Puchar Europy w snowboardzie 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w snowboardzie 2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 23.11.2017 - 21.04.2018
Miejsce rozpoczęcia Holandia Landgraaf
Miejsce zakończenia Szwajcaria Corvatsch
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6

Puchar Europy w snowboardzie w sezonie 2017/2018 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 23 listopada 2017 roku w holenderskim Landgraaf zawodami w slopestyle'u. Ostatnie zawody sezonu zostały rozegrane 21 kwietnia 2018 roku w szwajcarskim Corvatsch zawodami w big air.

Łącznie zostało rozegranych 47 zawodów dla kobiet i 46 zawodów dla mężczyzn.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 23 listopada 2017 Holandia Landgraaf SS Holandia Erik Bastiaansen Norwegia Stian Kleivdal Finlandia Aleksi Nevakivi
2. 25 listopada 2017 Austria Kaunertal SS Odwołano
3. 26 listopada 2017 BA Odwołano
4. 29 listopada 2017 Austria Pitztal SX Austria Julian Lueftner Stany Zjednoczone Jake Vedder Niemcy Konstantin Schad
5. 30 listopada 2017 SX Stany Zjednoczone Nick Baumgartner Stany Zjednoczone Nate Holland Niemcy Konstantin Schad
6. 9 grudnia 2017 Niemcy Hochfügen PGS Korea Południowa Lee Sang-ho Francja Sylvain Dufour Włochy Maurizio Bormolini
7. 10 grudnia 2017 PGS Polska Michał Nowaczyk Austria Alexander Payer Korea Południowa Kim Sang-kyum
8. 13 stycznia 2018 Francja Isola 2000 SX Francja Ken Vuagnoux Austria Jakob Dusek Austria David Pickl
9. 14 stycznia 2018 SX Austria Jakob Dusek Austria David Pickl Szwajcaria Nick Watter
10. 13 stycznia 2018 Słowacja Jasná SS Szwajcaria Gian Andrea Sutter Włochy Loris Framarin Niemcy Noah Vicktor
11. 14 stycznia 2018 SS Niemcy Noah Vicktor Szwajcaria Elias Rupp Szwajcaria Martin Lässer
12. 19 stycznia 2018 Francja Font Romeu BA Niemcy Leon Vockensperger Finlandia Mikko Renhberg Francja Titouan Bartet
13. 20 stycznia 2018 SS Niemcy Leon Vockensperger Francja Enzo Valax Włochy Nicola Liviero
14. 20 stycznia 2018 Austria Lachtal PGS Włochy Daniele Bagozza Rosja Dmitrij Karłagaczew Austria Arvid Auner
15. 21 stycznia 2018 PGS Włochy Daniele Bagozza Rosja Dmitrij Karłagaczew Rosja Bogdan Bogdanow
16. 23 stycznia 2018 Francja Vars SS Szwajcaria Gian Andrea Sutter Włochy Nicola Liviero Belgia Joewen Frijns
17. 24 stycznia 2018 BA Niemcy Leon Vockensperger Francja Enzo Valax Francja Sacha Moretti
18. 27 stycznia 2018 Niemcy Grasgehren SX Niemcy Florian Gregor Niemcy Leon Beckhaus Włochy Matteo Menconi
19. 28 stycznia 2018 SX Austria Jakob Dusek Niemcy Sebastian Pietrzykowski Austria Nathanael Mahler
20. 27 stycznia 2018 Szwajcaria Crans-Montana HP Szwajcaria Elias Allenspach Słowenia Tit Stante Włochy Lorenzo Gennero
21. 28 stycznia 2018 BA Francja Enzo Valax Włochy Loris Framarin Belgia Joewen Frijns
22. 3 lutego 2018 Francja Puy-Saint-Vincent SX Austria Jakob Dusek Niemcy Sebastian Pietrzykowski Austria Luca Hämmerle
23. 4 lutego 2018 SX Austria Luca Hämmerle Austria Jakob Dusek Francja Guillaume Herpin
24. 10 lutego 2018 Szwajcaria Lenzerheide PSL Włochy Maurizio Bormolini Włochy Gabriel Messner Włochy Daniele Bagozza
25. 11 lutego 2018 PSL Włochy Daniele Bagozza Włochy Maurizio Bormolini Austria Fabian Obmann
26. 10 lutego 2018 Bułgaria Pamporowo SS Odwołano
27. 11 lutego 2018 BA Odwołano
