Puchar Holandii w piłce siatkowej mężczyzn (2019/2020)

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Holandii 2019/2020
Nationale Beker 2019/2020
2018/2019
Szczegóły rozgrywek
Organizator Nederlandse Volleybal Bond
Termin 4 września 2019 - 16 lutego 2020
Sezon XLVII
Miejsce finału Maaspoort, ’s-Hertogenbosch
Liczba drużyn 61
Zdobywca Pucharu SAMEN. Lycurgus Groningen
Strona internetowa

Puchar Holandii w piłce siatkowej mężczyzn 2019/2020 (nider. Nationale Beker Heren 2019/2020) – 47. sezon rozgrywek o siatkarski Puchar Holandii. Zainaugurowany został 4 września 2019 roku i trwał do 2020 roku. W rozgrywkach o Puchar Holandii brały udział kluby z Eredivisie, Topdivisie, 1e divisie, 2e divisie i 3e divisie.

Rozgrywki składały się z dwóch rund eliminacyjnych, 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału. Drużyny z Eredivisie swój udział rozpoczęły od 1/8 finału.

Finał odbył się 16 lutego 2020 roku w hali Maaspoort w ’s-Hertogenbosch. Puchar Holandii zdobył klub SAMEN. Lycurgus Groningen, pokonując w finale zespół Draisma Dynamo Apeldoorn.

Drużyny uczestniczące[edytuj | edytuj kod]

Eredivisie
9 drużyn
Active Living Orion Doetinchem półfinał
Advisie/SSS 1/8 finału
Draisma Dynamo Apeldoorn finał
RECO ZVH półfinał
SAMEN. Lycurgus Groningen zwycięstwo
Sliedrecht Sport ćwierćfinał
Taurus 1/8 finału
VoCASA Volleybal Nijmegen 1/8 finału
VV Zaanstad 1/8 finału
Topdivisie
12 drużyn
AVV Keistad ćwierćfinał
Donitas 2. runda
Dynamo Apeldoorn 2 1/8 finału
HLB Van Daal/DS 2. runda
Inter Rijswijk 2. runda
Kenders Bouw-DIO/Bedum 2. runda
Peelpush 2. runda
USV Protos 2. runda
VCN 1/8 finału
Volley Tilburg 1/8 finału
Webton Hengelo 2. runda
Zalsman Reflex ćwierćfinał
1e Divisie A
8 drużyn
Apollo 8 2. runda
De Hofnar-Bovo 1. runda
EVV Bultman-Hartholt 1/8 finału
HHB coaching/CSV 1. runda
FOOX Olhaco Hoogeveen 1. runda
Prima Donna Kaas Huizen 1. runda
Sudosa-Desto 1. runda
VC Sneek 1. runda
1e Divisie B
6 drużyn
Compaen 1. runda
MKB Accountants/VCV 1. runda
NVC Nieuwegein runda wstępna
VELO Volleybal 2. runda
VV Skunk 1. runda
VV Utrecht 1. runda
2e Divisie A
8 drużyn
Banzo/Side-Out 1. runda
HeVoC '89 wycofał się
Holtland Accountants Set Up IJsselmuiden 1. runda
Innofique SVI 1. runda
Madjoe 2. runda
Twister Veracles runda wstępna
VC 058 runda wstępna
Voorsterslag/VC Zwolle 1. runda
2e Divisie B
3 drużyny
BVC'73 1. runda
Dynamo Apeldoorn 3 2. runda
Renswouw 2. runda
2e Divisie C
9 drużyn
BPA VTC Woerden 1. runda
Departyshop.nl VIVES 2. runda
Gemini-Kangeroes 1. runda
Punch 1. runda
RVV 2. runda
Servia 1. runda
US runda wstępna
VV Amsterdam 1. runda
VC Spaarnestad 1. runda
2e Divisie D
4 drużyny
Next Volley Dordrecht 1. runda
Numidia/VC Limac ćwierćfinał
VC WIK Groot-Ammers 1. runda
VCE/PSV 1. runda
3e Divisie A (Regio Zuid)
1 drużyna
Next Volley Dordrecht 2 1. runda
3e Divisie B (Regio Noord)
1 drużyna
Vovem'90 Emmeloord 1. runda

