Puchar Francji w piłce siatkowej mężczyzn (2010/2011)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Francji 2010/2011
Coupe de France
2009/2010
Szczegóły rozgrywek
Termin 13 listopada 2010 - 17 kwietnia 2011
Miejsce rozegrania finału Stade Pierre-de-Coubertin, Paryż
Sezon XXVIII
Liczba meczów 43
Liczba setów 146 (3.4 na mecz)
Simple gold cup.svg Zdobywca Pucharu Francji Tours VB
Ostatnia aktualizacja infoboksu: 12 maja 2011

Puchar Francji w piłce siatkowej mężczyzn 2010/2011 (fr. Coupe de France de volley-ball masculin 2010-2011) - 28. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Francji odbywających się od 1983 roku. Zainaugurowane zostały 13 listopada 2010 roku i trwały do 17 kwietnia 2011 roku. Brały w nich udział kluby z Ligue A, Ligue B, Nationale 2, Nationale 3 i z lig regionalnych.

Rozgrywki składały się z dwóch rund wstępnych, 1/16 finału, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Od 1/16 finału rozgrywki odbywały się według ustalonej drabinki, dołączyły do nich drużyny z Ligue A i Ligue B.

Finały rozegrany został 17 kwietnia 2011 roku w Stade Pierre-de-Coubertin w Paryżu. Puchar Francji trzeci raz z rzędu zdobył zespół Tours VB, pokonując w finale Beauvais Oise UC.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Ligue A
Zespół Osiągnięcie
Arago de Sète 1/16 finału
AS Cannes 1/8 finału
Beauvais Oise UC finał
FL Saint-Quentin 1/8 finału
GFCO Ajaccio 1/16 finału
Montpellier UC ćwierćfinał
Nice VB 1/8 finału
Paris Volley 1/8 finału
Rennes Volley 35 półfinał
Spacer's de Toulouse 1/8 finału
Stade Poitevin Poitiers ćwierćfinał
Tourcoing LM ćwierćfinał
Tours VB zwycięstwo
UGS Nantes-Rezé 1/16 finału
Ligue B
Zespół Osiągnięcie
Club Alès CVB 1/16 finału
Asnières V92 1/16 finału
Avignon VB 1/8 finału
Cambrai VB 1/16 finału
CNVB 1/16 finału
Chaumont VB52 półfinał
Dunkerque DFVB 1/8 finału
ASUL Lyon 1/8 finału
Martigues VB 1/16 finału
Nancy Volley 1/16 finału
Narbonne Volley 1/16 finału
AS Orange Nassau ćwierćfinał
Plessis-Robinson VB 1/16 finału
Saint-Brieuc CAVB 1/16 finału
Nationale 1
Zespół Osiągnięcie
brak
Nationale 2
Zespół Osiągnięcie
Châteaudun VB 2. runda
Grenoble VUC 1. runda
Mende VB 1/16 finału
VB Villefranche Beaujolais 1. runda
Nationale 3
Zespół Osiągnięcie
ASS Sportive de Monaco 2. runda
CO Saint-Dizier 1/16 finału
CO Villers-lès-Nancy 2. runda
Mandelieu La Napoule VB 2. runda
VBC Chalon-sur-Saône 1/16 finału
Villers Cotterets VB 1. runda
VB Rantigny 1/16 finału
Inne
Zespół Osiągnięcie
Besançon VB 1. runda
EP Digne Manosque 1. runda
Louviers Arche VB 1. runda
VB Saint-Mihiel 1. runda
VB Stade Laurentin 1. runda

Rundy wstępne[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]


13.11.2010 Mende VB 3:1 (25:19, 25:18, 24:26, 25:23) VB Villefranche Beaujolais
14.11.2010 VBC Chalon-sur-Saône 3:2 (25:21, 20:25, 21:25, 27:25, 15:11) Grenoble VUC
14.11.2010 EP Digne Manosque 0:3 (19:25, 19:25, 16:25) ASS Sportive de Monaco
13.11.2010 VB Stade Laurentin 2:3 (25:18, 19:25, 26:24, 19:25, 9:15) Mandelieu La Napoule VB
14.11.2010 Besançon VB 0:3 (19:25, 15:25, 18:25) CO Saint-Dizier
13.11.2010 VB Saint-Mihiel 2:3 (25:19, 21:25, 25:23, 19:25, 4:15) CO Villers-lès-Nancy
14.11.2010 Villers Cotterets VB 1:3 (19:25, 28:26, 21:25, 15:25) Châteaudun VB
14.11.2010 Louviers Arche VB 1:3 (25:12, 15:25, 19:25, 14:25) VB Rantigny

2. runda[edytuj | edytuj kod]


11.12.2010 VBC Chalon-sur-Saône 3:0 (25:11, 25:17, 31:29) Mandelieu La Napoule VB
12.12.2010 ASS Sportive de Monaco 0:3 (21:25, 18:25, 19:25) Mende VB
12.12.2010 CO Saint-Dizier 3:0 (25:18, 25:14, 26:24) CO Villers-lès-Nancy
11.12.2010 VB Rantigny 3:2 (21:25, 22:25, 25:18, 25:19, 15:13) Châteaudun VB

