Puchar Europy w snowboardzie 2018/2019

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w snowboardzie 2018/2019
2017/2018 2019/2020
Data 22.11.2018 - 13.04.2019
Miejsce rozpoczęcia Holandia Landgraaf
Miejsce zakończenia Szwajcaria Silvaplana
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
PAR Austria Fabian Obmann
Szwajcaria Jessica Keiser
PGS Austria Fabian Obmann
Szwajcaria Jessica Keiser
PSL Austria Fabian Obmann
Austria Jemima Juritz
Snowcross Austria Jakob Dusek
Austria Katharina Neussner
Slopestyle Niemcy Noah Vicktor
Francja Lucie Silvestre
Big Air Chorwacja Tino Stojak
Polska Martyna Maciejewska
Halfpipe Niemcy André Höflich
Szwajcaria Berenice Wicki

Puchar Europy w snowboardzie w sezonie 2018/2019 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 22 listopada 2018 roku w holenderskim Landgraaf zawodami w slopestyle'u. Ostatnie zawody sezonu, będące konkursem big air, zostały rozegrane 13 kwietnia 2019 roku w szwajcarskiej Silvaplanie.

Łącznie zostało rozegranych 57 konkursów dla kobiet i 56 dla mężczyzn.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 22 listopada 2018 Holandia Landgraaf SS Holandia Erik Bastiaansen Belgia Joewen Frijns Holandia Sam Vermaat
2. 28 listopada 2018 Austria Pitztal SX Niemcy Konstantin Schad Hiszpania Lucas Eguibar Niemcy Martin Nörl
3. 29 listopada 2018 SX Hiszpania Lucas Eguibar Stany Zjednoczone Mick Dierdorff Austria Luca Hämmerle
4. 22 grudnia 2018[a] Niemcy Hochfügen PGS Włochy Maurizio Bormolini Włochy Edwin Coratti Austria Lukas Mathies
5. 23 grudnia 2018[b] PGS Austria Arvid Auner Austria Fabian Obmann Austria Aron Juritz
6. 10 stycznia 2019[c] Austria Bad Gastein PSL Korea Południowa Lee Sang-ho Rosja Dmitrij Łoginow Rosja Dmitrij Sarsiembajew
7. 11 stycznia 2019[d] PSL Rosja Dmitrij Karłagaczew Rosja Konstantin Szypiłow Bi Ye
8. 12 stycznia 2019 Francja Puy-Saint-Vincent SX Włochy Lorenzo Sommariva Niemcy Florian Gregor Australia Finn Sadler
9. 13 stycznia 2019 SX Niemcy Florian Gregor Austria Jakob Dusek Francja Benjamin Gattaz
10. 16 stycznia 2019 Austria Kreischberg SS Szwajcaria Moritz Boll Holandia Casper Wolf Wielka Brytania Matt McCormick
11. 17 stycznia 2019[e] BA Szwajcaria Boris Mouton Wielka Brytania Matt McCormick Finlandia Mikko Rehnberg
12. 19 stycznia 2019 Niemcy Grasgehren SX Austria Jakob Dusek Włochy Tommaso Leoni Włochy Lorenzo Sommariva
13. 20 stycznia 2019 SX Szwajcaria Kalle Koblet Włochy Tommaso Leoni Niemcy Sebastian Pietrzykowski
14. 22 stycznia 2019[f] Francja Font Romeu BA Szwajcaria Moritz Boll Szwajcaria Boris Mouton Niemcy Noah Vicktor
15. 22 stycznia 2019 SS Odwołano
16. 25 stycznia 2019 Francja Vars SS Szwajcaria Moritz Boll Francja Nathan Gray Niemcy Noah Vicktor
17. 26 stycznia 2019 BA Niemcy Leon Gütl Chorwacja Tino Stojak Francja Sacha Moretti
18. 26 stycznia 2019 Austria Lachtal PGS Rosja Igor Slujew Austria Fabian Obmann Niemcy Elias Huber
