Puchar Europy w snowboardzie 2019/2020

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Europy w snowboardzie 2019/2020
2018/2019 2020/2021
Data 21.11.2019 - 08.03.2020
Miejsce rozpoczęcia Holandia Landgraaf
Miejsce zakończenia Austria Tauplitz
Organizator FIS
Liczba konkurencji 6
Zwycięzcy
PAR Austria Alexander Payer
Austria Sabine Schöffmann
PGS Polska Oskar Kwiatkowski
Rosja Sofia Nadyrszina
PSL Austria Alexander Payer
Austria Sabine Schöffmann
Snowcross Francja Merlin Surget
Stany Zjednoczone Meghan Tierney
Slopestyle Chorwacja Dante Brcić
Francja Noemie Equy
Big Air Słowenia Naj Mekinc
Szwajcaria Lia-Mara Bösch
Halfpipe Niemcy Christoph Lechner
Szwajcaria Isabelle Lötscher

Puchar Europy w snowboardzie w sezonie 2019/2020 to kolejna edycja tej imprezy. Cykl ten rozpoczął się 21 listopada 2019 roku w holenderskim Landgraaf zawodami w slopestyle'u. Początkowo ostatnie zawody sezonu, będące konkursem big air, miały zostać rozegrane 18 kwietnia 2020 roku w szwajcarskim Corvatsch, ale zostały odwołane. Tak więc finałowe zawody Pucharu Europy zostały rozegrane 8 marca 2020 w austriackim Tauplitz. Były to zmagania w konkurencji slalomu równoległego.

Łącznie zostało rozegranych 25 konkursów dla kobiet i 26 dla mężczyzn.

Konkurencje[edytuj | edytuj kod]