Faza główna[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

  1/16 finału 1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                     
 VBC Chalon-sur-Saône 0  
 Chaumont VB52 3  
   Chaumont VB52 3  
   FL Saint-Quentin 0  
 UGS Nantes-Rezé 1
 FL Saint-Quentin 3  
   Chaumont VB52 3  
   Tourcoing LM 2  
 Nancy Volley 0  
 Tourcoing LM 3  
   Tourcoing LM 3
   Nice VB 0  
 Nice VB 3
 Arago de Sète 2  
   Chaumont VB52 1  
   Beauvais Oise UC 3  
 Club Alès CVB 0  
 Avignon VB 3  
   Avignon VB 0
   Beauvais Oise UC 3  
 Asnières V92 0
 Beauvais Oise UC 3  
   Beauvais Oise UC 3
   Montpellier UC 1  
 Narbonne Volley 2  
 Spacer's de Toulouse 3  
   Spacer's de Toulouse 2
   Montpellier UC 3  
 GFCO Ajaccio 0
 Montpellier UC 3  
 Beauvais Oise UC 0
 Tours VB 3
 CO Saint-Dizier 0  
 AS Orange Nassau 3  
   AS Orange Nassau 3  
   AS Cannes 1  
 Martigues VB 0
 AS Cannes 3  
   AS Orange Nassau 0  
   Rennes Volley 35 3  
 Dunkerque DFVB 3  
 CNVB 1  
   Dunkerque DFVB 0
   Rennes Volley 35 3  
 Cambrai VB 0
 Rennes Volley 35 3  
   Rennes Volley 35 1
   Tours VB 3  
 ASUL Lyon 3  
 Plessis-Robinson VB 1  
   ASUL Lyon 0
   Stade Poitevin Poitiers 3  
 Saint-Brieuc CAVB 2
 Stade Poitevin Poitiers 3  
   Stade Poitevin Poitiers 0
   Tours VB 3  
 Mende VB 0  
 Tours VB 3  
   Tours VB 3
   Paris Volley 0  
 VB Rantigny 0
 Paris Volley 3  


1/16 finału[edytuj | edytuj kod]


25.01.2011 VBC Chalon-sur-Saône 0:3 (15:25, 16:25, 16:25) Chaumont VB52
25.01.2011 UGS Nantes-Rezé 1:3 (24:26, 23:25, 25:18, 21:25) FL Saint-Quentin
25.01.2011 Nancy Volley 0:3 (16:25, 22:25, 23:25) Tourcoing LM
25.01.2011 Nice VB 3:2 (25:19, 25:23, 22:25, 23:25, 15:4) Arago de Sète
25.01.2011 Club Alès CVB 0:3 (22:25, 19:25, 22:25) Avignon VB
25.01.2011 Asnières V92 0:3 (19:25, 38:40, 20:25) Beauvais Oise UC
25.01.2011 Narbonne Volley 2:3 (21:25, 25:22, 19:25, 25:23, 12:15) Spacer's de Toulouse
25.01.2011 GFCO Ajaccio 0:3 (24:26, 21:25, 21:25) Montpellier UC
25.01.2011 CO Saint-Dizier 0:3 (14:25, 15:25, 19:25) AS Orange Nassau
25.01.2011 Martigues VB 0:3 (18:25, 21:25, 19:25) AS Cannes
25.01.2011 Dunkerque DFVB 3:1 (19:25, 25:16, 25:20, 25:22) CNVB
25.01.2011 Cambrai VB 0:3 (19:25, 19:25, 14:25) Rennes Volley 35
25.01.2011 ASUL Lyon 3:1 (25:20, 19:25, 25:14, 25:19) Plessis-Robinson VB
25.01.2011 Saint-Brieuc CAVB 2:3 (27:25, 19:25, 12:25, 25:23, 10:15) Stade Poitevin Poitiers
25.01.2011 Mende VB 0:3 (16:25, 23:25, 14:25) Tours VB
25.01.2011 VB Rantigny 0:3 (8:25, 16:25, 19:25) Paris Volley

1/8 finału[edytuj | edytuj kod]


22.02.2011 Chaumont VB52 3:0 (25:21, 28:26, 25:21) FL Saint-Quentin

22.02.2011 Tourcoing LM 3:0 (25:16, 25:23, 25:23) Nice VB

22.02.2011 Avignon VB 0:3 (18:25, 22:25, 23:25) Beauvais Oise UC

22.02.2011 Spacer's de Toulouse 2:3 (16:25, 25:20, 16:25, 25:23, 13:15) Montpellier UC

22.02.2011 AS Orange Nassau 3:1 (32:30, 27:29, 25:17, 25:22) AS Cannes

22.02.2011 Dunkerque DFVB 0:3 (19:25, 20:25, 22:25) Rennes Volley 35

23.02.2011 ASUL Lyon 0:3 (21:25, 20:25, 21:25) Stade Poitevin Poitiers

22.02.2011 Tours VB 3:0 (25:16, 25:18, 25:23) Paris Volley

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]


12.04.2011 Chaumont VB52 3:2 (17:25, 25:23, 22:25, 25:20, 15:12) Tourcoing LM

12.04.2011 Beauvais Oise UC 3:1 (25:27, 25:23, 25:23, 25:20) Montpellier UC

12.04.2011 AS Orange Nassau 0:3 (16:25, 21:25, 19:25) Rennes Volley 35

12.04.2011 Stade Poitevin Poitiers 0:3 (19:25, 18:25, 22:25) Tours VB

Półfinały[edytuj | edytuj kod]


16.04.2011 Chaumont VB52 1:3 (25:21, 17:25, 17:25, 18:25) Beauvais Oise UC

16.04.2011 Rennes Volley 35 1:3 (22:25, 25:23, 22:25, 14:25) Tours VB

Finał[edytuj | edytuj kod]


17.04.2011 Beauvais Oise UC 0:3 (23:25, 20:25, 26:28) Tours VB

Klasyfikacja końcowa[edytuj | edytuj kod]

Lp. Drużyna
1 Tours VB
2 Beauvais Oise UC
3-4 Chaumont VB52
Rennes Volley 35
5-8 AS Orange Nassau
Montpellier UC
Stade Poitevin Poitiers
Tourcoing LM

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]