19. 27 stycznia 2019 PGS Rosja Ilja Witugow Rosja Jarosław Stiepanko Rosja Igor Slujew
20. 29 stycznia 2019 Francja Val Thorens SX Niemcy Florian Gregor Włochy Filippo Ferrari Austria Julian Lüftner
21. 30 stycznia 2019 SX Odwołano
22. 31 stycznia 2019 Włochy Monte Bondone SS Odwołano
23. 1 lutego 2019 SS Odwołano
24. 3 lutego 2019[g][1] Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Serbia Matija Milenkovic Chorwacja Tino Stojak Polska Piotr Tokarczyk
25. 3 lutego 2019 BA Chorwacja Tino Stojak Niemcy Noah Vicktor Rosja Ilja Baskakow
26. 6 lutego 2019 Czechy Dolní Morava SX Austria David Pickl Czechy Daniel Kašpar Austria Sebastian Jud
27. 7 lutego 2019 SX Austria Sebastian Jud Szwajcaria Philipp Tandler Austria Beat Neyer-Hollenstein
28. 7 lutego 2019[h] Serbia Kopaonik BA Chorwacja Tino Stojak Niemcy Noah Vicktor Serbia Matija Milenkovic
29. 8 lutego 2019[i] BA Niemcy Noah Vicktor Serbia Matija Milenkovic Chorwacja Tino Stojak
30. 9 lutego 2019 Szwajcaria Crans-Montana HP Włochy Lorenzo Gennero Szwajcaria Victor Ivanov Szwajcaria David Habluetzel
31. 9 lutego 2019 Szwajcaria Lenzerheide PSL Austria Fabian Obmann Szwajcaria Sebastian Schüler Włochy Marc Hofer
32. 10 lutego 2019 PSL Austria Fabian Obmann Rosja Dmitrij Karłagaczew Austria Arvid Auner
33. 16 lutego 2019 Polska Kotelnica Białczańska BA Chorwacja Tino Stojak Serbia Matija Milenkovic Słowacja Boris Karolčík
34. 22 lutego 2019 Szwajcaria Davos BA Szwajcaria Nick Pünter Włochy Davide Boggio Szwajcaria Nicolas Huber
35. 26 lutego 2019 Niemcy Götschen BA Wielka Brytania Gabriel Adams Niemcy Noah Vicktor Francja Noe Larochaix
36. 27 lutego 2019 BA Chorwacja Tino Stojak Niemcy Noah Vicktor Niemcy Till Strohmeyer
37. 2 marca 2019 Szwajcaria Davos PGS Japonia Masaki Shiba Niemcy Christian Hupfauer Włochy Marc Hofer
38. 3 marca 2019 PSL Polska Michał Nowaczyk Austria Fabian Obmann Polska Oskar Kwiatkowski
39. 8 marca 2019 Gruzja Gudauri SX Austria Jakob Dusek Szwajcaria Jerome Lymann Austria David Pickl
40. 9 marca 2019 SX Francja Merlin Surget Austria Jakob Dusek Szwajcaria Jerome Lymann
41. 13 marca 2019 Rosja Sołniecznaja dolina SX Austria Jakob Dusek Francja Merlin Surget Austria David Pickl
42. 14 marca 2019 SX Francja Loan Bozzolo Austria Jakob Dusek Niemcy Sebastian Pietrzykowski
43. 16 marca 2019 Czechy Pec pod Sněžkou SS Niemcy Leon Gütl Niemcy Noah Vicktor Austria David Luckerbauer
44. 16 marca 2019[j] Austria Kühtai BA Belgia Jules De Sloover Chorwacja Tino Stojak Niemcy Philip Schwan
45. 17 marca 2019 HP Niemcy Christoph Lechner Niemcy André Höflich Niemcy Johannes Höpfl
46. 16 marca 2019 Słowenia Rogla PGS Słowenia Tim Mastnak Japonia Shinnosuke Kamino Słowenia Žan Košir
47. 17 marca 2019 PGS Słowenia Tim Mastnak Włochy Edwin Coratti Włochy Mirko Felicetti
48. 18 marca 2019[k] Słowacja Jasná SS Niemcy Noah Vicktor Niemcy Leon Gütl Szwajcaria Martin Lässer