28. 18 lutego 2018 Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Francja Enzo Valax Francja Sacha Moretti Słowenia Naj Mekinc
29. 23 lutego 2018 Szwajcaria Davos HP Szwajcaria Victor Ivanov Nowa Zelandia Fletcher Craig Niemcy Christoph Lechner
30. 25 lutego 2018 Serbia Kopaonik BA Francja Enzo Valax Niemcy Leon Vockensperger Włochy Nicola Liviero
31. 26 lutego 2018 BA Odwołano
32. 3 marca 2018 Niemcy Götschen BA Niemcy Leon Vockensperger Włochy Loris Framarin Francja Titouan Bartet
33. 9 marca 2018 Szwajcaria Lenk SX Australia Matthew Thomas Austria Jakob Dusek Szwajcaria Philipp Tandler
34. 10 marca 2018 SX Australia Matthew Thomas Austria Jakob Dusek Szwajcaria Gian von Graffenried
35. 10 marca 2018 Czechy Pec pod Sněžkou SS Włochy Nicola Liviero Włochy Loris Framarin Szwajcaria Elias Rupp
36. 10 marca 2018 Austria Tauplitz PSL Austria Johann Stefaner Austria Arvid Auner Rosja Dmitrij Karłagaczew
37. 11 marca 2018 PSL Austria Johann Stefaner Austria Lukas Schneeberger Rosja Ilja Witugow
38. 15 marca 2018 Szwajcaria Laax HP Szwajcaria Jan Scherrer Niemcy Andre Höflich Niemcy Christoph Lechner
39. 18 marca 2018 SS Odwołano
40. 16 marca 2018 Czechy Dolní Morava SX Odwołano
41. 17 marca 2018 SX Odwołano
42. 20 marca 2018 Słowenia Rogla PGS Słowenia Tim Mastnak Słowenia Žan Košir Słowenia Rok Marguč
43. 21 marca 2018 PGS Japonia Masaki Shiba Słowenia Tim Mastnak Słowenia Rok Marguč
44. 20 marca 2018 Szwajcaria Veysonnaz SX Włochy Lorenzo Sommariva Austria Jakob Dusek Austria Luca Hämmerle
45. 21 marca 2018 SX Włochy Lorenzo Sommariva Włochy Matteo Menconi Austria Luca Hämmerle
46. 23 marca 2018 Austria Kühtai BA Francja Titouan Bartet Włochy Loris Framarin Francja Enzo Valax
47. 24 marca 2018 HP Niemcy Johannes Höpfl Niemcy Christoph Lechner Włochy Lorenzo Gennero
48. 24 marca 2018 Szwajcaria Davos PGS Szwajcaria Nevin Galmarini Korea Południowa Kim Sang-kyum Szwajcaria Dario Caviezel
49. 25 marca 2018 PSL Szwajcaria Dario Caviezel Szwajcaria Nevin Galmarini Włochy Daniele Bagozza
50. 7 kwietnia 2018 Austria Bad Gastein SX Austria David Pickl Austria Jakob Dusek Szwajcaria Gabriel Zweifel
51. 7 kwietnia 2018 Włochy Racines PSL Włochy Aaron March Austria Johann Stefaner Niemcy Stefan Baumeister
52. 8 kwietnia 2018 PSL Rosja Dmitrij Karłagaczew Austria Johann Stefaner Niemcy Stefan Baumeister
53. 18 kwietnia 2018 Szwajcaria Corvatsch SS Szwajcaria Moritz Thönen Szwajcaria Nicolas Huber Szwajcaria Jonas Boesiger
54. 21 kwietnia 2018 BA Belgia Stef Vandeweyer Włochy Sacha Moretti Szwajcaria Martin Lässer

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Daniele Bagozza 3643,05
2. Austria Johann Stefaner 2860,00
3. Austria Arvid Auner 2430,00
4. Rosja Dmitrij Karłagaczew 1982,50
5. Austria Lukas Schneeberger 1856,00
6. Szwajcaria Dario Caviezel 1570,00
7. Austria Fabian Obmann 1568,10
8. Austria Aron Juritz 1457,00
9. Austria David Müller 1426,00
10. Włochy Maurizio Bormolini 1200,00
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Włochy Daniele Bagozza 1743,05
2. Japonia Masaki Shiba 1146,00
3. Korea Południowa Kim Sang-kyum 1045,00
4. Austria Lukas Schneeberger 1006,00
5. Słowenia Tim Mastnak 900,00
6. Austria Arvid Auner 845,00
7. Rosja Dmitrij Karłagaczew 822,50
8. Polska Michał Nowaczyk 765,00
9. Japonia Shinnosuke Kamino 690,00
10. Szwajcaria Kaspar Flütsch 655,00