Kalendarz i wyniki Pucharu Europy[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 21 listopada 2019 Holandia Landgraaf SS Węgry Botond Istvan Fricz Włochy Loris Framarin Kanada Carter Jarvis
2. 27 listopada 2020 Austria Pitztal SX Odwołano
3. 28 listopada 2020 SX Austria Alessandro Hämmerle Włochy Lorenzo Sommariva Niemcy Martin Nörl
4. 29 listopada 2019 Austria St. Anton BA Odwołano
5. 19 grudnia 2019 Francja Isola 2000 SX Francja Quentin Sodogas Francja Benjamin Gattaz Austria Marco Dornhofer
6. 20 grudnia 2019 SX Austria Andreas Kroh Francja Benjamin Gattaz Francja Quentin Sodogas
7. 21 grudnia 2019 Niemcy Hochfügen PGS Polska Oskar Kwiatkowski Korea Południowa Kim Sang-kyum Włochy Gabriel Messner
8. 22 grudnia 2019 PGS Niemcy Stefan Baumeister Polska Oskar Kwiatkowski Rosja Jarosław Stiepanko
9. 11 stycznia 2020 Francja Puy-Saint-Vincent SX Francja Merlin Surget Francja Ken Vuagnoux Włochy Thomas Belingheri
10. 12 stycznia 2020 SX Francja Merlin Surget Włochy Filippo Ferrari Niemcy Filip Freudenberg
11. 18 stycznia 2020 Francja Vars BA Wielka Brytania Gabriel Adams Francja Enzo Valax Francja Sebastien Konijnenberg
12. 19 stycznia 2020 SS Francja Sebastien Konijnenberg Niemcy Leon Vockensperger Szwajcaria Martin Läβer
13. 26 stycznia 2020 Szwajcaria Crans-Montana HP Niemcy Christoph Lechner Szwajcaria Jonas Hasler Włochy Lorenzo Gennero
14. 2 lutego 2020 Słowacja Jasná SS Odwołano
15. 8 lutego 2020 Szwajcaria Lenzerheide PSL Austria Sebastian Kislinger Austria Alexander Payer Austria Arvid Auner
16. 9 lutego 2020 PSL Austria Alexander Payer Japonia Shinnosuke Kamino Niemcy Elias Huber
17. 12 lutego 2020 Czechy Dolní Morava SX Odwołano
18. 13 lutego 2020 SX Odwołano
19. 15 lutego 2020 Polska Kotelnica Białczańska BA Litwa Motiejus Morauskas Czechy Kristian Salac Chorwacja Dante Brcic
20. 15 lutego 2020 Austria Simonhöhe PGS Kanada Darren Gardner Rosja Vic Wild Rosja Andriej Sobolew
21. 16 lutego 2020 PGS Rosja Dmitrij Łoginow Polska Oskar Kwiatkowski Rosja Andriej Sobolew
22. 16 lutego 2020 Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Odwołano
23. 21 lutego 2020 Szwajcaria Davos BA Włochy Emiliano Lauzi Szwajcaria Nicolas Huber Szwajcaria Wendelin Gauger
24. 22 lutego 2020 Niemcy Grasgehren SX Hiszpania Lucas Eguibar Francja Merlin Surget Włochy Matteo Menconi
25. 23 lutego 2020 SX Odwołano
26. 24 lutego 2020 Serbia Kopaonik BA Serbia Matija Milenković Słowenia Naj Mekinc Chorwacja Dante Brcić
27. 25 lutego 2020 SS Chorwacja Dante Brcić Słowenia Naj Mekinc Białoruś Pawieł Aniszczanka
28. 29 lutego 2020 Rosja Moskwa BA Rosja Michaił Matwiejew Szwajcaria Moritz Boll Francja Sebastien Konijnenberg
29. 29 lutego 2020 Gruzja Gudauri PSL Rosja Maksim Rogozin Rosja Władimir Pniew Rosja Jarosław Stiepanko
30. 1 marca 2020 PGS Rosja Jarosław Stiepanko Ukraina Michaiło Charuk Niemcy Yannik Angenend
31. 6 marca 2020 Niemcy Absolut Park Flachauwinkel BA Szwajcaria Nicolas Huber Szwajcaria Wendelin Gauger Słowenia Naj Mekinc
32. 7 marca 2020 Austria Tauplitz PSL Austria Alexander Payer Austria Fabian Obmann Austria Arvid Auner
33. 8 marca 2020 PSL Austria Fabian Obmann Austria Sebastian Kislinger Austria Alexander Payer
34. 11 marca 2020 Słowenia Rogla PGS Odwołano
35. 12 marca 2020 PGS Odwołano
36. 13 marca 2020 Szwajcaria Laax SS Odwołano
37. 15 marca 2020 HP Odwołano
38. 14 marca 2020 Austria Reiteralm SX Odwołano
39. 15 marca 2020 SX Odwołano
40. 14 marca 2020 Włochy Racines PSL Odwołano
41. 15 marca 2020 PSL Odwołano
42. 20 marca 2020 Szwajcaria Lenk SX Odwołano
43. 21 marca 2020 SX Odwołano
44. 21 marca 2020 Szwajcaria Davos PGS Odwołano
45. 22 marca 2020 PSL Odwołano
46. 25 marca 2020 Włochy Livigno SS Odwołano
47. 27 marca 2020 Austria Kühtai BA Odwołano
48. 28 marca 2020 HP Odwołano
49. 15 kwietnia 2020 Szwajcaria Corvatsch SS Odwołano
50. 18 kwietnia 2020 BA Odwołano