49. 19 marca 2019[l] SS Niemcy Leon Gütl Niemcy Noah Vicktor Polska Piotr Tokarczyk
50. 22 marca 2019 Szwajcaria Lenk SX Francja Loan Bozzolo Austria Jakob Dusek Francja Merlin Surget
51. 23 marca 2019 SX Francja Loan Bozzolo Włochy Filippo Ferrari Francja Merlin Surget
52. 22 marca 2019 Szwajcaria Laax SS Niemcy Noah Vicktor Wielka Brytania Billy Cockrell Wielka Brytania Raymond Prentice
53. 24 marca 2019 HP Niemcy André Höflich Szwajcaria Patrick Burgener Szwajcaria Jan Scherrer
54. 26 marca 2019 Rosja Soczi SS Rosja Mark Tejmurow Rosja Nikita Awtaniejew Rosja Jurij Czemodurow
55. 28 marca 2019 BA Rosja Michaił Matwiejew Szwajcaria Nicolas Huber Rosja Aleksandr Smiełow
56. 28 marca 2019 Włochy Livigno SS Szwajcaria Jonas Boesiger Szwajcaria Jonas Junker Wielka Brytania Matt McCormick
57. 29 marca 2019 SS Szwajcaria Jonas Boesiger Australia Matthew Cox Wielka Brytania Matt McCormick
58. 6 kwietnia 2019 Włochy Racines PSL Austria Arvid Auner Austria Aron Juritz Austria Fabian Obmann
59. 7 kwietnia 2019 PSL Niemcy Stefan Baumeister Austria Fabian Obmann Niemcy Elias Huber
60. 11 kwietnia 2019 Szwajcaria Silvaplana SS Odwołano
61. 13 kwietnia 2019 BA Szwajcaria Jonas Boesiger Włochy Emil Zulian Szwajcaria Nicolas Huber

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Fabian Obmann 3955,00
2. Austria Arvid Auner 2555,00
3. Niemcy Elias Huber 2250,00
4. Austria Aron Juritz 2238,00
5. Szwajcaria Gian Casanova 1873,80
6. Niemcy Christian Hupfauer 1628,00
7. Szwajcaria Sebastian Schüler 1627,75
8. Włochy Marc Hofer 1528,00
9. Włochy Edwin Coratti 1395,00
10. Rosja Igor Slujew 1370,00
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Fabian Obmann 1455,00
2. Niemcy Elias Huber 1300,00
3. Rosja Igor Slujew 1145,00
4. Włochy Edwin Coratti 1095,00
5. Austria Aron Juritz 1053,00
6. Austria Arvid Auner 1015,00
7. Słowenia Tim Mastnak 1000,00
8. Rosja Ilja Witugow 990,00
9. Szwajcaria Gian Casanova 935,00
10. Rosja Jarosław Stiepanko 880,00
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Fabian Obmann 2500,00
2. Austria Arvid Auner 1540,00
3. Austria Aron Juritz 1185,00
4. Rosja Dmitrij Karłagaczew 1110,00
5. Niemcy Elias Huber 950,00
6. Szwajcaria Gian Casanova 938,80
7. Szwajcaria Sebastian Schüler 907,75
8. Włochy Marc Hofer 868,00
9. Bi Ye 850,00
10. Rosja Konstantin Szypiłow 820,00
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Jakob Dusek 4200,00
2. Austria Sebastian Jud 2765,00
3. Austria David Pickl 2160,00
4. Francja Loan Bozzolo 2105,00
5. Włochy Filippo Ferrari 1957,50
6. Francja Merlin Surget 1950,00
7. Niemcy Florian Gregor 1701,00
8. Niemcy Maximilian Rathgeb 1558,00
9. Włochy Lorenzo Sommariva 1550,00
10. Szwajcaria Philipp Tandler 1375,15
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy André Höflich 900,00
2. Szwajcaria Victor Ivanov 810,00
3. Niemcy Benedikt Bockstaller 700,00