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Johann Stefaner 2385,00
2. Włochy Daniele Bagozza 1900,00
3. Austria Arvid Auner 1585,00
4. Austria Fabian Obmann 1235,00
5. Rosja Dmitrij Karłagaczew 1160,00
6. Szwajcaria Dario Caviezel 925,00
7. Włochy Maurizio Bormolini 900,10
8. Austria David Müller 883,00
9. Austria Lukas Schneeberger 850,00
10. Austria Aron Juritz 832,00
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Jakob Dusek 4225,00
2. Austria Luca Hämmerle 2800,00
3. Niemcy Sebastian Pietrzykowski 2003,65
4. Austria David Pickl 1900,75
5. Włochy Matteo Menconi 1872,50
6. Niemcy Leon Beckhaus 1775,00
7. Austria Sebastian Jud 1677,00
8. Szwajcaria Gian von Graffenried 1669,45
9. Szwajcaria Gabriel Zweifel 1531,00
10. Francja Guillaume Herpin 1504,75
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Christoph Lechner 1225,00
2. Szwajcaria Victor Ivanov 1000,00
3. Francja Liam Tourki 910,00
4. Szwajcaria Elias Allenspach 875,00
5. Włochy Lorenzo Gennero 850,00
6. Nowa Zelandia Fletcher Craig 780,00
7. Niemcy Benedikt Bockstaller 680,00
8. Szwajcaria Marco Hauri 655,00
9. Słowenia Max Kralj Kos 635,00
10. Słowenia Tit Štante 625,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Szwajcaria Gian Andrea Sutter 1580,00
2. Włochy Nicola Liviero 1414,40
3. Szwajcaria Elias Rupp 1285,00
4. Niemcy Leon Vockensperger 1190,00
5. Szwajcaria Lukas Ehrler 950,00
6. Francja Enzo Valax 910,00
7. Szwajcaria Martin Lässer 893,80
8. Niemcy Noah Vicktor 880,00
9. Włochy Loris Framarin 856,55
10. Szwajcaria Jonas Junker 715,00
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Enzo Valax 2540,00
2. Niemcy Leon Vockensperger 2168,00
3. Francja Sacha Moretti 1860,00
4. Włochy Loris Framarin 1770,00
5. Francja Titouan Bartet 1618,00
6. Włochy Nicola Liviero 1160,00
7. Szwajcaria Martin Lässer 705,00
8. Francja Nathan Gray 630,00
9. Litwa Motiejus Morauskas 584,00
10. Belgia Joewen Frijns 580,00

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 23 listopada 2017 Holandia Landgraaf SS Niemcy Annika Morgan Belgia Evy Poppe Szwajcaria Ariane Burri
2. 25 listopada 2017 Austria Kaunertal SS Odwołano
3. 26 listopada 2017 BA Odwołano
4. 29 listopada 2017 Austria Pitztal SX Stany Zjednoczone Rosie Mancari Stany Zjednoczone Faye Gulini Francja Gaia Tarasco
5. 30 listopada 2017 SX Stany Zjednoczone Faye Gulini Stany Zjednoczone Rosie Mancari Francja Gaia Tarasco
6. 9 grudnia 2017 Niemcy Hochfügen PGS Szwajcaria Ladina Jenny Rosja Jekatierina Tudiegieszewa Niemcy Selina Jörg
7. 10 grudnia 2017 PGS Austria Sabine Schöffmann Szwajcaria Ladina Jenny Japonia Emi Sato
8. 13 stycznia 2018 Francja Isola 2000 SX Francja Holly Roberts Francja Juliette Lefevre Szwajcaria Muriel Jost
9. 14 stycznia 2018 SX Szwajcaria Muriel Jost Szwajcaria Sophie Hediger Francja Kim Martinez
10. 13 stycznia 2018 Słowacja Jasná SS Niemcy Annika Morgan Słowacja Eva Hanicova Białoruś Darina Murawskaja
11. 14 stycznia 2018 SS Niemcy Annika Morgan Białoruś Darina Murawskaja Chorwacja Lea Jugovac
12. 19 stycznia 2018 Francja Font Romeu BA Chorwacja Lea Jugovac Białoruś Darina Murawskaja Francja Lola Abou
13. 20 stycznia 2018 SS Chorwacja Lea Jugovac Austria Emma Lantos Białoruś Darina Murawskaja
14. 20 stycznia 2018 Austria Lachtal PGS Austria Jemima Juritz Szwajcaria Jessica Keiser Włochy Giulia Gaspari