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Dyscyplina 1. Miejsce 2. Miejsce 3. Miejsce
1. 21 listopada 2019 Holandia Landgraaf SS Holandia Melissa Peperkamp Belgia Evy Poppe Francja Lucile Lefevre
2. 27 listopada 2020 Austria Pitztal SX Odwołano
3. 28 listopada 2020 SX Włochy Sofia Belingheri Szwajcaria Sophie Hediger Wielka Brytania Charlotte Bankes
4. 29 listopada 2019 Austria St. Anton BA Odwołano
5. 19 grudnia 2019 Francja Isola 2000 SX Niemcy Hanna Ihedioha Stany Zjednoczone Meghan Tierney Francja Chloe Passerat
6. 20 grudnia 2019 SX Stany Zjednoczone Meghan Tierney Austria Pia Zerkhold Niemcy Hanna Ihedioha
7. 21 grudnia 2019 Niemcy Hochfügen PGS Niemcy Ramona Theresia Hofmeister Niemcy Selina Jörg Polska Aleksandra Król
8. 22 grudnia 2019 PGS Polska Aleksandra Król Niemcy Carolin Langenhorst Rosja Sofia Nadyrszina
9. 11 stycznia 2020 Francja Puy-Saint-Vincent SX Francja Nelly Moenne-Loccoz Wielka Brytania Maisie Potter Francja Margaux Herpin
10. 12 stycznia 2020 SX Francja Chloé Trespeuch Francja Nelly Moenne-Loccoz Australia Josie Baff
11. 18 stycznia 2020 Francja Vars BA Szwajcaria Lia-Mara Bösch Rosja Jelizawieta Bogdanowa Chorwacja Lea Jugovac
12. 19 stycznia 2020 SS Szwajcaria Lia-Mara Bösch Rosja Jelena Kostenko Francja Noemie Equy
13. 26 stycznia 2020 Szwajcaria Crans-Montana HP Szwajcaria Isabelle Lötscher Szwajcaria Berenice Wicki Szwajcaria Elena Schütz
14. 2 lutego 2020 Słowacja Jasná SS Odwołano
15. 8 lutego 2020 Szwajcaria Lenzerheide PSL Austria Sabine Schöffmann Austria Daniela Ulbing Japonia Tsubaki Miki
16. 9 lutego 2020 PSL Austria Daniela Ulbing Japonia Tsubaki Miki Austria Sabine Schöffmann
17. 12 lutego 2020 Czechy Dolní Morava SX Odwołano
18. 13 lutego 2020 SX Odwołano
19. 15 lutego 2020 Polska Kotelnica Białczańska BA Polska Katarzyna Rusin Chorwacja Lea Jugovac Rosja Jelena Kostenko
20. 15 lutego 2020 Austria Simonhöhe PGS Rosja Natalja Sobolewa Austria Claudia Riegler Rosja Milena Bykowa
21. 16 lutego 2020 PGS Austria Sabine Schöffmann Rosja Sofia Nadyrszina Szwajcaria Jessica Keiser
22. 16 lutego 2020 Bośnia i Hercegowina Sarajewo BA Odwołano
23. 21 lutego 2020 Szwajcaria Davos BA Belgia Evy Poppe Francja Lucie Silvestre Francja Thalie Larochaix
24. 22 lutego 2020 Niemcy Grasgehren SX Czechy Eva Samková Francja Chloé Trespeuch Stany Zjednoczone Meghan Tierney
25. 23 lutego 2020 SX Odwołano
26. 24 lutego 2020 Serbia Kopaonik SS Francja Noemie Equy Rosja Jelena Kostenko Chorwacja Lea Jugovac
27. 29 lutego 2020 Rosja Moskwa BA Szwajcaria Lia-Mara Bösch Finlandia Ella Suitiala Rosja Jekatierina Kosowa
28. 29 lutego 2020 Gruzja Gudauri PSL Szwajcaria Larissa Gasser Holandia Kiki Bedier de Prairie Rosja Anastasija Małachowa
29. 1 marca 2020 PGS Rosja Anastasija Małachowa Holandia Kiki Bedier de Prairie Rosja Sofia Batowa
30. 6 marca 2020 Niemcy Absolut Park Flachauwinkel BA Szwajcaria Lia-Mara Bösch Francja Lucie Silvestre Francja Thalie Larochaix
31. 7 marca 2020 Austria Tauplitz PSL Austria Sabine Schöffmann Polska Aleksandra Król Rosja Marija Wołgina
32. 8 marca 2020 PSL Polska Aleksandra Król Austria Sabine Schöffmann Włochy Elisa Caffont
33. 11 marca 2020 Słowenia Rogla PGS Odwołano
34. 12 marca 2020 PGS Odwołano
35. 13 marca 2020 Szwajcaria Laax SS Odwołano
36. 15 marca 2020 HP Odwołano
37. 14 marca 2020 Austria Reiteralm SX Odwołano
38. 15 marca 2020 SX Odwołano
39. 14 marca 2020 Włochy Racines PSL Odwołano
40. 15 marca 2020 PSL Odwołano
41. 20 marca 2020 Szwajcaria Lenk SX Odwołano
42. 21 marca 2020 SX Odwołano
43. 21 marca 2020 Szwajcaria Davos PGS Odwołano
44. 22 marca 2020 PSL Odwołano
45. 25 marca 2020 Włochy Livigno SS Odwołano
46. 27 marca 2020 Austria Kühtai BA Odwołano
47. 28 marca 2020 HP Odwołano
48. 15 kwietnia 2020 Szwajcaria Corvatsch SS Odwołano
49. 18 kwietnia 2020 BA Odwołano