Runda wstępna[edytuj | edytuj kod]

1. runda[edytuj | edytuj kod]

Punktacja: liczba punktów = liczba wygranych setów

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Renswouw 6 3 3 0 6 1 6.000 172 144 1.194
2 Sudosa-Desto 4 3 2 1 4 4 1.000 137 110 1.245
3 FOOX Olhaco Hoogeveen 3 3 1 2 3 5 0.600 166 174 0.954
4 Vovem'90 Emmeloord 1 3 0 3 1 6 0.167 116 163 0.712

Wyniki spotkań

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Apollo 8 6 2 2 0 6 1 6.000 172 126 1.365
2 Banzo/Side-Out 4 2 1 1 4 4 1.000 170 191 0.890
3 BVC'73 1 2 0 2 1 6 0.167 148 173 0.855
HeVoC '89 wycofał się

Wyniki spotkań

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Madjoe 6 3 3 0 6 1 6.000 160 126 1.270
2 Compaen 4 3 2 1 4 4 1.000 163 161 1.012
3 HHB coaching/CSV 3 3 1 2 3 4 0.750 147 154 0.955
4 Holtland Accountants Set Up IJsselmuiden 2 3 0 3 2 6 0.333 143 172 0.831

Wyniki spotkań

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Numidia/VC Limac 6 3 3 0 6 0 MAX 150 101 1.485
2 MKB Accountants/VCV 3 3 1 2 3 4 0.750 133 151 0.881
3 VV Skunk 2 3 1 2 2 4 0.500 126 142 0.887
4 De Hofnar-Bovo 2 3 1 2 2 5 0.400 139 154 0.903

Wyniki spotkań

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Dynamo Apeldoorn 3 6 3 3 0 6 3 2.000 184 186 0.989
2 VC Spaarnestad 3 3 1 2 3 4 0.750 153 145 1.055
3 VC Sneek 3 3 1 2 3 4 0.750 150 151 0.993
4 VV Amsterdam 3 3 1 2 3 4 0.750 155 160 0.969

Wyniki spotkań

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 EVV Bultman-Hartholt 6 3 3 0 6 1 6.000 162 138 1.174
2 Prima Donna Kaas Huizen 4 3 2 1 4 2 2.000 146 129 1.132
3 Voorsterslag/VC Zwolle 2 3 1 2 2 4 0.500 130 145 0.897
4 Servia 1 3 0 3 1 6 0.167 139 165 0.842

Wyniki spotkań

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 RVV 6 3 3 0 6 1 6.000 165 135 1.222
2 Next Volley Dordrecht 2 3 3 1 2 3 4 0.750 150 155 0.968
3 BPA VTC Woerden 2 3 1 2 2 4 0.500 133 141 0.943
4 Innofique SVI 2 3 1 2 2 4 0.500 125 142 0.880

Wyniki spotkań

Grupa H[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Departyshop.nl VIVES 5 3 2 1 5 2 2.500 166 140 1.186
2 Next Volley Dordrecht 4 3 2 1 4 3 1.333 155 125 1.240
3 VCE/PSV 4 3 2 1 4 4 1.000 153 172 0.890
4 VC WIK Groot-Ammers 2 3 0 3 2 6 0.333 136 173 0.786

Wyniki spotkań

Grupa I[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VELO Volleybal 6 3 3 0 6 2 3.000 168 134 1.254
2 Gemini-Kangeroes 4 3 2 1 4 3 1.333 147 143 1.028
3 VV Utrecht 4 3 1 2 4 5 0.800 179 182 0.984
4 Punch 2 3 0 3 2 6 0.333 140 175 0.800

Wyniki spotkań

2. runda[edytuj | edytuj kod]

