japonia Masaki Shiba 745
7. Niemcy Stefan Baumeister 735
8. Austria Andreas Prommegger 650
9. Rosja Andriej Sobolew 625
10. Niemcy Patrick Bussler
...
33. Polska Tomasz Kowalczyk 238,65
40. Polska Oskar Kwiatkowski 190
42. Polska Andrzej Gąsienica-Daniel 179,65
61. Polska Konrad Miklasiński 55
66. Polska Michał Nowaczyk 42,90
67. Polska Oskar Bom 40,25
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Alexander Payer 1555
2. Korea Południowa Lee Sang-ho 1555
3. Niemcy Stefan Baumeister 1530
4. Rosja Dmitrij Sariembajew 1366,55
5. Włochy Mirko Felicetti 1195
6. Włochy Edwin Coratti 1110
7. Szwajcaria Dario Caviezel 958
8. Słowenia Rok Marguč 890
9. Słowenia Tim Mastnak 835
10. Rosja Dmitrij Łoginow 828,80
...
36. Polska Oskar Bom 254,95
41. Polska Tomasz Kowalczyk 242
53. Polska Michał Nowaczyk 127,95
61. Polska Andrzej Gąsienica-Daniel 80
81. Polska Konrad Miklasiński 30
Snowcross
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Hanno Douschan 2470
2. Włochy Tommaso Leoni 1570
3. Austria Lukas Pachner 1527,30
4. Austria Julian Lüftner 1490
5. Austria Jakob Dusek 1342
6. Szwajcaria Kalle Koblet 1200,25
7. Austria David Pickl 1106
8. Szwajcaria Gian von Graffenried 933,35
9. Francja Guilhem Apilli 848,05
10. Rumunia Geza Kinda 793,55
...
16. Polska Mateusz Ligocki 615,65
131. Polska Stanisław Rymkiewicz 14,90
Slopestyle
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Emiliano Lauzi 2425
2. Włochy Alberto Maffei 2385
3. Łotwa Toms Petrusevičs 1955
4. Włochy Nicola Liviero 1533,90
5. Hiszpania Aleix Lopez 967,70
6. Włochy Loris Framarin 855
7. Francja Sacha Moretti 780
8. Włochy Nicholas Bridgman 770
9. Czechy Dušan Kříž 742,55
10. Holandia Niek van der Velden 700
...
19. Polska Piotr Tokarczyk 594,30
104. Polska Jan Jaromin 55
120. Polska Aleksander Czuba 30
154. Polska Marcin Kilar 12,95
Halfpipe
Lp. Zawodnik Punkty
1. Rosja Nikita Awtaniejew 800
2. Szwajcaria Elias Allenspach 725
3. Słowenia Max Kralj Kos 580
4. Słowenia Tit Štante 550
5. Niemcy Andre Höflich 530
6. Słowenia Filip Kavčič 425
7. Szwajcaria Victor Ivanov 345
8. Szwajcaria Menduri Stecher 340
9. Szwajcaria Lars Popp 265
10. Szwajcaria Jonas Junker 225
Big Air
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Emiliano Lauzi 825
2. Włochy Alberto Maffei 750
3. Austria Clemens Millauer 660
4. Włochy Loris Framarin 545
5. Szwajcaria Jonas Bösiger 500
6. Szwajcaria Joel Staub 430
7. Austria Julian Maschl 420
8. Szwajcaria Dario Burch 400
9. Włochy Nicola Dioli 300
Bułgaria Simeon Mitrew
...