15. 21 stycznia 2018 PGS Rosja Aleksandra Własenko Włochy Giulia Gaspari Szwajcaria Nicole Baumgartner
16. 23 stycznia 2018 Francja Vars SS Szwajcaria Ariane Burri Szwajcaria Babet Bischof Polska Katarzyna Rusin
17. 24 stycznia 2018 BA Polska Katarzyna Rusin Chorwacja Lea Jugovac Szwajcaria Ariane Burri
18. 27 stycznia 2018 Niemcy Grasgehren SX Francja Alexia Queyrel Austria Christine Holzer Szwajcaria Sina Siegenthaler
19. 28 stycznia 2018 SX Włochy Sofia Belingheri Francja Alexia Queyrel Francja Kim Martinez
20. 27 stycznia 2018 Szwajcaria Crans-Montana HP Słowenia Kaja Verdnik Polska Katarzyna Rusin Szwajcaria Lia-Mara Bösch
21. 28 stycznia 2018 BA Szwajcaria Lia-Mara Bösch Szwajcaria Ariane Burri Francja Lola Abou
22. 3 lutego 2018 Francja Puy-Saint-Vincent SX Szwajcaria Muriel Jost Szwajcaria Sophie Hediger Francja Kim Martinez
23. 4 lutego 2018 SX Szwajcaria Muriel Jost Szwajcaria Sina Siegenthaler Austria Pia Zerkhold
24. 10 lutego 2018 Szwajcaria Lenzerheide PSL Szwajcaria Larissa Gasser Szwajcaria Nicole Baumgartner Austria Jemima Juritz
25. 11 lutego 2018 PSL Austria Jemima Juritz Szwajcaria Larissa Gasser Niemcy Cheyenne Loch
26. 10 lutego 2018 Bułgaria Pamporowo SS Odwołano
27. 11 lutego 2018 BA Odwołano
28. 18 lutego 2018 Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Francja Thalie Larochaix Chorwacja Lea Jugovac Słowenia Eva Kralj
29. 23 lutego 2018 Szwajcaria Davos HP Szwajcaria Verena Rohrer Szwajcaria Bianca Gisler Polska Klementyna Kołodziej
30. 25 lutego 2018 Serbia Kopaonik BA Chorwacja Lea Jugovac Białoruś Darina Murawskaja Francja Thalie Larochaix
31. 26 lutego 2018 BA Odwołano
32. 3 marca 2018 Niemcy Götschen BA Belgia Loranne Smans Francja Thalie Larochaix Chorwacja Lea Jugovac
33. 9 marca 2018 Szwajcaria Lenk SX Niemcy Hanna Ihedioha Włochy Sofia Belingheri Włochy Caterina Carpano
34. 10 marca 2018 SX Francja Alexia Queyrel Francja Sarah Devouassoux Niemcy Hanna Ihedioha
35. 10 marca 2018 Czechy Pec pod Sněžkou SS Polska Katarzyna Rusin Czechy Šárka Pančochová Szwajcaria Ariane Burri
36. 10 marca 2018 Austria Tauplitz PSL Rosja Marija Wałowa Szwajcaria Nicole Baumgartner Austria Jemima Juritz
37. 11 marca 2018 PSL Austria Jemima Juritz Szwajcaria Nicole Baumgartner Włochy Giulia Gaspari
38. 15 marca 2018 Szwajcaria Laax HP Szwajcaria Verena Rohrer Szwajcaria Elena Schütz Słowenia Kaja Verdnik
39. 18 marca 2018 SS Hiszpania Maria Hidalgo Szwajcaria Ariane Burri Holandia Melissa Peperkamp
40. 16 marca 2018 Czechy Dolní Morava SX Odwołano
41. 17 marca 2018 SX Odwołano
42. 20 marca 2018 Słowenia Rogla PGS Korea Południowa Jeong Hae-rim Japonia Emi Sato Słowenia Gloria Kotnik
43. 21 marca 2018 PGS Polska Aleksandra Król Japonia Emi Sato Włochy Nadya Ochner
44. 20 marca 2018 Szwajcaria Veysonnaz SX Włochy Raffaella Brutto Niemcy Hanna Ihedioha Włochy Caterina Carpano
45. 21 marca 2018 SX Włochy Raffaella Brutto Austria Katharina Neussner Francja Sarah Devouassoux
46. 23 marca 2018 Austria Kühtai BA Francja Thalie Larochaix Włochy Margherita Meneghetti Belgia Evy Poppe
47. 24 marca 2018 HP Szwajcaria Verena Rohrer Szwajcaria Elena Schütz Słowenia Kaja Verdnik
48. 24 marca 2018 Szwajcaria Davos PGS Korea Południowa Jeong Hae-rim Szwajcaria Ladina Jenny Szwajcaria Julie Zogg
49. 25 marca 2018 PSL Szwajcaria Patrizia Kummer Włochy Nadya Ochner Szwajcaria Julie Zogg