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Alexander Payer 1939,00
2. Austria Fabian Obmann 1935,00
3. Rosja Jarosław Stiepanko 1725,00
4. Polska Oskar Kwiatkowski 1690,00
5. Austria Arvid Auner 1635,00
6. Austria Sebastian Kislinger 1550,00
7. Szwajcaria Sebastian Schüler 1470,00
8. Niemcy Yannik Angenend 1467,50
9. Ukraina Michaiło Charuk 1285,00
10. Niemcy Elias Huber 1095,00
PGS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Polska Oskar Kwiatkowski 1445,00
2. Niemcy Yannik Angenend 1020,00
3. Rosja Jarosław Stiepanko 1000,00
4. Szwajcaria Sebastian Schüler 905,00
5. Ukraina Michaiło Charuk 785,00
6. Kanada Darren Gardner 620,00
7. Rosja Vic Wild 600,00
7. Rosja Andriej Sobolew 600,00
9. Szwajcaria Gian Casanova 595,00
10. Austria Fabian Obmann 585,00
PSL
Lp. Zawodnik Punkty
1. Austria Alexander Payer 1700,00
2. Austria Fabian Obmann 1350,00
3. Austria Sebastian Kislinger 1270,00
4. Austria Arvid Auner 1100,00
5. Niemcy Elias Huber 770,00
6. Rosja Jarosław Stiepanko 725,00
7. Rosja Władimir Pniew 670,00
8. Austria Aron Juritz 580,00
9. Szwajcaria Sebastian Schüler 565,00
10. Japonia Shinnosuke Kamino 560,00
SNOWCROSS
Lp. Zawodnik Punkty
1. Francja Merlin Surget 1400,00
2. Francja Benjamin Gattaz 1034,10
3. Francja Quentin Sodogas 890,00
4. Włochy Filippo Ferrari 885,00
5. Austria Andreas Kroh 763,50
6. Austria Alessandro Hämmerle 725,00
7. Szwajcaria Gabriel Zweifel 634,70
8. Francja Ken Vuagnoux 625,00
9. Francja Leo le ble Jaques 605,00
10. Austria Marco Dornhofer 600,40
HALFPIPE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Niemcy Christoph Lechner 500,00
2. Szwajcaria Jonas Hasler 400,00
3. Włochy Lorenzo Gennero 300,00
4. Szwajcaria Gian Andrin Biele 250,00
5. Szwajcaria Eliot Golay 225,00
6. Rosja Maksim Sujkow 200,00
7. Niemcy Florian Lechner 180,00
8. Słowenia Max Kralj Kos 160,00
9. Szwajcaria Nicolas Schütz 145,00
10. Niemcy Philip Schwan 130,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodnik Punkty
1. Chorwacja Dante Brcić 583,65
2. Francja Sebastien Konijnenberg 509,10
3. Węgry Botond Istvan Fricz 500,00
4. Niemcy Leon Vockensperger 435,00
5. Włochy Loris Framarin 400,00
5. Słowenia Naj Mekinc 400,00
7. Serbia Matija Milenković 307,00
8. Białoruś Pawieł Aniszczanka 305,95
9. Kanada Carter Jarvis 300,00
9. Szwajcaria Martin Läβer 300,00
BIG AIR
Lp. Zawodnik Punkty
1. Słowenia Naj Mekinc 1560,00
2. Szwajcaria Wendelin Gauger 1510,00
3. Szwajcaria Nicolas Huber 1410,00
4. Francja Enzo Valax 1200,00
5. Austria Moritz Amsüβ 1080,00
6. Rosja Michaił Matwiejew 1070,00
7. Włochy Emiliano Lauzi 1000,00
8. Serbia Matija Milenković 982,30
9. Francja Sebastien Konijnenberg 970,00
10. Szwajcaria Moritz Boll 816,70