47. Polska Piotr Tokarczyk 60

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejsce Konkurencja Zwycięzca 2. miejsce 3. miejsce
1. 15 października 2015 Holandia Landgraaf PSL Włochy Nadya Ochner Szwajcaria Julie Zogg Austria Ina Meschik
2. 16 października 2015 Holandia Landgraaf PSL Włochy Nadya Ochner Szwajcaria Patrizia Kummer Austria Marion Kreiner
3. 4 listopada 2015 Holandia Landgraaf Slopestyle Niemcy Silvia Mittermüller Rosja Sofia Fiedorowa Czechy Klára Janíková
4. 5 listopada 2015 Holandia Landgraaf Slopestyle Rosja Sofia Fiedorowa Niemcy Silvia Mittermüller Czechy Klára Janíková
5. 25 listopada 2015 Austria Pitztal Snowcross Czechy Eva Samková Kanada Zoe Bergermann Austria Maria Ramberger
6. 26 listopada 2015 Austria Pitztal Snowcross Austria Maria Ramberger Stany Zjednoczone Faye Gulini Włochy Francesca Gallina
7. 28 listopada 2015 Austria Kaunertal Slopestyle Odwołano
8. 5 grudnia 2015 Niemcy Hochfügen PGS Niemcy Selina Jörg Szwajcaria Julie Zogg Austria Ina Meschik
9. 6 grudnia 2015 Niemcy Hochfügen PGS Niemcy Selina Jörg Rosja Jekatierina Tudiegieszewa Austria Ina Meschik
10. 19 grudnia 2015 Słowenia Rogla PGS Odwołano
11. 20 grudnia 2015 Słowenia Rogla PSL Odwołano
12. 9 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle Odwołano
13. 10 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle Odwołano
14. 16 stycznia 2016 Szwajcaria Davos Big Air[a] Czechy Kateřina Vojáčková Belgia Manon Suffys Włochy Arianna Cau
15. 23 stycznia 2016 Niemcy Oberwiesenthal PGS Odwołano
16. 24 stycznia 2016 Niemcy Oberwiesenthal PSL Odwołano
17. 26 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle[b] Rosja Sofia Fiedorowa Francja Chloe Sillieres Czechy Kateřina Vojáčková
18. 27 stycznia 2016 Francja Vars Slopestyle[c] Rosja Sofia Fiedorowa Francja Lucie Silvestre Francja Chloe Sillieres
19. 29 stycznia 2016 Serbia Stara Płanina PSL[d] Niemcy Carolin Langenhorst Niemcy Melanie Hochreiter Włochy Corinna Boccacini
20. 30 stycznia 2016 Serbia Stara Płanina PGS Rosja Anastazja Kuroczkina Włochy Elisa Profanter Niemcy Ramona Theresia Hofmeister
21. 30 stycznia 2016 Niemcy Grasgehren Snowcross Niemcy Hanna Ihedioha Włochy Sofia Belingheri Włochy Raffaella Brutto
22. 31 stycznia 2016 Niemcy Grasgehren Snowcross Odwołano
23. 20 lutego 2016 Szwajcaria Lenzerheide PSL Austria Sabine Schöffmann Szwajcaria Patrizia Kummer Szwajcaria Ladina Jenny
24. 21 lutego 2016 Szwajcaria Lenzerheide PSL Austria Sabine Schöffmann Japonia Eri Yanetani Austria Daniela Ulbing
25. 20 lutego 2016 Włochy Seiser Alm Slopestyle Czechy Kateřina Vojáčková Niemcy Nadja Flemming Szwecja Louise Nordström
26. 21 lutego 2016 Włochy Seiser Alm Slopestyle Holandia Babs Barnhoorn Czechy Kateřina Vojáčková Włochy Margherita Meneghetti
27. 23 lutego 2016 Szwajcaria Davos Halfpipe[e] Szwajcaria Berenice Wicki Szwajcaria Ramona Petrig Niemcy Leilani Ettel
28. 24 lutego 2016 Szwajcaria Davos Halfpipe Szwajcaria Ramona Petrig Niemcy Leilani Ettel Szwajcaria Berenice Wicki
29. 27 lutego 2016 Czechy Boží Dar Snowcross Odwołano
30. 28 lutego 2016 Czechy Boží Dar Snowcross Odwołano
31. 5 marca 2016 Czechy Boží Dar Slopestyle Odwołano
32. 6 marca 2016 Czechy Boží Dar Slopestyle Odwołano
33. 8 marca 2016 Serbia Kopaonik Slopestyle[f] Rosja Sofia Fiedorowa Czechy Kateřina Vojáčková Słowenia Vesna Kajzer
34. 9 marca 2016 Serbia Kopaonik Big Air[g] Słowacja Zuzana Medlová Czechy Kateřina Vojáčková Słowenia Eva Kralj