50. 7 kwietnia 2018 Austria Bad Gastein SX Włochy Caterina Caprano Francja Sarah Devouassoux Szwajcaria Anouk Dörig
51. 7 kwietnia 2018 Włochy Racines PSL Austria Daniela Ulbing Holandia Michelle Dekker Rosja Anastasija Kuroczkina
52. 8 kwietnia 2018 PSL Austria Daniela Ulbing Rosja Marija Wałowa Rosja Anastasija Kuroczkina
53. 18 kwietnia 2018 Szwajcaria Corvatsch SS Szwajcaria Isabel Derungs Szwajcaria Elena Könz Szwajcaria Ariane Burri
54. 21 kwietnia 2018 BA Szwajcaria Isabel Derungs Belgia Loranne Smans Holandia Melissa Peperkamp

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Jemima Juritz 3203,00
2. Szwajcaria Nicole Baumgartner 3030,00
3. Włochy Giulia Gaspari 2462,00
4. Szwajcaria Jessica Keiser 2160,00
5. Szwajcaria Larissa Gasser 2125,00
6. Szwajcaria Ladina Jenny 1670,00
7. Japonia Emi Sato 1500,00
8. Korea Południowa Jeong Hae-rim 1385,00
9. Włochy Elisa Caffont 1285,00
10. Rosja Marija Wałowa 1202,50
PGS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Korea Południowa Jeong Hae-rim 1325,00
2. Japonia Emi Sato 1320,00
3. Szwajcaria Ladina Jenny 1300,00
4. Włochy Giulia Gaspari 1262,00
5. Szwajcaria Nicole Baumgartner 1060,00
6. Austria Jemima Juritz 1043,00
7. Polska Aleksandra Król 970,00
8. Szwajcaria Jessica Keiser 940,00
9. Chińska Republika Ludowa Gong Naiying 800,00
10. Rosja Aleksandra Własenko 719,10
PSL
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Jemima Juritz 2160,00
2. Szwajcaria Nicole Baumgartner 1970,00
3. Szwajcaria Larissa Gasser 1805,00
4. Szwajcaria Jessica Keiser 1220,00
5. Włochy Giulia Gaspari 1200,00
6. Rosja Marija Wałowa 1180,00
7. Austria Daniela Ulbing 1000,00
8. Włochy Elisa Caffont 850,00
9. Austria Celine Galler 725,00
10. Włochy Vivien Santifaller 645,50
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Alexia Queyrel 3120,00
2. Szwajcaria Muriel Jost 2683,00
3. Szwajcaria Sina Siegenthaler 2500,00
4. Włochy Caterina Caprano 2380,00
5. Francja Kim Martinez 2300,00
6. Austria Pia Zerkhold 1835,00
7. Szwajcaria Sophie Hediger 1830,00
8. Austria Christine Holzer 1735,00
9. Francja Sarah Devouassoux 1620,00
10. Niemcy Hanna Ihedioha 1535,00
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Verena Rohrer 1500,00
2. Słowenia Kaja Verdnik 1100,00
3. Szwajcaria Elena Schütz 1025,00
4. Polska Klementyna Kołodziej 910,00
5. Szwajcaria Bianca Gisler 850,00
6. Szwajcaria Mona Danuser 450,00
7. Polska Katarzyna Rusin 400,00
8. Szwajcaria Lia-Mara Bösch 300,00
9. Niemcy Conny Bernert 250,00
9. Szwajcaria Berenice Wicki 250,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Ariane Burri 1800,00
2. Niemcy Annika Morgan 1110,00
3. Chorwacja Lea Jugovac 1025,00
4. Białoruś Darina Murawskaja 985,00
5. Szwajcaria Babet Bischof 860,00
6. Austria Emma Lantos 850,00
7. Polska Katarzyna Rusin 800,00
8. Holandia Melissa Peperkamp 730,00
9. Francja Thalie Larochaix 580,00
10. Szwajcaria Isabel Derungs 500,00
BIG AIR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Chorwacja Lea Jugovac 2245,00
2. Francja Thalie Larochaix 1700,00
3. Białoruś Darina Murawskaja 1580,00
4. Belgia Loranne Smans 900,00
5. Francja Luan Salgueira 840,00
6. Słowenia Eva Kralj 750,00
7. Francja Lola Abou 705,00
8. Szwajcaria Ariane Burri 700,00
9. Austria Emma Lantos 650,00
10. Włochy Margherita Meneghetti 600,00

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]