4. Włochy Lorenzo Gennero 680,00
Niemcy Christoph Lechner
6. Szwajcaria Elias Allenspach 450,00
7. Szwajcaria Patrick Burgener 400,00
Niemcy Florian Lechner
9. Niemcy Mark Schrott 355,00
10. Włochy Ian Matteoli 345,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Noah Vicktor 2690,00
2. Niemcy Leon Gütl 1809,65
3. Szwajcaria Moritz Boll 1710,00
4. Szwajcaria Martin Lässer 1414,10
5. Szwajcaria Wendelin Gauger 1120,00
6. Francja Nathan Gray 1082,00
7. Szwajcaria Jonas Boesiger 1000,00
8. Holandia Casper Wolf 950,00
9. Wielka Brytania Matt McCormick 900,00
Francja Noe Larochaix
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chorwacja Tino Stojak 3920,00
2. Niemcy Noah Vicktor 3150,00
3. Serbia Matija Milenkovic 2313,50
4. Niemcy Leon Gütl 1592,50
5. Szwajcaria Moritz Boll 1300,00
6. Szwajcaria Boris Mouton 1200,00
7. Słowenia Ožbe Kuhar 1191,00
8. Rosja Ilja Baskakow 1189,25
9. Polska Piotr Tokarczyk 1108,50
10. Szwajcaria Nicolas Huber 1000,00

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 22 listopada 2018 Holandia Landgraaf SS Holandia Melissa Peperkamp Niemcy Annika Morgan Belgia Evy Poppe
2. 28 listopada 2018 Austria Pitztal SX Wielka Brytania Charlotte Bankes Szwajcaria Lara Casanova Kanada Meryeta Odine
3. 29 listopada 2018 SX Czechy Eva Samková Szwajcaria Lara Casanova Kanada Meryeta Odine
4. 22 grudnia 2018[a] Niemcy Hochfügen PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Szwajcaria Jessica Keiser Niemcy Selina Jörg
5. 23 grudnia 2018[b] PGS Austria Jemima Juritz Szwajcaria Ladina Jenny Szwajcaria Julie Zogg
6. 10 stycznia 2019[c] Austria Bad Gastein PSL Szwajcaria Patrizia Kummer Rosja Marija Wałowa Rosja Natalja Sobolewa
7. 11 stycznia 2019[d] PSL Rosja Marija Wałowa Szwajcaria Patrizia Kummer Gong Naiying
8. 12 stycznia 2019 Francja Puy-Saint-Vincent SX Wielka Brytania Charlotte Bankes Francja Alexia Queyrel Włochy Caterina Carpano
9. 13 stycznia 2019 SX Wielka Brytania Charlotte Bankes Francja Alexia Queyrel Austria Katharina Neussner
10. 16 stycznia 2019 Austria Kreischberg SS Holandia Melissa Peperkamp Finlandia Carola Niemelä Francja Lucie Silvestre
11. 17 stycznia 2019[e] BA Holandia Melissa Peperkamp Finlandia Carola Niemelä Francja Lucie Silvestre
12. 19 stycznia 2019 Niemcy Grasgehren SX Szwajcaria Lara Casanova Francja Alexia Queyrel Austria Pia Zerkhold
13. 20 stycznia 2019 SX Szwajcaria Lara Casanova Francja Alexia Queyrel Szwajcaria Sina Siegenthaler
14. 22 stycznia 2019[f] Francja Font Romeu BA Francja Lucie Silvestre Francja Luan Salgueira Francja Molly Phillips
15. 22 stycznia 2019 SS Odwołano
16. 25 stycznia 2019 Francja Vars SS Francja Lucie Silvestre Francja Luan Salgueira Polska Martyna Maciejewska
17. 26 stycznia 2019 BA Francja Noemie Equy Francja Luan Salgueira Polska Martyna Maciejewska
18. 26 stycznia 2019 Austria Lachtal PGS Szwajcaria Jessica Keiser Rosja Sofia Nadyrszina Rosja Marija Wołgina
