Puchar Interkontynentalny w skeletonie 2017/2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Interkontynentalny w skeletonie
2017/2018
2016/2017 2018/2019
Data 4 listopada 2017 - 13 stycznia 2018
Miejsce rozpoczęcia Kanada Whistler
Miejsce zakończenia Niemcy Altenberg
Organizator FIBT
Liczba konkurencji 2
Zwycięzcy
Kobiety Kanada Lanette Prediger
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger


Puchar Interkontynentalny w skeletonie 2017/2018 – kolejna edycja tej imprezy. Cykl rozpoczął się w Whistler 4 listopada 2017 roku, a zakończył 13 stycznia 2018 roku w Altenbergu.

Kalendarz Pucharu Interkontynentalnego[edytuj | edytuj kod]

Lp. Data Miejscowość Konkurencja 1 miejsce 2 miejsce 3 miejsce
1. PI 4 - 5 listopada 2017 Kanada Whistler Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Kanada Lanette Prediger Szwajcaria Marina Gilardoni
Kobiety Kanada Lanette Prediger Kanada Madison Charney Rosja Marija Orłowa
Mężczyźni Niemcy Kilian von Schleinitz Rosja Pawieł Kulikow
Niemcy Felix Keisinger
Mężczyźni Niemcy Kilian von Schleinitz Niemcy Felix Keisinger Niemcy Michael Zachrau
2. PI 12 - 13 listopada 2017 Kanada Calgary Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Kanada Madison Charney Kanada Lanette Prediger
Kobiety Niemcy Anna Fernstädt Kanada Madison Charney Wielka Brytania Kimberley Murray
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger Wielka Brytania Marcus Wyatt Niemcy Kilian von Schleinitz
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger Niemcy Michael Zachrau Niemcy Kilian von Schleinitz
3. PI 4 - 5 stycznia 2018 Szwajcaria Sankt Moritz Kobiety Niemcy Janine Becker Stany Zjednoczone Katie Uhlaender Rosja Olga Potylicyna
Kobiety Stany Zjednoczone Katie Uhlaender Niemcy Sophia Griebel Rosja Alina Tararyczenkowa
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger Stany Zjednoczone John Daly Wielka Brytania Jack Thomas
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger Niemcy Kilian von Schleinitz Stany Zjednoczone John Daly
4. PI 12 - 13 stycznia 2018 Niemcy Altenberg Kobiety Niemcy Sophia Griebel Łotwa Lelde Priedulēna Niemcy Hannah Neise
Kobiety Niemcy Sophia Griebel Łotwa Lelde Priedulēna Niemcy Janine Becker
Mężczyźni Niemcy Felix Keisinger Niemcy Michael Zachrau Niemcy Kilian von Schleinitz
Mężczyźni Niemcy Kilian von Schleinitz Niemcy Michael Zachrau Niemcy Felix Keisinger

Klasyfikacja[edytuj | edytuj kod]

Kobiety[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodniczka WHI WHI CAL CAL STM STM ALT ALT Punkty
1. Kanada Lanette Prediger 2. 1. 3. 4. 6. 10. 6. 6. 764
2 Niemcy Janine Becker 14. 8. 6. 11. 1. 4. 4. 3. 706
3. Kanada Madison Charney 8. 2. 2. 2. 15. 16. 14. 10. 638
4. Rosja Olga Potylicyna 5. 6. 11. 10. 3. 13. 8. 9. 638
5. Stany Zjednoczone Megan Henry 11. 12. 15. 12. 8. 5. 10. 8. 572
6. Rosja Marija Orłowa 6. 3. 9. 9. 5. 4. 530
7. Stany Zjednoczone Anne O’Shea 4. 7. 8. 7. 7. 7. 512
8. Stany Zjednoczone Gracie Clapp 13. 11. 12. 16. 10. 12. 11. 11. 512
9. Wielka Brytania Kimberley Murray DNF DNS 4. 3. 11. 7. 9. 13. 486
10. Kanada Jaclyn LaBerge 7. 16. 7. 6. 21. 17. 16. 14. 483
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
28. Polska Marta Orłowska 26. 22. 17. 19. 127

Mężczyźni[edytuj | edytuj kod]

Miejsce Zawodnik WHI WHI CAL CAL STM STM ALT ALT Punkty
1. Niemcy Felix Keisinger 2. 2. 1. 1. 1. 1. 1. 3. 922
2 Niemcy Kilian von Schleinitz 1. 1. 3. 3. 15. 2. 3. 1. 828
3. Niemcy Michael Zachrau 4. 3. 4. 2. 6. 8. 2. 2. 792
4. Rosja Jewgienij Rukosujew 7. 5. 9. 7. 9. 13. 6. 7. 644
5. Rosja Pawieł Kulikow 2. 9. 7. 5. 4. 4. 554
6. Kanada Evan Neufeldt 5. 10. 6. 10. 27. 18. 14. 11. 504
7. Łotwa Ivo Šteinbergs 21. 13. 14. 12. 10. 21. 5. 5. 498
8. Szwajcaria Marco Rohrer 22. 21. 17. 19. 4. 4. 18. 14. 428
9. Rumunia Dorin Velicu 16. 18. 23. 18. 7. 16. 13. 9. 421
10. Rosja Jegor Wesełow 13. 8. 13. 11. 12. 10. 404
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
52. Polska Michał Jakóbczyk DNF 0
52. Polska Władysław Poływacz 32. 0

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]