35. 12 marca 2016 Francja Puy St. Vincent Snowcross[h] Włochy Raffaella Brutto Rosja Julia Łaptewa Szwajcaria Muriel Jost
36. 13 marca 2016 Francja Puy St. Vincent Snowcross[a] Włochy Raffaella Brutto Francja Manon Petit Francja Gaia Tarasco
37. 12 marca 2016 Bośnia i Hercegowina Bjelašnica Slopestyle[i] Odwołano
38. 13 marca 2016 Bośnia i Hercegowina Bjelašnica Big Air[j] Odwołano
39. 12 marca 2016 Francja Isola 2000 Snowcross Odwołano
40. 13 marca 2016 Francja Isola 2000 Snowcross Odwołano
41. 18 marca 2016 Szwajcaria Lenk Snowcross Włochy Sofia Belingheri Francja Manon Petit Szwajcaria Caroline Weibel
42. 19 marca 2016 Szwajcaria Lenk Snowcross Rosja Julia Łaptewa Francja Manon Petit Austria Kristina Neussner
43. 19 marca 2016 Austria Gerlitzen PGS[f] Austria Sabine Schöffmann Szwajcaria Ladina Jenny Austria Ina Meschik
44. 20 marca 2016 Austria Gerlitzen PGS[g] Austria Ina Meschik Szwajcaria Julie Zogg Austria Sabine Schöffmann
45. 23 marca 2016 Słowenia Rogla PGS Rosja Jekaterina Katomczenkowa Szwajcaria Larissa Gasser Austria Claudia Riegler
46. 24 marca 2016 Słowenia Rogla Slopestyle Rosja Sofia Fiedorowa Czechy Kateřina Vojáčková Słowenia Kaja Verdnik
47. 24 marca 2016 Słowenia Rogla PSL Austria Ina Meschik Szwajcaria Julie Zogg Szwajcaria Ladina Jenny
48. 25 marca 2016 Słowenia Rogla Big Air Odwołano
49. 26 marca 2016 Włochy Racines PSL[k] Szwajcaria Ladina Jenny Szwajcaria Julie Zogg Rosja Milena Bykowa
50. 27 marca 2016 Włochy Racines PSL[l] Rosja Jelizawieta Salichowa Szwajcaria Stefanie Müller Włochy Elisa Profanter
51. 2 kwietnia 2016 Słowacja Jasná Slopestyle[m] Słowacja Zuzana Medlová Rosja Sofia Fiedorowa Chorwacja Paola Blašković
52. 3 kwietnia 2016 Słowacja Jasná Slopestyle[n] Czechy Kateřina Vojáčková Rosja Sofia Fiedorowa Słowacja Zuzana Medlová
53. 8 kwietnia 2016 Austria Bad Gastein Snowcross[o] Włochy Francesca Gallina Szwajcaria Alexandra Hasler Włochy Caterina Carpano
54. 9 kwietnia 2016 Austria Bad Gastein Snowcross[o] Włochy Francesca Gallina Szwajcaria Deborah Pleisch Francja Manon Petit
55. 20 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Slopestyle[p] Szwajcaria Elena Könz Szwajcaria Isabel Derungs Szwajcaria Celia Petrig
56. 22 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Big Air[q] Czechy Kateřina Vojáčková Szwajcaria Isabel Derungs Szwajcaria Elena Könz
57. 22 kwietnia 2016 Szwajcaria Sils Halfpipe Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Julie Zogg 2781
2. Szwajcaria Ladina Jenny 2571
3. Austria Ina Meschik 2440
4. Włochy Elisa Profanter 2220
5. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 2015
6. Austria Sabine Schöffmann 1910
7. Rosja Jekaterina Katomczenkowa 1600
8. Rosja Jelizawieta Salichowa 1550
9. Rosja Milena Bykowa 1547,50
10. Szwajcaria Stefanie Müller 1450
...
14. Polska Aleksandra Król 1270
35. Polska Weronika Biela 548
55. Polska Oliwia Pawlikowska 185
56. Polska Paulina Pawlikowska 119,40
59. Polska Maria Chyc 95
64. Polska Hanna Gąsienica-Mikołajczyk 76,75
65. Polska Paulina Majerczyk 72,55
PGS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Ina Meschik 1440
2. Szwajcaria Julie Zogg 1246
3. Szwajcaria Ladina Jenny 1140
4. Rosja Jekaterina Katomczenkowa 1120
5. Niemcy Selina Jörg 1000
6. Austria Sabine Schöffmann 910
7. Włochy Elisa Profanter 885
8. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 830
9. Szwajcaria Larissa Gasser 804
10. Rosja Milena Bykowa 795
...