19. 27 stycznia 2019 PGS Rosja Sofia Nadyrszina Szwajcaria Larissa Gasser Xu Xiaoxiao
20. 29 stycznia 2019 Francja Val Thorens SX Austria Katharina Neussner Szwajcaria Sophie Hediger Szwajcaria Aline Albrecht
21. 30 stycznia 2019 SX Odwołano
22. 31 stycznia 2019 Włochy Monte Bondone SS Odwołano
23. 1 lutego 2019 SS Odwołano
24. 3 lutego 2019[g][1] Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Polska Martyna Maciejewska Słowenia Tinkara Tanja Valcl Bośnia i Hercegowina Asja Klačar
25. 3 lutego 2019 BA Polska Martyna Maciejewska Słowenia Tinkara Tanja Valcl Bośnia i Hercegowina Asja Klačar
26. 6 lutego 2019 Czechy Dolní Morava SX Francja Chloé Passerat Szwajcaria Aline Albrecht Austria Katharina Neussner
27. 7 lutego 2019 SX Austria Katharina Neussner Andora Maeva Estévez Szwajcaria Aline Albrecht
28. 7 lutego 2019[h] Serbia Kopaonik BA Serbia Jelena Ignjatov Słowenia Tinkara Tanja Valcl Serbia Nađa Nerandžić
29. 8 lutego 2019[i] BA Słowenia Tinkara Tanja Valcl Serbia Jelena Ignjatov Serbia Nađa Nerandžić
30. 9 lutego 2019 Szwajcaria Crans-Montana HP Szwajcaria Berenice Wicki Szwajcaria Elena Schütz Polska Klementyna Kołodziej
31. 9 lutego 2019 Szwajcaria Lenzerheide PSL Rosja Anastazja Kuroczkina Włochy Elisa Caffont Włochy Jasmin Coratti
32. 10 lutego 2019 PSL Rosja Anastazja Kuroczkina Włochy Elisa Caffont Włochy Jasmin Coratti
33. 16 lutego 2019 Polska Kotelnica Białczańska BA Polska Martyna Maciejewska Polska Oliwia Woźniak Polska Gabriela Czapska
34. 22 lutego 2019 Szwajcaria Davos BA Szwajcaria Lia-Mara Bösch Belgia Evy Poppe Szwajcaria Mona Danuser
35. 26 lutego 2019 Niemcy Götschen BA Niemcy Nadja Flemming Francja Lucie Silvestre Słowenia Tinkara Tanja Valcl
36. 27 lutego 2019 BA Austria Emma Lantos Słowenia Tinkara Tanja Valcl Francja Noemie Equy
37. 2 marca 2019 Szwajcaria Davos PGS Szwajcaria Patrizia Kummer Austria Sabine Schöffmann Włochy Jasmin Coratti
38. 3 marca 2019 PSL Szwajcaria Patrizia Kummer Austria Sabine Schöffmann Szwajcaria Julie Zogg
39. 8 marca 2019 Gruzja Gudauri SX Niemcy Hanna Ihedioha Szwajcaria Lara Casanova Francja Chloé Passerat
40. 9 marca 2019 SX Niemcy Hanna Ihedioha Francja Sarah Devouassoux Szwajcaria Sophie Hediger
41. 13 marca 2019 Rosja Sołniecznaja dolina SX Niemcy Jana Fischer Rosja Marija Wasilcowa Rosja Julia Łaptewa
42. 14 marca 2019 SX Szwajcaria Sophie Hediger Austria Pia Zerkhold Rosja Marija Wasilcowa
43. 16 marca 2019 Czechy Pec pod Sněžkou SS Czechy Šárka Pančochová Francja Lucie Silvestre Austria Emma Lantos
44. 16 marca 2019[j] Austria Kühtai BA Belgia Evy Poppe Niemcy Annika Morgan Niemcy Sarah Hardt
45. 17 marca 2019 HP Niemcy Leilani Ettel Szwajcaria Berenice Wicki Szwajcaria Elena Schütz
46. 16 marca 2019 Słowenia Rogla PGS Rosja Jelizawieta Salichowa Niu Jiaqi Austria Jemima Juritz
47. 17 marca 2019 PGS Rosja Anastazja Kuroczkina Szwajcaria Jessica Keiser Gong Naiying