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Generalna PAR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Sabine Schöffmann 2345,00
2. Polska Aleksandra Król 1980,00
3. Szwajcaria Larissa Gasser 1636,00
4. Szwajcaria Jessica Keiser 1630,00
5. Holandia Kiki Bedier de Prairie 1343,95
6. Rosja Sofia Nadyrszina 1150,00
7. Szwajcaria Xenia Spoerri 1089,55
8. Polska Weronika Biela 1055,00
9. Rosja Anastasija Małachowa 1033,00
10. Rosja Marija Wołgina 950,00
PGS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Rosja Sofia Nadyrszina 1150,00
2. Polska Aleksandra Król 1080,00
3. Szwajcaria Larissa Gasser 820,00
4. Szwajcaria Jessica Keiser 775,00
5. Austria Sabine Schöffmann 645,00
5. Rosja Natalja Sobolewa 645,00
7. Polska Weronika Biela 585,00
8. Rosja Anastasija Małachowa 578,00
9. Polska Maria Chyc 570,00
10. Holandia Kiki Bedier de Prairie 569,10
PSL
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Austria Sabine Schöffmann 1700,00
2. Polska Aleksandra Król 900,00
2. Austria Daniela Ulbing 900,00
4. Szwajcaria Jessica Keiser 855,00
5. Szwajcaria Larissa Gasser 816,00
6. Holandia Kiki Bedier de Prairie 774,85
7. Japonia Tsubaki Miki 700,00
8. Rosja Marija Wołgina 630,00
9. Włochy Elisa Caffont 610,00
10. Szwajcaria Xenia Spoerri 554,55
SNOWCROSS
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Stany Zjednoczone Meghan Tierney 1690,00
2. Francja Chloé Trespeuch 1150,00
3. Niemcy Hanna Ihedioha 1124,70
4. Austria Pia Zerkhold 1090,00
5. Wielka Brytania Maisie Potter 1025,00
6. Francja Nelly Moenne-Loccoz 900,00
7. Włochy Caterina Carpano 820,00
8. Francja Margaux Herpin 795,00
9. Francja Chloe Passerat 785,00
10. Szwajcaria Aline Albrecht 775,00
HALFPIPE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Isabelle Lötscher 500,00
2. Szwajcaria Berenice Wicki 400,00
3. Szwajcaria Elena Schütz 300,00
4. Szwajcaria Siria Poltera 250,00
5. Słowenia Kaja Verdnik 225,00
6. Szwajcaria Leonie Hasler 200,00
7. Polska Klementyna Kołodziej 180,00
8. Holandia Jacquelina de Jong 160,00
SLOPESTYLE
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Francja Noemie Equy 870,00
2. Rosja Jelena Kostenko 800,00
3. Chorwacja Lea Jugovac 650,00
4. Szwajcaria Lia-Mara Bösch 500,00
4. Holandia Melissa Peperkamp 500,00
6. Belgia Evy Poppe 400,00
7. Francja Lucile Lefevre 300,00
8. Niemcy Silvia Mittermüller 250,00
8. Słowenia Tinkara Tanja Valcl 250,00
10. Rosja Jelizawieta Bogdanowa 225,00
10. Serbia Katarina Tmusić 225,00
10. Finlandia Karoliina Wuorivirta 225,00
BIG AIR
Lp. Zawodniczka Punkty
1. Szwajcaria Lia-Mara Bösch 2320,00
2. Chorwacja Lea Jugovac 1310,00
3. Francja Lucie Silvestre 1200,00
4. Rosja Jelizawieta Bogdanowa 1075,00
5. Francja Thalie Larochaix 1010,00
6. Belgia Evy Poppe 1000,00
7. Rosja Jelena Kostenko 950,00
8. Szwajcaria Ariane Burri 940,00
9. Finlandia Ella Suitiala 800,00
10. Szwajcaria Bianca Gisler 760,00

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]