Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2000/2001

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Puchar Kontynentalny w kombinacji norweskiej 2000/2001
1999/2000 2001/2002
Zwycięzcy
Zwycięzca Norwegia Jan Rune Grave

Sezon 2000/2001 Pucharu Kontynentalnego w kombinacji norweskiej rozpoczął się 8 grudnia 2000 w amerykańskim Salt Lake City, zaś ostatnie zawody z tego cyklu odbyły się 18 marca 2001 w norweskim Mo i Rana. W kalendarzu znalazło się siedemnaście konkursów, w tym pięć sprintów, trzy starty masowe, osiem metodą Gundersena i jeden zawody drużynowe.

Pierwotnie cykl ten nosił nazwę Pucharu Świata B, jednak w 2008 roku zmieniono ją na Puchar Kontynentalny. Tytułu najlepszego zawodnika bronił Francuz Frédéric Baud. W sezonie tym najlepszy okazał się Norweg Jan Rune Grave.

Kalendarz i wyniki[edytuj | edytuj kod]

Lp Data Miejscowość Konkurencja 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 8 grudnia 2000 Stany Zjednoczone Salt Lake City Sprint K90/7,5 km Stany Zjednoczone Matt Dayton Austria Jochen Strobl Rosja Denis Tyszagin
2. 9 grudnia 2000 Stany Zjednoczone Salt Lake City Gundersen K90/15 km Stany Zjednoczone Johnny Spillane Rosja Denis Tyszagin Stany Zjednoczone Matt Dayton
3. 12 grudnia 2000 Stany Zjednoczone Salt Lake City Start Masowy K120/10 km Słowenia Andrej Jezeršek Rosja Denis Tyszagin Stany Zjednoczone Johnny Spillane
4. 15 grudnia 2000 Kanada Calgary Sprint K114/7,5 km Rosja Denis Tyszagin Norwegia Jan Rune Grave Finlandia Mikko Keskinarkaus
5. 17 grudnia 2000 Kanada Calgary Gundersen K98/15 km Stany Zjednoczone Kris Erichsen Słowenia Andrej Jezeršek Kanada Chris Holland
6. 15 stycznia 2001 Włochy Val di Fiemme[1] Gundersen K90/15 km Niemcy Marc Frey Francja Sylvain Guillaume Czechy Pavel Churavý
7. 16 stycznia 2001 Włochy Val di Fiemme Gundersen K90/15 km Finlandia Antti Kuisma Finlandia Mikko Keskinarkaus Japonia Gen Tomii
8. 20 stycznia 2001 Niemcy Klingenthal Start Masowy K90/10 km Niemcy Matthias Looß Niemcy Ralf Adloff Norwegia Halldor Skard
9. 21 stycznia 2001 Niemcy Klingenthal Start Masowy K90/ 3x5  Niemcy IV
Marc Frey
Matthias Menz
Matthias Looß
 Francja
Rémy Trachsel
Nicolas Bal
Sylvain Guillaume
 Niemcy I
Christian Beetz
Björn Kircheisen
Matthias Mehringer
10. 25 stycznia 2001 Polska Karpacz Gundersen K90/15 km Czechy Pavel Churavý Niemcy Björn Kircheisen Norwegia Jan Rune Grave
11. 26 stycznia 2001 Czechy Liberec Sprint K120/7,5 km Norwegia Amund Johnsen Austria Wilhelm Denifl Norwegia Jan Rune Grave
12. 27 stycznia 2001 Czechy Liberec Gundersen K120/15 km Niemcy Marcel Höhlig Francja Sylvain Guillaume Japonia Gen Tomii
13. 2 marca 2001 Francja Chaux-Neuve Gundersen K90/15 km Słowenia Andrej Jezeršek Szwajcaria Ronny Heer Czechy Milan Kučera
14. 4 marca 2001 Francja Chaux-Neuve Sprint K90/7,5 km Słowenia Andrej Jezeršek Stany Zjednoczone Kris Erichsen Niemcy Marcel Höhlig
15. 10 marca 2001 Finlandia Taivalkoski Sprint K90/7,5 km Norwegia Jan Rune Grave Finlandia Antti Kuisma Niemcy Marcel Höhlig
16. 11 marca 2001 Finlandia Taivalkoski Gundersen K90/15 km Niemcy Marcel Höhlig Francja Nicolas Bal Niemcy Ralf Adloff
17. 17 marca 2001 Norwegia Mo i Rana Start Masowy K90/10 km Austria Wilhelm Denifl Niemcy Ralf Adloff Norwegia Ola Morten Græsli

Klasyfikacje[edytuj | edytuj kod]

GENERALNA
Lp. Zawodnik Punkty
1. Norwegia Jan Rune Grave 229
2. Stany Zjednoczone Kris Erichsen 227
3. Słowenia Andrej Jezeršek 205
4. Słowacja Michal Pšenko 183
5. Niemcy Ralf Adloff 179
6. Japonia Takanori Hagiwara 173
7. Niemcy Marcel Höhlig 166
8. Finlandia Jouni Kaitainen 165
9. Finlandia Antti Kuisma 163
10. Austria Wilhelm Denifl 152
10. Kanada Chris Holland 152

Linki zewnętrzne[edytuj | edytuj kod]

Przypisy[edytuj | edytuj kod]

  1. Zawody przeniesione z Baiersbronn