48. 18 marca 2019[k] Słowacja Jasná SS Francja Lucie Silvestre Słowacja Eva Hanicová Francja Noemie Equy
49. 19 marca 2019[l] SS Francja Lucie Silvestre Słowacja Eva Hanicová Francja Noemie Equy
50. 22 marca 2019 Szwajcaria Lenk SX Francja Chloé Trespeuch Francja Nelly Moenne-Loccoz Wielka Brytania Charlotte Bankes
51. 23 marca 2019 SX Francja Chloé Trespeuch Francja Nelly Moenne-Loccoz Austria Katharina Neussner
52. 22 marca 2019 Szwajcaria Laax SS Szwajcaria Bianca Gisler Niemcy Annika Morgan Holandia Melissa Peperkamp
53. 24 marca 2019 HP Szwajcaria Verena Rohrer Szwajcaria Berenice Wicki Szwajcaria Bianca Gisler
54. 26 marca 2019 Rosja Soczi SS Rosja Jekatierina Kosowa Rosja Jelizawieta Bogdanowa Rosja Julija Projdina
55. 28 marca 2019 BA Rosja Jekatierina Kosowa Rosja Jelizawieta Bogdanowa Rosja Julija Projdina
56. 28 marca 2019 Włochy Livigno SS Belgia Loranne Smans Wielka Brytania Katie Ormerod Finlandia Carola Niemelä
57. 29 marca 2019 SS Belgia Loranne Smans Wielka Brytania Katie Ormerod Francja Lucie Silvestre
58. 6 kwietnia 2019 Włochy Racines PSL Japonia Tsubaki Miki Austria Jemima Juritz Szwajcaria Jessica Keiser
59. 7 kwietnia 2019 PSL Austria Jemima Juritz Kanada Kaylie Buck Gong Naiying
60. 12 kwietnia 2019 Szwajcaria Silvaplana SS Szwajcaria Isabel Derungs Szwajcaria Carla Somaini Szwajcaria Lia-Mara Bösch
61. 13 kwietnia 2019 BA Szwajcaria Carla Somaini Szwajcaria Isabel Derungs Szwajcaria Celia Petrig

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Jessica Keiser 2875,00
2. Austria Jemima Juritz 2740,00
3. Włochy Jasmin Coratti 2125,00
4. Szwajcaria Larissa Gasser 1957,75
5. Włochy Elisa Caffont 1905,00
6. Szwajcaria Patrizia Kummer 1900,00
7. Rosja Anastazja Kuroczkina 1860,00
8. Gong Naiying 1575,00
9. Japonia Tsubaki Miki 1271,00
10. Szwajcaria Xenia Spoerri 1219,60
PGS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Jessica Keiser 1775,00
2. Austria Jemima Juritz 1210,00
3. Szwajcaria Larissa Gasser 1032,75
4. Włochy Jasmin Coratti 965,00
5. Rosja Sofia Nadyrszina 900,00
6. Szwajcaria Xenia Spoerri 827,60
7. Polska Maria Chyc 790,00
8. Polska Weronika Biela 760,00
9. Szwajcaria Ladina Jenny 740,00
10. Rosja Jelizawieta Salichowa 725,00
PSL
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Jemima Juritz 1530,00
2. Szwajcaria Patrizia Kummer 1400,00
3. Włochy Elisa Caffont 1325,00
4. Rosja Anastazja Kuroczkina 1230,00
5. Włochy Jasmin Coratti 1160,00
6. Szwajcaria Jessica Keiser 1100,00
7. Japonia Tsubaki Miki 1041,00
8. Gong Naiying 1025,00
9. Szwajcaria Larissa Gasser 925,00
10. Rosja Marija Wałowa 900,00
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Katharina Neussner 3015,00
2. Francja Alexia Queyrel 2965,00
3. Szwajcaria Sophie Hediger 2775,00
4. Francja Chloé Passerat 2460,00
5. Włochy Caterina Carpano 2435,00
6. Szwajcaria Aline Albrecht 2365,00