Punktacja: liczba punktów = liczba wygranych setów

Grupa A[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 EVV Bultman-Hartholt 6 2 2 0 6 1 6.000 175 150 1.167
2 Kenders Bouw-DIO/Bedum 4 2 1 1 4 3 1.333 169 149 1.134
3 Dynamo Apeldoorn 3 0 2 0 2 0 6 0.000 106 151 0.702

Wyniki spotkań

Grupa B[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Zalsman Reflex 5 2 1 1 5 4 1.250 202 176 1.148
2 Donitas 5 2 1 1 5 5 1.000 197 216 0.912
3 Renswouw 4 2 1 1 4 5 0.800 193 200 0.965

Wyniki spotkań

Grupa C[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 AVV Keistad 6 2 2 0 6 1 6.000 171 145 1.179
2 USV Protos 4 2 1 1 4 4 1.000 187 178 1.051
3 Madjoe 1 2 0 2 1 6 0.167 139 174 0.799

Wyniki spotkań

Grupa D[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Volley Tilburg 5 2 1 1 5 4 1.250 197 191 1.031
2 RVV 4 2 1 1 4 4 1.000 194 208 0.933
3 Inter Rijswijk 4 2 1 1 4 5 0.800 222 214 1.037

Wyniki spotkań

Grupa E[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Dynamo Apeldoorn 2 6 2 2 0 6 1 6.000 166 137 1.212
2 Departyshop.nl VIVES 4 2 1 1 4 4 1.000 181 164 1.104
3 Apollo 8 1 2 0 2 1 6 0.167 126 172 0.733

Wyniki spotkań

Grupa F[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 VCN 6 2 2 0 6 0 MAX 151 115 1.313
2 HLB Van Daal/DS 3 2 1 1 3 5 0.600 161 178 0.904
3 VELO Volleybal 2 2 0 2 2 6 0.333 169 188 0.899

Wyniki spotkań

Grupa G[edytuj | edytuj kod]

Tabela

Lp.
Drużyna
Pkt
Mecze Sety Małe punkty
M
W
P
wyg.
prz.
ratio
zdob.
str.
ratio
1 Numidia/VC Limac 5 2 1 1 5 4 1.250 195 199 0.980
2 Webton Hengelo 4 2 1 1 4 4 1.000 187 168 1.113
3 Peelpush 4 2 1 1 4 5 0.800 190 205 0.927

Wyniki spotkań

Faza pucharowa[edytuj | edytuj kod]

Drabinka[edytuj | edytuj kod]

1/8 finału Ćwierćfinały Półfinały Finał
                           
           
 Numidia/VC Limac  3
 VV Zaanstad  1  
 Numidia/VC Limac  0
   Active Living Orion Doetinchem  3  
 VoCASA Volleybal Nijmegen  0
 Active Living Orion Doetinchem  3  
 Active Living Orion Doetinchem  1
   Draisma Dynamo Apeldoorn  3  
 EVV Bultman-Hartholt  1
 Sliedrecht Sport  3  
 Sliedrecht Sport  0
   Draisma Dynamo Apeldoorn  3  
 VCN  0
 Draisma Dynamo Apeldoorn  3  
 Draisma Dynamo Apeldoorn  1
   SAMEN. Lycurgus Groningen  3
 AVV Keistad  3
 Volley Tilburg  2  
 AVV Keistad  0
   SAMEN. Lycurgus Groningen  3  
 SAMEN. Lycurgus Groningen  3
 Taurus  0  
 SAMEN. Lycurgus Groningen  3
   RECO ZVH  0  
 Zalsman Reflex  3
 
 Advisie/SSS  1  
 Zalsman Reflex  1
   RECO ZVH  3  
 Dynamo Apeldoorn 2  0
 RECO ZVH  3  


1/8 finału[edytuj | edytuj kod]

Ćwierćfinały[edytuj | edytuj kod]

Półfinały[edytuj | edytuj kod]

Finał[edytuj | edytuj kod]

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]