15. Polska Aleksandra Król 525
28. Polska Weronika Biela 259
38. Polska Oliwia Pawlikowska 160
51. Polska Paulina Pawlikowska 84,40
69. Polska Paulina Majerczyk 9,55
70. Polska Hanna Gąsienica-Mikołajczyk 9,25
PSL
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Julie Zogg 1535
2. Szwajcaria Ladina Jenny 1431
3. Włochy Elisa Profanter 1335
4. Niemcy Ramona Theresia Hofmeister 1185
5. Szwajcaria Stefanie Müller 1126
6. Włochy Nadya Ochner 1036,50
7. Szwajcaria Patrizia Kummer 1025
8. Austria Sabine Schöffmann 1000
9. Austria Ina Meschik
10. Rosja Jelizawieta Salichowa 865
...
15. Polska Aleksandra Król 745
36. Polska Weronika Biela 289
55. Polska Maria Chyc 95
58. Polska Hanna Gąsienica-Mikołajczyk 67,50
59. Polska Paulina Majerczyk 63
67. Polska Paulina Pawlikowska 35
71. Polska Oliwia Pawlikowska 25
Snowcross
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Manon Petit 2170
2. Włochy Francesca Gallina 1933,05
3. Rosja Julia Łaptewa 1797
4. Włochy Sofia Belingheri 1698
5. Włochy Raffaella Brutto 1645
6. Niemcy Hanna Ihedioha 1276
7. Szwajcaria Deborah Pleisch 1165
8. Austria Kristina Neussner 1140
9. Francja Sarah Devouassoux 1125
10. Szwajcaria Alexandra Hasler 1045
...
47. Polska Zuzanna Smykała 183
73. Polska Dominika Wolska 22
Slopestyle
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Sofia Fiedorowa 3700
2. Czechy Kateřina Vojáčková 3020
3. Słowacja Zuzana Medlová 1780
4. Niemcy Nadja Flemming 1360
5. Chorwacja Paola Blašković 1215
6. Holandia Babs Barnhoorn 1200
7. Chorwacja Lea Jugovac 1130
8. Serbia Jelena Ignjatov 1105
9. Niemcy Silvia Mittermüller 900
10. Francja Lucie Silvestre 850
...
48. Polska Anna Lalik 90
Halfpipe
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Ramona Petrig 900
2. Szwajcaria Berenice Wicki 800
3. Niemcy Leilani Ettel 700
4. Wielka Brytania Maisie Hill 450
5. Słowenia Eva Kralj 425
6. Słowenia Kaja Verdnik 410
7. Finlandia Ida Raisanen 405
8. Szwajcaria Fiona Schurter 310
9. Polska Klementyna Kołodziej 305
10. Szwajcaria Babet Bischof 275
Big Air
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Czechy Kateřina Vojáčková 1400
2. Słowacja Zuzana Medlová 645
3. Chorwacja Lea Jugovac 635
4. Szwajcaria Isabel Derungs 400
Belgia Manon Suffys
6. Chorwacja Paola Blašković 370
7. Włochy Arianna Cau 300
Szwajcaria Elena Könz
Słowenia Eva Kralj
10. Szwajcaria Ariane Burri 250
Francja Lucile Lefevre

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b c d Początkowo konkurs miał być rozegrany 17 stycznia.
  2. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 9 stycznia.
  3. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 10 stycznia.
  4. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 28 stycznia.
  5. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 15 stycznia.
  6. a b c d Początkowo konkurs miał być rozegrany 27 lutego.
  7. a b c d Początkowo konkurs miał być rozegrany 28 lutego.
  8. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 16 stycznia.
  9. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 6 lutego.
  10. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 7 lutego.
  11. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 12 marca.
  12. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 13 marca.
  13. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 26 marca w Štrbskim Plesie.
  14. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 27 marca w Štrbskim Plesie.
  15. a b c d Początkowo konkurs miał być rozegrany 1 kwietnia.
  16. a b Kwalifikacje do tego konkursu odbyły się dzień wcześniej (19.04.2016).
  17. a b Początkowo konkurs miał być rozegrany 23 kwietnia.

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]