7. Szwajcaria Lara Casanova 2360,00
8. Niemcy Hanna Ihedioha 2265,00
9. Wielka Brytania Charlotte Bankes 2025,00
10. Austria Pia Zerkhold 2020,00
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Berenice Wicki 1300,00
2. Szwajcaria Elena Schütz 925,00
3. Polska Klementyna Kołodziej 525,00
4. Niemcy Leilani Ettel 500,00
Szwajcaria Verena Rohrer
6. Szwajcaria Bianca Gisler 300,00
7. Szwajcaria Babet Bischof 250,00
Szwajcaria Sina Candrian
Niemcy Sarah Hardt
10. Austria Ronja Hänsel 200,00
Szwajcaria Isabelle Lötscher
SLOPESTYLE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Lucie Silvestre 3175,00
2. Francja Noemie Equy 1550,00
3. Holandia Melissa Peperkamp 1300,00
4. Słowacja Eva Hanicová 1160,00
5. Polska Martyna Maciejewska 1100,00
6. Belgia Loranne Smans 1000,00
7. Austria Emma Lantos 960,00
8. Finlandia Carola Niemelä 950,00
9. Szwajcaria Babet Bischof 805,00
10. Niemcy Annika Morgan 800,00
Wielka Brytania Katie Ormerod
BIG AIR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Polska Martyna Maciejewska 2750,00
2. Słowenia Tinkara Tanja Valcl 2400,00
3. Francja Lucie Silvestre 2060,00
4. Francja Noemie Equy 1620,00
5. Austria Emma Lantos 950,00
6. Serbia Jelena Ignjatov 900,00
Belgia Evy Poppe
8. Francja Luan Salgueira 800,00
9. Szwajcaria Lia-Mara Bösch 750,00
10. Bośnia i Hercegowina Asja Klačar 600,00
Serbia Nađa Nerandžić

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Początkowo zawody miały się odbyć 8 grudnia 2018 roku.
  2. a b Początkowo zawody miały się odbyć 9 grudnia 2018 roku.
  3. a b Początkowo zawody miały się odbyć 11 stycznia 2019 roku.
  4. a b Początkowo zawody miały się odbyć 12 stycznia 2019 roku.
  5. a b Początkowo zawody miały się odbyć 16 stycznia 2019 roku.
  6. a b Początkowo zawody miały się odbyć 23 stycznia 2019 roku.
  7. a b Początkowo zawody miały się odbyć 2 lutego 2019 roku, lecz ze względu na niesprzyjające warunki atmosferyczne podjęto decyzję o zorganizowaniu dwóch konkursów jednego dnia.
  8. a b Początkowo zawody miały się odbyć 9 lutego, a jeszcze wcześniej 11 stycznia 2019 roku.
  9. a b Początkowo zawody miały się odbyć 10 lutego, a jeszcze wcześniej 12 stycznia 2019 roku.
  10. a b Początkowo zawody miały się odbyć 17 marca 2019 roku.
  11. a b Początkowo zawody miały się odbyć 8 stycznia 2019 roku, lecz z czasem je odwołano, a później znaleziono dla nich nowy termin, który pierwotnie miał być dzień później (19 marca).
  12. a b Początkowo zawody miały się odbyć 9 stycznia 2019 roku, lecz z czasem je odwołano, a później znaleziono dla nich nowy termin, który pierwotnie miał być dzień później (20 marca).

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. a b Kamil Karczmarek: Snowboard - PE: zwycięstwa Martyny Maciejewskiej (pol.). igrzyska24.poinformowani.pl, 2019-02-04. [dostęp 2019-02-07].

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]